Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Neboj se nikdy člověče. To je základ. Fatale, glosuj, čti ( i když nemáš dlouhé články rád )- aspoň kousek. Jsi tady nejen folklór - Ty už Víš a znáš. Jsi člověk, který od začátku.........
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Já Vás chápu, jistě... já taky prostě noradovi články beru jako fakt, tak neztrácejte ale čas psaním do "bláboltopic" a najděte si něco z vlastního "oboru" a časem se k Vám někdo přidá. Já vím, u Sadáma se jich přidá víc, ale je to na nic. Bude tu víc lidí a tím i víc z "Vašeho" okruhu zájmů.. prostě komunita. No co? Ale prostě něco napíšete, budete pro to hledat podklady, bude vás to bavit a něco Vám to přinese. Blábolení o....Sadámovi... Vám nedá nic, to si můžete přečíst iDnes.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Co si myslíte, já su schopen napsat z hlavy třeba Su-15, nebo třeba já nevím..skoro z hlavy B-58. Ta série PVO byla prostě proto, že to tu chybělo. Věřte, že třeba Šilka mě nic neříkala, nebo Krug.. jistě zase třeba S-75 nebo třístovky to je moje hobby.. já to nepsal z hlavy. Se mnou se manželka odmítala bavit, jelikož se imrvére brodila po kotníky v časákách.. ale co?, něco vzniklo, chyby třeba někdo opraví a vznikne zajímavé téma.
Já si třeba dost dobře nedovedu představit, co musel třeba michan prolézt, aby napsal svou sérii VVV. Nebo norad. Když se podíváte do českých rádoby odborných časopisů, tak těmhle dvou tam nesahaj autoři po kotníky (čest výjimkám). Ale dělají dobrou práci…. Může kdokoli. Ale nesmíte ztrácet čas na sadámovi. Vemte, že díky tomu že sem znal konstruktéry a zajímám se o lidi okolo sem se dozvěděl spoustu nového při hledání podkladů pro jiné věci. A to je to co chci, je to můj koníček a baví mě to. Pancéřové lodě? Pro mě Španělská vesnice, ale noradovi články sem si přečet a zamlaskal…….

Ho a jak sem přišel já, přijdou další a lepší, jenže… musej mít proč, kvůli sadámovi nikoli. A v tom to vězí.

Fatale.. letadla WWI… dobře. Tak mě vysvětli, proč tu není článek o Fokker Dr.1 a proti němu o tom britském trojplošníku (sakra nevzpomenu si na typ)??? Není tu. Tak k tomu sední, napiš to.. je pravda bouřlivou diskusi nesklidíš (třeba se mnou), ale lidi si to přečtou a za nějakou dobu se najde podobnej jako Ty a budete dva a diskuse vznikne. A když ne? No tak se svět nezboří, uvidíš, že to lidi čtou napíšeš další a sám se při hledání dozvíš co třeba nevíš…. A ? spokojení sou všichni!!!!!


Věřte mi, mě deptá, když přijdu večer, přihlásím se, otevřu nové příspěvky a je tu akorát „sadám a spol“ .. pokrčím rameny a du číst jinam…..mě to prostě sere (sorry) a to strašně. Sere, odrazuje, deptá…. Si nemůžu pomost.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

redboy píše:Fatale.. letadla WWI… dobře. Tak mě vysvětli, proč tu není článek o Fokker Dr.1 a proti němu o tom britském trojplošníku (sakra nevzpomenu si na typ)??? Není tu. Tak k tomu sední, napiš to..
protoze jsem v peknym skluzu i s praci, neni cas prolejzat x materialu, driv jsem par clanku napsal, ale ted nejak nestiham, kdyz sedim u kompu, tak musim makat...a sedim u nej skoro furt :( jasne, muzu napsat miniclanek, ve kterym bude jen to, co najdes vsude jinde...ale to me tak moc nebavi...

