pražské povstaní

Moderátor: Zemakt

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: pražské povstaní

Příspěvek od skelet »

Kdo kdy sledoval články na zoom.iprima.cz, tak ví své. Dělají to lidi, kteří utrpěli kdo ví jaké vzdělání, ale určitě to nebylo vzdělání, které by se dotklo historie, biologie apod. Možná tak dojmologie. Jsem přesvědčen, že člověk, který to psal je rád, že o nějaké druhé světové válce ví.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Pátrač »

Polare ale já nejsem úplný idiot. Já jen tvrdím, že opakovaný nesmysl - někdy lživý, někdy jen z blbosti či neznalosti, se nakonec stane pravdou. Tak svět funguje. Že my dva a pár lidí máme víceméně jasno, neznamená, že to platí pro většinu společnosti. Loni i letos jsem dělal k osvobození přednášky a nestačil jsem se divit. Budu i příští rok, v četně kolony vítězství a už nyní mám obavu z toho na co se lidi budou ptát, co budou chtít vysvětlit a další špeky- vše kolem vojáků USA a jejich podílu na naší svobodě. Oni četli v časopise, oni viděli v televizi, oni slyšeli - a já ji říkám něco úplně jiného.

Tu zkušenost pokud nemáš - a já ji mám mnohokrát za každý rok, tak skutečně to, co píšu sem, vyznívá tak jak píšeš a já jsem za idiota. Pánbůh zaplať za ty dary.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Polarfox »

Pátrač: Můj názor znáš dlouhodobě - ty znáš lidi, já znám lidi (z mnoha oblastí a mám zkušenosti jak odpovídající tvým, tak v kontradikci) a setkávám se s tunou hovadin, která mi nepřijde, že by měla jasný směr. Záleží to na hrozně moc faktorech a nejde to jen tak zjednodušit. Jak píšeš to opakovaném nesmyslu - na tohle bacha, protože i opakovaný dojem se může stát jakoby pravdou, včetně toho, že získám dojem, že je vše v háji, i když není. V dnešní době dokáže velice malé množství lidí vytvářet velice silný dojem a děje se to velice často...ale pořád je to jen dojem a nevypovídá moc o reálném rozložení.

A v neposlední řadě - nakonec je stejně celkem jedno, co ví masa a co do sebe pumpuje. Kdo se o určitou oblast zajímá, dozví se a vytvoří si automaticky filtry...kdo ne, tak ne. To bylo a bude vždy stejné. Nevidím moc smysl v tom "vzdělávat" masově lidi, které to nezajímá. Kdybych to měl řešit, tak se mrknu na diskuzi pod tím článkem, eventuálně udělám anketu někde na Hlaváku mezi kolemjdoucími a mohu konstatovat, že povědomí o vojenství a vojenské historii šlo do kšááá a přitom to tak není.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Pátrač »

No jo ale na přednášku o osvobození Československa nepřijde někdo, koho to nezajímá. Tam jde ten, kdo něco chce vědět nebo si chce konfrontovat své vidění světa s přednášejícím. Nejde o masové vzdělávání- na tyto přednášky chodí ca 40 až 70 lidí.

A to co jsem napsal se týká právě těch lidí, co je to zajímá, jinak by seděli v hospodě, sosali pivo a nadávali na vládu.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: pražské povstaní

Příspěvek od CAT »

Pátrač: Poděl se s nějakejma perličkama prosím... A máš pravdu, že o tohle téma je vcelku úzký zájem, nemůže to být i tím, že tam přijdou i někteří "konspirativci", kteří si tam přijdou diskutovat "své pravdy"? Já jen že informace o tom kdo kterou vesnici osvobodil je v místní kronice a často to bývají podrobné popisy včetně jmen a přesného popisu míst kde k čemu došlo a to je podle mě věc, kterou oficiálně těžko nějak zamaskuješ...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Polarfox »

Pátrač: Dlouhodobé zájemce tímhle nevykolejíš, to mi zase nepovídej. Jasně, ty lidi to zajímá, ale nemusí o tom toho moc vědět a teprve teď se dozvídají základy. Musíš počítat s tím, že vědomosti jedince nejsou souvislá plocha, ale mozaika se spoustou prázdných dílků. U některých známých se sotva chytám, když se baví o svém tématu a oboru a vím, že jsou to normální a velice chytří lidé, ale u jiných oblastí, kde zase mám rozhled já, mají často naivitu, vědomosti a názory desetiletého dítěte, eventuálně z nějakého časopisu. A teď se dejme tomu budu chtít o tom jejich oboru něco dozvědět, vždycky mě to třeba zajímalo/lákalo, ale neměl jsem chuť, čas či prostor na to se do toho byť jen základně zarýt, přeskočím fázi biflování a půjdu rovnou na přednášku. A tam se třeba začnu dozvídat věci...nebo nedej bože svoje doposud pomýlené představy kváknu nahlas a před přednášejícím budu za ufona. Měl by pak přednášející na základě mého výstupu usoudit, že je tedy situace kolem dotyčného oboru obecně zcela víš kde?? :) Nemyslím si.

