Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Vadilo to tím, že pokud se v textu použilo třeba toto (1938) tak ta kocovka 8) se "proměnila ve smajl.
Pokud tato "kosmetická" chybička tolik vadí, může to "někdo" klidně dohledat a u těch starých opravit.

Já na to chuť a čas nemám - mám práci na "jiných úsecích" Palby.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Právě byl na mail general@palba.cz nainstalován nový protispamový filtr. Již delší čas je Palba předmětem zájmu různých spam-robotů. Nyní se zaměřili i na klubový mail, takže bylo nutno přijmout patřičná opatření.

Protože jsem ryze Česko-Slovenský "diskuťák, filtr je nastaven tak, aby propustil maily POUZE s koncovkou .CZ a .SK . Pokud tedy má někdo jiný, nemá smysl pomocí něj z klubovým mailem komunkovat - mail co NEMA zmíněné 2 koncovky je automaticky smazán.

Díky za pochopení
Admini DS Palba.cz
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Prosba na Adminy a Moderátory:

Právě bylo plně implantováno to PHP 5. Ověřte si prosím, zda vám vše funguje jak má a případné chyby hlaste, ať je možné co nejrychleji zjednat nápravu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Palba obnovena ze zálohy.

Včerejší pády se neobešly bez následků. Přez veškerou snahu o obnovení došlo ke smazání uživatelských účtů a tím i ztrátu jejich příspěvků.

Bylo jich více než 1000 a proto byla zvolena cesta menšího zla - ztráta desítek příspěvků za včerejšek a dnešek - přesněji příspěvky od včerejší 4 hodiny ranní. Dnešní záloha bohužel použít nešla - byla již také poškozena. Škoda že se "postižení" neozvali včera večer.

Takže se omlouváme všem, kterých se tato oprava dotkla, ale ztrata cca 40 příspěvků je přeci jen únosněší než ztráta více než 1000.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Tak to mám smůlu. Mám poslat poslední příspěvky, naštěstí jsem je nesmazal , znovu, nebo to mám nechat být ? A kam ? Týkají se ČEKY, Beriji a Dzerzinského.
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

jaromír dolanský píše:Tak to mám smůlu. Mám poslat poslední příspěvky, naštěstí jsem je nesmazal , znovu, nebo to mám nechat být ? A kam ? Týkají se ČEKY, Beriji a Dzerzinského.
Klidně to dej do nového tématu, bylo to zajímavé.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Lidi prosím Vás vlastní články by jste si měli taky zálohovat doma třeba ve wordu ... aspoň ty delší a pak je na Palbu zkopírovat. Jistota je jistota, nyní doufám, že existují všechny uživatelé včetně jejich příspěvků ... resp. stav Palby 2 dny nazpátek, kdy ještě šlapala v poho ...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja jsem vcera a predevcirem napsala asi 9 clanku, zadne nemam kopirovane. No, neda se nic delat, porucha se muze stat. Napisi jine.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Tak je radši kopíruj a nepiš z fleku. Jak se mají psát dobré články jsem psal ... nechat uležet, pak znovu přečíst, udělat korektury a tak. Klidně napiš i něco delšího, ale může být i kratší jak jsi dělala.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja jsem si to psala rucne asi pred 4 dny, pak jsem to davala na Palbu. Ted jsem napsala kratsi, neco delsiho ale udelam take. Dekuji.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Palbu právě napadl hacker. Zatím byla Palba opravena do původního stavu a v nejbližší době bude zesíleno zabezpečení, aby se podobná situace neopakovala.
Za dočasné chyby způsobené tímto útokem se omlouváme.


Admini DS Palba
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Následky včerejšího útoku byly již opraveny, vznikla pouze jedna nevratná ztráta.
Záloha Atawarů byla staršího data, takže kdo ho měnil v poslední době, bude si ho muset nahrát znovu.

Admini DS Palba
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Aby nedošlo k nedorozumění či špatnému výkladu Lordova vyjádření ve Vzkazech uživatelů:

Vysoký nárůst sledovanosti není způsoben žádnými "švindl prostředky" či proxy. Prostě je ode dneška konečně zohleděna plná návštěvnost Palby a nikoliv pouze její části, jak tomu bylo doposud.

Dík za to patří Lordovi, které si zmíněného nedostatku všiml a opravil. Nyní je tedy na Toplistu registrovaná celá denní návštěvnost na Palbě.



iiii
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Včerejší den Palbu navštívilo celkem 1370 unikátních IP, tedy lidí. Dnes byla hranice 1000 lidí překonána v 19 hodin. Prozatím je předpoklad, že dnešní den skončí podobným výsledkem jako včera.

Návštěvy Palba.cz začínají růst už od 6 hodin ráno. V 10 hodin dopoledne se již dostávají na solidní úrověň kolem 80 lidí za hodinu. Na tomto stavu víceméně zůstávají i přes oběd. Výraznější kulminace je pak ve 14 hodin. Nejvyššího bodu bylo včera dosaženo v 17 hod. s jistotou přes 100 lidí. Pak určitý pokles, opětovně vzepětí kolem 21 hodin večer ... udržení až do 22 hodin, ale do půlnoci stále poměrně čilo 60 lidí.

Průměrně vychází, že každý návstěvník u nás denně shlédne 6 stránek.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

A není divu, tyto stránky jsou ve své kategorii jedny z nejlepších a nejen u nás. Gratuluji. :razz:
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Hoši, nechcem vám kaziť radosť, ale koľko z návštevníkov je takéhoto typu: *.crawl.yahoo.net, crawl-*.googlebot.com?
Robím admina na jednej stránke a pár krát som to prezeral - tvoria viac ako polovicu "anonymných" návštevníkov.
Ale výsledok je to aj tak veľmi slušný.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Alchymista:
Pokud děláš admina tak si všimni, že zmínění roboti jedou z jednoho IP a Toplist nepočítá kolikrát za sekundu/minutu klikli ale vidí jedno IP za hodinu.
Jmenovitě Google k nám chodí z IP 66.249.xxx.xx a IP mění 1x za 24h.
Takto se chovají alespoň na Palbě - nevím jak jinde.Předpokládám ale, že tam je ta sledovanost měřena stejně.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hlavně jde o to, že patříme mezi přední vojenské weby a kvalitní fóra na českém internetu. Výsadní postavení má server Válka.cz, následuje Fronta.cz a my jsme zatím třetí. Avšak na tomto místě Vám slibuji, že do půl roku budeme dvojkou. Ostatní weby začínaly mnohem dříve než my. Palba se budovala od nuly již v zavedené konkurenci, ale oni udělali chyby a nastal odliv. My jsme se zas pro mnoho lidí stali svým pojetím zajímavý. Mnoho lidí před 3 roky říkalo, na co? proč zakládat další web, fórum – tady mají odpověď.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já teda nepatřím mezi "náhončí" přístupů na toplistu... Je sice pěkné, že Palbu navštíví přes 1000 IP, ale taky můžeme časem spadnout na hubu. Ale nechci Lordovi kazit radost, Palba je jeho dítě.

Klidně bych vyměnil 500 IP za několik stálých přispívatelů, zatím je zde situace opačná... Stačí se podívat na Portál, mě teda situace připadá poněkud tristní...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Na hubu nespadnem, to je jisté ... ba právě naopak to furt poroste, to ti garantuju. Palba byla podhodnocena, částečně to byl záměr.

Co se týče autorů, s tím je problém všude ... ale nyní by snad měli vidět ... že Palba je sledovaná a vyplatí se k nám psát.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“