Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Vlasta »

nerozumím řeči tvého kmene :D ale ať to fachčí :D
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od saldy »

Chěl bych se zeptat na 2 věci, kde zjistím moje ID a proč u starých článků často nejdou rozkliknout obrázky, je to dočasné, nebo si to musíme opravit sami?
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Zatím mi to přijde dočasně definitivní :)..aneb všechno to nějak poslední dobou usnulo.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Kamil dělal reklamní kampaň, tak neměl čas, ale už to bude snad lepší.
K ForumFoto zapomněl Pege hesla, takže se musí asi hašovat.
K další galerii jsem dodal já, tak snad půjde.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od saldy »

Tak díky za odpovědi. Co jsem to pročet zpětně tak sbírka už není, tak moje ID už nepotřebuju. Fotodatabáze je nějak v procesu upgradu, tak snad se spojení nakonec podaří navázat.
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

ID je 3425, pokud chceš poslat větší obnos, tak můžeš :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Martin Hessler »

Vážení přispěvatelé portálu PALBA,
doporučují Vaší pozornosti webovou stránku www.zbrane4.blog.cz, na kterou jsem nedávno zcela náhodou narazil při shánění informací o německých dislokačních kódech z 2. sv. války. Jedná se (podle všeho) o blog vytvořený a provozovaný -náctiletým klukem, neschopným písemného projevu bez hrubek. Ovšem materiál na něm zveřejněný je neobvykle precizně zpracovaný a kvalitní. Proč? Inu, jednoduše proto, že zmíněný teenager nestydatě kopíruje a vykrádá texty z Palby včetně fotografií - jediná úprava, kterou provádí, je odstranění jména či pseudonymu autora. Nejedná se o nic nového ani světoborně vážného, ale je to přinejmenším drzé a k nasr... pardon, k zlosti. A přišlo mi slušné Vás na to upozornit - poškozených je vícero.

M. H.

Odkaz do klikací podoby upravil Lord
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Moooc hezký...jen jsem vyděl názvi sekcý, tak mně málem hvýzdlo :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Montgomery
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 152
Registrován: 6/4/2010, 19:00
Bydliště: Lukavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Montgomery »

Samopali a bazuka RPG - to bolí, z důvodu nevolnosti jsem radši stránku opustil. Navrhuju sestavit polní soud a odsoudit ho k smrti kulkou do týlu.
Není nic nesnesitelnějšího než hlupák, který má štěstí. Cicero
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4161
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Alfik »

Aale no tak... rovnou kulka? Já bych řekl, upozornit, vysvětlit. Za rok, za dva, za několik, z něj může být přispěvatel na Palbě. Nebo jej to přestane bavit :) A třeba se nakonec naučí i základy češťyni :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Martin Hessler »

Přiznám se, že mě tak nestydatou zlodějnou nakrknul. Ale nakonec, všichni tady využíváme cizí zdroje, i když je slušné se k tomu aspoň přiznat... Ovšem zločin proti mateřskému jazyku je možná mnohem závažnější :D - mám zhruba stejně starého syna, a ten by za takovouhle snůšku hrubek na 90% slízl pohlavek.

Ad "Montgomery": Kopírování je se souhlasem autora/vlastníka. Tedy, kdyby se zeptal tvůrce článku nebo příslušného admina Palby (pokud něco Palbě pošlu, považuji ji za vlastníka), a obdržel souhlas, pak by se jednalo o kopírování. Kdyby se na souhlas neptal a ponechal pod textem jméno autora s poznámkou, že se jedná o převzatý materiál, pak by se to dalo nazvat "šíření". Ale takhle je to zlodějna. Nechápu současný europoliticky korektní trend, kdy se z neznámého důvodu krádeži neříká krádež a zloději zloděj.

