Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Tichomoří, Čína, Indočína, Mandžusko

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
T-35
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 234
Registrován: 29/12/2013, 23:22

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od T-35 »

Aaron Goldstein píše:Kde se pořád bere ta snaha to obracet, že Američani měli dělat to a to, spojenci měli dělat to a to, Truman měl dělat to a to???
Byli to přece právě Američané, ne Japonci, kdo chtěl co nejvíce šetřit životy, proto mohli něco udělat i Amíci.
Aaron Goldstein píše: Takže když to shrnu dle tvé teorie, tak se dalo invazi zabránit buď atomovkou a nebo ustoupením Japoncům...
Nebo vstoupením SSSR do války.
Aaron Goldstein píše: Nevím, jak tobě ale v tomto kontextu mi přijde použití atomovky jako jasná a logická volba...
To je otázka, mělo to i jiné výhody (zapůsobení na Sověty, oplátka za Pearl Harbor). Každopádně pořád v tom nevidím důvod proč začít vymýšlet bludy.

kenavf píše: Napíš teda čo mali urobiť američania aby sa zabránilo invázii a použitiu A-bomb a Japonsko kapitulovalo.A čo by ťa viedlo k tomu že by to tak fungovalo.
Vstup SSSR do vojny neměl vliv když právě proto se 9. srpna ráno císař rozhodl skončit válku?
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od kenavf »

T-35 píše:..
kenavf píše: Napíš teda čo mali urobiť američania aby sa zabránilo invázii a použitiu A-bomb a Japonsko kapitulovalo.A čo by ťa viedlo k tomu že by to tak fungovalo.
Vstup SSSR do vojny neměl vliv když právě proto se 9. srpna ráno císař rozhodl skončit válku?
Kapitulácia japoncov z dôvodu vstupu SSSR do vojny s Japonskom je veľmi diskutabilná a diskutovaná otázka.A že SSSR tú vojnu vyhlási bolo jasne stanovené Postupimskou dohodou že do troch mesiacov to musia rusi urobiť a japonci o tom určite vedeli a určite vedeli že sa aj ruské vojská reálne presunujú.
Moja otázka skôr znela na američanov čo mali robiť,nemohli predsa vyhrožovať rusmi.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

T-35 píše:
Aaron Goldstein píše:Kde se pořád bere ta snaha to obracet, že Američani měli dělat to a to, spojenci měli dělat to a to, Truman měl dělat to a to???
Byli to přece právě Američané, ne Japonci, kdo chtěl co nejvíce šetřit životy, proto mohli něco udělat i Amíci.
Nemohli... Protože by tím vyslali do budoucna následující zprávu: Pokud něco chceš, tak začni válku... A pokud náhodou nevyhraješ, tak se nic neděje, protože si nadiktuješ podmínky za jakých přestaneš válčit...

Proto bylo tak životně důležité Japoncům neustoupit a trvat na bezpodmínečné kapitulaci...

A druhá věc, je že Američané chtěli (logicky) ušetřit především životy vlastních vojáků... A to se jim díky atomovkám podařilo... Nevidím jediný důvod, proč by měli brát na Japonsko ohled a něco dělat... Tedy dělat něco jiného, než tam tu atomovku hodit...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
T-35
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 234
Registrován: 29/12/2013, 23:22

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od T-35 »

kenavf:
Ono je hlavne diskutabilni proc to mely byt atomovky co ukoncilo valku, doted nevim na ktereho cloveka duleziteho pro kapitulaci to melo rozhodujici vliv. Myslim ze Sovetama mohli hrozit, nebo je aspon zadat o co nejrychlejsi vstoupeni do valky. Jako prvni vec se vsak mohli pokusit valku ukoncit diplomacií.


