Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tvé označení Husákovi lampasáci je označení neutrální a politicky korektní. a rozhodně nikoho nemohlo urazit, že.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to sa58

O propadácích západní vojenské techniky a jejích průserech by šlo sepsat několik řádně tlustých knih, o tom sporu opravdu není. Patrně jsi nepochopil můj příspěvek.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to skelet
Tvé označení Husákovi lampasáci je označení neutrální a politicky korektní. a rozhodně nikoho nemohlo urazit, že.
Můžeš mi konečně objasnit, co chápeš pod pojmem "politicky korektní"?
Děkuji.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Chlapečku já ti nemusím objasňovat vůbec nic. Ty a Cernakus jste pro mě jedno a to samé, jen kopete za jinou stranu. Tímto s tebou tuto diskuzi končím, protože bych si musel dát minimálně žlutou výstražnou.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to skelet

Tak to je slovo chlapa!
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Raytheone, nemám nic proti západní technice a su rád, že jsme konečně součástí západní kultury, ale ta ruská tachnika je mi tak nějak bližší. Přesto, že nesouhlasím s jejich pojetím boje, bývalou ideologií a mentalitou. Jen se mi líbí jejich (a naše) technické řešení probémů, na rozdíl od přetechnizovaného řešení západního. Co je na mém světovém názoru špatně? Rád se nechám poučit, a snad i změním názor.
ObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to knezdub

Sice netuším co máš na mysli pod pojmem "přetechnizované řešení" ale jinak souhlas. Sovětská/ruská řešení jsou mnohdy velmi efektivní a v konečném důsledku mohou překonat i technologicky vyspělejší konkurenci.

Už to tady z mé strany padlo, sebepokročilejší technika je na nic, pokud je nesprávně použitá a ono to platí i obráceně.
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

skelete:

Na rozdíl od raytheona bych tě něžaloval, ani kdyby jsi tu napsal, že moje matka šlape, takže hodit mě do stejného pytle s raytheonem (byť máš svým způsobem pravdu a já se po rozhovoru s patřičnými palbáky, rozhodl, že zkusím z toho negativního pytle více vykročit ven) je de facto urážka :-)

Mimochodem - protože patřičné diskuze, které jsem zasvinil byly z bezpečnostních důvodů uzavřeny a já nestihl svůj omluvný post poslat včas.

Chtěl bych se všem, kterých se můj pejorativní a paušalizační výrok o Židech (navíc jsem myslel Izraelce, což nebylo zcela jasně formulováno) jakkoliv dotkl OMLUVIT.
Pro příště si budu dávat podstatně více pozor na formu, tak aby si mé příspěvky obhájily morální existenci na kultivovaném fóru jako je toto.
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Raytheone, nemám nic proti západní technice a su rád, že jsme konečně součástí západní kultury, ale ta ruská tachnika je mi tak nějak bližší. Přesto, že nesouhlasím s jejich pojetím boje, bývalou ideologií a mentalitou. Jen se mi líbí jejich (a naše) technické řešení probémů, na rozdíl od přetechnizovaného řešení západního. Co je na mém světovém názoru špatně? Rád se nechám poučit, a snad i změním názor.
Pokud jde o mne mám podobný názor. Ačkoli jsem též radši součástí západní kultury trochu mi vadí (aspoň se mi to tak jeví)ten prudký odklon od všeho co zavání Ruskem.(aslepoň ve zbraních)
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Tak, Cernakus se omluvil všem, koho se to možná dotklo. V pořádku!
Ptám se, kdo je teď na řadě Raytheone?(lampasáci,ksč)
Jinak, Raytheone, jsi odborník, to je bez řečí ale choď se sem i bavit, ne se stresovat. A když nškdo udělá chybu, oprav, poraď ale tak nějak aby to chybujíciho nesráželo, všechno se dá vysvětlit slušně a kamarádsky. Řek bych. Rozumíš mi? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Zdar Mildo,
sice záleží na každém zúčastněném jak si to přebere, ale v tuhle chvíli mi to přijde jako celkem v pohodě. Možný problém byl odstraněn dřív ( doufejme ) než způsobil problémy PALBĚ a to je asi to hlavní...

A to ostatní?