btw: to letadlo- sopwith triplane
válka je vůl
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Fatale, na rozdíl od redboy říkám - rejpej, uč se, ser na radílky a přitom všechny dobře poslouchej. Sám si vyber. Není to jednoduché - vyber si na co stačíš, co Tě baví, nikdy si nenech, jenom radit. Tím co se ti nabízí i zde se poučíš. Nestačí to však , ověřuj a glosuj dál. Hledej! Tvé pochyby sem na Palbu prostě patří.
Až se budeš cítit silný v kramflecích - napiš co Tě osobně baví.
Naposledy upravil(a) michan dne 3/2/2007, 08:48, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

fatale píše:
redboy píše:Fatale.. letadla WWI… dobře. Tak mě vysvětli, proč tu není článek o Fokker Dr.1 a proti němu o tom britském trojplošníku (sakra nevzpomenu si na typ)??? Není tu. Tak k tomu sední, napiš to..
protoze jsem v peknym skluzu i s praci, neni cas prolejzat x materialu, driv jsem par clanku napsal, ale ted nejak nestiham, kdyz sedim u kompu, tak musim makat...a sedim u nej skoro furt :( jasne, muzu napsat miniclanek, ve kterym bude jen to, co najdes vsude jinde...ale to me tak moc nebavi...

btw: to letadlo- sopwith triplane
To jo, to znám..... jak su š´tastnej, že je pátek.. to byl tejden.. :(. Ale jinak, šak co? je čas.. tohle není v úkole. Ale i když Ti to bude trvat dlouho, nic se neděje. Podle mě, je to ale lépe ztrávený čas než u "sadáma".... pletu se??

Jo dík.. já věděl tri...tri...ale nezpoměl sem si :)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Tohle byla ukázka blábolou - mám na mysli mé příspěvky - 2 vodky a 10 piv.
Do dvou dnů udělám analýzu - nebudu šetřit ani sebe!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Co Palbě přispívá a co jí škodí!

