Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Tichomoří, Čína, Indočína, Mandžusko

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

mrfelix píše:Velice mně překvapuje, že někdo v dnešní době MÁ ČAS PSÁT, ŽE NĚCO NEČTE.
(...)
mrfelix
Já osobně to psal proto, že opravdu to už nečtu. Tj. jsou-li v textu od michana nějaké další nesmysly, tak to nevím a nechci s tím nic společného. A svým poznatkem o nepřesné mapce jsem výlučně reagoval na obrázek, který se mi zobrazil na úvodní stránce palba.cz. Ty si myslíš, že tato mapka je víceméně přesná?
michan píše:Náčrt

Obrázek

, na kterém jsou expanze Japonska do konce roku 1942.

Ta mapka je dost nepřesná.

Timor,... a zejména Čína.

mfelix, možná je to nevýhoda, ale dětské dotazy (od mých synovců) leckdy jdou k jádru věci. Ty ses snad dočetl srozumitelné vysvětlení, proč japonci útočili směr Midway a Aleuty?

Rovněž si dovolím pochyvat, že z opsaného se dovíš odpověď na otázku proč japonci budovali základny na jižních a středních Šalamounech, když na Fidži, Samoa, Nová Kaledoniue už od kcětna 1942 bylo přes 50 tisíc spojeneckých vojáků (a další přibývali viz např. 37 divize US Army či další jednotky Národní gardy, které posléze tvořily součást 23. divize US Army (známější jako Americal))?

A myslíš, že se dovíš proč v oblasti Šalamoun, Bismarckova souostroví a Nové Guineje se spojenci "zahrabali"/"zakysli" až do roku 1944??? Pro počáteční fáze ofenzívy ve smyslu plánu Orange měli spojenci dostatek vojáků i letadel už v létě 1942. Jenže je vyplýtvali na skoro bezvýznamných Šalamounových ostrovech. A taky díky téměř úplnému vyhlazení předválečných letadlovek US Navy na Šalamounech došlo ke zpoždění lodí tříd Essex, Independence při jejich zorganizování do efektivní útočné jednotky
https://en.wikipedia.org/wiki/Fast_Carrier_Task_Force ... Marshallovy či Gilbertovy ostrovy mohly být zčásti obsazeny už o rok dřív...

michan píše:Mám asi tak tři až čtyři připomínky:
(...)
d) Již mohu dnes říci, že bývalý kouzelník a dnešní zzz, za mnou před několika měsíci přišel v SZ, soukromé zprávě - a chtěl s námi pracovat na článcích o Pacifiku, Japonsku a Číně a já jej odmítl, že již jsou témata rozdělena...!
Nyní se tento bývalý kouzelník, dnes zzz - vydal obhajovat něco u jiného člověka - že by byl tak uražen a tak následuje někde jinde, zcela nepodložené (nejde o Timur a ani o nic jiného, neboť na náčrtu je jen linie kam na jihu postoupila agrese Japonska do roku 1942)?

Prosím tedy pana kolegu Jarla, aby jednal.

Pardon, omlouvám se - děkuji, že pan kolega Jarl jednal.

Jak chce někdo pravdivě popisovat historii, u které nebyl, když překrucuje, to u čeho byl?

Michane, proč jsi zamlčel, že SZ ode mně z května 2020 reagovaly na Tvoji předchozí veřejnou výzvu z května 2020 - viz poslední věta citovaná níže, kterou Ty jsi vytučnil????
michan píše: Asi sis nevšiml, že píši, že těch historických dokumentů k Rabaulu - na rozdíl od jiných událostí války v Tichomoří - 1931 -1945 - jsem fakt moc neměl slovy - tři číslicemi 3. Ano byla to pro mne tak trochu nová věc - Všude vždy bylo, že Rabaul měli Japs již od ledna 1942 a nic víc. Měl jsem se na to vybodnout? To sem fakt nechtěl. Je to potom - Rabaul - vzpomínáno nejen u Guadalcanalu, ale i dál a já vlastně nic o Rabaulu 1942 neměl. Udělal jsem experiment takovýto, sehnal jsem co sem měl a dal nešťastně tohle. Díky i Tobě, je tento kus za mnou.
I proto píši - Kdo máte víc a umíte to dejte - "Rabaul".
zdroj: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=128 ... &start=200

