Jižní Osetie 2008

Konflikty a války po roce 1945 - Izrael, Korea, Vietnam...
Odpovědět
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

No to sem nežral. Když sem tak prolezl net, tak sem se kouk na naše servery a zaujal mě článek na aktualně.cz:
http://aktualne.centrum.cz/sportplus/oh ... ?id=613255

Cituji:
"Při ruské ofenzivě v Jižní Osetii zemřelo podle některých údajů už dva tisíce lidí.

Saakašvili nabídl Rusku příměří, ale ruský prezident Dmitrij Medveděv odmítl s tím, že Gruzínci by museli stáhnout z oblasti všechny své jednotky."

Tkže při útoku Ruska zahynulo podle "některých" údajů až 2000 lidí.
Připomínám je to osetinský údaj k počtu mrtvých v Cchinvali po útoku Gruzinské armády a postřelování města.

Chudák napadený Saakašvili chce mír a zlej Medveděv to odmítl.

To je mírně, opravdu mírně řečeno k blití!!!! Goebbels je naprostej břídil. Ocránci demokracije, novináři, velmoc, ...... hnus. Neuvěřitelnej hnus.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Viděl jsem kousek pořadu na ČT24, byl tam náš bývalý diplomat v Rusku. Ten tam velmi přesně uvedl, že Gruzínci obrovsky nahráli Rusku, každé možné nevojenské řešení jen posílí Rusko.

Jinak se tam taky probírala paralela s Kosovem, to jsem ale nějak vypustil....

Redboi, má cenu vůbec komentovat naše masmédia?...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Obvykle bych řek, že ne a mávl nad tím rukou, ale.....

Domnívám se že má.... zcela cílená lež v masovém médiu je amipulace z veřejností. Z toho sme se snad měli dostat, ne? A nejde jen o naše média.
ObrázekObrázek
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Zpráva o zničení Roksijského tunelu byla dementována ?

Příspěvek od Kutuzov »

Dementi je na na stránce kterou uvedl Alchymista:
http://lenta.ru/news/2008/08/09/no1/
Původ zprávy o zničení tunelu je prý v Gruzii - čert aby se v tom vyznal - bud to je to stejná báchorka jako zabití 60 příslušníků Specnazu a nebo všichni lžou. Pokud by to ale přesto byla pravda, zas bych to až tak Rusům nevyčítal - není problém přimíchat do proudu uprchlíků auto, naložené výbušninou a pak ho nechat v tunelu odpálit.
Další zpráva:
Azerbajdžán přestal dopravovat ropu přes gruzínské přístavy.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Dementi je aj na iných stránkach - a zrejme budú prijaté aj nejaké dodatočné opatrenia, ak si rusi uvedomia zvýšené riziko. Je to totiž priamo hranica Ruska. Inak zničiť razený tunel (nie len poškodiť portály, čo je na pár hodinovú opravu) si vyžaduje nálož až pár sto kilo, pokiaľ sa niekto nedostane k "deštrukčným komorám". Pri výbuchu je inak tunel skôr zablokovaný troskami vozidiel, ktoré sa dajú pomerne rýchlo odstrániť.

Gruzínci sú navyše "pravoslávny" - sebevražda je pre nich hriech. Aj keď vypláchnuť mozog sa dá každému.

Druhú správu som zachytil, ale teraz ju nejak nemôžem nájsť - bol tam nejaký dovetok o malej priepustnosti potrubia Baku-niečo a vyšlo mi, že ropa potečie cez Rusko...

Mimochodom, dobre som sa pobavil na jednej stránke, kde prispievateľ písal o tom, že osetinci sú kriminálnici a pašeráci, pretože cez Rokský tunel pašujú tovar a neplatia gruzínsku clo....


http://www.vesti.ru/doc.html?id=199822 pri prepade (pravdepodobne delostreleckom) bol zranený veliteľ 58. armády a traja reportéri a kameramani TV kanála Vesti. Zrejme delostrelecký prepad ruskej kolóny a "frajerinka" v UAZe, namiesto spoľahlivého ale nepohodlného BTR.