Zakladatelé Palby před lety vytvořili dobré dílo. Začali některými skvělými odbornými články a poté pokračovali skvělou diskuzí o tématech. Tak jak sem vstupovali další účastníci, pokračovali v této skvělé činnosti.
Stránky se stále zlepšovaly o nové odborné články a teď musím říci jen někdy i o diskuzi k věci. Mnohdy se bohužel právě těmito neodbornými příspěvky úroveň Palby snižuje.
Ale pojďme postupně.
Začnu u nově příchozích. Ten kdo sem vstupuje by se měl především seznámit s obsahem a projít si to co jej zajímá. Je přece slušnost, když někam přijdu, že nezvolám hurá a vrhnu se hned ke stolu. Hrozí mě, že ostatní řeknou, že jsem moula a neomalenec. Toto je jeden z nešvarů, který úroveň Palby snižuje.
Dalším nešvarem je plácání o něčem o čem já nemám páru. Přitom zde mám možnost právě předchozím postupem poznatky získat.
Tedy základní pravidlo, přečtu si, když nevím zeptám se.
Je to důležité především tam kde můj poznatek nemám ověřený a jenom se domnívám.
Pokud však zjistím, že mé ověřené informace jsou správné a zde je nepravda, nebo informace není správná – nemachruji, ale na chybu upozorním i s vysvětlením a uvedu to sem s ověřenými prameny, kde jsem informaci získal.
Pokud zjistím, že zde některý odborný článek chybí, mám možnost jej zde i s prameny napsat.
To je to co bude určitě Palbu zlepšovat.
O problému s politickým hašteřením zde již hovořil Redboy, a bylo zde již mnoho řečeno. Necítím tedy potřebu se dál již k tomu vyjadřovat.
Nakonec jsem si nechal i to co jsem slíbil.
Mám špatnou osobní disciplínu. Nejen, že se někdy rád napiji, ale i, a to bohužel v té chvíli heslovitě píši bláboly.
Za mé pití se všem zde na Palbě omlouvám a budu na tom pracovat, abych to odstranil – je to dlouhodobá záležitost. Držte mě palce.
Avšak někdy i střízlivý, mám myšlenky, které chci sdělit, moje stará hlava si po chvíli vzpomene na další souvislost a znalost a já cítím potřebu ji sdělit. A je tady další můj nešvar, nesděluji to do původního článku, ale do dalšího. I tady je má osobní disciplína špatná (to bohužel střízlivý i opilý).
I tyto mé nešvary Palbě nepomáhají. Omlouvám se.
Když pominu své vyznání mé chyby, je mým nejvyšším přáním, abychom Palbu, její úroveň neustále zvyšovali.
Zvyšování úrovně Palby je především možné – kvalitními odbornými příspěvky a kvalitní a věcnou diskuzí. To si přejme a já věřím, že si přejeme všichni.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pánové já bych nevěšel hlavu, Palba žije a bude žít! Sapik má pravdu, že palba procházela určitým vývojem, od fandovského nadšení, přes zcela originální náměty, až po stagnaci? Neviděl bych, že je zde krize, naopak spíše určitá vyčerpanost témat, ale databáze je stále veliká a informace lze vyhledat. Vím pánové, že Vám jde spíše o stálou diskuzi na odborné úrovni. Ale já se ptám je stále dost odborníků o vojenství? Nebo spíše dnes mladá generace si jen užívá. Nemá to cenu asi moc řešit, když o druhé světové válce se neučí příliš na školách, jen heslovitě a mladá generace už nemá ani brannou povinnost, osvěta v tomto směru také žádná. Ačkoliv mě to trochu štve, nezmůžu proti tomu nic. Lidé přicházejí a odcházejí, rodí se a umírají, hodnoty se mění, ale Palba zůstává! Kdo chce si nás najde, nikdy nebudeme masovým hnutím, ale také doufám nikdy až příliš elitářským. Měli bychom však vytvářet nějakou hodnotu. Pravdou je, že z dlouhodobého pohledu ztrácí plácání slámy na významu … schválně si to přečtete, dokáže Vás to někdy znovu obohatit, myslím že ne, jednou přečíst to stačí. A pak tedy z delšího horizontu musí zůstat ta hodnota. Pánové toto moje povídání popravdě nepřineslo příliš světla do celé záležitosti, proto doufám, že se najde někdo s vizí a potažmo s konkrétními plány dalšího směřování. Předpokládám, že pokud vždy tlachání překročilo únosnou mez admini zasáhli. Míval jsem někdy vůči tomu výhrady, ale nyní ze zpětného pohledu musím zhodnotit, že to byla pravděpodobně správná volba. Jak píše Pege, kde je dnes Zorba a kde ostatní floutkové? Navíc opravdu existuje plno jiných fór, kde lze o politice tlachat. A my by jsme se měli profilovat jinak.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hoši kurňa nevěšte hlavu! Lidi přicházejí a odcházejí. Rodí se a umírají. Stejně jako se vám vochlupatil pytel přijdou v životě i jiné zvraty. Palba zůstává a roste, a to je důležité! Když máte problém, tak naverbujte novou krev. A ta tady je, ne že ne. Proč stále udržovat starou skupinku, zapojte i mladší členy. Zkuste to s nimi, třeba mají zájem. Sami Vám to však neřeknou, tak to nefunguje. Kdysi, se přeci tvořil kádr z důstojnické skupiny. Nyní tady není člověka, který by si vzal na starosti kádrové záležitosti? Na úplném počátku jsme byli já a Radar a tyto věci jsme řešili a nabalovali lidi. Radare, díky, byl jsi skvělý náhončí! Prostě musí probíhat stále určitá reprodukce diskutérů.

Jde vo to jen zorganizovat a tužit kolektiv komunikací, a to pozitivní, ne žbrblat. Máte k tomu volné pole působnosti, v podstatě ho už máte dávno. Pege Palbu již dávno sám a nezávisle přetvořil. A to by se mělo ocenit!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Lord:
To je dost šefe, že ses skoro po 2.měsících objevil.