A Tvoje tehdejší reakce, poslané via SZ, vnímám jako dosti odlišné od Tvého nynějšího tvrzení:
michan píše:já jej odmítl, že již jsou témata rozdělena
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od michan »

No comment.
ObrázekObrázekObrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

mrfelix... možná ti pomůže snáz pochopit ten dětský dotaz o nesmyslnosti dlouholetých bojů v oblasti jiho/jihovýchodního Paficifiku z této mapky věnované divizním jednotkám US Army

Obrázek
zdroj: https://www.armydivs.com/pacific-theater
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
mrfelix
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 220
Registrován: 30/10/2012, 08:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od mrfelix »

zzz: Kouzelníku, děkuji za tvoji mapku, je zajímavá. Díky za ní!
Pokud máš nějaké zajímavé informace o nesmyslnosti války v Pacifiku, sem s tím! Nejlíp, jako úplně samostatný článek, jako to udělal kolega s "Letem do nikam." Tak to toiž funguje nejlíp.
Rád si přečtu i srozumitelné vysvětlení proč japonci útočili směr Midway a Aleuty, proč japonci budovali základny na jižních a středních Šalamounech. Nejlíp jako úplně samostatný článek, ať je v tom přítomno co nejméně osobního střetu s jinými palbáky.
Mně absolutně nezajímá, co jsi komu psal v soukromý zprávě a čím Tě kdo urazil.

OBECNĚ PRO VŠECHNY: Mně je to úplně jedno, kdo čím koho urazil. A komu kdo nereagoval na soukromou zprávu. Je mi úplně jedno i čím Farky urazil Michana. Michana mám rád, ale tadyto mě absolutně nezajímá.
Beru vás všechny jako kamarády, jako známé z internetu. Mám vás rád všechny. I Tebe, který to teď právě čteš, Tebe mám rád.
Michan a Pátrač jsou palbáci, kteří zde tvoří textově nejrozsáhlejší díla. Už jen tím mají můj respekt. Michanovi tu pořád někdo pindá, jak to píše špatně. Možná píše. Ale to pindání působí dost otravně a nevyrovnaně.
Pokud Ti přijde, že tam má Michan chyby, tak se vykašli na pindání, zveřejni si svojí verzi Midwaye nebo Pacifiku, pod svým jménem, v jiném vlákně, a nemusíš si přitom otírat hubu o jinýho palbáka.

Pokud se mi něco nelíbí, tak to nečtu a nekomentuju, tak to dělá dospělý člověk. Poukazovat na chyby ostatních je....méně dospělé.
A pokud už nějaký údaj zpřesnit, tak nanejvýš věcně, bez osobních ambicí. Spousta Farkyho zpřesnění byla věcných a nebyla v osobní rovině a četl jsem si je moc rád.
Osobní rovina je i to, když očekávám, že původní autor se budou mou připomínkou zabývat, bude mi za ni děkovat, dá mi za pravdu, a když nedá, tak ho za to budu hanět. Jak malý děti!
Obrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

mrfelix píše:zzz: (...)
Mně absolutně nezajímá, co jsi komu psal v soukromý zprávě a čím Tě kdo urazil.
(...)
A z čeho jsi vyčetl že jsem uražený??? Já se akorát cítím podvedený. Michanovými polopravdivými texty např. o Midway a zejména tomu guláši co napsal o válčení u Rabaulu. Neboť dle jeho předchozích knížek jsem Michanovi +- věřil.