Generálovi (podotýkam, je to veliaci generál armády) zobrať jednu hviezdičku za nezodpovedné chovanie v bojovej zóne. :-)

Na http://top.rbc.ru/society/09/08/2008/217974.shtml sú početné stavy bojujúcich strán.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17808
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Rusky neumím, ale je tam napsána Alca?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Ano, je tam aj L-159 ALCA
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

A kde by ju Rusi vzali? Podotýkam že to je lietadlo s USA motorom a elektronikou + nieje vám čudní ten Tu-22? ved ten je už dávno vyradení.
Musí to biť nejaká verzia Tu-22M.
Na TA3 som videl množstvo zničených tankov (asi T-55) má vôbec zmysel nahnať tanky do mesta?
Ten Su-25 si viem celkom dobre predstaviť ako zostrelený ručnou PLR ako Igla alebo Strela ale na ten Tu potrebovali niečo väčšie predsa len lieta trošku vyššie a rýchlejšie. Celkom sa kloním k tej Vege prípadne ma napadá ešte Neva
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

8:25 naseho casu - gruzinsti vojaci opousti osetii. takze konec.

na tomhle linku http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 86&page=32

se dost smejou tomu spadlemu panelaku. vypada to, ze si tam americka agentura Reuters zfalsovala par obeti, aby mela nejaky fotky. docela ostuda.
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

tato analýza gruzínské armády

Příspěvek od Kutuzov »

je poněkud odlišnější než ty co jsem doposud četl http://www.blisty.cz/2008/8/8/art41972.html. Ty negativně hodnotily vysokou míru korupce a nekompetnosti velících důstojníků, nízká bojová motivace vojáků - a v probíhajícím konfliktu se také zatím moc nepředvedli: masakr lehce ozbrojených ruských hlídek, masivní a plošné bombardovaní města i s civilisty v Cchinvali pomocí raketometů a dělostřelectva a opakování čečenských chyb - poslání tanků do ulic, kde je potom lehce likvidovaly malé skupinky dobře vycvičených bojovníků.
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Mně jaksi uniká smysl toho co se vlastně stalo. Podle dostupných zpráv je zřejmé že zaútočila Gruzie a v odvetě dostala "nakopáno do p.dele". Ale proč zaútočili? Měli tak špatné informace o stavu protivníka? Nepočítali s ruskou reakcí? Opravdu měly špičky gruzínské armády a politiky klapky na očích nebo jsou natolik nekompetentní? Já schválně pomíjím otázku jestli útok na Jižní Osetii byl z jejich strany oprávněný nebo ne. Osobně se mi zdá, že byl horší než neoprávněný - byl hloupý. Co tím vlastně Gruzie získala a nebo do budoucna získá? A kdo o tom rozhodl. Je-li Gruzie demokratickým státem, nemohl o tom rozhodnout sám Saakašvilli. Jestli mohl, pak z toho pro gruzínskou demokracii nic lichotivého nevyznívá.
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Abchazske albatrosy utocili na gruzinske pozicie v Kodorskej tiesnave.

http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/a ... id=1162835
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17808
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Sawyerik píše:Mně jaksi uniká smysl toho co se vlastně stalo. Podle dostupných zpráv je zřejmé že zaútočila Gruzie a v odvetě dostala "nakopáno do p.dele". Ale proč zaútočili? Měli tak špatné informace o stavu protivníka? Nepočítali s ruskou reakcí?
Mi osobně to připadá, že vše je pečlivě naplánováno tak, aby se to krylo s olympiádou. I ten válečný stav trvá stejně dlouho jako olympiáda. Podle mě chtěli být Gruzínci na titulcích novin a také si mysleli, že Rusové si během her nic nedovolí, aby právě nebyli na titulních stranách.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já si tedy nedělám nějaké extra iluze o "demokratické" Gruzii, vypadá to spíš na tuhý presidentský systém.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Sawyerik píše:Mi osobně to připadá, že vše je pečlivě naplánováno tak, aby se to krylo s olympiádou. I ten válečný stav trvá stejně dlouho jako olympiáda. Podle mě chtěli být Gruzínci na titulcích novin a také si mysleli, že Rusové si během her nic nedovolí, aby právě nebyli na titulních stranách.
No vyzera to tak. Pokial viem pocas olympiady by sa nemalo bojovat...no aspon pred 2500 rokmi to tak bolo.

