Jižní Osetie 2008

Konflikty a války po roce 1945 - Izrael, Korea, Vietnam...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

Tak ta posledni zprava byla zmenena, proto ji prelozime znovu, je to dulezite:

At 11:25 UTC, President Saakashvili asks his country's parliament to announce a state of war with Russia.[94]

11:25 UTC - Prezident Saakashvili pozadal narodni parlament Gruzie o vyhlaseni valecneho stavu s Ruskem.
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Což je pěkný prů----ser !!!
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Michan

Je mi sice o celých 10 let méně ale vidím to stejně jako ty. Okupaci jsem zažil jako desetiletý kluk, pubertu jsem prožíval v dobách tuhé normalisace. To jsou mé zkušenosti s ruskou holínkou a na jejich základě se formoval můj názor na zemi, kde již včera prožrali to, co měli k jídlu na zítřek.
Každému romantickému rusofilovi doporučuji navštívit tuto zemi VLAKEM. Dodnes uvidíte věci, ze kterých vám polezou oči z důlků, věci, které se nedají vysvětlit WWII nebo tzv. "jelcinovským rozvratem". Kdo je líný cestovat si může počíst co o této zemi napsal Karel Havlíček Borovský, platí to většinou dodnes.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

To je a není 2008 o hranicích - je to o faktu pomoci.
Promiňte - válka se hrotí.
Naposledy upravil(a) michan dne 9/8/2008, 14:14, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

jaromír dolanský píše:To Pinkolin. Nepovažuji za přínosné pouštět se do slovních přestřelek. Trvám však na tom, že Gruzie přijala stejně "dobrovolně" pobyt Ruských vojsk, která měla na základě smlouvy pomáhat s případným odražením islámské agrese ( mluvím o 19. stol. )a jaksi zapomněla odejít asi jako Československo internacionální pomoc v roce 1968.
Mno, doporucuji zanechat toho protiruskeho postoje. Vase protiruske postoje jsou na tomto diskuznim foru zname a ve valce Rusko vs Gruzie jsou naprosto irelevantni a nemistne. Invaze do Ceskoslovenska tu naprosto neni na miste.

Az americanum kdekoliv na zemekouli behem jedne noci zmasakruji 1600 obyvatel, tak jsem zvedav co podniknou! Prosim, drzte se topicu.

Mam radost, ze jsme rychlejsi nez CTK :-D


Myslim, ze reakce Ruska je naprosto adekvatni. Prosim, aby vsichni kdo to tu kritizuji, si vzpomeli, kvuli jake kravine zautocil Izrael na Libanon. Ano, byli to dva uneseni vojaci... Tady za jednu noc zabili 1600 defakto ruskych obcanu. Kdyby to bylo 1600 americanu, tak tam tedka leti 100 kousku B-52 a jedou 4 letadlove lode.
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

jaromíre i já se dopustil fo - pa.
Sledujme vývoj - tvůj názor pinkolin je neskutečný - bez znalosti tamní situace.
Jedinné v čem máš pravdu je ochrana civilistů - připomenu - od cara až do 2008 - pro Rusko - non problem...
Naposledy upravil(a) michan dne 9/8/2008, 14:21, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Milý příteli, slibuji, že toto je poslední reakce na vaše příspěvky. Není to o mých protiruských postojích. Snažil jsem se jen dát do souvislosti historické i aktuální dění. ( Pokud jste měl čas, přečíst si mé dva úvodní články ) Stejně tak bych já mohl operovat s Vašimi postoji protiamerickými. Máte-li pocit, že si musíme cokoliv "dovysvětlit", neobtěžujme ostatní a pokračujme v komunikaci na soukromých zprávách či mailem. Moji mailovou adresu si jistě zjistit umíte.
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

jaromír dolanský píše:Milý příteli, slibuji, že toto je poslední reakce na vaše příspěvky. Není to o mých protiruských postojích. Snažil jsem se jen dát do souvislosti historické i aktuální dění. ( Pokud jste měl čas, přečíst si mé dva úvodní články ) Stejně tak bych já mohl operovat s Vašimi postoji protiamerickými. Máte-li pocit, že si musíme cokoliv "dovysvětlit", neobtěžujme ostatní a pokračujme v komunikaci na soukromých zprávách či mailem. Moji mailovou adresu si jistě zjistit umíte.
Ale to by byla velka skoda! Verte nebo neverte, vase prispevky si prectu velice rad (napriklad Afganistan atd)! Ale stejne tak mi nechte pravo krome CNN a reuters cist i zpravy od jinych tiskovych agentur.
michan píše:jaromíre i já se dopustil fo - pa.
Sledujme vývoj - tvůj názor pinkolin je neskutečný - bez znalosti tamní situace.
Jedinné v čem máš pravdu je ochrana civilistů - připomenu - od cara až do 2008 - pro Rusko - non problem...
Tak samozrejme ze Rusku asi nejvic vadi americka zakladna v Gruzii a pripadny vstup Gruzie do NATO. I kdyz, Turecko je taky sakramentsky blizko a letadel tam USA maji jak... Uvidime, jak se k tomu Condolíza ted postavi :-D
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víš vůbec co je vztah k člověku v Rusku a Číně?
Víš vůbec o co jde - pinkolin...???
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