Ovšem co se týče toho polního soudu: Kulka do týlu se mi zdá moc... Možná by stačilo 5 kopanců do zadku.
Naposledy upravil(a) Martin Hessler dne 8/11/2012, 15:42, celkem upraveno 4 x.
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
Montgomery
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 152
Registrován: 6/4/2010, 19:00
Bydliště: Lukavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Montgomery »

No tak dobře, ale přeci jenom je rozdím mezi využíváním cizích zdrojů a kopírováním.
Není nic nesnesitelnějšího než hlupák, který má štěstí. Cicero
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Scrat »

Polarfox píše:Moooc hezký...jen jsem vyděl názvi sekcý, tak mně málem hvýzdlo
Alfik píše:....A třeba se nakonec naučí i základy češťyni.
Martin Hessler píše:... Ovšem zločin proti mateřskému jazyku je možná mnohem závažnější....
Nic proti pánové ale přijde mi trochu zvláštní dělat si srandu z toho že někdo mimo Palbu má problémy s češtinou když máme sami máslo na hlavě. Neříkám že zrovna kolegové jež jsem citoval trpí tímto nedostatkem ale to opravdu nikdo nezaregistroval některé zdejší články jejichž gramatika je zhruba na úrovni "třetí třídy zvláštní školy"? Ono je ale jednodušší bavit se nad písemným projevem někoho cizího než kopat do vlastních řad.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Martin Hessler píše:Ale nakonec, všichni tady využíváme cizí zdroje, i když je slušné se k tomu aspoň přiznat.
Jenže je rozdíl mezi využívat a doslovně okopírovat. Ale tak je mu 13, ještě tyhle mechanismy nemá zabudovaný (jestli kdy mít bude).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Stuka »

Je asi rozdíl, jestli se někdo učil gramatiku českou nebo jinou. Možná chodí (chodil) do cizojazyčný školy nebo si plete slovenskou gramatiku s českou jako já anebo patří mezi -náctileté, kterým je jakákoli gramatika šuma-fuk a klade důraz na obsah. Gramatika by už koneckonců mohla projít nějakým vývojem a vzhledem k tomu, že se forma sdělení informací radikálně mění, by měla spět k jednodušší formě.
Tím nechci omlouvat nekulturnost jazyka ani kradení textu.

Co se týče psaní článků, už jsme to zde probírali x-krát, i ten nejlepší koumák se musí nutně opírat o nějaké zdroje a z nich čerpat. Leda že by sám prokopal bojové pole, nebo vyšťoural archiv ve Vatikánu atd. Tak o co potom jde? Jde jenom o následnou serioznost. Pisatel knihy by měl uvést i zdroje ale zde na fóru, pokud na tom moderátoři netrvají, není třeba zdroje uvádět. Ovšem může si to asi dovolit jen ten pisatel, kterého styl psaní je už dobře znám a u kterého nevzniká podezření, že by text opsal od slova do slova - tj.okopíroval, bez toho aby uvedl pravého autora. Ti ostatní by měly zdroje uvést, aspoň ty hlavní, aby se dalo ověřit jestli se nechlubí cizím peřím.

Pokud si dám s článkem práci tj. shrnu fakta s více zdrojů anebo udělám výpis z jednoho zdroje a text zestručním, vytáhnu to podstatné, případně doplním vlastním názorem, nikdo mě nemůže nařknout z kopírování a zlodějny. Leda mi jen poděkovat, že se sám nemusí hrabat v knížkách a surfovat na internetu, ale má zde tému, která ho zajímá, pěkně stručně a častokrát komplexně na talíři.

Pokud pisatel článku předloží něčí nebo své vzpomínky, zkušenosti, výsledky výzkumu atd. je to o to vzácnější, protože předkládá originál, který není v žádném psaném zdroji, ale takových autorů na fórech není mnoho. Kéž bych mezi ně patřila. :)

No a co se týče nestydaté zlodějny, kdy pisatel ukradne text, okopíruje ho a uvede celý pod svým jménem bez toho aby se obtěžoval oslovit autora anebo uvedl zdroj a že jde o citaci, takový by se měl určitě dostat na pranýř a měl by dostat za vyučenou. Není zde nějaký hacker, který by mu ukázal, že obcházení základních pravidel slušnosti se nevyplácí? :D

Nějak to blbne. Text se mi objevil dvakrát, proto mažu.

