Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Tichomoří, Čína, Indočína, Mandžusko

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4101
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945. Č 376.

Příspěvek od jarl »

ZZZ - Už jsem ti včera jeden komentář na stejné téma třesunul do diskusního vlákna a ty to sem klidně dáš podruhé. To má být nějaká provokace? To, že si Michan nepřeje, aby se komentáře psaly pod jeho články, už jsme dříve řešili i pod tvým kouzelnickým nickem, takže se nemůžeš vymlouvat na nevědomost. Zítra to přesunu do správného vlákna a doufám, že se to nebude opakovat.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945. Č 376.

Příspěvek od zzz »

Prostě jsem napsal pravdu. Máš s tím problém???? Ani extrémně silné jednotky = celá divize (48. divize IJA) nedokázala do února 1943 plně ovládnout maličký Timor (srovnej s pár divizemi - 5. a Gardová,... - které měli na starosti celý obrovskžý zbytek NEI). A vlastenečtí číňané zvedli v 1942 hlavu a dokázali účinně opónovat ofenzívám IJA. Ta mapka je nepřesná i co se týče barmské fronty.

Nemůžu za to že Michan nepravdivým a falešným obviněními vyštval většinu seriózně diskutujících...

Přestal jsem číst jeho texty. A poté co vyštval i Farkyho (a dosud se za své nepravdivé obvinění Farkymu neomluvil), tak´kamsi jinam nebudu psát svůj postřeh že mapka je nepřésná. Kdyby se mapka nezobrazovala na úvodní stránce Palba.cz, tak bych si té nepřesnosti nevšiml.





P.S. Když jsem ještě čítával texty od Michana, tak podle mého názorů kvůli obrovskému množství citací, tj. nejde o autorské dílo. Dokonce si troufnu prohlásit, že v některých minulých textech - s velkou pravděpodobností - jde o zneužití autorského díla jiných lidí.

A krom toho - když jsem napsal pravdu, tak nevím o ničem co bych udělal proti Právnímu řádu ČR, kterým se musí řídit i tento web

Hezký večer.
jarl píše:ZZZ - (....) Zítra to přesunu do správného vlákna a doufám, že se to nebude opakovat.
Jestli správným vláknem má být vláino "DIskuze...", tak s přesunutím nesouhlasím!!!!!!!!!! Tj. Ty nemáš právo proti mé vůli text přesunout do toho konkrétního vlákna.

Máš právo smazat můj pravdivý postřeh o nepřesné mapě. A já se podle toho zařídím. Byls varován.
Naposledy upravil(a) zzz dne 6/2/2021, 18:52, celkem upraveno 1 x.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11763
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945. Č 376.

Příspěvek od Zemakt »

No, když se tu zas bude mazat tak toho využiju. Asi by jsi si zas mohl dát dobrovolnýho banána zzz. Tudle ti to docela prospělo.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945. Č 376.

Příspěvek od zzz »

Zemakt, díky za názor. Nebudu plevelit toho vlákno, neboť k čemu - tj. prosím tento můj koment smazat bude-li smazán Zemaktvům.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4101
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945. Č 376.

Příspěvek od jarl »

zzz píše:
jarl píše:ZZZ - (....) Zítra to přesunu do správného vlákna a doufám, že se to nebude opakovat.
Jestli správným vláknem má být vláino "DIskuze...", tak s přesunutím nesouhlasím!!!!!!!!!! Tj. Ty nemáš právo proti mé vůli text přesunout do toho konkrétního vlákna.