Ale Gruzinci nepocitali s tym ze Rusi nemali na vyber, mohli s tym ratat ze sa tej vojne nebudu len prizerat
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

To Alchymista ...

Příspěvek od Kutuzov »

jasně, v křesťanských zemích se sebevražedné atentáty nepraktikují - spíš jsem myslel na použití systému užitečného idiota (ten se prý bohatě praktikuje v Iráku - né všichni muslimové jsou ochotni spáchat sebvraždu) - pošle se náklaďák s "důležitým" nákladem, který řídí nic netušící ale dobře zaplacený maník a ten se pak v příhodnou chvíli na dálku odpálí ....
- podle lenty.ru začala ruská flotila blokádu gruzínského pobřeží
http://www.lenta.ru/news/2008/08/10/moscow/
- Izrael prohlásil, že přeruší dodávky zbraní do Gruzie, bude prý dodávat je nevojenský materiál, prý aby nedráždil Rusy a nedal jim záminku k dodávkám sofistikovaných zbraní do Iránu
- v ulicích Cchinvali prý našli pár mrtvol v gruzínských uniformách které patřily lidem černým jak bota - asi v Gruzii hodně svítí slunce
http://www.lenta.ru/news/2008/08/10/dead/
- osetinci zřejmě sundali další SU-25 - pilot zřejmě nepřežil
- američani prý vyzvali rusy ke stažení z osetinského uzemí, aby prý mohla gruzínská armáda pomocí Gradů přinést mír a pokoj do jihoosetinských hájů ...
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Hektor: za jisté, jde o Tu-22M3, dost možná, ale to je má teorie, nějaká průzkumná mise, sestřel byl na velkou vzdálenost, asi to nečekali.

Má smysl tahat tanky do města, Cchinvali je relativně malé město v údolí, podmínky na útok nebyly špatné.

Sawyerik: Pravděpodobně bylo snahou obsadit celou Jižní Osetii z chodu. Podle plánů které údajně našli u mrtvého gruzínce měli v průběhu jednoho dne obsadit celou JO a silnější boj předpokládali jen o Cchinvali. Nečekali odpor a tak prodkou reakci Ruska. Evakuace dětí z města dva dny před akcí svědčí o tom, že se to profláklo. Ten polán ale nebyl špatný, útok v době OH, vyřešeno za dva dny, Rusko bude ječet, ale nenadělá nic a Spojené státy nám pomůžou to obhájit. Podobný scénář jako v Abcházii, kde to v Kodori vyšlo. Teď evidentně ne.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Tu je clanok o tom naplanovani zrovna pocas olympiady :wink:

http://www.blisty.cz/2008/8/8/art41967.html
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Koukám na ČT24, tohle snad není ani možné... masáž, masáž, masáž, masáž.

Pokud máte zájem, zapněte si to.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17808
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

redboyi co bys nechtěl. Redaktoři zůstali jen se změnil bratr na věčné časy. již včera mě rozesmál výrok našeho ministra zahraničí. Něco v tom smyslu, že žádná velmoc nemá právo rozhodovat o územní celistvosti jiného státu. Ach to Kosovo.. vlastně Jugoška je spojencem Ruska a ne USA, tak je to jiný případ..
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Události a konflikty po roce 1945“