Ohledně "kdo co komu udělal" se obrať jinam - argumentaci ad-hominem užívá - hádej kdo???. Já to nepotřebuji řešit. Akorát jsem se ohradil proti tvrzení od Michan, které považuji za pomlouvačné.

Ad jiné texty ohledně Pacifiku - dle názoru Jarla z loňského května není vhodné psát zhruba v téže době texty. na zčásti podobné téma. A Michan svými vesměs plagiáty tapetuje kdejaké téma ostošest.
Takže nic.




A ohledně nesmyslnosti pacifického válčení od cca května 1942?

Vždyť jsem názor už napsal. V bitvě o Midway IMHO nešlo o ostrovy Midway a rovněž otázka dobytí Aleut nebyla příliš významná. IMHO japonským cílem /cíly bylo něco jiného.

A ohledně dění v jižním/jiho-západním/jiho-východním Pacifiku ... jsem to napsal také. Že od opisovačů (vesměs bez vlastního názoru) se člověk nedoví proč se spojenci stáhly z předmostí v NEI (Timor). Proč krom obranné linie na jihu Holandské Nové Guineje/Britské NG-Papuy - Merauke-Port Moresby-Milne Bay - ještě došlo k rozsáhlým bojům na jižních Šalamounech? Kdybych nečetl o těch obrovských počtech vojáků na zpola-existujících základnách (Nová Kaledonie, Samoa, Fidži a tak trochu Nové Hebridy) už na jaře 1942, tak bych nezdůrazňoval, že nedává smysl pokračovat ve Watchtower śměr Rabaul...




P.S. Ohledně Tvého názoru na moji osobu "jako malé děti"... Já Ti ten názor vyvracet nebudu, neboť vypovídá zejména o Tobě když mylně jej vztahuješ na mě :?: .

- Když si Michan stěžoval na nedostatek zdrojů tak jsem byl jedním z těch kdo Michanovy poskytl odkazy na zajímavé zdroje.
- Když vybízel ať se ostatní zapojí, tak jsem se nabídnul (a byl jsem odkopnut, což samo o sobě není důležité).
- Když Michan jako obvykle se chystal ostatní urážet, tak jsem Michanovi nahrál věcnými dotazy, aby nekurvil.
- A když jsem na úvodní stránce uviděl mapku, která po 2-vteřinovém pohledu mi přišla jako divná, tak jsem to napsal přímo k té mapce - a proti mé vůli byl můj postřeh (o nepřesné mapce) přesunut do této Michanovy žumpy.

Takže možná už chápeš proč svým názorem na mě se hoooodně netrefil. Choval jsem se jako dospělý člověk, který radši tvoří než boří.

Takže jako poslední dobrý skutek jsem konkrétně Tobě napsal těch pár základních otázek, kterým se vyhýbají texty psané česky psané texty (nečetl jsem zdaleka vše, ale pár knížek o Pacifické válce jsem přečetl).
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Lodestar
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/5/2020, 14:07

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Lodestar »

michan píše: Kolego Lodestar, nejhorší je však vytrhovat věty z kontextu nejen doby, ale i času. Jednu větu a na ní odsuzovat vše...!
Michane, já jsem nic nevytrhl z kontextu. Uvedl jsem první a úvodní větu z Vašeho díla. Tolik k podání občanské války ve Španělsku. Myslím, že méně je občas více a než opisovat pahistorické zkreslené kokotiny tak by bylo lépe téma obejít nebo je zcela vypustit, pokud o něm nic nevím. Ale toto je pouze můj názor, který samozřejmě nikomu nevnucuji. Omlouvám se, ale číst se to nedá. Jsou to totálně opsané ideologicky vykloubené bludy.

Proto mne i štve Vaše arogantní chování vůči Farkymu, který se usilovně snaží Vaše práce doplnit po stránce faktografické. Ale Vy tyto informace zcela ješitně, trucovitě a agresivně ignorujete. Škoda, no...ale potom by tedy Vaše knihy neměly nést název: "Pravda o frontě xyz" ale spíš a ještě s přimhouřením oka "Co si o tom myslím já". Jenže to také nejde, protože by jste musel jít do primárních zdrojů a to zjevně neděláte.

