Přání a návrhy

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Beda píše: Tak ty valky po soucasnost zase odemknete.
Opravdu se domníváš, že k tomu dojde???

To téma mi začíná připomínat flašinet...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
majod
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 27/10/2011, 13:47

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od majod »

ja si myslim ze nastane uzavretie palby pre neprihlasenych a prihlaseny budu podrobeny lustracii- ked sa nam to uz takto pekne rozbehlo -len na to sa este asi nenasla odvaha ale ako nahle vznikne paralelny nejaky portal a zacne sa linkovat resp copy ...uvidime .kazdopadne je mi luto ,co sa tu udialo
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od asdf »

Mozno trochu iny pohlad na uzavretie kontroverznych tem, cez financie.

Ano, zdvihla sa navstevnost. Negativa - viacej prace pre moderatorov, vecsi zataz na hosting.
Pozitviva - ziadne, kedze tento web tu nezobrazuje ziadnu reklamu, takze z vyssej navstevnosti nema ziaden profit.

Moderatori to robia zadarmo. Ak lordovi povedali, alebo sa zamknu temy alebo odideme, lebo mame viacej roboty, tak nemal moznost nezamknut tie temy, pokial nechcel aby sa mu to tu uplne rozpadlo.

Autori - tak isto to robia zadarmo. Tak isto neprofituju z vyssej navstevnosti. Aj ked sa mozno zdvihla citanost clankov, tak isto z toho nic nemaju. Dost casto plati moderator = autor. Ked povedali, nebudeme pisat tak tiez nemal moznost co im ponuknut.

Palba mi pripomina sukromny aglicky klub, ktory otvoril dvere a zrazu donho vtrhla ulica. To sa clenom klubu samozrejeme nepaci, tak sa rozhodli znovu zatvorit dvere.

Este k navratu ku korenom. Diskusia o vojne v Afganistane bola zalozena v roku 2005. Diskutovalo sa tu o Prvej a Druhej vojne v iraku. Bavilo sa tu o v Liby, Syrii.

Ak by ma chcel niekto odkazat na diskusiu do Hospody, podla novych pravidiel sa tam nedostanem, lebo nie som registrovany aspon 6 mesiacov.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Polarfox »

asdf píše:Palba mi pripomina sukromny aglicky klub, ktory otvoril dvere a zrazu donho vtrhla ulica. To sa clenom klubu samozrejeme nepaci, tak sa rozhodli znovu zatvorit dvere.
Není to úplně přesné, ale dalo by se to tak v hrubých obrysech vystihnout.
Beda píše:Jenze tim ze se vybodnete na navstevnost, zklamete stovky lidi co sem chodili.
Jenže když se na to nevybodneme, tak zklameme zase spoustu jiných lidí. Těch kteří byli součástí té starší a komornější Palby spolu s námi a často dlouho před námi. Řada jich odešla a řada se jich chystala odejít, což je sice spoustě novějších lidí nebo lidí zaměřených většinově na aktuální konflikty spíše jedno, ale nám ne. A jsou pro nás bohužel důležitější, tím spíše, že takových se zájmem o úzce zaměřené oblasti je vždy málo a každá ztráta bolí. Hromadný odliv a ztráta návštěvnosti vypadá dramaticky, ale zcela odmigrovali jen lidé s žádným či minimálním zájmem o jiný obsah Palby než jsou aktuální konflikty/Ukrajina, byť je jich hodně.
Beda píše:Zbytecne se to tady hroti, ono se to po spusteni toho http://www.aktualnikonflikty.eu/zklidni, jen mu nedavejte rady...vy na to neslysite, tak ho nechte v klidu pracovat.
Ale vždyť mu žádné rady dávat nehodláme. Je to jeho projekt, pro nás je to uzavřená kapitola. Naopak bude mít mnohem více možností a volnosti, nikdo ho nebude omezovat jako tady.
asdf píše:Este k navratu ku korenom. Diskusia o vojne v Afganistane bola zalozena v roku 2005. Diskutovalo sa tu o Prvej a Druhej vojne v iraku. Bavilo sa tu o v Liby, Syrii.
Ono to nikdy nebylo zcela ideální, ale vždy se to dalo nějak přečkat. Ale tady to vyloženě bouchlo, takže nebylo zbytí.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1416
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od danny1691 »

přečkat...a to je špatně. Mělo se to řešit, hledat možné cesty jelikož z historie víme, že páni autoři (ve vší úctě), že konflikty prostě budou. A to i nepříjemně blízko (např. Jugoslávie).
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od skelet »

Ne, že to nebylo ideální, ale prakticky vždy se to zavřelo. Afghán a boj proti ISIL jsou výjimkou potvrzující pravidlo. Ona i ta Sýrie to měla dost nahnuté, ale podařilo se to tam vybrat. A to se Libyii, Gruzii, zabití bin Ladina a dalším konfliktům nepovedlo.

