Přání a návrhy

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Shark
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 10/5/2008, 19:56

Příspěvek od Shark »

kacermiroslav píše: Pokud máš na mysli válku s Polskem z roku 1919 (Klapálek a spol.), tak jsem to měl v plánu, ale pokud máš o tom zájem, tak to přenechám.
Jo měl jsem ji na mysli, ale ještě o ni nic nevim, tak ji klidně udělej, bydlím kousek od českého těšína tak mě to napadlo.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Hektor:
to Kartágo Ti klidně pošlu, už jsem ti to psal i soukromou zprávou, ale asi jsi si to nepřečetl. Tak to zkoušeím touto cestou. Pošli svou adresu, kam to chceš poslat.....hmm?:-)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Vím, že to úplně nesedí s prvním postem - ale název threadu odpovídá, tak se nezlobte.

Pege, bylo by možné implementovat plugin pro Jabberové ID tlačítko? Pokud vím, palba pořád běží na phpBB2 a pokud by to nebyl bezpečnostní problém, mělo by to být snadné:
http://ptlis.net/projects/phpbb-jabber/

Přinejmenším mě a asi i pinkolinovi a dalším lidem z IT co se tu vyskytují bys tím udělal docela radost...
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

cover72:
Teď bych se v Palbě dost nerad vrtal a vyšperkovával jí o další mody. Jak jsem již zmínil, dochází se zátěží na má slova. Prakticky každý den promazávám cache, aby se nekulminovaly chyby a nemnožily hlášky o problémech s načtením.
V nejbližší době tedy promáznu mrtvé přezdívky a uvolním některé "staré plkárny". Tím by se částečně měla zátěž snížit.

Bohužel KONCEPČNÍ řešení zatím žádné není. Přechod na BB3 by Palba nemusela "rozchodit" - ať již funkčností, tak všemi již přidanými mody včetně Portálu.

Pro podobné úpravy bych tedy zatím nechal stopstav, než se objeví (či nalezne) nějaké KONCEPČNÍ řešení.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Czarnian
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 124
Registrován: 5/1/2008, 15:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Czarnian »

K článku o československém opevnění jsem chtěl připojit soubor pro google earth, ale hlásí mi to "Přípona kmz nebyla dosud povolena". Šlo by s tím něco udělat?
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Osobně bych do povolování dalších mime typů nešel. Raději soubor zkomprimuj třeba v ZIPu a nahraj ho tak.
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Na hornej lište kliknem na Novovek a zobrazí sa ,,Žádná fóra,, treba to opraviť, ak je to možne.
The Spartans do not ask how many but where they are - Agis II of Sparta
It is the brave man's part to live with glory, or with glory die - Sophocles
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Co by jste řekli na to zkusit vydávat vlastní časopis???

Mohl by vycházet 1x za měsíc nebo 1x za dva měsíce, byl by sestaven z článků z Palby uveřejněných zde v tom daném měsíčním či dvouměsíčním období (samozřejmě ve zkrácené verzi a bez poznámek a zdrojů). Případný zisk by mohl být použit pro roční chod Palby, na reklamu atd.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

to máš editory, grafiky, placení autorských poplatků za fotky, ilustrace apod. V amatérských podmínkách to nemá absolutně šanci, a na profi úroveň nemáš peníze :razz:
jediné co má jakýs takýs smysl je z některých ucelených celků udělat e-knížku.
Naposledy upravil(a) skelet dne 30/3/2011, 12:11, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Jenže kdo by to dělal?
A kde vzít na počáteční investice?

Jestli do něčeho podobného chce pustit, tak skus udělat pár čísel v .pdf a uvidíš...
Reálnější by mohla být spolupráce s něčím co už vychází, ale zas za cenu všelijakých omezení ( mimo jiné prostorových ).
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

No přání je to sice pěkné, ale při současném přesycení trhu by šlo spíše o dotace, než o zisk. Buď by vycházel v malém nákladu a byl by neskutečně drahej, viz Český časopis historický, nebo ve velkém, pak by cena mohla být nízká, avšak musel by mít hodně dobré zázemí, aby mohl na trhu konkurovat ostatním "historickým" a "bulvárně historickým" časopisům.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Myslel jsem jen v nějakém levnějším provedení...nějaký offset nebo tak něco.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ne že bych byla až tak velký pesimista ale myslím si, že to není reálné. Koneckonců celá Palba je jakýmsi on-line časopisem.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 588
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Příspěvek od sahidko »