Jen si prosím z mého příspěvku nedělejte těžkou hlavu, ať si každý kupuje a čte, co uzná za vhodné. Ale na tom, že by se literatura faktu měla držet dostupných faktů bychom se snad shodnout mohli. Klesnout na úroveň "historika" Vondrušky snad autor literatury faktu ani nemůže chtít.

Tak s pozdravem a ať se Vám daří.
Lodestar
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/5/2020, 14:07

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Lodestar »

ZZZ: no a jsme u toho. Čínská velká a v našem prostředí neznámá válka. Rusofilům, resp. Sovětofilům by asi praskly žíly, pokud by slyšeli, že v onom pochybném souboji o počet mrtvých je Čína předběhla o parník. Zkoumám tuto frontu již několik let a stále nevím, např. kolik divizí IJA bylo na této frontě vázáno. Japoncům se na té frontě dařilo i v období, kdy dostávali kapky od amíků v Pacifiku.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od michan »

Lodestar, osobní názory nekomentuji.
Člověk má právo na svůj názor a číst může to co sám chce...
Naposledy upravil(a) michan dne 27/2/2021, 07:56, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11546
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Dzin »

Lodestar
To ano, čínská fronta je zastíněna boji v Pacifiku, které přeci jen rozhodovali o porážce Japonska. Osobně se o ni zajímám trochu také, ale zase ne nijak rozsáhle. Hlavní důvod je, že se u nás nedostává literatura tímto se zabývající. Ohledně nasazení japonských vojsk v Číně, v jednom starším ATM o tom byl článek, zkusím ho dohledat, možná v něm mají něco bližšího. Osobně mám takhle k ruce jen OOB Čínské expediční armády z konce války, kdy se skládala ze dvou skupin armád s podřízenými 9 armádami, ve kterých bylo soustředěno 26 pěších, 1 tanková a 1 letecká divize a 9 pěších, 1 jízdní a 23 smíšených brigád.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

Lodestar, Dzin....

jo to by mohla být zajímavá debata.

IMHO totiž u japonců byl atypický organizační prvek armády. A to tzv. "Independent mixed brigade", které tvořily velkou část japonské armády na území dnešní Číny. Což v podstatě byly pěší divize, ale o mírně zmenšené, aspoň obvykle.... Tanto spíše ojedinělý typ jednotek prý vzniknul tak, že při předPacificko-válečným nasazení japonské armády na území dnešní Číny, prý japonská vláda byla svolnější udělit souhlas: nasadit "pouze" brigádu než odsouhlasit nasazení celé divize (před triangulací japonských divizí byla obvyklá japonská pěší divize tvořena 2-mi brigádami, kažád po dvou plucích ... plus divizní jednotky).... No a reakcí na to byla "nafouknutí" běžné brigády na úroveň "Independent mixed brigade", takže "počtem bodáků" se se to blížila divizi ... holt, aby se "vlk (japonská vláda) nažral a koza (válkychtiví vojenští hodnostáři) zůstala celá" :rotuj:


Nicméně cokoliv psát do této michanovy žumpy IMHO postrádá smysl...... Co třebas založit vlákno v této části Palby: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=129?



Ostatně kdybych nebyl upozorněn, že se zde objevila reakce na mě, tak bych to nezjistil, neboť již odmítám číst cokoliv co je spojeno s michanem....