Máš právo smazat můj pravdivý postřeh o nepřesné mapě. A já se podle toho zařídím. Byls varován.
Takže ty nejenže porušuješ zavedaná pravidla v této sekci, ale ještě si tu budeš vyskakovat? Registrací na Palbě jsi odsouhlasil, že můžeme podle svého uvážení mazat, upravovat či přesouvat jakákoliv témate a příspěvky, tak se rychle vrať do reality. Jako moderátor mám i právo udělovat ban, a i když už jsem jej dlouho nepoužil, při dalším porušení pravidel si od Palby na týden odpočineš.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od michan »

Mám asi tak tři až čtyři připomínky:

a) Citace: při citacích je jich někdy více, to když jsou použita těžko sehnatelná historická či technická fakta. Někdy také, jako když byly použity texty pro studie tří historických období Fučida, Okumiya - 1950-1953, Hubáček doba 1985, 1990-91, nebo profesor Love 2005. Tak těch citací bylo skutečně více. Jinak používám citace tak běžně, jako je dnes v historických knihách 21. století používá stále více autorů...

b) Jednomu z pojmenovaných kolegů Palby jsem přestal odpovídat po osobní a nepodložené urážce mé osoby. Neboť co bylo moc to bylo moc. Vyhrazuji si toto právo i do budoucna. Dříve se říkávalo "husy se mnou nepásl".

c) Nechápu proč bývalý - kouzelník a dnešní - zzz - dělá advokáta někomu dalšímu a ani si nezjistí zpětně oč jde při tom proč neodpovídám.

d) Již mohu dnes říci, že bývalý kouzelník a dnešní zzz, za mnou před několika měsíci přišel v SZ, soukromé zprávě - a chtěl s námi pracovat na článcích o Pacifiku, Japonsku a Číně a já jej odmítl, že již jsou témata rozdělena...!
Nyní se tento bývalý kouzelník, dnes zzz - vydal obhajovat něco u jiného člověka - že by byl tak uražen a tak následuje někde jinde, zcela nepodložené (nejde o Timur a ani o nic jiného, neboť na náčrtu je jen linie kam na jihu postoupila agrese Japonska do roku 1942)?

Prosím tedy pana kolegu Jarla, aby jednal.

Pardon, omlouvám se - děkuji, že pan kolega Jarl jednal.
ObrázekObrázekObrázek
Lodestar
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/5/2020, 14:07

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Lodestar »

Nechci se až tak moc vyjadřovat k podání nebo experimentu pana Michana ve zpracování téma "Midway 42". Ani k rozsáhlému kopírování pasáží knih, které již byly vydány v jazyku českém dávno před Michanem. Je mi jasné, že v případě jeho prací se jedná o kompilát toho, co autorovi zrovna přišlo pod ruku, ale to je jeho volba. A pouze dodávám, že Midway je pouze taktická bitva.

Nějaký čas žiji pracovně ve Španělsku a když jsem jim pouze přeložil úvodní větu Michanova díla, která zní: "Počátkem všech konfliktních situací ve Španělsku je vytvoření profašistické vlády v prosinci 1933"...tak jsou z toho hodně, ale opravdu hodně smutní a nasraní, protože se jedná o lež. A tak bychom mohli pokračovat vesele dále celým popisem tohoto strategického konfliktu.

Chápu, že se nejedná o prvoplánovou lež pana Michana, ale zároveň to poukazuje na kvality zdrojů pana Michana. Opsat cokoli z knih vydaných v době ČSSR je jednoduché a vzhledem k tomu, že v ČR nikdy nevyšla jediná kloudná práce o Španělské občanské válce, tak pan Michan opsal to, co bylo k dispozici. Opsal tehdy dostupný komoušský výklad, ale chce toto palba.cz publikovat i nadále a udržovat si takové ahistorické komoušské báje a pověsti i nadále v roce 2021?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od michan »

Ono slovo "kompilát" není sprosté slovo. Každý kdo chce dát pohled na nějakou dobu, stav věcí a další pohledy, a nežil v dané době o které to je, musí psát z toho co okolo něho je.
Pohled na španělskou občanskou válku byl je a bude vždy plný rozporů a pohledů právě toho kdo se odkud na ni dívá. Jiný bude pohled levičáka, jiný pravičáka bez přívlastku a jiný pravicového fašisty a jiný komunisty.
Popsat španělskou občanskou válku se nedaří dodnes nikomu, je to vždy pohled nějaký.
Kolego Lodestar, nejhorší je však vytrhovat věty z kontextu nejen doby, ale i času. Jednu větu a na ní odsuzovat vše...!


