CMS řešení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: CMS řešení

Příspěvek od Lord »

Vytvořil jsem nové vlákno, kde můžeme probírat alternativu.
Odděleno z tématu Bugy Palby ...

No jasně, článkaři ... mají možnost, nic jim nebrání ... já si myslím, že na úvodní stránce by měl být výpis článků z té, které kategorie, to znamená ... např. Letectva, Námořnictva, Bitev, Středověku ... všimněte si ... že to koresponduje s tím co autoři píšou ... čtenář se tak rychle dostane k tomu, co třeba hledá.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: CMS řešení

Příspěvek od Zemakt »

já si myslím, že na úvodní stránce by měl být výpis článků z té, které kategorie, to znamená ... např. Letectva, Námořnictva, Bitev, Středověku ... všimněte si ... že to koresponduje s tím co autoři píšou
jo plus náhled nových příspěvků jak na staré Palbě. Používám nejvíc "nepřečtené" vidím kde je co nového. Jinak proti novém nic nemám, ovšem přechod by měl být lépe ošetřen. Design se dá víceméně udělat dost podobně jako nyní, co?!

http://alumni.utoronto.ca/

toto se líbí mě. Ale klidně bych to udělal co nejblíže k dnešní podobě. Vč. podbarvení.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: CMS řešení

Příspěvek od Lord »

Ano, třeba bílou je možný podbarvit tou "vyblitou modrou", Scrat s tím měl problém :) Nebo šedivou, no, nebo tón do zelena ... to nemusí být až takový problém ...
Hlavně jde nyní o uspořádání jednotlivých prvků ... případně jestli jste viděli někde jiný web, který se vám líbil, tak dejte odkaz, posoudíme ...

Edit, co říkáte ještě na tohle :?:
http://pmag.wpengine.com/?theme=powermag

Poznámka: pohyblivé prvky ... jako breaking news, či slider nemusí být zapnuté, tím se vzhled zklidní, barvy jsou laděny do decentní šedé.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: CMS řešení

Příspěvek od Zemakt »

Lord píše:Ano, třeba bílou je možný podbarvit tou "vyblitou modrou", Scrat s tím měl problém :) Nebo šedivou, no, nebo tón do zelena ... to nemusí být až takový problém ...
Hlavně jde nyní o uspořádání jednotlivých prvků ... případně jestli jste viděli někde jiný web, který se vám líbil, tak dejte odkaz, posoudíme ...
Panzer Grau by byla stylová :D , jinak jsem zapomenul, co říkal Aaron ohledně vyhledávání. To by měla být priorita.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: CMS řešení

Příspěvek od Lord »

Jaké jsou možnosti sem napsal tu http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=202462#p202462
Jednoduchá není žádná možnost, každá má svoje.
Příští rok snad v lednu má přijít verze phpBB 3.1 takže by se asi případná změna šila na ní.
Ve hře je pak dále redakční systém, což by bylo asi na jiné platformě.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: CMS řešení

Příspěvek od Polarfox »

Hele asi takhle, nerad bych, aby to někdo chápal, že jsem proti změně, to vůbec...jen apeluji na to, aby se to bralo s rozmyslem a opravdu ze všech stran (což trvá, protože na spoustu věcí mohou lidé přijít až za čas, teď je to třeba vůbec nenapadne).

Letem světem sem nastřílím pár osobních pohledů a námětů k zamyšlení:

1) Ano, nový systém může mít spoustu výhod, protože je to typická klikačka...článek, k tomu vyskočí něco podobného a něco podobného...a čtenář se noří dále a dále.

