Bugy - nová Palba

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od skelet »

To je otázka na Lorda, který je v kontaktu s tvůrcem nových stránek. Ale jak se zdá, tak to až na minimum oblastí v rámci palba.cz prostě nefunguje.. funguje to hlavně na bulvární témata.. pochemu?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od kacermiroslav »

Pokud má Alfík pravdu, tak jednoznačně souhlasím s tím, že je to priorita č.1 a je potřeba (Lorde?) s tím urychleně něco dělat. Taky mě zrovna dvakrát nebaví psát pro Plabu, pokud je vnímaná i díky vyhledávačům, pouze jako bulvár:-(((
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Hans S. »

Ve vyhledávačích je Palba mrtvá. Nejdřív jsem si myslel, že je to třeba tím, že články moc často upravuju, ale i když jsem je nechal rok ležet tak, jak jsou, tak nemají moc velkou šanci se někde ukázat. Nicméně smířil jsem se s tím už před mnoha lety a dneska, když už autorsky netvořím, je mi to fuk.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od jarl »

Vzpomněl jsem si, že špatná podporo ze strany Googlu už se tu nedávno řešila: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=330&t=3857
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

To je podle mě blbost, že by to hledalo bulvární témata a ještě v hospodě, kam ani vyhledávač nemůže.

S tím ostatním to chce asi nějaký SEO modul. Co já mám zkušenost, tak některé věci google najde, některé moc ne.

Interní vyhledávání snad na Palbě funguje, ne :?:

Zaměříme se tedy s Kamilem na zlepšení indexování. V podstatě jde o to, že v URL bude název tématu, roboti by takové adresy měly preferovat.
Ovšem jsou s tím možná zase problémy při upgrade. Další možností je podvrhnout metatagy.
Existuje třeba phpBB SEO Ultimate SEO URL, Index SEO description and keywords mod, atd.
Některé módy jsou i placené, musím prodiskutovat, který by byl asi pro nás nejlepší.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od kenavf »

Keď som sa snažil spätne nájsť nejaký príspevok k tématu o ktorom som kedysi na palbu písal,tak som tiež mal problém to podľa viacerých klúčových slov nájsť,musel som sa preklikávať zoznamom svojích príspevkov.Bral som to tak,že asi robím niečo zle,ale vidím že ten problém majú viacerí.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Tak možnost je vyhledávat zde http://www.palba.cz/search.php to je pokročilé vyhledávání podle autora, fóra, času, atd.
Jinak vám trošku nerozumím, když dáte něco hledat, tak se může objevit buď výpis všech příspěvků, kde se slovo objevilo, nebo můžete dát hledat jen téma.
Samozřejmě čím dáte více klíčových slov, tím se výběr zužuje. Mě to nepřijde jako chyba, tak to prostě funguje.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

S vyhledávání nějaký problém bude... Teď jsem vyzkoušel... Když dám vyhledat TZ-74 tak to nic nenajde... Přestože se zde ( http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=175&t=6205 ) vyskytuje toto označení dokonce přímo v názvu článku...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Asi to nebere pomlčky, ostatní slova fungují.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od kenavf »

Lord píše:Tak možnost je vyhledávat zde http://www.palba.cz/search.php to je pokročilé vyhledávání podle autora, fóra, času, atd.
Jinak vám trošku nerozumím, když dáte něco hledat, tak se může objevit buď výpis všech příspěvků, kde se slovo objevilo, nebo můžete dát hledat jen téma.
Samozřejmě čím dáte více klíčových slov, tím se výběr zužuje. Mě to nepřijde jako chyba, tak to prostě funguje.
Vzhľadom k tomu že som rakeťák od Volchova a do tej témy som prispieval,tak som si dal do toho tvojho vyhladávanie klúčové slová " kenavf raketa Volchov ",keď som zvolil "nájsť všetky výrazy", tak mi to nič nenašlo,keď som dal "ktorýkolvek výraz",tak mi to našlo 87 strán odkazov :shock:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lord píše:Asi to nebere pomlčky, ostatní slova fungují.
Ale i to je docela problém... Mnoho označení v sobě pomlčku obsahuje... A hledat podle označení je ten nejlogičtější krok...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

A co se ti na tom nelíbí, když dáš hledat Volchov, tak to najde všechny příspěvky, kde se slovo vyskytuje. Když dáš kenavf, tak to najde víc, protože kenavf se prostě mockrát vyskytuje.
Když dáš raketa Volchov tak je výběr zúžený, když chceš hledat podle autora ( Vyhledat autora: ), tak je lepší ho napsat do samostatného okénka.
Zkusil jsem zadat ještě kombinaci Volchov kenafv a našlo to jen dva výsledky.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Nelíbí se mi na tom to, že když dám hledat např již zmíněný MiG-15 tak to nenajde nic.... a když dám hledat jenom mig, tak než v tom výpisu najdu článek o MiiG-15, tak dříve stihnu dostat Alzheimera a zapomenout proč jsem ten článek vlastně hledal... Obhajuj si to jak chceš, ale tohle prostě NENÍ funkční a použitelné vyhledávání...

Funkční vyhledávání si představuji, že dám vyhledat MiG-15 a ono mi to najde na prvních místech články, které mají MiG-15 v názvu, za tím články, které mají MiG-15 v obsahu článku a za tím články s MiG-15 v reakcích... TAK si představuji funkční vyhledávání....

