Přání a návrhy

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

No nevim. Nadšení je sice pěkná věc, ale než se do toho pustíte, měli byste si uvědomit čtyři základní věci:
1) Když už takhle veřejně na internetu prohlašujete, že chcete generovat zisk, pak je nutno být zadobře s berňákem. A to znamená vést účetnictví. Kdo se hlásí dobrovolně?
2) Situace na knižním trhu je momentálně taková, že i nositel Nobelovy ceny za literaturu je rád, když v ČR prodá 500-600 knih od titulu. I autoři nejprodávanějšího žánru - tedy románů pro ženy - sebou musí pěkně mrskat a psát 7-10 knížek ročně, aby se jakž takž uživili.
3) Myslet si, že se vydá knížka, odinzeruje se tady a bude se vesele prodávat je omyl. To si koupíme jen mezi sebou, možná se přidá pár zákazníků v řádu několika osob a tím to hasne. Pokud by měly prodejní čísla vypadat aspoň nějak k světu, je nutné oběhat aspoň největší distributory a knihkupectví a uzavřít s nimi smlouvy. Takže opět: Hlásí se někdo dobrovolně?
4) A to nejdůležitější nakonec: měli bysme se naučit psát bez gramatických chyb.
さようなら。
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Destroyman píše: 4) A to nejdůležitější nakonec: měli bysme se naučit psát bez gramatických chyb.
http://www.proofreading.cz/bychom-nikol ... ni-by-jsme




Promiň, ale tohle prostě nešlo nechat bez reakce :)
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

A přesně proto jsem to takhle napsal a ještě zvýraznil. :D
Ale vážně, občas jen kroutím hlavou, protože v některých článcích falírujou i tak základní věci jako shoda podmětu s přísudkem. :(
さようなら。
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

On si dá člověk trošku více bacha, pokud je to ofic. Tím neříkám, že by se to tady mělo odbývat, to aby mě někdo špatně nepochopil :) Další věc je, že u ofic dílka by to měl někdo po autorovi přečíst a gramaticky spucnout, než se to vydá, kterážto kontrola tady nefunguje. Takže v téhle oblasti bych neviděl velké úskalí.

Leč....sám za sebe můžu říci, že už jsem s myšlenkou zplození něčeho vlastního koketoval, ale zatím jsem ve fázi tréninku. Což znamená, že po dlouhých letech kdy jsem to jen nasával ze mě taky něco vypadlo ven - konkrétně tyhle články na Palbě. Ale jsou to jen první krůčky a nemám iluzi o nějaké závratné kvalitě, teprve začínám něco tvořit a i díky odezvám se člověk může pilovat.

Ale abych se vrátil k jádru věci:
1) není myslím reálné na tom generovat nějaký zisk, zvláště pokud se do toho vloží hodně zdrojů, bude se podílet hodně lidí a nebude to proudit k širokému okruhu zájemců - což pravděpodobně nebude
2) jistou šanci mají dílka, co si člověk "splácá" takřka na koleně bez nutnosti dalších grafiků a všech služeb, co zvyšují náklady a nebo nějaký občasný soubor více autorů
3) ale tady nastupuje to co už tu též bylo řečeno - já osobně bych si nekoupil něco, co můžu dostat zadara a ještě s bonusem navíc (tj. i často rozvíjející diskuze a další články)
4) autorská práva - já osobně mám rád obrázky a jiné věci a vím, že bych to musel do detailu nastudovat a občas asi i něco oželet

Pokud by se něco mělo rozjet, musí to být cenově rozumný v oblasti nákladů a vstupních a provozních investic....i pokud by to nemělo být pro zisk, ale čistě pro radost, tak stejně je dobře držet projekt, který vám necucá moc pěněženku. Celou tuhle ideu bych rozhodně nezahazoval, ale vrhnul bych se na to trošku po partizánsku a jinak. V klasickém stylu myslím nemáme moc šanci.

A poslední věc...vždy to musí někdo táhnout, nějaká osobnost a dříč, udávat směr, kopat ostatní do zadku :)..kdo to bude?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ohledně toho berňáku, uzavírání smluv, způsobu jednání by bylo vhodné založit Občanské sdružení. A úkoly si nějak rozdělit. Dále sdružení může mít i nějaké sponzory, získávat granty, apod. Ovšem jak správně píše Destroyman, kdo se hlásí dobrovolně? Možná kacermiroslav.
Hlavním cílem není zisk, ale osvětová a publikační činnost, odměny autorům, případně rozvoj portálu.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Myslím si že to není cesta kterou by Palba měla jít. Já v tom ledacos zkoušel vysondovat a nakonec jsem to vzdal - vše co napsal Destroyman je totiž zásadní pravda nelze to obejít.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Mám obavu, že jste mě argumentama přesvědčili. Sice si připadám jako dítě, kterému jste sebrali oblíbenou hračku, ale asi by to nakonec byla zbytečná práce a toho zařizování (berňák atd.) uff:-((( mno byl to jen nápad, jak se více zviditelnit.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

A tak já bych to nebral tak tragicky. Zviditelnit se dá i jinak (prostrčit někam reklamku, někde se blýsknout kde je to vidět, udělat nějaký projekt i tady čistě netově)...a publikace teď není, ale stejně časem může být.