2) Na druhou stranu...čtenář se noří tunelem a za chvíli se stejně tak akorát ztratí...protože za proklikáváním a meníčky s dalším proklikáváním typu "dnešní top" atp. se schovává jen úzký výřez témat, která jednou nutně dojdou nebo se budou cyklit a opakovat. Tím žádný zvláštní pojem o celkové struktuře čtenář nezíská. Prostě vleze na fórum, klikne na nějaké pro něj zajímavé téma s hezkým obrázkem..počte si...klikne na jeden ze čtyř příbuzných článků, co mu systém vyplivne..počte si...takhle v lepším případě odkliká druhý, třetí nabídnutý (v tu dobu už se to začíná opakovat a možnosti docházejí)...čtvrtý....a je po srandě. Je velká šance, že v tuhle chvíli zmizí, protože neví kde má hledat další informace a ani se mu je nechce hledat, pokud to v tomhle není zcela user friendly.

Kdežto pokud si člověk něco získá sám a nedostane to naservírované na stříbrném podnose, tak při svém projíždění obsahu získá mnohem větší přehled a náměty pro další čtení.

2) Grafická stránka - dnes je vše orientováno na vzhled...tudíž panýlky, dlaždičky, hejblátka, obrázky/grafická pole/lišty doslova u každé p..oviny, takže text se ztrácí někde v moři hovadin. Mám rád hezké věci, ne že ne...ale pokud potřebuji u něčeho hlavně praktičnost a přehlednost, tak prostě půjde načinčanost stranou. V tomhle jsem prostě zastánce formátů preferujících text a zhuštěnost...což mi přinese informace na malé ploše a přehledně. Tj. ne že se mi informace a menu, které bych měl v současnosti na jedné stránce a bez nutnosti rolování, rozpliznou na stránky 3-4, budu to složitě hledat, rolovat, obdivovat krásné dlaždicovité objekty s obrovskými obrázky, ale pěti slovy textu...atd. Všechno to bude velké, rozplizlé, barevné a pro jakoukoli jinou činnost než ranní proklikání pěti "top" někde u snídaně zcela k ničemu. Alespoň pro mne. Já potřebuji vidět v jeden moment více informací a méně grafiky. Když na jedné stránce uvidím kompletní seznam 15ti témat i s malým popiskem, tak budu spokojen...když se budu muset proklestit 5ti stránkami po 3 tématech, tak mě to nasere....a v ten moment mě nezajímá, že má každé z těch 3 krásný velký obrázek a dlaždici jak kráva :)

3) Diskuze - Zároveň o i souvisí s předchozím bodem...mě osobně přijdou ty typické nudlovité zdrcnuté diskuze (pod často již notně nudlovitým článkem) na dvě věci. Samozřejmě záleží na designu a možnostech úpravy, ale v základní verzi je to děs běs...a pro fórum, které do značné míry na diskuzích stojí a padá, mi to přijde nešťastné.

4) Export/import stávajícího obsahu - Aneb v jaké formě by se přenášela stávající struktura, články? Protože pokud jsem to dobře pochopil, tak by se vybralo jen pár reprezentativních vzorků článků a ty by tančily na tom krásném "ksichtíku" a lákaly hosty do baru. Jak by se přistupovalo k tomu zbytku?

5) Dvě tři věci jsem zapomněl, než jsem to dopsal, tak třeba zítra :)

Každopádně to chce širší skupinu názorů a proprat to do poslední nitky. Nerad bych totiž, aby tu dost lidí hupslo do iluze typu "bude to nové, bude to vymakané, takže to bude umět všechno co teď a ještě spoustu věcí navíc". Tohle je prostě omyl - bude to jiné a bude třeba si na to zvyknout. Současná Palba používá formu diskuzního fóra...tamta možnost je forma žurnalistická, bacha na to. Samozřejmě když to bude mít více pro než proti a ta přidaná hodnota bude taková, že se do toho vyplatí dát peníze, tak proč ne. Ale pokud by to mělo být tak, že teď to bude mít mouchy, pak to bude mít jiné mouchy a utopí se v tom akorát prachy, tak víte co :)