Dík za pochvalu,ale doplnil bych jednu poznámku - Pege a Sapík Palbu již dávno sámi a nezávisle přetvořili.
Nedělal jsem to Sám - třeba na obouch Galeriích jsme si OBA dost hustě mákli a Palbu jsme dolazovali taky OBA. Update může dělat pouze jeden(druhýho to nepustí), takže tam to ani kolektivně nešlo.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Cau, mel jsem blby obdobi navic zas me nejak mrdalo heslo, kazdopadne jsem na Vas nezanevrel, jen nevim jak to bude dal. Vedete to tu beztak skvele.

Rád bych poděkoval všem, Sapikovi samozrejme take, ty a Sapik jste motory Palby! Ostatním také děkuji, ale na Vás si nesmírně vážím stability a neutuchajícího usilí, které tomuto projektu poskytujete!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Obsáhlost příspěvků

Příspěvek od Nelson »

Nevěděl sem ke kterému tématu to mám přilepit, ale týká se to přímo podoby Palby tak to drbnu sem.
Nevím jestli to není drzost, ale žádám přispěvatele do diskuse aby používali při doplňování informací funkci edit a nesnažili se za každou cenu zvýšit počet svých příspěvků. Nepoukazuju na nikoho konkrétně ale pomalu a jistě se v podání některých blížíme ke stavu kdy místo jednoho příspěvku o padesáti slovech budeme mít padesát příspěvků po jednom slově.
Jestli jde někomu o vysoké hodnosti, nejlépe o generálmajora nebo výš, ať se raději pokusí podmáznout některého z adminů. Každý se dá koupit, jde jenom o podobu "sponzorského příspěvku", případně o nabídnutou částku :D:D:D.
Není to pokus o flame, jenom mně se*e stav kdy je jedna myslenka roztažena na tři a více po sobě následujících příspěvků. :evil:
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Kupování hodností byla v armádách bězná věc, musím rychle vydat "ceník" pro Palbu :D

Norad má pravdu, dřív jsem to editoval za přispívatele, ale to je práce na prd. Blbosti se začnou prostě mazat, i když nepatřím k příznivcům této metody. Nějaká štábní kultůra u příspěvků musí být, nejsme forum o superstar...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Asi jsem slepý,ale kde je diskuze na ten film o radikálním Islámu,nechcete mi říct,že jste jí zrušili?!
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Zrušil ji admin na mou žádost.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Aha,ještě,že je ta svoboda slova.Nemáte nějaký palbácký mustr,o čem a v jakém kontextu se tu může psát,taky chci být politicky korektní...?!
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

A cos jako čekal, po těch výjevech tam?? Tady je to co? Stupidní xenofobní rasistickej server stavící něco na stupidním dokumentu a nebo server o vojenství?? Pokud to první, tak tu nemám ani já, ani mé články co dělat, pokud to druhé, nemá tu co dělat ten výjev.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Radola Gajda:

Říkej tomu klidně cenzura, ale důvod byl "trochu" jiný.
"Někteří" místní to vzali osobně, další kolo se konalo ve zdejším neveřejném štábu a později v Poště.
Kontraverzní téma v kombinaci s osobní nevraživostí nepředstavuje pro Palbu nic dobrého(viz kdysi situace na Frontě).
Shodly jsme se tedy s SA58, že z pozice ADMINŮ tuto konfliktní situaci utnem a toto téma i to ve štábu smažem. Ať si to znesvářené strany vyříkají pomocí SZ (poště).

Není to žádné nóvum - není důvod, aby se v řežbách levice/pravice a osobní nevraživostí Palba rozhádala. I my admini patříme "politicky" každý na jinou stranu, ale máme společný zájem - PALBU. Proto nechceme připustit, aby podobné konflikty Palbu rozhádaly a používáme k tomu i tyto "skorocenzorské" prostředky.

Palba by měla zůstat HLAVNĚ VOJENSKÁ a pokud možno APOLITICKÁ !!!!!
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Vymazal jsem to já a Redboy nebyl jediný kdo o to požádal. Pro podobné témata je na netu určitě spousta jiných stránek.

Nebo jsem najít odkaz na dokument o US protestantech co ovládají neokonzervativce? To by bylo řevu....

Proto v budoucnosti podobné věci klidně budu mazat, i když jsem odpůrce mazání příspěvků.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“