Aaron:
Ale mohli, vzdyt jsem rikal, stacilo aby Truman na Byrnese tak nedal a mohl byt zcela realne prijmut puvodni navrh, zmirnit bezp. kapitulaci Trumanovi radil dokonce i tak velky clovek jako byl Winston Churchill...
Aaron Goldstein píše:A druhá věc, je že Američané chtěli (logicky) ušetřit především životy vlastních vojáků... A to se jim díky atomovkám podařilo... Nevidím jediný důvod, proč by měli brát na Japonsko ohled a něco dělat... Tedy dělat něco jiného, než tam tu atomovku hodit...
Znovu - co nejvice setrit zivoty slo diplomacii, ne bombama - proto ti poradci navrhovali dovolit ponechat cisare. Zvlastni ze nikdo tady nenapise treba ze diky vstupu Sovetu do valky se podarilo setrit zivoty...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od skelet »

Jestli ono to furt nebude tím, že japonské ztráty byly všem jedno.. a částečně oprávněně.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

T-35 píše:Znovu - co nejvice setrit zivoty slo diplomacii, ne bombama - proto ti poradci navrhovali dovolit ponechat cisare. Zvlastni ze nikdo tady nenapise treba ze diky vstupu Sovetu do valky se podarilo setrit zivoty...
Znovu - diplomacií znamená vyjednávat... Vyjednávat znamená kompromis a kompromis znamená z něčeho ustoupit... A Japoncům se nemohlo ustoupit... Takže životy (tady americké životy) se daly ušetřit pouze tak jak se ušetřily... Bombami...

Navíc byli to japonci, kteří válku začali a odmítali kapitulovat, takže jak píše Skelet, tak japonské životy (částečně oprávněně) nikdo neřešil...
T-35 píše: Zvlastni ze nikdo tady nenapise treba ze diky vstupu Sovetu do valky se podarilo setrit zivoty...
Tohle je vyložený blud... Díky vstupu SSSR do války se ohrozily další životy spojeneckých vojáků - tentokrát sovětských... Pokud to tedy nějaké životy ušetřilo tak americké, za sovětské... A zvýšilo to tlak na Japonsko, aby kapitulovalo...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
T-35
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 234
Registrován: 29/12/2013, 23:22

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od T-35 »

Aaron Goldstein píše: Znovu - diplomacií znamená vyjednávat... Vyjednávat znamená kompromis a kompromis znamená z něčeho ustoupit... A Japoncům se nemohlo ustoupit...
Fajn, takže Churchill, Hoover, Leahy, Stimson, Forrestal, Grew, McCloy byli podle tebe imbecilové, že je vůbec nějaký ústupek napadl...
Aaron Goldstein píše:Takže životy (tady americké životy) se daly ušetřit pouze tak jak se ušetřily... Bombami...
Sám sis odpověděl že to nebyl jediný způsob:
Aaron Goldstein píše:Pokud to tedy nějaké životy ušetřilo tak americké, za sovětské
Aaron Goldstein píše:Navíc byli to japonci, kteří válku začali a odmítali kapitulovat, takže jak píše Skelet, tak japonské životy (částečně oprávněně) nikdo neřešil...
Měl jsem na mysli americké životy
Aaron Goldstein píše:
T-35 píše: Zvlastni ze nikdo tady nenapise treba ze diky vstupu Sovetu do valky se podarilo setrit zivoty...
Tohle je vyložený blud... Díky vstupu SSSR do války se ohrozily další životy spojeneckých vojáků - tentokrát sovětských... Pokud to tedy nějaké životy ušetřilo tak americké, za sovětské... A zvýšilo to tlak na Japonsko, aby kapitulovalo...
Ano díky tomuto utoku Japonci zažádali o přijmutí Postupimi. Takže to životy šetřilo. Zajímalo by mě kdy se konečně budeš věnovat bludu nepoužití atomovek rovná se nutnost invaze.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