PS: K tomu vyhledávání....samozřejmě pokud už něco hledám přes vyhledávání, tak někdy nemusí být výsledek ideální. Ale co se týká struktury a jak je "těžké" se dostat k informacím, tak nedělejte zas z lidí úplné idioty :) Pokud ten člověk bude chtít najít T-34 a má alespoň půlku mozku, tak se proklikne maximálně přes 2 zcela logické možnosti (přeci jen když je to tank, tak to nebude hledat v námořnictvu a když ruský, tak ne v USA) z hlavních rozbalovaček "Fórum" a "Technika" a je tam. Kdo není schopen tohoto úkonu, tak je pro něj stejně Palba overkill a stejně mu poslouží nějaký dvacetivětičkový příspěvek někde na facebooku nebo nějakém blogu, který může ještě k tomu navíc olajkovat...

Takže nedramatizuje se to v tomhle ohledu tak trošinku? Nebo je cílem natáhnout sem jen bandu lumíků, kteří si budou číst jen to co jim podstrčíme a skákat tam, kam jim řekneme?
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CMS řešení

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já to pochopil tak, že články (všechny - nikoliv pouze "reprezentativní" budou v CMS systému... Diskuze (tzn všechna vlákna, která nezačínají článkem) budou v propojeném fóru...

Tobě nefunkční vyhledávání nepřijde jako problém, mě ano... Je to tedy otázka názoru...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: CMS řešení

Příspěvek od Polarfox »

Já nemluvím o vyhledávání přes "vyhledat"...to má svoje mouchy. Ale že by se čtenář nedostal pomocí proklikávání menu/stromu k tomu co potřebuje, to je s prominutím hovadina. Neříkej mi, že průměrně inteligentní člověk nenajde pomocí menu tank T-34 nebo bitevní loď Jamato. A pokud to nenajde tady, tak chci upřímně vidět, jak to najde v žurnalistickém designu, kde to bude mít přinejmenším stejně obtížné, ale pravděpodobněji mnohem horší. Pokud samozřejmě nepoužije "hledat"...což se ale opět vracíme na začátek.

A pokud něco nemůže čtenář najít, tak to může být špatnou strukturou, ale ta jde kdykoli upravit...to není neřešitelné. Pokud to není tímhle, tak zbývají už jen možnosti A) "hledám nějakou chuťovku/nesnadno zařaditelné téma" a B) "jsem střevo a nepomůže mi ani svěcená voda, natož nějaký žurnalistický design".
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CMS řešení

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ale já mluvím o vyhledávání přes vyhledat... Protože existuje velká množina lidí, která nebude listovat obsahem a hledat... Prostě to naklepe do vyhledávání a pokud jim nevypadne výsledek, tak hledat nebudou... Ty zastáváš názor (alespoň to tak vyznívá, omlouvám se pokud se pletu), že takové lidi Palba nepotřebuje... Já se domnívám, že i z těchto lidí se můžou časem vyklubat "užiteční" palbáci...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CMS řešení

Příspěvek od Tunac »

Vyhledávání je důležité. Kdysi jsem napsal článek http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=192 ... =kamikadze , protože mě vyhledávač nenašel starší článek http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=684
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Sholva
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 22/8/2012, 20:07

Re: CMS řešení

Příspěvek od Sholva »

Chvilku se zastavme a zkusme sestavit seznam priorit, co od systému Palby chceme - ať takového, nebo makového, současného, nového... Prostě co by to mělo mít, co očekáváme. A klidně tím stravme měsíc tři, to už teď nic nevytrhne a když se to pořádně promyslí... Pak se dá říct - tohle a tohle řešení nejlíp odpovídá našim potřebám, protože priority jedna až čtyři jsou v něm krásně dosažitelné, pět až sedm se taky dají udělat a zbytek jde nahradit... Při vší úctě mi přijde, že začít šablonama a tím co která umí je trochu na nic, dokud my nemáme zcela jasno, co vlastně umět má...
"Každý šermíř na ho..., když nepřátel nerovno."
(A. Sapkowski)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: CMS řešení

Příspěvek od Lord »

PÁNOVÉ, i já chodím občas na odborné servery třeba o IT, a ne vždy něco hledám, prostě kouknu na titulku, buď mě něco zaujme, nebo ne.
A určitě takových lidí je hafo.