Takže ano, na přednášku povětšinou nepůjde nikdo, koho to nezajímá, ALE automaticky to nevytváří skupinu lidí, kteří se o to zajímají (ve smyslu zabývají se tím a něco o tom vědí). Garantuju ti, že když by jsi udělal přednášku o tancích, tak ti tam přijdou jak znalí nadšenci, tak lidé, co se "zajímají o tanky" a jejich vědomostní báze sestává z "Abrams je super, T-72 je shit, Kursk byl super bitva, Rommel je cool, viděl jsem pár dokumentů na prima.zoom a hraju WoT a japonský tanky byly fakt good, zvláště ty těžký"...a když je vyzpovídáš, tak tě šlehne :D A zboří se kvůli tomu svět? Pro některé to bude odrazový můstek dál, někdo zůstane u toho co ví (či neví) a bude mu to stačit...ale nic z toho v podstatě nevyvodíš a vyvodit nemůžeš.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: pražské povstaní

Příspěvek od kenavf »

Polarfox píše:Pátrač: Můj názor znáš dlouhodobě - ty znáš lidi, já znám lidi (z mnoha oblastí a mám zkušenosti jak odpovídající tvým, tak v kontradikci) a setkávám se s tunou hovadin, která mi nepřijde, že by měla jasný směr. Záleží to na hrozně moc faktorech a nejde to jen tak zjednodušit. Jak píšeš to opakovaném nesmyslu - na tohle bacha, protože i opakovaný dojem se může stát jakoby pravdou, včetně toho, že získám dojem, že je vše v háji, i když není. V dnešní době dokáže velice malé množství lidí vytvářet velice silný dojem a děje se to velice často...ale pořád je to jen dojem a nevypovídá moc o reálném rozložení.

A v neposlední řadě - nakonec je stejně celkem jedno, co ví masa a co do sebe pumpuje. Kdo se o určitou oblast zajímá, dozví se a vytvoří si automaticky filtry...kdo ne, tak ne. To bylo a bude vždy stejné. Nevidím moc smysl v tom "vzdělávat" masově lidi, které to nezajímá. Kdybych to měl řešit, tak se mrknu na diskuzi pod tím článkem, eventuálně udělám anketu někde na Hlaváku mezi kolemjdoucími a mohu konstatovat, že povědomí o vojenství a vojenské historii šlo do kšááá a přitom to tak není.
Pátrač má pravdu a jedno to nie je,čo si ktorýkoľvek "nevzdelanec" a "neinformovanec" myslí.Pretože aj títo "experti" a neinformovaní ľudia,resp. ako ich ty nazývaš masa, majú volebné právo a to je potom týmito "postupnými úpravami" historie manipulované "správnym" smerom.
Názorný príklad:

Obrázek

Po druhej svetovej vojne väčšina francúzov priznávala väčšiu zásluhu na porážke Nemecka Rusku(a to bol SSSR vtedy ídeový nepriateľ).Postupným spracovávaním sa to zmenilo.Alebo že by boli spracovaní tí francúzi v 45-tom?
Niekde bolo popísaných cca 7 časových bodov(možno tu alebo na AK) v ktorých postupne dokážeš zmanipulovať ľudí(to sú tie trendy) na to že schvália aj úplný nezmysel.(napr. biopaliva- a potom sa zistí že množstvom obilia na naplnenie jednej nádrže by sa afričan dokázal živiť jeden rok,..)

P.S. A potom sa dozvedáme že:
- sa Praha oslobodila sama.
-Učiteľka v televizii prehlási že Hitlera porazili američania.

Obrázek zmenšil Jarl
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Mirek58 »

Docela by mě zajímala obdobná statistika uskutečněná v Česku.
Bylo by zřejmě velice poučná.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Franz Trubka »

Kenavf,vysvetli prosim staremu dedkovi,proc jsi vytahl z popisu T 34 tuhle zhovadilost a dal ji na Palbu?
Na Palbe nejsi zadny novacek a rozhodne Te nemam za pitomce,ktery by nevedel,jak probihalo osvobozeni
Prahy.Tak proc? Komu vlastne byla ta otazka urcena?
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: pražské povstaní

Příspěvek od kenavf »

