Moderování a restruktualizace sekcí PALBA.cz - čtěte všichni

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Moderování a restruktualizace sekcí PALBA.cz - čtěte všichni

Příspěvek od Hans S. »

Drazí přátelé vojenství, historie a vůbec čtenáři Palby,

nebudu moc okecávat věci okolo, jak mám ve zvyku. Ač jdeme nahoru v úrovni i množství článků zde uveřejněných, máme velké mezery co se týče organizace a systematizace.
Všichni si můžete všimnout, že co sekce, to originál. Systém není dokonce ani v jednotlivých epochách, dokonce ani v armádách.

Čtenářům i přispěvovatelům se může (oprávněně) zdát, že některá témata jsou jaksi "více opečovávána" - upravována a laděna, zatímco jiná vypadají trochu jako ošklivá káčátka. Uvedu dva příklady:
Luftwaffe
RAF
V čem je rozdíl? O jedno se moderátor pokouší starat, u druhého vlastně žádný moderátor neexistuje - prostě "bordel bez systému" :). A právě o to jde. Potřebovali bychom lidi, kteří by chtěli opečovávat své sekce, upravovat je a velebit k obrazu svému.
Co obnáší moderování?
- číst pokud možno veškeré příspěvky ve "vaší sekci"
- dle pravidel Palby a vlastního svědomí usměrňovat přispěvovatele
- hlubší znalost dané tématiky/období...etc.

Zase tak moc toho tedy není. Více než jako žádost to berte jako nabídku - celkovou možnost realizace nějaké vlastní vize. Nebo prostě jen pokud máte chuť něco zlepšit a teď se necítíte na to dostatečně "mocní".

V současnosti je skutečně aktivně moderováno jen minimum sekcí a ideální by bylo, aby za všemi částmi Palby stál někdo, kdo to nějakým způsobem "potáhne".
Kde jsou největší problémy? Pomineme-li, že všude, pak by to chtělo nasadit moderátory na veškeré části sekce EPOCHY. Pokud je mi známo, tak se o ně v tuto chvíli nikdo nestará a jsou tedy obecně dosti nepřehledné a systematicky ve zuboženém stavu.
Zájem můžete projevit i o menší sekce, například "lodě a loďstva WWII", nebo třeba "americká obrněná technika"..prostě cokoliv. Jakákoliv sekce, o kterou by se někdo chtěl postarat, navrhnout konkrétní rozčlenění, přesunout stávající diskuse...atd...atd. Inu pánové, je to na vás. Byli bychom moc rádi, kdybyste nám v tomto směru pomohli zlepšit situaci na Palbě.
Obrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Základní rozdělení Palby se měnilo před několika lety, původní rozdělení tehdy přestalo odpovídat záplavě nových článků. Měl jsme tu čest se zúčasnit této akce, již tenkrát byly názory různé a proto vznikl nějaký univerzální koncept jednotlivých částí palby.

Osobně si myslím, že nějaké velké úpravy podle "přání moderátorů" dopadnou mizerně, každý má jiné přání a představy. Navíc opravdu fungujících moderátorů je minimum... Lze samozřejmě dodělat různé drobnosti, naposledy jsem přidával sekci "útočná vozba", možností úprav je samozřejmě víc. Celková koncepce by ale měla prozatím zůstat.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Jenže celková koncepce prozatím neexistuje. Není u čeho zůstávat a není k tomu důvod. Jakýkoliv posun kamkoliv pro většinu kategorií znamená plus. Už teď mezi nimi neexistuje systém. Ve většině jde o změť článků tématicky sice podobných, ale které by měly být dále přerozděleny.
Je jen dobře ptát se hlubokých zájemců o danou tématiku, jak by to mohlo být lépe rozdělené.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Myslím, že má Hans. S dobrý nápad. Jako člověk se zájmem o RAF vidím na názorném příkladu, že když je dané téma moderované a má pravidla, tak je přehlednější, diskuze se tam nezvrhávají v offtopic a flejmy a celkově to má lepší úroveň.
Nejsem sice odborník na slovo vzatý a určitě se tu najdou lidi, co mají více znalostí, ale klidně bych vzal sekci RAF a zkusil s ní něco udělat po vzoru sekce LW a i letecké boje na západě v obdobi WWII bych si případně přibalil.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Já osobně bych minimálně zvýšil prioitu u sekcí - Události po roce 1945, 1.sv.válka a Události PŘED 1.sv. válkou.

Původně okrajové sekce, kam se přispívalo minimálně se nyní začínají rozrůstat a zasloužily by si vlastní sekci, jako mají třeba ARMÁDY PO ROCE 1945 nebo BOJIŠTĚ WW2.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Pegeucko píše:Já osobně bych minimálně zvýšil prioitu u sekcí - Události po roce 1945, 1.sv.válka a Události PŘED 1.sv. válkou.