Nevidím veľmi reálne, žeby si niekto platil za skrátenú verziu niečoho, čo si tu môže prečítať v dlhšej podobe a zadarmo.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Naprostý souhlas se sahidkem. Lidé nechtějí platit za něco, co si můžou zadarmo přečíst na internetu. Což znamená, že nějakým souhrným vydáním uveřejněných článků by časopis asi nikoho neoslovil. Články by jedině musely být psané přímo (a pouze) pro časopis. To by vycházel odhadem tak jednou za půl roku a článků by tam asi bylo posrovnu. I když někteří to tady sypete z rukávu pěkně. Já se ale třeba momentálně mořím s jednou věcí snad už rok a výsledek stále v nedohlednu. Možná největší potíž by byly copyrighty - co si budeme povídat, internet snese v podstatě všechno. U papírového časopisu je to něco jiného.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Nápad to je líbivý, ale nese sebou i nějaká rizika, která tady lidi víceméně zmínili. Ale nakonec Michanovu knihu taky kupují, i když je online.
Ale zkusit nejdříve něco jako e-book a pak to prodávat třeba na
www.ereading.cz
Proč ne.

Ostatní si můžou zkusit spolupráci třeba
www.webareal.cz/nasevojsko/eshop/9-1-Casopisy

Určitým časopisem zaměřeným více „technokraticky“ byl třeba www.hapm.cz
Který měl svůj specifický okruh zájemců z řad modelářů a detailistů. No ale asi to dělal spíše z nadšení než pro zisk.

Ono není ani špatný nápad vydat vlastní knihu. Michan má zkušenosti, nebo k tomu využít některých dalších služeb, viz.
http://www.dsl.cz/clanek/1172-vydejte-s ... zkusenosti

Díky obrovským objemům tisků, které realizují, mohou klientům nabídnout výhodné ceny.
www.librix.eu

Jinak řečeno, když se pomine práce toho, kdo by to dával do kupy ... někdy stačí jen Ctrl+C a Ctrl+V, honorář pro autory v rámci možností, může vzniknout i nějaký menší zisk. A některé články zde publikované by si to možná zasloužily. Ale musí samozřejmě souhlasit sami autoři. Tedy na pravidelný časopis by to asi nebylo. Ale nějakou knihu jednou ročně „the best of Palba“ proč ne?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak e-book by to chtělo zkusit, ale jediný kdo tu má zatím ucelenější dílo je Pátrač, Polarfox, Hydrostar a Destroy. Teda aspoň z toho co jsem si všiml.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Tak já jsem e-book zkusil se SuperHornetem a byla dost pruda ho tak převádět. Teď psaní pro A-10 už pro něj optimalizuju od začátku - takže např. tučný text dostane kromě phpBB tagů rovnou i tučnost, aby pak ve Wordu/Lotusu stačilo odstranit phpBB tagy a formátování bylo.
Ale největší pruda s e-booky je doplnění obrázků - a potom hlavně okraje stránek. Protože jinak vám prostě jedna kapitola přesáhne tři řádky na další stránku... A ta vám zůstane bílá. Já to řešil např. tím, že jsem tam vrazil obrázek - ale je to vražda. A jak něco změníte, tak se vám to posune celé a můžete začít nanovo.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Ten nápad na roční The Best of Palba se mi líbí asi nakonec nejvíce:-) ale myslím si, že by to dalo na pořádně tlustou knihu a nikoliv jen časopis:-) někteří autoři jsou dost plodní:-)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

kacermiroslav píše:Ten nápad na roční The Best of Palba se mi líbí asi nakonec nejvíce:-) ale myslím si, že by to dalo na pořádně tlustou knihu a nikoliv jen časopis:-) někteří autoři jsou dost plodní:-)
Záleželo by na tom o jaký žánr by šlo, jestli populárně vědecký (což je cca 80% článků na palbě), nebo odborný (což je stěží 5%).
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“