T-35 píše:
Aaron Goldstein píše: Znovu - diplomacií znamená vyjednávat... Vyjednávat znamená kompromis a kompromis znamená z něčeho ustoupit... A Japoncům se nemohlo ustoupit...
Fajn, takže Churchill, Hoover, Leahy, Stimson, Forrestal, Grew, McCloy byli podle tebe imbecilové, že je vůbec nějaký ústupek napadl...
Je jeden člověk, o kterém mě napadlo, že je imbecil... A není to žádný z tebou jmenovaných... To že někoho něco napadlo není důkaz, že je to správné...
T-35 píše:
Aaron Goldstein píše:Takže životy (tady americké životy) se daly ušetřit pouze tak jak se ušetřily... Bombami...
Sám sis odpověděl že to nebyl jediný způsob:
Aaron Goldstein píše:Pokud to tedy nějaké životy ušetřilo tak americké, za sovětské
Takže dle tebe měli Američané ušetřit životy svých vojáků tím, že obětují životy, těch sovětských??? Pokud jsi neměl na mysli tohle tak jsem si tedy neodpověděl... (A pokud ti to ještě nedocvaklo, tak ta zlá Amerika v čele s tím ďábelským Trumanem sovětským vojákům nevelela... Takže to nebylo Trumanovo rozhodnutí... Bylo to rozhodnutí Stalina... A ten splnil závazek vstoupit do války s Japonci tři měsíce po ukončení války v Evropě téměř na den přesně...)
T-35 píše:
Aaron Goldstein píše:Navíc byli to japonci, kteří válku začali a odmítali kapitulovat, takže jak píše Skelet, tak japonské životy (částečně oprávněně) nikdo neřešil...
Měl jsem na mysli americké životy
Aaron Goldstein píše:
T-35 píše: Zvlastni ze nikdo tady nenapise treba ze diky vstupu Sovetu do valky se podarilo setrit zivoty...
Tohle je vyložený blud... Díky vstupu SSSR do války se ohrozily další životy spojeneckých vojáků - tentokrát sovětských... Pokud to tedy nějaké životy ušetřilo tak americké, za sovětské... A zvýšilo to tlak na Japonsko, aby kapitulovalo...
Ano díky tomuto utoku Japonci zažádali o přijmutí Postupimi. Takže to životy šetřilo. Zajímalo by mě kdy se konečně budeš věnovat bludu nepoužití atomovek rovná se nutnost invaze.
Tomuto bludu se věnovat nebudu, protože to je pouze tebou překroucený fakt, ergo další blud... To tvrzení bylo, že díky atomovým bombám nebyla nutná invaze... Což není totéž... (Chápu, že se tím snažíš mávat, protože to opět souzní s nějakou tvou obsesí o zlých Američanech a ďábelském Trumanovi)... Invaze by například nebyla nutná, kdyby Japonci podepsali bezpodmínečnou kapitulaci hned po výzvě k jejímu podepsání společně s Postupimskou deklarací...

Abych ti ukázal jak nesmyslně uvažuješ, tak to vezmeme na modelovém příkladě... Ad Absurdum: Amerika nabídne Japoncům Aljašku a na základě toho Japonsko ukončí válku... To znamená, že díky nabídnutí Aljašky nebyla nutná invaze... Ale neznamená to, že nenabídnutí Aljašky rovná se nutnost invaze.... Protože tu byly i jiné cesty... Například atomová bomba... Kapitulace Japonců i bez Aljašky... etc...

Tedy se pohoršuješ nad bludem, který jsi si sám zkonstruoval... (A z průběhu debaty je ta konstrukce nových a nových bludů pro tebe docela typická) A protože v tom nějak začínáš bloudit, tak se vrátíme k tomu stěžejnímu...

Invaze by nebyla nutná především pokud by Japonsko bezpodmínečně kapitulovalo... Pokud Japonsko chtělo ukončit válku a ušetřit životy svých občanů, tak mělo podepsat bezpodmínečnou kapitulaci... Protože to odmítalo, tak všechny kroky, které vedly ke kapitulaci Japonska byly legitimní... Včetně atomové bomby...

Tvrzení, že se použitím atomové bomby odstranila nutnost invaze je tedy zcela validní....

EDIT:
Navíc jsi se ve svých tvrzeních vrátil cca na stranu 8 tohoto vlákna... A pokud se tedy míníš opakovat, tak i já ti budu opakovat, to, co jsem ti již jednou napsal...

Takže znovu:
Je to jednoduché... A-bomby přispěli k ukončení války... Byly jednou z příčin.... Nebyly nutné protože Japonsko už bylo natolik rozvráceno, že by stejně dříve, či později padlo... Ale každý den války navíc stál nějaký ten lidský život... a A-bomby, tím že konec války uspíšily zachránily životy.... Už chápeš rozdíl mezi tím jestli byly nutné a nebo jestli něčemu napomohly??? Ještě ti to zjednoduším...

Padlo by Japonsko i bez A-bomb??? Padlo...
Byly nutné A-bomby k ukončení války??? Nebyly...
Padlo by Japonsko stejně rychle bez použití A-bomb??? Nepadlo...
Stálo by pokračování války další lidské životy??? Stálo...
Ušetřily tedy A-bomby svým uspíšením konce války lidské životy??? Ušetřily...