kopapaka: Vlastní příspěvek si klidně můžeš smazat, tedy dokud za ním nepřibude další..
Tak jsem ti to spojil...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od kopapaka »

Stuka: není třeba hacker, stačí poslat upozornění majiteli domény. Většinou reagují poměrně rychle...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4161
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Alfik »

Scrate, co se hrubek týče, reaguji stejně i na Palbě. Přičemž jsem dost tolerantní (musím, už kvůli sobě), takže ponechávám to, co vychází z věku (já znám zcela jinou gramatiku než -náctiletí, jeden příklad za všechny: např. za mých mladých let jsme se učili bizardní, dnes se učí bizarní, protože za nás se toto slovo přejímalo z němčiny -bizard- a dnes z angličtiny -bizzar-), a to, co vychází z nářečí (já např. občas nepíšu správně čárky ve větě, pocházím z Havířova...), a také nereaguji na občasný výskyt hrubek.
Ale když někdo napíše ve třech slovech čtyři hrubky, mám jej za vola. I když je mu nejspíš těsně přes deset let. A to i ty, kteří takto píší zde :twisted:
Co se týče trestu, či přinejmenším požadavku vzneseném na něj, aby to napravil, jsem pro. To co jsem napsal se týče té kulky :) za hrubky ani za (možná první) pokus o svou vlastní webovku bych hned ke zdi nestavěl.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Martin Hessler »

Polarfox píše: Jenže je rozdíl mezi využívat a doslovně okopírovat. Ale tak je mu 13, ještě tyhle mechanismy nemá zabudovaný (jestli kdy mít bude).
Souhlasím. Jde o to, jestli kdy mít bude. Vím, že asi srovnávám nesrovnatelné, ale docházeje pro vlastní ratolesti již několik let po skončení vyučování do školního zařízení, mám občas možnost pozoroval jistou polarizaci v chování teenagerů. A u části z nich se nemohu zbavit dojmu, že je něco v nepořádku. Asi si to poněkud zjednodušuji, tím chci říci, že chápu, že šíři a hloubku problematiky nemůže postihnout ono notoricky známé "zamlada je málo řezali" - ale jistý vzorec souvislostí přece jen zřejmě existuje. Pokud se mladý člověk dopustí amorálního či společensky nepřijatelného chování (nemusí jít vždy o totéž), a okamžitě nenásleduje přiměřený trest doprovázený ponaučením, že tohle se nedělá a proč se to nedělá, dotyčný jedinec svůj skutek dříve či později zopakuje. Jednoduše proto, že lidská psychika má zakódováno opakovat jednání, které nám přineslo úspěch.
Jeden příklad za všechny: Celkem náhodou jsem přistihl tři asi patnáctileté hošany, jak obstoupili tehdy devítiletého syna mé kamarádky (sami asi víte, jak propastný fyzický rozdíl je v tomto věku mezi devítiletými a patnáctiletými), natlačili ho na zábradlí a řvali na něj něco ve stylu "sundej si brejle, my ti rozbijem držku". Měli jsme krátký a nepříliš příjemný rozhovor, který se odehrával ve fázích. Na konci třetí fáze vůdce trojice utekl se slovy: "Můj táta to bude řešit ve škole!".
S části takto "nepostižených" jedinců se dost možná za čas střetnu znovu. Pravděpodobně proto, že jim nikdo dostatečně důrazně nevysvětlil, že není společensky přijatelné mlátit a kopat někoho, kdo jim nechce dát cigarety, nebo házet půllitry po barmanovi, který má tu drzost předložit jim účet za zkonzumované nápoje. Případně škrtit slečnu, která jaksi nemá zájem. Pak se to ovšem neodbude jen slovy... K jejich škodě.
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4161
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Alfik »

Jojo... už náčelník Mamutík kdysi prohlásil: "Dnešní mládež je naprosto zkažená! To za našich mladých let nebývalo!" když mu Kopčem drze odsekl. :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od sa58 »

Ahoj všichni, dnes jsem zaplatil na rok webhosting, z bývalých "darů" se dá ještě zaplatit příští rok :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“