Stránka 1 z 3

Avangard (Objekt 4202, Ju-71, Ju-74)

PříspěvekNapsal: 1/11/2018, 12:41
od Julesak
Hypersonický klzák Avangard (Objekt 4202, Ju-71, Ju-74) by mal vstúpiť do služby u 13. raketovej divízie (v.ú. 29452) RVSN s veliteľstvom v meste Jasnyj (niekedy sa udáva označenie Dombarovskyj) v Orenburgskej oblasti RF na budúci rok.
Táto je doteraz vyzbrojená balistickými raketami R-36M2 Vojevoda, avšak Avangard by mal ako nosič používať typ UR-100NUTTCh, ktorý ale nesie dlhší "náklad" oproti pôvodným rozmerom (preto nutnosť väčšieho sila).
Prvý pluk (zatiaľ bližšie neidentifikovaný) by mal dostať na začiatok 2 ks rakiet, výhľadovo 6. Do roku 2027 by mal byť vystrojený ešte jeden pluk, tiež so 6 raketami.

Podľa Pavla Podviga má RVSN cca 30 "rezervných" rakiet UR-100NUTTCh, ktoré dostalo z Ukrajiny v rokoch 2002-04. Tieto neboli ešte nikdy naplnené palivom, teda by mali mať pred sebou v podstate úplnú životnosť niekoľko desiatok rokov.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 26/12/2018, 16:45
od Julesak
Koncoročný test "klzáku" Avangard, štart raketová základňa Dombarovskij, cieľ polygón Kura na Kamčatke.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 27/12/2018, 12:27
od Julesak
Ešte jedno video v trochu lepšej kvalite, zachytávajúce štart a prvé sekundy letu:

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 28/12/2018, 20:56
od Pegeucko
Narazil jsem na informaci, že US družicové sledovací systémy 26.12 nezaznamenali žádný start rakety z Orenburské oblasti ani zásah cíle na Kamčatce.
Všude je navíc pouze vidět start "starouška" Sarmata, ale nikde dopad Avangardu. Nemá někdo třeba podrobnosti o dopadu na cíl?

Navíc mě neustále irituje onen název "hyperzvukové" jako něco extra. Když mrknu do níže postnuté tabulky,JAKÁKOLIV ICBM musí dosáhnout rychlosti 7km/s a více, pokud chce doletět 10.500km a více.
Obrázek


Jediné novum tak je onen manévrující RV, kde postrádám informaci o tom, jak byl řešen např TEPELNÝ ŠTÍT pro tak dlouhý "třecí" let atmosférou(žár 1500-5000°C není sranda) či již v minulosti řešená přesná navigace s nějakou únosnou CEP(kruhová odchylka)
Zde jsou zmíněny některé obtíže, které je při navigaci třeba řešit(posuv/rotace země atd)
viewtopic.php?f=195&t=2197)

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 28/12/2018, 21:17
od Julesak
Pegeucko píše:Narazil jsem na informaci, že US družicové sledovací systémy 26.12 nezaznamenali žádný start rakety z Orenburské oblasti ani zásah cíle na Kamčatce.

Ešte nikde som to nečítal.

Pegeucko píše:Všude je navíc pouze vidět start "starouška" Sarmata...

??? Kde tam vidíš Sarmat? Ty rozoznáš bal raketu takto "od oka"?

Pegeucko píše:...ale nikde dopad Avangardu. Nemá někdo třeba podrobnosti o dopadu na cíl?

Štartov bal. rakiet zo zeme aj z mora je na youtube plno, ale dopadov hlavíc nie.

Pegeucko píše:Navíc mě neustále irituje onen název "hyperzvukové" jako něco extra. Když mrknu do níže postnuté tabulky,JAKÁKOLIV ICBM musí dosáhnout rychlosti 7km/s a více, pokud chce doletět 10.500km a více.

To je pravda. Hypersonický znamená nad M5 ak sa nemýlim. Avangard je/má byť iný v tom že takúto vysokú rýchlosť má dlhodobo (rozumej na väčšine svojej dráhy) a má byť súčasne pri nej schopný manévrovať.

Pegeucko píše:... kde postrádám informaci o tom, jak byl řešen např TEPELNÝ ŠTÍT pro tak dlouhý "třecí" let atmosférou(žár 1500-5000°C není sranda) či již v minulosti řešená přesná navigace s nějakou únosnou CEP(kruhová odchylka)

Toto sú veci ktoré vie pár ľudí na svete, a určite ich nezavesia na net.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 28/12/2018, 21:37
od kozlustechnykus
Klid. Pegeucko proste potrebuje certifikacni skousky NATO, jinak neuveri ani na blbyho Sputnika. Stejne to byl fake a propaganda a vozralej rusak zvladne maximalne Katusu.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 28/12/2018, 22:55
od arten
Peugecko -
asi té technológia existuje, keď ju použili Američania pred nejakými 7mimi rokmi a štartoval (Falcon Hypersonic Technology Vehicle 2) z Kalifornie a (po jednom odraze od atmosféry) dopadol niekde pri Havaji.