Pokud Japonci chtěli kapitulovat, tak měli podepsat bezpodmínečnou kapitulaci... Podepsali??? Nepodepsali.... Tak se shodily A-bomby... Podepsali pak??? Podepsali.... A je úplně irelevantní, jak si kdo vykládá dokument o kapitulaci... Protože jeho znění hovoří jasně.... Je irelevantní, co Japonci nalhávali sobě, že vlastně podepisují.... A je irelevantní, jak si to kdo vykládá.... Ten dokument je jasný a jasně hovořící.... Japonsko kapituluje a ve všem se podřizuje vrchnímu velení... Tedy bezpodmínečně... Tečka

Jestli by bez použití A-bomb byla nutná invaze je pouze čirá spekulace... Bez A-bomb by invaze možná byla nutná, možná nebyla nutná... S použitím A-bomb došlo k tomu že definitivně byla pohřbena její případná nutnost...

Výrok "A-bomby eliminovaly potřebu invaze" je tedy beze zbytku pravdivý...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
T-35
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 234
Registrován: 29/12/2013, 23:22

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od T-35 »

Aaron Goldstein píše:To že někoho něco napadlo není důkaz, že je to správné...
Odkud beres jistotu co bylo nebo nebylo správné řešení? Nijak se neověřilo zda by to opravdu nefungovalo, proto to nelze takto tvrdit. Těch lidí to napadlo více, ne jen že to napadlo někoho, tudíž to zas tak nemožný nápad nebyl.
T-35 píše:Zajímalo by mě kdy se konečně budeš věnovat bludu nepoužití atomovek rovná se nutnost invaze.
Aaron Goldstein píše:Tomuto bludu se věnovat nebudu, protože to je pouze tebou překroucený fakt, ergo další blud
Aaron Goldstein píše:Tedy se pohoršuješ nad bludem, který jsi si sám zkonstruoval
Netvrdím že jsi jej tady prohlásil ty a rozhodně jsem jej nevymyslel já. Tento blud tady již vícekrát zazněl, od dalších přispěvovatelů. Proto se nad ním pohoršuji - toto nás učí média a lidi to po nich přebírají. A ty jako člověk, kterému bludy také vadí, bys jej měl také zavrhnout.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

T-35 píše:Netvrdím že jsi jej tady prohlásil ty a rozhodně jsem jej nevymyslel já.
Ale vy\myslel...
T-35 píše:
Aaron Goldstein píše:V tom dopise Truman nikde nepíše (pokud je vůbec pravý), že by shození A-bomb bylo nutné, jak tvrdíš ty... Piše tam, že to udělal kvůli ukončení války (A ano, A-bomba byůa jedna z příčin, která ukončila válku) a že to ušetřilo mnoho lidských životů (I to je pravda... Další bombardování Japonska a následná invaze by si jistě další životy vyžádaly) A že by to udělal znovu.... Což se mu nedivím...
Pokud je pravda - jak tvrdíte(stejně jako tvrdí Truman) - že se tím zachránili před invazí, pak to znamená že byly nutné ne? Věděl že Japonci již chtějí válku ukončit a navíc byl sám přesvědčen že i vstup SSSR do války to s nimi skončí - tedy Truman se žádné invaze, kdyby nepouzil bomby, ve skutečnosti nebál. Proto je to lež.
Od nikoho jiného na celé Palbě jsem tuto hloupost nečetl... Tedy je to tvůj konstrukt...
T-35 píše: Proto se nad ním pohoršuji - toto nás učí média a lidi to po nich přebírají. A ty jako člověk, kterému bludy také vadí, bys jej měl také zavrhnout.
Ano já ho zavrhuji... Protože to je blud tebou vymyšlený... Navíc podpořený dalším bludem, že nás média něco učí (Já jsem v televizi (médium) viděl večerníček, který nás učil, že skřítek Sazinka má v klobouku vrtuli)... MMáš-li nějaký konkrétní příklad, tak sem s ním... Jinak jsou to jen tvé bláboly...

Takže znovu:
Je to jednoduché... A-bomby přispěli k ukončení války... Byly jednou z příčin.... Nebyly nutné protože Japonsko už bylo natolik rozvráceno, že by stejně dříve, či později padlo... Ale každý den války navíc stál nějaký ten lidský život... a A-bomby, tím že konec války uspíšily zachránily životy.... Už chápeš rozdíl mezi tím jestli byly nutné a nebo jestli něčemu napomohly??? Ještě ti to zjednoduším...