OK, jen, pokud vás to zajímá, čerpám cca z 60% ze zdrojů - ruských :D a od večera snad i gruzinských.
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Prosím o vojenskou situaci.
Zvláště prosím o letectvo.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

Moscow-based 45th Detached Intelligence Regiment

Prosim, muzete mi pomoct najit, o jakou jednotku Spetsnaz se jedna? Myslel jsem, ze v Moskve jsou jen Vympel, ale ty nespadaji pod armadu... Zajimalo by me hlavne, jestli se jedna o profesionalni jednotku.

michan: Gruzinci v televizi ukazali telo mrveho ruskeho pilota. Dale oznamili, ze druhy pilot, ten neni mrtvy ale zajaty, je kapitan Igor Zinov. Potvrzeny mame stale jen jedno Tu-22 a jeden Su-25.

Hlavni mesto vypada dobite, vsude hori gruzinske tanky. Nyni rusove bojuji na kopci Prisskie, jedna se o strategickou pozici, odtud vedli gruzinci delostreleckou palbu na hlavni mesto, ktere v podstate odmazali.

Ruskou hranici uz prekrocilo 30000 uprchliku, to je opravdu hodne, Jizni Osetie ma 70000 obyvatel.

16:35 ruskeho casu - Abchazie zahajila vojenske operace proti Gruzii, delostrelecky, raketovy i letecky uder proti oblasti v udoli Kodori, ktere je jedinou gruzinci ovladanou casti Abchazie.


Na uzemi Gruzie bylo zastaveno/zacalo byt ruseno televizni a radiove vysilani z Ruska. Dale jsou blokovany pristupy na www stranky v domene .ru. Internet ale funguje, zkoumal jsem to, Gruzie je napojena na internet optikou skrze Turecko.

Mobily na uzemi Gruzie podle zprav uz od rana nefunguji, ta sama situace je ale zaroven na uzemi Jizni Osetie. Tezko rict, jestli za to muzou letecke utoky nebo sit kolabuje (lidi si vic volaj, boji se).

Letecke utoky jsou zatim vedeny proti letistim, infrastrukture, ropovodu. Asi 11 letadel provedlo nalet na ropne zasobniky v pristavu Gori, zpravy ale nemluvi o tom, jestli byly zniceny.


17:13 ruskeho, 15:13 naseho - Tu-22 bylo sestreleno pomoci ukrajinskeho protiletadloveho systemu, zkusime zjistit, ktery to asi mohl byt?

Jinak tezko rict, nakolik jsou ruske jednotky elitni a nakolik se tomu da verit, zastupce ruskych "mirovych jednotek" pred dvema hodinama tvrdil, ze se gruzinci vzdavaji, boje probihaji v dalsi vesnicce, Tskhinvali.

Nevite, kde bysme nasli online mapy? Google maps se na Gruzii nechyta...


15:19 naseho casu, v Tskhinvali byly nalezeny gruzinske plany na dobiti tohoto mesta, gruzinci meli v dokumentech popis, ze mesto dobudou za noc (coz se realne stalo). Kazdopadne by to dokazovalo, ze akce byla planovana dopredu, zadna hura akce. (ale muze to byt soucasti propagandy, zname je)


Gruzinci hlasi pocet obeti 55 lidi, z toho "jen" 15 civilistu, zatim tedy na rusy celkem citlive vedena kampan.
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

CNN uvedla, že Ruská černomořská flotila ...