A právě takový nějaký pohled z několika stran jsem nyní udělal já - právě o bitvě Midway, ale tak, jak se o ní napsalo ve výše uvedené době, když v závorce stále uvádím, že to není můj názor na danou událost, nebo že si tam autoři protiřečí.
Má to být jen ukázka.
A už vůbec nesouhlasím s názorem, že japonští historici Fučida a Okumiya, dávající názor japonské strany, kterou do svého porovnání přivítali i američtí historici je nějaká podřadná studna informací, zvláště pak doby a místa.
Stejné je, že nesouhlasím, že Hubáček je nějaký podřadný historik, píšící v 80. a 90. letech.
To samé platí i o profesoru Love z 2005.

Kompiláty musely být trochu více s původními texty, neboť se musí ukázat -co vlastně autoři napsali a teprve poté se může něco zkritizovat. Vždy to přeci nečtou jenom a jenom odborníci, ale i lidé, kteří se seznamují s psanou problematikou.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11763
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Zemakt »

OT: co se týče Španělska, doporučuji v češtině Jan Ferák a ti druzí od Rajlicha.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od michan »

Ostatně já ještě ten tzv. "kompilát" (tehdy jen minimum citací), a oč jde tou vytrženou větou pana kolegy Lodestara, zde připomenu. To co on nazval zásadní v té prvé větě - je popis doby - a jsou tam i další věci o vývoji fašismu a občanské války ve Španělsku a ta věta vytržená z kontextu hovoří o levicovém smýšlení, to ale né mém, ale o dalším směřování nové vlády, kde je pak skutečně vše o uchopení moci generalissimem Francem...: A o občanské válce ve Španělsku... směrem k fašismu, čemuž se mnoho Španělů skutečně brání... (Jen tak mimochodem - můj popis je z roku 2008....)

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=197&t=2544
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Farky »

michan píše: b) Jednomu z pojmenovaných kolegů Palby jsem přestal odpovídat po osobní a nepodložené urážce mé osoby. Neboť co bylo moc to bylo moc. Vyhrazuji si toto právo i do budoucna. Dříve se říkávalo "husy se mnou nepásl".
Jelikož se o mně zase mluví tak poprosím o citaci kde jsem tě osobně a nepodloženě urazil, předem díky.

P.S. - nejsem si vědom toho že bych se tu dopouštěl urážení něčí osoby. Chápu a uznávám že jsem se občas pohyboval poněkud na hraně ale předpokládám že v případě osobních urážek by mi moderátoři zatli tipec, naprosto oprávněně.
ObrázekObrázek
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od ringlett »

Popravdě ani ty příspěvky složené z Michanových prací nečtu.
Je to svým zpracováním totálně nepřehledné a oproti doprovodným pracem spolupracujících autorů naprosto nic nepřinášející.
Naopak doprovodné práce jsou z mého pohledu velmi dobré a chválu zasluhující!

Je mi líto, ale je to tak.
Uživatelský avatar
mrfelix
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 220
Registrován: 30/10/2012, 08:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od mrfelix »