Padlo by Japonsko i bez A-bomb??? Padlo...
Byly nutné A-bomby k ukončení války??? Nebyly...
Padlo by Japonsko stejně rychle bez použití A-bomb??? Nepadlo...
Stálo by pokračování války další lidské životy??? Stálo...
Ušetřily tedy A-bomby svým uspíšením konce války lidské životy??? Ušetřily...


Pokud Japonci chtěli kapitulovat, tak měli podepsat bezpodmínečnou kapitulaci... Podepsali??? Nepodepsali.... Tak se shodily A-bomby... Podepsali pak??? Podepsali.... A je úplně irelevantní, jak si kdo vykládá dokument o kapitulaci... Protože jeho znění hovoří jasně.... Je irelevantní, co Japonci nalhávali sobě, že vlastně podepisují.... A je irelevantní, jak si to kdo vykládá.... Ten dokument je jasný a jasně hovořící.... Japonsko kapituluje a ve všem se podřizuje vrchnímu velení... Tedy bezpodmínečně... Tečka

Jestli by bez použití A-bomb byla nutná invaze je pouze čirá spekulace... Bez A-bomb by invaze možná byla nutná, možná nebyla nutná... S použitím A-bomb došlo k tomu že definitivně byla pohřbena její případná nutnost...

Výrok "A-bomby eliminovaly potřebu invaze" je tedy beze zbytku pravdivý...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
T-35
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 234
Registrován: 29/12/2013, 23:22

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od T-35 »

kenavf píše:Sedliacky a aj vojenský rozum hovorí:"Ak budem bojovať klasickým spôsobom tak zahynie 300000 japoncov a 300000 amerických vojakov,ak použijem jadrové bomby tak zahynie 200000 japoncov. "
Alebo koľko by ste obetovali naviac svojích vojakov aby ste ušetrili 100000 vojakov nepriateľa a agresora.Aký je morálne prijateľný pomer,použitím humánnejšej metódy útoku ušetrím 10 vojakov nepriateľa ale padne o troch viac mojích vojakov.(10:3) alebo je morálnejšie 10:5 alebo 10:1,..??
Chápeš tento případ nějak jinak než že bez bomb by byla nutná invaze?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

T-35 píše:
kenavf píše:Sedliacky a aj vojenský rozum hovorí:"Ak budem bojovať klasickým spôsobom tak zahynie 300000 japoncov a 300000 amerických vojakov,ak použijem jadrové bomby tak zahynie 200000 japoncov. "
Alebo koľko by ste obetovali naviac svojích vojakov aby ste ušetrili 100000 vojakov nepriateľa a agresora.Aký je morálne prijateľný pomer,použitím humánnejšej metódy útoku ušetrím 10 vojakov nepriateľa ale padne o troch viac mojích vojakov.(10:3) alebo je morálnejšie 10:5 alebo 10:1,..??
Chápeš tento případ nějak jinak než že bez bomb by byla nutná invaze?
Chápu to, že použitím A-bomb invaze nutná nebyla... Což není totéž... Nějak jsi se zacyklil...

Takže znovu:
Je to jednoduché... A-bomby přispěli k ukončení války... Byly jednou z příčin.... Nebyly nutné protože Japonsko už bylo natolik rozvráceno, že by stejně dříve, či později padlo... Ale každý den války navíc stál nějaký ten lidský život... a A-bomby, tím že konec války uspíšily zachránily životy.... Už chápeš rozdíl mezi tím jestli byly nutné a nebo jestli něčemu napomohly??? Ještě ti to zjednoduším...

Padlo by Japonsko i bez A-bomb??? Padlo...
Byly nutné A-bomby k ukončení války??? Nebyly...
Padlo by Japonsko stejně rychle bez použití A-bomb??? Nepadlo...
Stálo by pokračování války další lidské životy??? Stálo...
Ušetřily tedy A-bomby svým uspíšením konce války lidské životy??? Ušetřily...