Prostě tahle žumpa už nejde vylepšit... Viz např. naprosto zmatený text z jeho pera, který ignoruje akce pokud nedosahovaly počtu milionů zúčastněných...(viz např. první ofenzína na barmském pobřeží - Arakan od podzimu 1942). Takže už jsem se přestal divit, že michan prý cosi načetl o historii, když neumí zkorigovat / vysvětlit takhle zjednodušené podání historie. Prostě "perly sviním"...
michan píše:(...)V dalším pak pokračuje profesor Love slovy, cituji:

„Pro Japonsko znamenala porážka u Midwaye konec ofenzivní kampaně, která začala na šíji Kra a v Pearl Harboru. Pro Američany znamenalo Korálové moře u Midwaye ‚ konec převážně obranné fáze války /v Tichomoří/ (autorem poznámky s číslem 38, je zde v malé uvozovce: ´Lundstrom. Frank Jack Fletcher Got a Bum Rap. S. 20´).
Ani strategická vítězství v Korálovém moři a u Midwaye neumožnila Kingovi uplatnit v plném rozsahu jeho oblíbenou strategii útoku na Japonsko na několika frontách. Britové se ubránili americkému nátlaku a nechtěli zaútočit v Barmě dřív než v roce 1944. Číňané (...)
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Lord »

Je docela snadné si vyzobnout nějakou věc a pak do Michana kopat, že jo? Michan má své zdroje, vy zase taháte svoje a myslíte si, že jsou lepší? V jednotlivostech, nebo v komplexnosti :idea:
V některých případech provedl Michan korektury, v jiných si za tím stojí, je to tak těžko pochopitelný. Uvádí původní zdroje - ANO! Chcete po něm, aby spekuloval s vlastními myšlenkami :?: To se pak jděte bavit skutečně do jiného vlákna. Historické práce mají svoje specifika a fakta, jo není to originální, ale ani nemůže bejt.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Zemakt »

Žumpa? Jedna věc je názor na autora, jeho články, způsob komunikace apod. Ale žumpa? Zatím tady žumpu bohužel předvádíš ty, je mi líto :down:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 554
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od parmezano »

Taky se musím zastat Michana , já jsem o těch operacích něco zhruba věděl , ale tam jsem se dozvěděl spoustu zajímavých detailů , kterým bych se normálně nedostal.
Obrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

Lord, Parmezano
mluvím o tom, co jsem četl zdejší texty od Michana o Rabaulu a o Midway
parmezano píše:Taky se musím zastat Michana , já jsem o těch operacích něco zhruba věděl , ale tam jsem se dozvěděl spoustu zajímavých detailů , kterým bych se normálně nedostal.
Možná Tě překvapím, ale existují takové místa jako knihkupectví či knihovna.... Třeba před časem se objevila knížka (která jako ebook stojí necelé čtyři stovky) http://palba.cz/viewtopic.php?f=2&t=239 ... 74#p329835....

Jestli plesáš nad hanebným vykrádáním cizích textů (téměř bez obohacení o vlastní myšlenky a neschopností použít vlastní mozek), tak to spíše vypovídá o Tobě.


Lord
jakože je OK parazitovat a patlat cizí texty ve smyslu "když pejsek s kočičkou vařili dort?

Uvědomuješ si, že zejména u česky vydaných knížek jim prostě a jednoduše "krade" obživu od huby? Ti lidé - autoř, (překladatelé), lidé z nakladatelství a knižní distribuce tomu věnují čas, stojí je to úsilí ... a odměnou za to je vykradení pasáži do tak zpackané formy, že spíše je to anti-reklama na jejich dílo.

Michnovy texty jsem doporučil asi tak 15- ti lidem, ani jeden, opakuji ani jeden to nechválil... chápu, že leckdy je u nás častější kritika nežb pochvala, ale z toho co jsem od Michana četl o Rabaulu a Midway, tak já fakt netuším za co pochválit ... kromě spousty jeho úsilí vynaložené na opisování textu a jeho editaci a zkombinování s fotkami bez uvedení zdroje....



Zemakt
V čem konkrétně?
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Zemakt »

Hele Kouzelníku, ty jsi zřejmě fakt uplně mimo. V čem konkrétně?
Nazývat něčí tvorbu žumpou, přičemž jako svůj největší úspěch zde na Palbě sklidit za nadělení si vlastního banu? To chce fakt velký koule. Evidentně ti nechybí. A to ani nezmiňuji tvé výhružky:
Jestli správným vláknem má být vláino "DIskuze...", tak s přesunutím nesouhlasím!!!!!!!!!! Tj. Ty nemáš právo proti mé vůli text přesunout do toho konkrétního vlákna.