Původně okrajové sekce, kam se přispívalo minimálně se nyní začínají rozrůstat a zasloužily by si vlastní sekci, jako mají třeba ARMÁDY PO ROCE 1945 nebo BOJIŠTĚ WW2.

Toto bude potřeba rozšířit či přesunout do vlastní skupiny, některé sekce bych však zatím nechal tak jak jsou. Už několikrát se někdo hlásil s dalšími články, většinou to ale nějak nedopadlo... Moderátor stejně nemůže dělat nějaké své "vize" s rozdělením článků do sekcí, ty musí napřed vytvořit admin.

Hansi, ty sis vybral zrovna svou milovanou Luftwaffe, Německo má také asi nejvíce témat na Palbě, je tam tudíž co moderovat. U některých by to byla jen práce navíc, takže bych prozatím navrhoval jen menší úpravy sekcí.

Jeden technický dotaz - co na podobné úpravy bude říkat databáze?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Sa: když někdo bude mít chuť vymyslet, jak to roztřídit a bude to mít hlavu a patu, mile rád podsekce vytvořím (koneckonců těch pár vteřin života obětuji pro celkovou prosperitu Palby) a on už si to pak popřesunuje sám. Ono reorganizaci kromě několika málo výjimek potřebuje úplně všechno. Teď to tady máme z velké části jako obrovské skladiště článků. Když se tomu dá nějaký tvar, tak snad i sami tvůrci budou raději, že přispívají do nějakého zjevného systému. Viz. kolegové na valka.cz (v jiných směrech by si ale měli vzít příklad zase oni z nás).

Co se zatížení DB týče, tak by systém přesun něčeho jinam, tedy pod jiné "id" neměl nikterak brzdit, resp. nenapadá mě jediný technický důvod, proč by tomu tak mělo být. Předpokládám, že nárůst zatížení DB by měl být nepozorovatelný - pokud to vůbec lze nazvat zatížením DB. Možná právě naopak - nebudou se najednou načítat takové balíky dat, ale postupně jednotlivé podsekce (podobně jako se to dělá teď při přesunech obrázků, kdy jsou dávány po menších balících).

PS: to nejhorší, co se nám může stát je, že se moderátor přihlásí a pak to nebude dělat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Větší "rozparcelování" sekcí Fora by se DB dotknout příliš nemělo. To bude spíš otázka "tabulek" v SQL a to by nemělo být zas tak neúnosné.

Teď jsem se po týdnu vrátil, vezmu si "chvilku" na aklimatizaci a pak se vrhnu na běžnou údržbu. Primárně promažu mrtvé "usery" - tj registrované, co se na Palbě neukázali 9 měsíců a déle. To by mohlo být "úlevovou protiváhou" na případné úpravy Fora.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Tak mám otázku čo zato? :-D nie stačí že tu čítam tie skvelé články.
Mám záujem o antiku(starovek) a prosím dajte mi to skôr než si to všimne Káčer :-D
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Hektor píše:Tak mám otázku čo zato? :-D nie stačí že tu čítam tie skvelé články.
Mám záujem o antiku(starovek) a prosím dajte mi to skôr než si to všimne Káčer :-D
S antikou by neměl být problém, chvilku ale počkej, musí se trochu upravit struktura fora.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Ok ja len aby bolo vidieť ochotu pomôcť.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Poté co byla provedená změna v sekci Novověk, nemám šanci se na ní vůbec dostat. Jedinou cestou je najít na úvodní stránce zveřejněný článek z Novověku a přes něj se pak do sekce dostanu. Může mi prosím někdo pomoct? Díky
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

kacermiroslav píše:Poté co byla provedená změna v sekci Novověk, nemám šanci se na ní vůbec dostat. Jedinou cestou je najít na úvodní stránce zveřejněný článek z Novověku a přes něj se pak do sekce dostanu. Může mi prosím někdo pomoct? Díky
Tím myslíš asi odkazy nahoře na stránce, tam je evidentně špatný odkaz. Ale lze na to přece normálně najet přes forum - http://www.palba.cz/index.php
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Miro, to je věc, která je asi nežádaný druhotný produkt té velké změny, kterou jsme ty, já a Ljubov spáchali. Asi jak to Hans přeskládával tak se to nějak sepsulo.

Hans psal, že to nějak napraví ale poslední dobou je ho nějak málo vidět a tím to asi stojí. Jinak cesta je možná tak, jak psal sapík. Časem se k tomu Hans dostane. Nebo sapíku uměl bys to napravit Ty?
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Mám teď šíleně málo času na Palbu i koníčky obecně..sotva pár desítek minut denně. Až se k tomu dostanu, bude to otázka několika desítek vteřin. Stačí mírně poupravit jediný soubor.... :) Míro, zatím choď přes odkaz Fórum, jak radí ostatní.
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“