Sholva čas na promyšlení je, ale jak už jsem psal, psát vlastní systém přesně pro Palbu by vyšlo na statisíce, takže držme se trošku při zemi a vycházejme z dostupných systémů. Přitom do budoucna i nyní se nejvíce dynamicky vyvíjí platforma Wordpress. Když to postavíme na ní, tak velkou chybu neuděláme.
Nejjednodušší by bylo nedělat nic, nechat stávající systém, on se třeba za pár let taky vylepší, s příchodem phpBB4. Nebo si říct, z dlouhodobého pohledu chceme Palbičku trošku jinou.

Moderní designy, jsou přizpůsobivé a dělané i pro mobilní zařízení. Jde vybrat buď nějaký „mega“ nebo čistší. Polare souhlasím s tím, že by měl být spíše uhlazenější, aby se tam vešlo více informací, než roztažený, to znamená menší nadhledové obrázky, třeba i písmo, ale s delším popiskem článku. Některé bloky je možné vypnout, či dát jiné. Šablony mají určitou variabilitu.

Co se týče redakčního systému, tak je představa, ta … že část článků z fóra se tam může přesunout.
A další nové, už by se sypaly do CMS. Kde by probíhala zřejmě i diskuse formou komentářů.
Jen nevím co si přesně představit pod „nudlovité“ :)
Vše na jednu registraci i s přístupem do fóra.

Jinak vím, že skalní fandové se dokážou k tématům dostat přes rozbalovací menu, to by zřejmě zůstalo zachované i „v budoucí Palbě“.

Pak jsou možnosti jí obohatit o plugin buddypress
http://commonsinabox.org/documentation/ ... ess-plugin

Ten řeší mimo jiné i posílání soukromých zpráv a vytváření skupin, s přehledem o aktivitách.
Tato řešení vytvářejí např. akademické obce ...
https://premium.wpmudev.org/project/bud ... lar-theme/
http://themetastic.com/buddypress/blog/ ... ng-coding/

Nikoho do ničeho netlačím. Dávám zatím jen příklady. Ono stejně dokud nebude nahozený nějaký příklad konkrétně pro Palbu, tak budete tápat.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: CMS řešení

Příspěvek od Lord »

Tunac píše:Vyhledávání je důležité. Kdysi jsem napsal článek http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=192 ... =kamikadze , protože mě vyhledávač nenašel starší článek http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=684
Kdyby jsi zadal slovo Reichenberg, tak Ti to článek určitě najde :idea:

Viz. http://www.palba.cz/search.php?st=0&sk= ... g&start=20

Dále to najde mnoho témat při zadání slova Fieseler.

Problém už je, když zadáš hledat Fi 103, protože Fi jsou jenom dvě písmena, dále někdo to píše s pomlčkou, nebo u sebe, nebo jen s mezerou, jo. Podobné jako V-1, V1, V-2 ...
Tento problém je známý a je to kvůli tomu, aby vyhledávací index nezabíral megabajty. Takže to bere slova až o třech znacích.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
petrp
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 11/9/2014, 07:43

Re: CMS řešení

Příspěvek od petrp »

Lord píše:...Přitom do budoucna i nyní se nejvíce dynamicky vyvíjí platforma Wordpress. Když to postavíme na ní, tak velkou chybu neuděláme...
Nechci vám kazit vánoce, ale před tímto rozhodnutím bych se velmi dobře poohlédl po tom, jestli už opravdu odstranili všechny bezpečnostní problémy, WP jimy byl vždy pověstný. Je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem nakonec volil Drupal... :idea:
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: CMS řešení

Příspěvek od Lord »

No to je taky varianta. Udělat jen redakční systém na Drupalu.
Nahodil jsem ho zde http://cmspalba.eu/
Tento design mi přišel docela přijatelný.