Máš právo smazat můj pravdivý postřeh o nepřesné mapě. A já se podle toho zařídím. Byls varován.
Zmiňuješ Farkyho, fajn, ale vem si z něj také příklad jakým způsobem vede diskuzi! Z tebe jen bohužel padaj hovna. Žumpa zkrátka, sorry jako.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

pravdivé konstatování stavu je žumpa.

A přesáhlo to normální míru, před 6-ti týdny, http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=128 ... 60#p328317

Nemluvím o formě, ale o obsahu Michovany reakce ... A nnakonec jsem pochopil, že zaměnil jeden text (First Team) od pana Lundstrom za jiný (Frank Jack Fletcher Got a Bum Rap)...

Do té doby jsem jej nekritizoval, ale spíše jsem se snažil mu nahrávat, aby diskuze měla co nejvíc faktický charakter.... Jenže u něj platí, že "Ješitnost je ďáblův nejoblbenější hřích"... takže - hádám - kvůli ještinosti své životní síly plýtvá na křivé obviňování...

Výsledkem Michanovy snahy, je, že z diskuze vymizeli lidé vedoucí seriózní diskuzi o faktech...
Takže michan "kraluje jak kohout na hnoji".

Je to prosté - když s tímto chceš mít něco společného, Zemakte, tak je to Tvoje volba. Já nechci.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Zemakt »

Nepochopils.

Zkusím ještě jednou, naposledy. Respektuji výhrady kohokoliv k autorům, článkům, způsobu práce s prameny, komunikaci, způsobu obhajoby apod. Co nerespekuji, je urážlivá dehonestace autorské práce (tím nemám namysli Ctrl C/V). Obzvláště lidmi, kteří nepředvedli zhola nic.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

myslím, že svoboda jednoho končí tam kde začíná druhého.... Evidentně máš problém s pochopením této základní zásady mezilidského chování.

Dehonestování???????????? Já jediné co napsal (na začátku února) - viz zde - tak že do tohoto konkrétního vlákna nechci přispívat.
zzz píše:edit: Vymazáno, neboť do toho vlákna nechci přispívat.

To co napíšu do jiných vláken, si nepřeji aby bylo přesunuto do tohoto vlákna.
A následně jsem vysvětlil i důvod - zjednodušeně proto, že michan toto vlákno proměnil z více-méně faktické diskuze do místa křivého obviňování lidí, kteří jsou leckdy sečtější než je michan (tím nemluvím o sobě).


Zemakte, klidně si plesej nad kradením/parazitováním na cizích textech (bez vlastních myšlenek)...

Tímto za mě končím. Neboť kdo chce vidět, tak vidí. Kdo nechce, tak nepomůže ani když to o5 vysvětlím.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od Zemakt »

myslím, že svoboda jednoho končí tam kde začíná druhého.... Evidentně máš problém s pochopením této základní zásady mezilidského chování.
Coo? Takže urážet je ok. Aha. Rozumím, díky.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Diskuze_ Asie, Pacifik, Japonsko, Čína 1931-1945.

Příspěvek od zzz »

V čem spatřuješ, že jsem Tebe urazil? Vždyť jsem napsal pravdu - vztekáš se nad mými důvod pro mé subjektivní rozhodnutí, že nechci přispívat do tohoto konkrétního vlákna... Moderátor - na přání michana - proti mé vůli přesunul můj postřečh do tohoto vlákna. Takže po tomto moderátorském zásahu to mělo vypadat, že jsem OK s chováním michana, který toto vlákna proměnil v žumpu. Ne, upřímně se mi protiví michanovo chování
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Odpovědět

Zpět na „Dálný Východ“