Ono se to řeší: holt nebudeme počítat desetitisíce mrtvých příslušníků SAS na plážích v Libyii a počítat černochy na Ukrajině, ale počkáme si až někdo vypracuje studenou analýzu. Palba.cz byla a je histografický a analytický web, ale v poslední době se z něj stával novinkový web, což nebylo dobře. Pokud se Mepu rozhodl vybudovat takový web, který by se zaobíral těmto žhavým novinkám, tak bude mít jistě úspěch, protože ta mezera na trhu zde je. Ale stejně jako Rolls nechce dělat SUV nebo Škoda nechce dělat kabriolety, tak Palba.cz nechce jít cestou aktualit.
ObrázekObrázekObrázek
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od asdf »

Dakujem za odpovede a objasnenie skeletovi, polarfoxovi.
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Beda »

Polarfox píše:
Beda píše:Jenze tim ze se vybodnete na navstevnost, zklamete stovky lidi co sem chodili.

Jenže když se na to nevybodneme, tak zklameme zase spoustu jiných lidí. Těch kteří byli součástí té starší a komornější Palby spolu s námi a často dlouho před námi. Řada jich odešla a řada se jich chystala odejít, což je sice spoustě novějších lidí nebo lidí zaměřených většinově na aktuální konflikty spíše jedno, ale nám ne. A jsou pro nás bohužel důležitější, tím spíše, že takových se zájmem o úzce zaměřené oblasti je vždy málo a každá ztráta bolí. Hromadný odliv a ztráta návštěvnosti vypadá dramaticky, ale zcela odmigrovali jen lidé s žádným či minimálním zájmem o jiný obsah Palby než jsou aktuální konflikty/Ukrajina, byť je jich hodně.
Ono mozna tolika lidi nedmigrovalo, jen driv se hodne lidi divalo nekolikrat za den. Ted jednou za den, dva. Kdyz sem nekdo vlezl, tak se take obcas podival i na jine vlakno. Ted se to zazdilo tim ztizenym pristupem do Hospody.

Kolik tech starsich odeslo? Proc to zavrene vlakno ma porad nejvetsi navstevnost ze vsech vlaken?

To je porad dokola.....WEBu co maji techniku, historii jsou desitky, ale takove vlakno co rozjel Mepu jinde neni. Proto byl a porad je takovy zajem. Doma mam tak dve velke tasky od vietnamcu knizek o valce, tak 90% o faktech, syn si je kupuje dal. Chodi si je pujcovat do knihovny, tak ta historie je dostupna, neco jineho je technika, to ale radsi hledam na webu Valka. Ctu i tady, ale driv jsem po precteni nejakeho clanku kliknul na Deni na Ukrajine a tam vetsinou bylo neco noveho. Nejakou dobu to dalo. Ted mam clanky, co me zajimalo uz prectene, tak je navsteva na Palbe o dost kratsi. Kdyz se objevi novy clanek, tak jich dost ani neotevru. Vynechavam dost clanky o technice, maji tady sve misto, ale nemusim znat neco o kanonu 37mm atd. Objevi se neco o letadlech, lodich, raketach, to se podivam.

Na vlakno o Ukrajine ( a ze jich bylo nekolik ) jsem sel vzdy.....myslim ze jsem nebyl sam, kdo to tak delal.

Proto bych si pral aby to vlakno dal jelo....Tim ze to spusti Mepu jinde to nemuze plnohodnotne nemuze nahradit. Vsichni za nim neodejdou.

Neni to potreba okecavat proc to nejde. Ve vyvesnim stitu na http://www.toplist.cz/historie mate porad

PALBA - válka od starověku po současnost

Ta Ukrajina je jiste valka soucasnosti. Proc to nezmenite....najspis se bojite ze zmenou nazvu zavedene firmy muzete prijit o navstevniky.

Skoda a mozna chyba ze se Lord, otec zakladatel s par lidma nerozloucil a ustoupil moderatorum pro ktere jsme jen plebs, nekolikrat to tady od moderatoru zaznelo.

Palbe zdar preje vzor 2014UA

asdf píše:Este k navratu ku korenom. Diskusia o vojne v Afganistane bola zalozena v roku 2005. Diskutovalo sa tu o Prvej a Druhej vojne v iraku. Bavilo sa tu o v Liby, Syrii.
Ono to nikdy nebylo zcela ideální, ale vždy se to dalo nějak přečkat. Ale tady to vyloženě bouchlo, takže nebylo zbytí.
Dalsi prani...musi byt v Hospode,
Historická výročí
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=387&t=4583
teda omezen pristup k vlaknu kde se muze psat o vyrocich??
Joe CSC píše:Do tohoto tématu můžete dávat historické a vojenské události, které se staly před několika lety a v těchto dnech si připomínáme jejich výročí.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=387&t=4583
teda omezen pristup k vlaknu kde se muze psat o vyrocich?? Ono tam bude tech vlaken skovanych vic a nezaslouzi si to.