Smířím se s tím, že mi řekneš, že výše popsaný způsob nejde... Ale nesmířím se s tvrzením, že je současné vyhledávání v pořádku...

(A to jsem nezmínil problém, když budu chtít najít článek např o F-14... F-14 to nenajde a F vyhledávat nejde a i kdyby to šlo, tak vyhledávat F je nesmysl... Takže se nezbude jen modlit, aby se v článku vyskytoval i Grumman, jinak prostě nic nenajdu...)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Franz Trubka »

Taky se pripojim, to vnitrni vyhledavani stoji opravdu za howning...
Dej si do vyhledavace treba Stuka/ktera nas asi opustila/ a uvidis, co Ti to vyplivne...
Nikoliv jeji profil a clanky, ale nejake prispevky z diskuse, kde je jmenovana.
A tak to je se vsim
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od kenavf »

Lord píše:A co se ti na tom nelíbí, když dáš hledat Volchov, tak to najde všechny příspěvky, kde se slovo vyskytuje. Když dáš kenavf, tak to najde víc, protože kenavf se prostě mockrát vyskytuje.
Když dáš raketa Volchov tak je výběr zúžený, když chceš hledat podle autora ( Vyhledat autora: ), tak je lepší ho napsat do samostatného okénka.
Zkusil jsem zadat ještě kombinaci Volchov kenafv a našlo to jen dva výsledky.
Podobne ako Google,aby najprv zobrazil odkazy ktoré splňujú najviac kritérií(v tomto prípade tri) a potom postupne dve a potom jedno.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

No nefunguje ta pomlčka, jinak když dáš mig, tak to najde i mig-31. Nevím proč nejde pomlčka, ale možná to je nějaká zrada phpBB.
Zkusím to ještě probrat, ale obávám se, že se to nemusí podařit vyřešit, uvidíme.
Podobne ako Google, aby najprv zobrazil odkazy ktoré splňujú najviac kritérií(v tomto prípade tri) a potom postupne dve a potom jedno.
Google na to má sofistikovaný algoritmy, tohle vnitřní vyhledávání jsou v podstatě jen logické dotazy do databáze. Funguje or nebo všechno, je to možný vytřídit dále podle fóra, či autora.
Dej si do vyhledavace treba Stuka/ktera nas asi opustila/ a uvidis, co Ti to vyplivne...
Nikoliv jeji profil a clanky, ale nejake prispevky z diskuse, kde je jmenovana.
A tak to je se vsim

Ale prdek, už jsem psal, že když chceš příspěvky od Stuky, která mimo jiné své články vymazala, tak
zde http://www.palba.cz/search.php a do políčka Vyhledat autora: stuka
Jasný :-?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od K4M1L »

viz http://www.palba.cz/search.php

Umístění + před slovem znamená, že slovo musí být ve výsledku přítomno, a - znamená, že slovo nemá být ve výsledku přítomno. Pokud chcete, aby stačila shoda pouze s jedním z více slov, umístěte je do závorek oddělené znakem |. Použitím * nahradíte část slova

Co kdybych přidal do hlavičky odkaz na tohle rozšířené hledání? Tam se dá nastavit všechno

Třeba takhle to může vypadat, vlevo je vyhledávaný dotaz, vpravo výsledek
http://ctrlv.cz/dLdO
Jinak ani v tom rozšířeném hledání to nehledá pomlčky, plusítka, lomítka a závorky, ale když místo (mig-31) tak se to automaticky přepíše na (mig|31) což znamená, že výsledky musí obsahovat obojí. A pokud si zaškrtnete vyhledávání "pouze v názvech" a "zobrazit výsledek jako témata" tak se vám zobrazí přesně to co předpokládám chcete.
Takto by to mělo jít nastavit globálně. Tedy doufám, že všechny tyhle podmínky. phpbb.com je aktuálně offline a já si z hlavy vážně nepapmatuji ve kterém souboru se to nastavuje.

Kdyžtak otestujte to rozšířené hledání, domluvte se na variantě která pro vás bude nejlepší a já to podle toho nastavím.
Naposledy upravil(a) K4M1L dne 15/12/2014, 04:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Obávám se, že to vyhodí výsledky i ty, kde je přítomno pouze jedno z uvedených slov...

viz

Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od K4M1L »

Zkuste to přes to rozšířené hledání a hlavně hledejte pouze v názvech jinak to bude hledat každou zmíňku o vybraném řetězci i jeho části.

Zkuste projet nastavení v tom rozšířeném hledání a z dostupných voleb vyberte to hledání které bude nejlépe vyhovovat.

Tak jak si to představujete to bohužel nastavit nejde nebo alespoň o té možnosti nevím. Protože fórum neindexuje znaky +-()|* protože jsou to operátory pro hledání. Jakmile bude phpbb.com online, tak kouknu do dokumentace jestli to jde nějak obejít.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od hydrostar »

No a teď vás možná vylekám ještě víc. Co když někdo hledá něco o tanku LT vz. 38. Schválně si to zkuste vložit do vyhledávání. To, co jsem napsal je přesný a platný řetězec, tedy výmluva, že mám používat lehký tank vzor 38 je docela pasé, protože se to v textu normálně nevyskytuje. Zastávám asi názor většiny, protože to vyhledávání nefunguje intuitivně, tak nemá cenu ho používat a raději popřemýšlím, kde by to mohlo být sám.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“