Velice mně překvapuje, že někdo v dnešní době MÁ ČAS PSÁT, ŽE NĚCO NEČTE.
VARIANTA 1: "Tyhle vaše slátaniny nečtu, tak vám tu napíšu komentář, ať víte, že mě to vůbec nezajímá, že ty vaše slátaniny fakt stojí za prdlačku, je to levicová propaganda, je to špatné, v textu máte plno chyb, čerpal jste ze špatných zdrojů, je to velmi nekvalitně napsané, tak vaše práce nečtu."
VARIANTA 2: "Takhle dlouhý texty fakt nebudu číst, nemám na to čas, tak vám tu napíšu komentář. Ať víte, že fakt nemám čas to číst, protože svůj čas věnuji tomu psát všude komentáře o tom, že to nemám čas číst, když je to tak dlouhý."
Neříkají tím ti diskutéři více o sobě, než o tom díle, které zkouší komentovat?
Berte to jako obecnou kritiku doby a internetového prostředí...
...a dnešních charakterů.
Nemyslím to osobně ani na pana Ringletta nebo jiného diskutéra, je to obecná kritika doby.

--------
Michane, chci, abys věděl, že tvé práce čtu a zajímají mě. O přípravě operace WATCHTOWER jsem dosud nevěděl vůbec nic. Tušil jsem jen, jak to celé dopadlo, ale ne, co k tomu vedlo. Pro mne je to přínosné čtení a věnuju se tomu rád.
Zdraví Tě
Felix
Obrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Polarfox »

mrfelix: ringlett je četl, ale nic mu nepřinášejí (protože je to prostě kompilát navíc tvořený pazvláštní a dnešní době a rozsahu vědění nepříslušející metodou...ví to tu X lidí X let, ale řekněme si jak to je - je určité pokřivené "dobré dekórum" o tom pro klid duše a klid na Palbě nemluvit a nechat to a Michana být...ať si dělá co chce a lidé, co jsou s tím ok, si dělají co chtějí...smutné, ale efektivní), takže už to nečte. Nic více za tím asi nehledej. Naopak právě že to píše je indicie toho, že vyžaduje více a není jen povrchní čtenář.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od michan »

Pro kolegu Polarfox a pro další, kteří tady okopávají mé kotníky.
Okopávejme si je tedy podle stejných not s informacemi.

Co je to Historie?

Historie je „kompilát“ historických dějů a událostí, které popisují dané období či událost!
Popisované dané historické období se skládá z jednotlivých událostí, které popsány se uchovávají v archivech. Prvotně, v prvním období, je někdy relativně snadné se dostat k určitým popsaným dějům a událostem.
A tak z tohoto archivního materiálu, který podchycuje děje jednotlivě, na mnoha místech, pak vznikne kompilát prvotních historických děl. Je však třeba i tady vědět, že nejsou vždy žadateli – spisovateli - dány všechny archivní záznamy, neboť podléhají státnímu tajemství (příklad zde Enigma, JN-25 a další)
Po nějakém čase se zjistí, že se nová generace chce seznámit a napsat novou historii stejného, nebo jí chce napsat proto, že byly uvolněny nové údaje, nová data o technice a různá další doplnění, např. časů a další, které je třeba zahrnout do „Zcela nového historického díla o tomto období“.
Vznikne nový kompilát se „zcela novými historickými fakty, ale také se zcela starými fakty“, které zůstaly „stejné“…!

A tak se to v historii doby – v kompilátech vyvine,jako třeba u ww2 za 74 let 3x či 4x úplně stejně.
Je pravda, že by „citace“v kompilátech, měly být tak max do 1/3 textu , ale s přibývajícím věkem od události - je 21. století, - se procento citací, třeba i bez značky „text“ stále zvyšuje…! Je také dost složité podchytit každou nově vzniklou historickou publikaci a zhoršil se určitě přístup do samotných archivů
Dražší a horší je přístup do archivů, a větší množství informací je pak bez možnosti jejich ověření.

A tak bychom si, všichni, zřejmě, měli dávat na psaní historie pozor – to nyní říkám i sobě a mému neuváženému experimentu – Bitva u Midway… - již žádný experiment dělat nebudu…!