Franz Trubka píše:Kenavf,vysvetli prosim staremu dedkovi,proc jsi vytahl z popisu T 34 tuhle zhovadilost a dal ji na Palbu?
Na Palbe nejsi zadny novacek a rozhodne Te nemam za pitomce,ktery by nevedel,jak probihalo osvobozeni
Prahy.Tak proc? Komu vlastne byla ta otazka urcena?
Pretože sem tam sú správy že od Plzne vyrazilo pár amerických vojakov smerom k Prahe na Jeep-och, ale účel ich cesty nebol nejako upresnený, tak som chcel vedieť či naozaj neprebehla nejaká "väčšia " US akcia.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Zemakt »

Průzkum, přijeli na kukačku a jak zjistili kde jsou brali čáru zpátky na Rokycany.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Aaron Goldstein »

kenavf píše: P.S. A potom sa dozvedáme že:
- sa Praha oslobodila sama.
Ach jo... Tak po stopadesáté deváté... Viděl jsi film z Vávrova triptychu Osvobození Prahy??? Tento triptych (Dny zrady, Sokolovo, Osvobození Prahy) byl natočen na politickou objednávku k 30. výročí osvobezení ČSSR... Tedy v roce 1975... A když sovětské tanky ráno 9. května vjíždějí do Prahy, kde je tam první bojová zastávka??? Na Klárově (tedy téměř pod hradem)... Jeden stíhač tanků... Ať se ti to líbí nebo ne, tak už v roce 1975 se normálně přiznávalo, že se Praha osvobodila sama... Ale potřebovala nějakou vojenskou sílu, která by tento Status Quo potvrdila... A tou vojenskou silou byla Rudá armáda... Takže Praha se osvobodila sama (a řešíme to tady s tebou už po několikáté), ale bez Rudé armády by se jí to nepovedlo (což ovšem nikdo nezpochybňuje)... Já jsem Pražák... V Praze jsem chodil do školy a absolvoval jsem x besed s pamětníky v rámci školní výuky... A všichni potvrzovali výše uvedené... Pokud vás učili ve škole něco jiného, tak za to nemůže ani historie, ani já a ani Stehlík...
kenavf píše: Pretože sem tam sú správy že od Plzne vyrazilo pár amerických vojakov smerom k Prahe na Jeep-och, ale účel ich cesty nebol nejako upresnený, tak som chcel vedieť či naozaj neprebehla nejaká "väčšia " US akcia.
Ten účel byl upřesněný a byl a je známý...

Přes Prahu projíždělo pět obrněných vozů M8 Greyhound, tři džípy a několik dalších automobilů v rámci velichovské mise v noci ze 7. na 8. května 1945. Trasa byla: Jinonice - Motol (kolem 23:40) - Smíchov - Bartolomějská ulice, kde bylo povstalecké velitelství „Bartoš“ (kolem půlnoci) - Náměstí republiky - Dejvice (kolem 1:00) - Hloubětín - Mochov. (opět si povšimni, že projeli Prahou bez boje, protože německý odpor byl v Praze již (až na pár lokálních ohnisek odporu) zlomen)... Dále pak do Prahy dorazil večer 8. května 1945 Jeep s příslušníky OSS Eugenem Fodorem a Kurtem Taubem, kteří jednali s Českou národní radou.... A také v Praze pohyboval na jeepu americký válečný korespondent kpt. Russel J. Hill, který navštívil velitelství „Bartoš“...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Pátrač »

cat:

Primo: na jedné přednášce mi jeden pán tvrdil, že nemám pravdu, že podíl 3. americké armády na našem osvobození byl výrazně větší, protože osvobodili dokonce část východních Čech. Když jsem ho pár doztazy vyslechl , šlo o misi do Velichovek vyslanou s kapitulačními podmínkami polnímu maršálovi Ferdinandu Schörnerovi. Tato mise je fakt, průjezd 200 kilometrů od americké linie je známý. Mě obvinil, že v přednášce zamlčuji tento výzmnaný fakt. Vysvětlil jsem mu celé pozadí v četně mapy- měl jsem ji v prezentaci, ale nebylo to k ničemu. Dle něho a lidí kolem něj část východních čech osvobodila americká armáda.

SEcundo: při popisu bitvy pod Prostějovem -poslední urputná bitva v naší části tehdejšího Československa, mi jiný člověk a jinde sdělil, že šlo o bezvýznamné střetnutí v porovnání s boji o Plzeň. Dostalo se mu potlesku části účastníků.

Aby bylo jasno o co šlo u Prostějova:

Nad obcí Skalka na Prostějovsku je místo zvané Na Skalách. Je to členité návrší a zde probíhaly kruté boje na samém konci války. Kóta 273 je místem poslední tankové bitvy na frontové linii. Opevnění Němci kladli tuhý odpor Rudé armádě a dělostřelcům Svobodovy armády. První boje začaly 27. dubna 1945, bitva byla ukončena až na samém konci války, 8. května 1945 těsně před půlnocí, kdy Němci kapitulovali.

Cena: 300 sovětských, 150 rumunských, 10 našich vojáků a asi 500 Němců. Dále 40 tanků sovětských a 30 tanků a samohybek nepřítele.