Zkoušelo se i propojení s phpBB pomocí DrupalBridge, ale hází to nějaké chyby.

Dále tohle napsal Kamil - výhody x nevýhody.

phpBB

To je systém který teď palba používá. Je léty prověřený a uživatelé jsou na něj zvyklí. Bohužel je celkem neohebný a z mnoha důvodů nemá perspektivu. Nicméně je možné ho používat dál jako fórum a jako výkladní skříň použít nějaký CMS.

Klady
- uživatelé jsou na něj zvyklí
- tak jak funguje teď je funkční a jeho provoz už tedy kromě občasných aktualizací nepotřebuje správu
- má spoustu nadstandardních funkcí

Zápory
- systém je i přes občasné aktualizace zastaralý
- nepřicházejí nové funkce, jeho vývoj probíhá pomalu
- indexování ve vyhledávačích je problém (Google, Seznam, Bing)
- Struktura je za ty léta už dost komplikovaná a noví uživatelé se těžko orientují - forum prostě není magazín
- interní vyhledávání nefunguje intuitivně
- komunita vývojářů už také není co bývala, takže nové funkce je potřeba "psát" na koleni

Drupal

Drupal by mohl fungovat jako ta výkladní skříň spolu s phpBB. Je to velký dobře podporovaný systém se spoustou modulů. Bohužel do fóra které je pro něj vytvořené nelze korektně naimportovat stávající obsah, takže by se musely provozovat oba systémy najednou.

Klady
- vysoký výkon, používá ho spousta velkých hráčů http://www.drupalshowcase.com/
- modulárnost
- široká komunita
- odolnost proti útokům
- slušné základní SEO prvky - tedy dostupnost ve vyhledávačích

Zápory
- nelze do něj korektně přenést obsah ze stávajícího fóra
- vyšší nároky na správu
- náročnější ovládání
- složitá struktura pro vytváření obsahu
- řízení uživatelských účtů

Wordpress

Můj oblíbený systém. Pohání skoro 25% veškerého internetu, což z něj dělá z daleka největší systém s nejširší komunitou uživatelů. Navíc nabízí možnost migrace stávajícího obsahu pod správu wordpressu, takže zjednodušší i celkovou správu palby.

Klady
- vysoký výkon
- spousta kvalitních doplňků
- snadné psaní nových doplňků
- možnost importu stávajícího obsahu
- Jednoduchá intuitvní správa
- pokročilé řízení uživatelských účtů
- tisíce dostupných pluginů
- automatické aktualizace
- výborné SEO nástroje, pro lepší výsledky ve vyhledávačích
- výborné cachování
- výkonné prostředky pro zabezpečení
- multijazyčnost

Zápory
- problém se stávajícími odkazy

Já osobně jsem pro wordpress, protože s ním pracuji denně, školím práci v něm a tak. Navíc je to jeden systém, který by se postaral jak o fórum tak o CMS (nebo třeba eshop :D ). No a to hlavní. Díky tomu, že je fórum a CMS v jedné administraci, tak je přenos obsahu snadnější než u varianty drupal.
S tím, že já bych to viděl tak, že fórum bude sloužit k diskusi na libovolná témata a články se budou zveřejňovat formou postů s tím, že k nim bude normálně otevřená diskuse (s notifikacemi jako ve fóru).
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
petrp
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 11/9/2014, 07:43

Re: CMS řešení

Příspěvek od petrp »