Příspěvek od Kutuzov »

mobilizovala a míří ke gruzínskému pobřeží. První publicistické ohlasy jsou zde:
http://www.blisty.cz/2008/8/8/art41963.html
http://www.blisty.cz/2008/8/8/art41960.html


Obrazový materiál na Lentě:
http://lenta.ru/photo/2008/08/09/ossetia/
Překvapuje mě použití tanků T-54/55 - jsou vhodnější pro boj ve městě ?

záběry zničených tanků ze Cchinvali - jsou to ruské nebo gruzínské - kvůli 12,7 mm kulometu (je to Kord nebo ne ?) na věži - ten by měl být pouze na ruských tancích ... !
http://img.lenta.ru/photo/2008/08/09/ossetia/1.jpg
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

At 11:25 UTC, President Saakashvili asks his country's parliament to announce a state of war.[97]

Tak na wikipedii opet predelali potreti tu zpravu :-D. Uz je to jen oznameni valecneho stavu, rusko zmizelo :-D.

Rusky ambasador v gruzii oznamil, ze gruzinci zabili uz pres 2000 civilistu. Podle ocitych svedku gruzinci zabijeli ranene ruske vojaky na jednotlivych kontrolnich bodech.


17:54 Saakashvili "eliminated" 66 Russian spetsnazovtsev
Georgian units eliminated 60 spetsnazovtsev Russian GRU, said on Saturday Georgian President Mikhail Saakashvili. Confirmations this information from Russian sources not.

Saakashvili se chlubi, ze eliminovali 60 Spetsnaz ruske GRU, coz je samozrejme blbost a neda se tomu moc verit. Kazdopadne ve spojeni s tim, ze ten vysazeny spetsnaz je od moskvy a touto zpravou, ze se nejedna o vojensky oddil ale GRU, tak to vypada skutecne, ze po cecensku byl opet nasazen Vympel.

Proto mi ta eliminace 60ti elitnich profi vojaku moc nesedi.
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Zde je rozsáhlý obrazový materiál - zrejmě omylem zasažené .

Příspěvek od Kutuzov »

... obytné domy v Gori - cílem zřejmě byla opodál stojící kasárna- chudáci lidé, je otřesné vidět dvě staletí spřátelené země jak navzájem válčí - Gruzie se dala dobrovolně do svazku s Ruskem protože byla téměř vyhlazena tureckými dobyvateli a ten svazek fungoval dobře až do rozpadu SSSR. Spousta gruzínců dodnes žije v celém Rusku a má vysoké státní funkce ...

http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 586&page=6
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 86&page=10
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 86&page=16
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 86&page=18
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 86&page=20


... ten člověk musí být buď blázen a nebo to bylo vše dohodnuto, aby se vyzkoušelo, kam až bude Rusko ochotno dojít v případě Ukrajiny... ! je známo, že celá východní Ukrajina má až 70 % ruského obyvatelstva, které se do NATO rozhodně nehrne - jedná se vesměs o velké průmyslové oblasti jako Dombas, Charkov a strategické přístavy Sevastopol a Oděsa. Rozhodně je tento člověk (Saakašvili) pro svou zemi pohromou. Teď jsem jen zvědav, kde se rusové zastaví a zda neodřežou Gruzii úplně od moře, aby znemožnili položení Západem kontrolovaných ropovodů ... a tak vymanění se z vlivu Gazpromu. Rusko dalo západu jasný signál, kam až může zajít.
Podrobné mapy bojů jsou zde:

http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 0&page=182
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Nevím kam až...
Sledujte ruský imperialismus.
Expanze USA - jsme jen stát 10 milionů - ve všech komentářích si to uvědomme...
Sledujme možnostti vývoje " Rudé armády" pokračovatelky dnešní armády Ruska ( až nás schlamstne - sféry vlivu...)....
Dnes je to silná armáda....
Rusko ze své podstaty bude pokračovat - mnozí - doufám že jen někteří - neví - co to znamená....
Nikdy to nedovolme.
Naposledy upravil(a) michan dne 9/8/2008, 18:03, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17770
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Nezatahujme do toho ruský imperialismus. Tchaj wan je v podobné situaci jako Jižní Osetie pod ochranou USA. Kosovo do nedávna také. Je to americký imperialismus?
Uprchlíci z Osetie míří do Ruska nikoliv do Gruzie a utíkali by jste se schovat k agresorovi? Zanechme politických nenávistných pohledů k velkému bratru. A dívejme se na to chladnými očima historiků.
1. Osetijce rozdělil Stalin
2. Jižní Osetie byla samostatným , byť neuznaným státem
3. Gruzie zaútočila na J.Osetii
4. RA reagovala stejně jako NATO na Kosovskou krizi
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Neodtahuj problém - válku " konstruktivně vede Rusko".
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Události a konflikty po roce 1945“