Pokud Japonci chtěli kapitulovat, tak měli podepsat bezpodmínečnou kapitulaci... Podepsali??? Nepodepsali.... Tak se shodily A-bomby... Podepsali pak??? Podepsali.... A je úplně irelevantní, jak si kdo vykládá dokument o kapitulaci... Protože jeho znění hovoří jasně.... Je irelevantní, co Japonci nalhávali sobě, že vlastně podepisují.... A je irelevantní, jak si to kdo vykládá.... Ten dokument je jasný a jasně hovořící.... Japonsko kapituluje a ve všem se podřizuje vrchnímu velení... Tedy bezpodmínečně... Tečka

Jestli by bez použití A-bomb byla nutná invaze je pouze čirá spekulace... Bez A-bomb by invaze možná byla nutná, možná nebyla nutná... S použitím A-bomb došlo k tomu že definitivně byla pohřbena její případná nutnost...

Výrok "A-bomby eliminovaly potřebu invaze" je tedy beze zbytku pravdivý...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
T-35
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 234
Registrován: 29/12/2013, 23:22

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od T-35 »

Aaron Goldstein píše:Chápu to, že použitím A-bomb invaze nutná nebyla... Což není totéž... Nějak jsi se zacyklil...
Ano a mluví se tam že když se nepoužijí tak zemře xxx lidí - tedy při invazi - mluví...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

T-35 píše:
Aaron Goldstein píše:Chápu to, že použitím A-bomb invaze nutná nebyla... Což není totéž... Nějak jsi se zacyklil...
Ano a mluví se tam že když se nepoužijí tak zemře xxx lidí - tedy při invazi - mluví...
Evidentně máš problém s chápáním psaného textu, tak já ti to vysvětlím...

Pokud budu muset provést invazi tak zemře xxx amerických vojáků, ale ušetřím xxx Japonců... pokud použiji A-bombu, tak zahyne xxx Japonců, ale ušetřím xxx amerických vojáků... Jaký je morálně přijatelný poměr mezi ztrátami amerických vojáků ku ztrátám Japonců, abych mohl atomovou bombu použít??? (Takže se neřeší tebou podsouvaná rovnice nepoužití A-bomby = invaze)
Už chápeš, že je to jen tebou vymyšlený blud???

Nikde tam není, že bez A-bomb by byla invaze bezpodmínečně nutná... Třeba by Japonci kapitulovali, než by k ní došlo... A nebo třeba také ne...

Jestli by bez použití A-bomb byla nutná invaze je pouze čirá spekulace... Bez A-bomb by invaze možná byla nutná, možná nebyla nutná... S použitím A-bomb došlo k tomu že definitivně byla pohřbena její případná nutnost...

Takže znovu:
Je to jednoduché... A-bomby přispěli k ukončení války... Byly jednou z příčin.... Nebyly nutné protože Japonsko už bylo natolik rozvráceno, že by stejně dříve, či později padlo... Ale každý den války navíc stál nějaký ten lidský život... a A-bomby, tím že konec války uspíšily zachránily životy.... Už chápeš rozdíl mezi tím jestli byly nutné a nebo jestli něčemu napomohly??? Ještě ti to zjednoduším...

Padlo by Japonsko i bez A-bomb??? Padlo...
Byly nutné A-bomby k ukončení války??? Nebyly...
Padlo by Japonsko stejně rychle bez použití A-bomb??? Nepadlo...
Stálo by pokračování války další lidské životy??? Stálo...
Ušetřily tedy A-bomby svým uspíšením konce války lidské životy??? Ušetřily...

Pokud Japonci chtěli kapitulovat, tak měli podepsat bezpodmínečnou kapitulaci... Podepsali??? Nepodepsali.... Tak se shodily A-bomby... Podepsali pak??? Podepsali.... A je úplně irelevantní, jak si kdo vykládá dokument o kapitulaci... Protože jeho znění hovoří jasně.... Je irelevantní, co Japonci nalhávali sobě, že vlastně podepisují.... A je irelevantní, jak si to kdo vykládá.... Ten dokument je jasný a jasně hovořící.... Japonsko kapituluje a ve všem se podřizuje vrchnímu velení... Tedy bezpodmínečně... Tečka

Výrok "A-bomby eliminovaly potřebu invaze" je tedy beze zbytku pravdivý...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Stuka »

Aaron, nechce sa mi to na všetkých stránkach tejto diskusie rátať, ale koľkokrát ešte padne "takže znovu"? :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

To nezáleží na mě... Opakování je matkou moudrosti.... a otcem sériové výroby... Obrázek