Spíš by jsme si měli říct, čeho chceme dosáhnout. Pokud budeme dostatečně drzý opičky a dáme tomu formu, tak můžeme v některých oblastech vesele konkurovat i pěnězma hnaným serverům jako je valka :)

Stačilo by pečlivě prostudovat v čem mají mezery a udělat to lépe a z některých oblastí začít tahat lidi. Oni mají široký záběr, ale to je zároveň nevýhoda, protože tam tím pádem mají u řady položek více než pusto, spíš nic. A když se pak někde člověk dozví, že tu máme třeba několik oblastí zpracovaných komplexně a hezky, tak je to krůček k dalšímu přísunu.

Ale to je jen takový nápad...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Podívej, ono není problém a konci kalendářního roku se domluvit, vybrat práce, které za to opravdu stojí. Potom udělat jejich seznam, doplnění autorem o anotace na cca 1 stranu wordu, obrázkem, který ji charakterizuje a linkou na Palbu. Bude to pěkný přehled, a může byt zveřejněo v samostatném vláknu jako třeba ročenka 2010.

A není potřeba nic složitýho organizovat. A šmidra
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 1/4/2011, 14:04, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

No jasně:-))) tak to si myslím že má Pátrač pravdu. proč vlastně neudělat ročenku na pár desítek stran ve stylu e-book v pdf formátu. Co se grafiky týče, tak bych mohl oslovit jednu známou. Mno a pak by záleželo na tom, jak třeba přátelům rozesílat tuto ročenku tak, aby se info o Palbě a její tvorbě dostala k širšímu publiku. Co si budeme povídat...když budu vycházet ze své zkušenosti, tak střední a starší generace zase tak počítačově gramotná není a tak kolikrát ani nemá tušení, že kromě péčka se na netu dá najít i něco o military. Já osobně Palbu objevil až nějaké 3 roky po jejím spuštění.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

To zní dobře, souhlasím, resp. podporuji Ročenku!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Tak pokud by byla chuť a čas, tak by tu ročenku šlo zkusit vydat i zpětně. Za roky 2010 až třeba 2005.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Mimochodem při tom dohadování kolem vlaků mě napadlo, co takhle udělat nějaký přehledný sumář toho nejzajímavějšího a nejdpostatnějšího, co tu na Palbě je?

Prostě seznam řazený do smysluplných sekcí, každý s názvem, kratinkým popiskem a odkazem. A hodit to někam viditelně. Bylo by vidět máme tu tohle tohle a tohle, ať už je to kde chce zahrabáno a mohlo by to sloužit i k vypíchnutí a doplnění mezer.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Jak přesně by sis to představoval? To je možná moc obecné. To by asi musel někdo pořád doplňovat. A jak to dělit a řadit, aby to bylo aspoň trochu přehledné?
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

No systém řazení by se musel domluvit, aby to opravdu dávalo smysl a bylo to univerzální. Největší práce by byla to vyrobit, udržovat už pak ne, přeci jen nové články vznikají ve volném tempu.

Teď plácnu..třeba:

Námořnictvo
1850-1914
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz (může být i přímo přes název)
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkazLoděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkazLoděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz
1914-1918
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz
1918-1945
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz

atd. ... jen témata která mají za základ nějaký článek nebo smysluplnou informaci (ne desetistránková debata dejme tomu o Jamatu, kde je ale na začátku obrázek plus 3 řádky)

Možná je to blbost, ale mohli by jsme i my sami zjistit co tu vlastně máme či nemáme.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Nápad je to dobrý, ale zřejmě technicky neproveditelný. Ano, chtělo by to určitý přehled a lá valka.cz, ale to bude asi otázka až nového systému.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

No na válce se mně to zdá moc nepřehledné.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Tyhle nápady už pamatuju, udělat TOP Palby. Tedy výběr toho nejlepšího, výkladní skříň. Ale je to moc práce :)
Zatím udělal Kačermíra třeba Ročenku za loňský rok.
www.palba.cz/viewtopic.php?t=4722

Udělat to databázovým výpisem nejde, resp. jen současným výpisem v sekcích. Pokud by jsi chtěl na nějaké články upozorňovat sám, musel by jsi o tom něco sepsat a odkazovat.

Tedy Polarfoxi, napsat jakýsi článek a ten pak uveřejnit. Přitom by si musel procházet Palbu a nějakým systémem vybírat to co se ti líbí. Mohla by se ti proto založit třeba nová sekce, kde by jsi prováděl jakési odkazování a linkování. To je zatím co mě tak nějak napadá.

Něco sofistikovanějšího už je záležitostí spíše pro nový systém. Ale jak to udělat?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Přání a návrhy

Příspěvek od TonyHazard »

Polarfox píše:No systém řazení by se musel domluvit, aby to opravdu dávalo smysl a bylo to univerzální. Největší práce by byla to vyrobit, udržovat už pak ne, přeci jen nové články vznikají ve volném tempu.

Teď plácnu..třeba:

Námořnictvo
1850-1914
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz (může být i přímo přes název)
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkazLoděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkazLoděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz
1914-1918
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz
1918-1945
Loděnka lodičkovatá (Německo) - výstižný minipopisek co tam najdeme + odkaz

atd. ... jen témata která mají za základ nějaký článek nebo smysluplnou informaci (ne desetistránková debata dejme tomu o Jamatu, kde je ale na začátku obrázek plus 3 řádky)

Možná je to blbost, ale mohli by jsme i my sami zjistit co tu vlastně máme či nemáme.
Ne pouze náznak, jak si to představuješ, ale dej si čas (pokud máš) a zpracuj napevno jednu sekci, jak by měla vypadat. To se potom na to lépe dívá i upravuje či vylepšuje.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tak já klidně udělám nástřel, až budu mít čas. Zpracuju svůj návrh a hodím to sem.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“