PÁNOVÉ TO CHCE KLID
Dámy prominou.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Zdar Kopo. Já jsem taky rád, že je doufám klídek a že to myslím v dobru, proto je tam smajlík. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

to Raytheon: Přetechnizovaným řešením mám na mysli to, že se pomalu přestává používat mozek a nahrazuje se myšlení pomocí elektroniky. Dva obyčejné příklady: Plnění emisí u náklaďáků - Tatra to zvládá mechanickým čerpadlem (jednoduchým, spolehlivým, nastartuje i při -20), západ to řeší elektronikou (comon rail). Fabia, otvírání zadních dveří - mezi klikou a zámkem je místo 10cm táhla elektrický spínač a elektromotorek. Mě osobně neskutečně štve ta půlvteřina, kterou musím čekat, než se to všechno pohne. Možná jsou to blbosti, ale toto jsou typické příklady rozdílného myšlení východ/západ a mě je prostě bližší to východní.
Prosím admina o pozdější smazání
ObrázekObrázek
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

knezdub píše:. Fabia, otvírání zadních dveří - mezi klikou a zámkem je místo 10cm táhla elektrický spínač a elektromotorek. Mě osobně neskutečně štve ta půlvteřina, kterou musím čekat, než se to všechno pohne. Možná jsou to blbosti, ale toto jsou typické příklady rozdílného myšlení východ/západ a mě je prostě bližší to východní.
Prosím admina o pozdější smazání
Mě spíš štve to, že tohle sofistikované řešení se u firemní Fabie po...lo, jak už to bývá a jediným způsobem otevření zadních dveří je táhlo u řidiče. Bohužel už asi žádný výrobce nemá zájem vyrábět jednoduché a spolehlivé věci, na které se dalo použít typicky ruské řešení, když to nejde opravit, vem si těžší kladivo.

Na druhou stranu někdy ruská řešení nebyla ideální - stačí si porovnat T-34 - občas řazení rychlostí kladivem a Pragu Lt vz. 35 - pneumatické řazení a posilovač řízení. Co asi bylo pro činnost řidiče tanku v boji lepší?
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

A tak už toho nechte. Trochu sme to zde provětrali, srovnali některé věci a dejme se do práce. Já si s kolegou RAYTHEONEM vyměnil PM a myslím, že jsme se srovnali. Asi se ne vždy shodneme - to jsem naznali ve shodě ale na druhou stranu - i to může být pohyb vpřed, stejně jako pád na hubu.

Takže do práce a ať nám Palba roste. Pátrač
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Chcel by som sa spýtať či by tu nebol záujem zriadiť samostatnú diskusiu kde by admin vkladal podnetné príspevky prispievaťeľov ohľadom vysvetľovania technológii.
Trebars v obrnenej technike sa často stretávam s príspevkami na otázky ktoré sa už viackrát riešily v ramci diskusii, na druhú stranu niet sa čomu diviť, z vlastnej skúsenosti viem, že hľadať odpovede na technické otázky v rámci Paľby v jednotlivých diskusiách je časovo náročné.
Pokiaľ by sa ale na viditeľné miesto umiestnil link kde by trebars vysvetľovali v rámci obrnencov technologie pancierov, motorov, senzorov atd. značne by to zlepšilo prehľad na Palbe o daných technologiach u nových členov ktorým sa dokola vysvetľuje to isté.
Vzhľadom nato, že na plno technológii sa v rámci Palby písali samostatné články stačilo by u plno prípadov dať len názov technológie s odkazom na príslušný článok a vyberať príspevky z jednotlivých diskusii by nebolo nutné. Odkaz by sa potom mohol prikladať k novým článkom-diskusiam týkajúcich sa daných technológii.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

To už jsi druhý, kdo to tu navrhuje. Problém by nebyl to nalinkovat, ale vytvořit ty články.. Kolega kopapaka tuším něco podobného rozjel pro PTŘS střely, já jsem kdysi pro jiné fórum sepsal něco pro západní názvosloví letecké munice a mohl bych to zrecyklovat, ale obecně je toho prostě moc..
Naposledy upravil(a) cover72 dne 15/8/2010, 17:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Môžem pomôcť z nalinkovaním adekvátnych článkov a príspevkov ohľadom technológie OT, ale admina by mal robiť niekto zo základu Palby s pravidelnou návštevnosťou. Stačilo by upraviť interface Palby aby to bolo niekde hore na lište (napr. v stĺpci OZNÁMENÍ A JINÉ) a raz za čas editovať a doplniť.
Pod názvom napr. Encyklopedia palby v ktorej by boly podkategorie pre technológie OT, pechotných zbraní, leteckej techniky atd.
Osobne si trúfam len na výpomoc s OT, keď bude zaujem u ostatných rozšíriť ďalšie odvetvia môžu adminovy uľahčiť prácu na minimum vyhľadávanim adekvátnych príspevkov. Pridanie ďalšieho riadku do lišty a vytvorenie nespamovaťeľných uzavretých článkov pre admina je už potom len otázkou minút.

kopapaka: áno niečo také s úpravami ktoré som popisoval, aj keď bohate by stačilo dať linky popisujúce jednotivé aspekty technológie. Niečo na spôsob tvojho článku by bolo lepšie, ale aj podstatne časovo náročnejšie.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jo tak, takže máš na mysli ne přímo encyklopedický článek, ale spíš koncentrát postů vysvětlujících kdejaký pojem?
Jinak článek o PTŘS tedy napsal kopapaka, velmi se omlouvám, že jsem si ho spletl :oops:
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“