Pokud T-35 stále operuje argumenty, které používal už před 13 stranami a 13 stran se tady píše de facto to samé, tak nevidím sebemenší důvod, proč nepoužít své dřívější stejné odpovědi, pokud zodpovídají na jeho stejné otázky...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
T-35
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 234
Registrován: 29/12/2013, 23:22

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od T-35 »

Jaktože mu tedy selský rozum říká že má na výběr jen mezi těmito 2 možnostmi? Proč nemluví i o dalších možnostech? Tvrdí že jinak se bude umírat ve velkém - při invazi. Zajímavé že normálně chápeš co nám chtěl básník říci, ale ted to chceš mít napsáno černé na bílém přesně jak vyžaduješ. Je zbytečné tohle dále řešit..
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

T-35 píše:Jaktože mu tedy selský rozum říká že má na výběr jen mezi těmito 2 možnostmi? Proč nemluví i o dalších možnostech? Tvrdí že jinak se bude umírat ve velkém - při invazi. Zajímavé že normálně chápeš co nám chtěl básník říci, ale ted to chceš mít napsáno černé na bílém přesně jak vyžaduješ. Je zbytečné tohle dále řešit..
Opět si tam vkládáš něco co tam není... Nikde nepíše, že je na výběr jen mezi těmi dvěma možnostmi... Básník nám chtěl říci, že použít A-bombu bylo snazší než riskovat životy vojáků... Protože A-bomby spolehlivě odstranily nutnost invaze... Básník ovšem netvrdí, že použití A-bomby bylo jediné možné... Jen to bylo nejsnazší, bylo po ruce a plně vyhovovalo účelu, který bylo potřeba splnit... A proto ho uvádí...

A opravdu je zbytečné tohle dále řešit, protože se obávám, že ty tohle zavádění, překrucování a podsouvání provádíš s plným vědomím toho, co činíš... Nemluvě o tom, že snažit se popřít blud, který jsi si sám vytvořil je schizoidní...

Takže znovu (abych nezklamal Stuku) a zároveň jako shrnutí pro tebe:

Je to jednoduché... A-bomby přispěli k ukončení války... Byly jednou z příčin.... Nebyly nutné protože Japonsko už bylo natolik rozvráceno, že by stejně dříve, či později padlo... Ale každý den války navíc stál nějaký ten lidský život... a A-bomby, tím že konec války uspíšily zachránily životy.... Už chápeš rozdíl mezi tím jestli byly nutné a nebo jestli něčemu napomohly??? Ještě ti to zjednoduším...

Padlo by Japonsko i bez A-bomb??? Padlo...
Byly nutné A-bomby k ukončení války??? Nebyly...
Padlo by Japonsko stejně rychle bez použití A-bomb??? Nepadlo...
Stálo by pokračování války další lidské životy??? Stálo...
Ušetřily tedy A-bomby svým uspíšením konce války lidské životy??? Ušetřily...


Pokud Japonci chtěli kapitulovat, tak měli podepsat bezpodmínečnou kapitulaci... Podepsali??? Nepodepsali.... Tak se shodily A-bomby... Podepsali pak??? Podepsali.... A je úplně irelevantní, jak si kdo vykládá dokument o kapitulaci... Protože jeho znění hovoří jasně.... Je irelevantní, co Japonci nalhávali sobě, že vlastně podepisují.... A je irelevantní, jak si to kdo vykládá.... Ten dokument je jasný a jasně hovořící.... Japonsko kapituluje a ve všem se podřizuje vrchnímu velení... Tedy bezpodmínečně... Tečka

Jestli by bez použití A-bomb byla nutná invaze je pouze čirá spekulace... Bez A-bomb by invaze možná byla nutná, možná nebyla nutná... S použitím A-bomb došlo k tomu že definitivně byla pohřbena její případná nutnost...

Výrok "A-bomby eliminovaly potřebu invaze" je tedy beze zbytku pravdivý...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Mirek58 »

Tak tomuhle se říká poziční válka.
Repete roku 1915.
Pererfektní názorná ukázka :up:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Události k vedoucí ke kapitulaci Japonska - diskuze

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Nevidím nic špatného na konzistenci tvrzení... A přijde mi rozhodně sympatičtější než nějaké kličkování... Jediné co mě na celé té debatě mrzí je těch 13 zbytečných stran... Mohli jsme to takto ukončit už na straně 8 a výsledek by byl naprosto stejný.,.. Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět

Zpět na „Dálný Východ“