Pokud ve WP pracuješ, tak asi není co řešit, víš dobře jak na něj. Drupal mi dal ze začátku dost zabrat, jen nastavení přístupu přes taxonomy bylo na týden :-) Ale faktem je, že dnes už bych asi neměnil... :)
Ale vše je o tom, na co jsi zvyklý a pak není důvod dělat zásadní změny. Výhody propojení WP (hlavní portál s CMS)a phpBB (diskuze k portálu) pak vše převažují, a fórum bych určitě nechal na phpBB, zvyk je prostě železná košile... :idea: :!: :up:

EDIT - Mezitím se objevila novinka o útoku na pec v Německu, mimo jiné se pak taky píše:
Statisíce webů postavených na Wordpressu se staly cílem útoku, který byl nazván SoakSoak. Chyba je v široce používaném pluginu RevSlider. Chyba je známá už od září, ale provozovatelé webů se o ně nestarají...
http://tech.ihned.cz/c3-63295170-040000 ... kasa-delta
To tučné, je totiž podstatné, pokud jsou včas prováděny aktualizace, není to tak strašné... :up:
Uživatelský avatar
Sholva
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 22/8/2012, 20:07

Re: CMS řešení

Příspěvek od Sholva »

Lord: Nemyslím psát vlastní systém, to ani náhodou - nejsem blázen. Jen abychom si prostě ujasnili, co potřebujeme a co od systému chceme a pak se poohlédli, co našim potřebám nejvíc bude sedět. Jestli je pro nás priorita přenesitelnost současné Palby nebo vyhledávání atd. Právě že je mi jasný, že systém na míru nemůžeme mít, proto říkám - v klidu sednout a vymyslet co potřebujeme. A podle toho pak hledat, v čem to zmastit ;)
"Každý šermíř na ho..., když nepřátel nerovno."
(A. Sapkowski)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: CMS řešení

Příspěvek od Polarfox »

Aaron Goldstein píše:Ale já mluvím o vyhledávání přes vyhledat... Protože existuje velká množina lidí, která nebude listovat obsahem a hledat... Prostě to naklepe do vyhledávání a pokud jim nevypadne výsledek, tak hledat nebudou... Ty zastáváš názor (alespoň to tak vyznívá, omlouvám se pokud se pletu), že takové lidi Palba nepotřebuje... Já se domnívám, že i z těchto lidí se můžou časem vyklubat "užiteční" palbáci...
Ano, vykládáš si to mylně. Protože já říkám, že 1) ano, funkci "vyhledat" je třeba doladit...takže s tebou vůbec nejsem ve sporu a 2) vyhledávání pomocí projíždění obsahu je ok (protože tu někde padla myšlenka, že když člověk dá něco přes "vyhledat" a to nefunguje jak má, tak je v loji...páč klasickým prohledáváním obsahu nic nenajde..protože..nevím...). Takže v tom nehledej zase nějakou vědu :)
Sholva píše:v klidu sednout a vymyslet co potřebujeme. A podle toho pak hledat, v čem to zmastit ;)
Prioritní by mělo být vymyslet, proč to potřebujeme a zda-li je takový přechod ekonomický a efektivní. A jestli je nový systém user friendly nejen vůči článkům, ale i diskuzím. Protože třeba za sebe říkám, že forma diskuzí na zpravodajských systémech je hegeš a odpuzuje mě. To už si rovnou můžu založit facebook :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CMS řešení

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Polarfox píše: Ano, vykládáš si to mylně. Protože já říkám, že 1) ano, funkci "vyhledat" je třeba doladit...takže s tebou vůbec nejsem ve sporu a 2) vyhledávání pomocí projíždění obsahu je ok (protože tu někde padla myšlenka, že když člověk dá něco přes "vyhledat" a to nefunguje jak má, tak je v loji...páč klasickým prohledáváním obsahu nic nenajde..protože..nevím...). Takže v tom nehledej zase nějakou vědu :)
Inu dobrá tedy... Přijmi tedy mou omluvu... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: CMS řešení

Příspěvek od Polarfox »

V pohodě, nemusíš se omlouvat, hlavně že je jasno.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“