Aarone prosim prober tu hospodu a dej neco mimo. Klidne tem vlaknum dal delej moderatora.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od skelet »

To je pořád dokola.. Lordovi se nastínily TŘI VARIANTY ŘEŠENÍ
1) nechat to tak jak bylo
2) utnout to
3) rozdělit Palbu na dvě části,a to:
a) fyzicky
b) pomocí divizí

Lord si vybral řešení číslo dvě, a po pravdě s tímto řešením nikdo nepočítal. Všichni počítali s variantou číslo jedna, a doufali ve variantu tři.
Jinak mě mrzí, že práce našich článkařů jsou "tuctové", a máme se zaměřit čistě jen na zpravodajství.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1416
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od danny1691 »

skelet píše:
Jinak mě mrzí, že práce našich článkařů jsou "tuctové",
a zase ode zdi ke zdi...pro někoho článek může být tuctový, nudný a nezáživný. Ale pro jiného to může být naprostá bomba. Pokud se na to budeme dívat touto optikou, tak potom poslední ať zhasne. Ano, budu citovat "zlatý prciny"
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Lord »

Varianta tři ... rozdělit fyzicky ... znamenalo by to nové forum, nové budování, ztrátu času, s tím že někteří by s tím stejně nechtěli nic mít.
To už si může založit rovnou nový web Mepu.

Rozdělení na divize ... mnozí psali, že to nic v podstatě neřeší, že takové uspořádání na Palbě už vlastně bylo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Zemakt »

Byť jsem byl překvapen razantností kroku po shlédnutí diskuze řešící pro a proti musím uznat, že jsi Lorde vybral dobře.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od skelet »

Danny1691: Ne, není to ode zdi ke zdi. Psal jsem to s nadsázkou, a proto jsem to dal do uvozovek. Ale jak jinak to chceš pojmenovat, když ti tady někdo neustále cpe, kolik serverů je se stejnou tématikou? Holt jsme byli, jsme a zřejmě i budeme jedni z mnoha. Tedy "tuctoví".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1416
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od danny1691 »

Já bych spíš řekl- máte možnost výběru. A jestli dá někdo větší přednost tomu či onomu? To už je každého věc.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Beda píše: Aarone prosim prober tu hospodu a dej neco mimo. Klidne tem vlaknum dal delej moderatora.
Nejsem člen vedení Palby... Jsem moderátor hospody... Což znamená, že nerozhoduji o tom, co bude v hospodě a co mimo (maximálně k tomu můžu napsat svůj názor - ale to může kdokoliv)... Mou prací je udržení pořádku v hospodě... Tzn že mohu neaktivní vlákno šoupnout do skladu... Můžu vlákno v hospodě z nějakého důvodu zamknout, či smazat...

Tedy se budeš muset obrátit na někoho z vedení...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od skelet »

Ano. Máme možnost výběru, a ten výběr zde proběhl.
ObrázekObrázekObrázek
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Beda »

Aaron Goldstein píše:
Beda píše: Aarone prosim prober tu hospodu a dej neco mimo. Klidne tem vlaknum dal delej moderatora.
Nejsem člen vedení Palby... Jsem moderátor hospody... Což znamená, že nerozhoduji o tom, co bude v hospodě a co mimo (maximálně k tomu můžu napsat svůj názor - ale to může kdokoliv)... Mou prací je udržení pořádku v hospodě... Tzn že mohu neaktivní vlákno šoupnout do skladu... Můžu vlákno v hospodě z nějakého důvodu zamknout, či smazat...

Tedy se budeš muset obrátit na někoho z vedení...
Provedena via SZ.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od kacermiroslav »

Beda píše:Ta Ukrajina je jiste valka soucasnosti. Proc to nezmenite....najspis se bojite ze zmenou nazvu zavedene firmy muzete prijit o navstevniky.
Bedo, přestaň laskavě jen provokovat. Moc dobře víš, že Palba je až po SOUČASNOST...stačí se podívat na téma věnovaná moderním zbraňovým systémům atd. Takže kvůli tvému komentáři není nejmenší důvod něco měnit.

Udělej mi laskavost prosím. Napiš nějaký zajímavý článek. A pak si ho nech od nějakých trolů "rozstřílet s tím, že tě budou svými komentáři urážet, nadávat ti a pak jsem zvědav, jak se zachováš a jak takovou diskusi ve svém volném čase ukočíruješ:-)
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Mirek58 »

Je jenom otázka, jestli brát článek, jako dogma, nebo jako materiál k diskuzi.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Zemakt »

Za mne b) ale kdyby to zde mělo být jak kolovrátek, tak klidně a)
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“