Co měla vědět druhá strana:

30. dubna si Američané vyžádali na generálním štábu Rudé armády postup na osu Karlovy Vary - Plzeň - České Budějovice. Sověti s tímto řešením souhlasili. Američané však zahájili postup až 5. května 1945. Rychle pronikli ke Kynšperku a osvobodili Planou a Klatovy. 6. května v brzkých ranních hodinách byl útok obnoven. Hlavním cílem byla Plzeň, kde den předtím vypuklo povstání. Kolem osmé hodiny ranní pronikly do Plzně jednotky americké 16. obrněné divize.

Když vypuklo 5. května pražské povstání, chtěl generál Patton pokračovat na Prahu. Viděl, že miliónová Schörnerova armáda, neklade na západě takový odpor, jako RA tvrdě bojující na Moravě.
7. 5. boje prakticky ustaly, protože již od 6. 5. se jednalo o kapitulaci německých vojsk. Generál Jodl se snažil co největší počet Němců zachránit před sovětským zajetím. Američané tak mohli do 10.5. obsadit zbytek území, který připadl do jejich sféry. Při osvobozování českého území padlo 116 Američanů, dalších 406 bylo raněných.

Je mi jasné, že poměřovat válečné úsilí pouze ztrátami je ne vždy moudré. Ale zde ztráty poměrně dobře kolerují s tím, co která armáda musela překonávat.

Když jsme si vše vyříkali shodli jsme se na tom, že vojákům 3. americké armády neupřu nikdy nic, naopak vždy o jejich podílu jasně a srozumitelně mluvím a dodávám, že není malého podílu na velké věci. Ale nepřidám jim ani ň.

NO a když začnu mluvit o Rumunské královské armrádě, tak na mě všude zírají jako bych měl dvě hlavy, jednu blbější než druhou. CO jsem na Palbě ohledně této armády udělal, víte. Od jara přístího roku začnu přednášet jen o ní jako o třetím osvoboditeli v četně ukázek dobové výzbroje a výstroje této armády na konci války.

Dělám co se dá. Možná blbě, ale dělám.

Polare, naše postoje jsou více než jasné - nejsem optimista. Nakonec to dopadne jako v bodě Primo. Není otázka jestli ano, ale kdy. Jsem o tom hluboce přesvědčený. Víš mě je dokonce jasné kde ten člověk v odkaze sebral americké osvoboditele Prahy. Stav je u nás takový, že kdyby do Prahy vjel jediný americký Jeep, za pár let už budou dle našich historiků, politiků a tisku Prahu vojáci USA osvobozovat a rudoarmějci okupovat - tu druhou zhovadilost jsem už zachytil před dvěma roky.

K optimismu nemám důvod. Ale na druhou stranu - co udělat lze udělám. Co nelze, neudělám.

Víte co? Nechme tady toho.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Franz Trubka »

Kenavf,a to jsi se dovedel pri cteni clanku o T34? Tam o americkych autech v Praze
nebyla ani zminka.Osobne si myslim, ze kecas a nevim, co jsi tim sledoval.
Co jsem chtel jsem napsal a dal se v tomhle tematu nebudu ozyvat
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Pátrač »

Které zvíře tam vložilo ten příšerný obrázek? Potřebuji monitor o 15 čísel širší.

EDIT: Franzi neblbni, o nic nejde.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: pražské povstaní

Příspěvek od kenavf »

Pátrač píše:Které zvíře tam vložilo ten příšerný obrázek? Potřebuji monitor o 15 čísel širší.
To som bol ja :( neviem to zmenšiť,prosím moderátora o úpravu.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Pátrač »

OK, musí někdo chytřejší než já - já to neumím.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Zemakt »

Jako chebák a západočech, mám pořádně nastudováno osvobození Chebska a Sokolovska vč. Varů. Více viz například zde http://www.svetkridel.cz/index.php?id=k ... 1367357205 Tachovsko a Plzeňsko byla brnkačka. Nicméně ani jedno ani druhé se nedá s osvobozením území na východ od Prahy vůbec porovnávat. Kdo tvrdí opak je hňup a demagog. Proti nim se musí bojovat.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: pražské povstaní

Příspěvek od Skeptik »

Nechci do toho zbytečně zasahovat ... Pátrač to popsal přesně.

Ale Aarone, osvobodila se Praha sama, nebo se z ní Němci pod hrozbou zajetí Rudou armádou blížící se od Západu sami stáhli aby se dostali do zajetí k Američanům?
Nezapomínej, že kapitulace německých vojsk nastala již 8-mého.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: pražské povstaní

Příspěvek od kenavf »

Môže sa samooslobodenie Prahy posudzovať bez náväznosti na Pražskú operáciu?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „ČESKOSLOVENSKO“