Pane kolego Mrfelix - děkuji.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Polarfox »

michan píše:Historie je „kompilát“ historických dějů a událostí, které popisují dané období či událost!
Ne. Ne v tomto provedení a ne pokud to má za něco stát a lidi někam posunout. Až takhle jednoduché to je.
michan píše:Je pravda, že by „citace“v kompilátech, měly být tak max do 1/3 textu , ale s přibývajícím věkem od události - je 21. století, - se procento citací, třeba i bez značky „text“ stále zvyšuje…!
Aha, fajn :D
michan píše:Je také dost složité podchytit každou nově vzniklou historickou publikaci a zhoršil se určitě přístup do samotných archivů…
Dražší a horší je přístup do archivů, a větší množství informací je pak bez možnosti jejich ověření.
V době, kdy je rozsah dostupných publikací zdaleka nejvyšší a nejbohatší v historii a kdy je přístup do archivů (a ke zdrojům obecně, kór ve věku informačních technologií) zdaleka nejlepší a výrazně jednodušší než kdy jindy, je tohle naprosto absurdní soubor vět a tak nějak dokresluje jádro pudla.
michan píše:A tak bychom si, všichni, zřejmě, měli dávat na psaní historie pozor – to nyní říkám i sobě a mému neuváženému experimentu – Bitva u Midway… - již žádný experiment dělat nebudu…!
Tohle není o tom někoho odrazovat od aktivity, kazit mu radost, okopávat kotníky atd. Jak píšeš, na psaní historie si člověk musí dávat pozor, ale z jiného důvodu - kvůli zodpovědnosti vůči čtenářům a historii samotné. A pokud jde člověk s kůží na trh, tak musí snést ev. i kritiku. Klidně piš dále a co uznáš za vhodné, ostatně je to jen tvá vizitka a pokud jsou s tím tví čtenáři ok (=s prostým kompilátem z omezených zdrojů, který věc nikam neposouvá, ev. to často betonuje v minulosti), tak každé zboží má svého kupce.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od ringlett »

mrfelix píše:Velice mně překvapuje, že někdo v dnešní době MÁ ČAS PSÁT, ŽE NĚCO NEČTE.
VARIANTA 1: "Tyhle vaše slátaniny nečtu, tak vám tu napíšu komentář, ať víte, že mě to vůbec nezajímá, že ty vaše slátaniny fakt stojí za prdlačku, je to levicová propaganda, je to špatné, v textu máte plno chyb, čerpal jste ze špatných zdrojů, je to velmi nekvalitně napsané, tak vaše práce nečtu."
Já to osobně neberu, snažil jsem se ty texty číst, jednu dobu jsem je pro nedostatek jiných pramenů i používal. A musím připustit, že byli částečně, nakonec, i důvodem mé registrace na Palbu. Ale s tím jak se literatura stává stále dostupnější už nemám trpělivost se prohrabávat balastem zmiňujícím odkud je stačeno, použito, atp. což je navíc napsané stejným fontem a velikostí jako hlavní text.

Je mi líto, jestliže to autor bere jako okopávání kotníků, ale podle mě se to prostě nedá číst a nedá se s tím pracovat. Na druhou stranu chápu, že se Michan snaží svou práci započatou před dlouhými roky dokončit. V tomto ohledu je to obdivuhodné.
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1161
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Amiz »

Jenom technická poznámka: k tý směrový růžici v textu č.382 je
(cituji) Uvedený směr ZkJ je tedy mezi Z a ZJS /poznámka překladatele/). (konec citace)
Já bych řekl že má být: Uvedený směr ZkJ je tedy mezi Z a ZJZ
Putin budiž proklet.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od michan »

Ano, je to mé přehlédnutí. Omlouvám se.
Děkuji.
Již je v Č 382., opraveno na ZJZ. - tak jak je to správně v poznámce redakce opraveného vydání II., Praha 2001.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Farky »

Pro michana -

Jen se připomínám - můžeš citovat kde jsem se dopustil osobní a nepodložené urážky tvé osoby? Díky předem za odpověď.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Dálný Východ“