Otázka skôr je, načo to je dobré?? Dnes bežné hlavice z ICBM a už vôbec nie MIRV (technológia z 80tich rokov minulého storočia) nezastaví nič. Američania nemajú nič, čím by (asi najbližších 30 rokov) boli schopný tie zastaviť. Tak aký majú zmysel tie "hypersonické klzáky?" To je rovnaký nezmysel ako Status 6...

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 28/12/2018, 23:01
od kozlustechnykus
Kluzak se muze odpojit driv, nez klasicka MIRV hlavice a svuj let prodlouzit prave odrazy od atmosfery - drivejsi rozpojeni podstatne zvysuje naroky na protiraketu a to hopsani dost znemoznuje predvidani letove drahy. K tomu nejake to stranove manevrovani a PRo straci i teoreticke sance.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 28/12/2018, 23:06
od Julesak
arten píše:Otázka skôr je, načo to je dobré?? Dnes bežné hlavice z ICBM a už vôbec nie MIRV (technológia z 80tich rokov minulého storočia) nezastaví nič. Američania nemajú nič, čím by (asi najbližších 30 rokov) boli schopný tie zastaviť. Tak aký majú zmysel tie "hypersonické klzáky?" To je rovnaký nezmysel ako Status 6...


Tých klzákov nemá byť veľa - Rusi majú asi 30 "nových" UR-100N, ktoré pre ne momentálne môžu použiť. Plán je zatiaľ myslím jeden pluk (6 ks).
A účel - demonštrácia schopnosti. Ktorej sa myslím radi vzdajú, ak bude začo. A ak nie - strategická obrana sa plánuje dlhodobo, a tých "30 rokov" môže ubehnúť veľmi rýchlo.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 28/12/2018, 23:09
od arten
kozlustechnykus píše:Kluzak se muze odpojit driv, nez klasicka MIRV hlavice a svuj let prodlouzit prave odrazy od atmosfery - drivejsi rozpojeni podstatne zvysuje naroky na protiraketu a to hopsani dost znemoznuje predvidani letove drahy. K tomu nejake to stranove manevrovani a PRo straci i teoreticke sance.

Ale tie protirakety nie sú a technológie zastaviť niečo s Mach 25 a ešte dokonca manévrujúce (MIRV) tu nie sú a nebudú ďalšie dve-tri desaťročia, dovolím si tvrdiť.
A akonáhle niečo rýchlosťou klesne na nejakých mach 5+ tak potom je práveže zraniteľnejší (technologicky už existujúcimi systémami) brániacimi cieľovú oblasť.
Takže prečo by niekto mal meniť istotu zásahu za možnosť zostrelenia? :shock:

Julesak:
"účel - demonštrácia schopnosti" - no tak to jedine. Ale inak zbytočné...

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 10:45
od Pegeucko
Opravdu nepotřebuji žádný certifikát. Jde spíš o to, že "ministerstvo kouzel" RF posledních pár let udivuje hlavně "multiki" (kreslené filmy) a pohádkami typu "sestřelilo se 80% Tomahawků" a při dotazu na jejich trosky z něj po dlouhé době vypadne, že "země je kulatá a tak se asi tolik nepovedlo) a následně se ukazuje že údajné exploze sestřelů jsou sebedestrukce jejich vlastních raket. (Fakt nebudu rozvádět další pohádky) Proto je na místě se ptát na podrobnosti.

A nyní tu je další příběh. A opravdu běžně není k nalezení ten údaj o těch US družicích(je to údaj neoficiální, USA ho určitě oficiálně nepotvrdí)
Takže jediné co je k dispozici jsou fanfáry z kremelských/prokremelských zdrojů typu "USA/NATO v šoke/panike a že nad SŠA opjať pobedili" a podobné hlody.

Jenže lidé "zajímající se o tématiku" upozorňují na spoustu nesrovnalostí. Třeba že tabulky pro tření o atmosféru končí u 10M a teplotě přes 3500°C(taní wolframu) a že je nemožné víc něco dlouhodoběji vydržet. A že nejde jen o samotný štít,ale i obsah(elektronika navigace,řízení i JZ). I u běžné RV se "keramický" štít vlivem tření "opálí o více něž 70% i bez manévrů. Že reálně se dá delší dobu vydržet maximum 15M v řidší části atmosféry a 6M v té hustší.
A obecně tleskají i tomu, že ten raketový nosič úspěšně vzlétl a nenásledoval osud mnoha jeho předchůdců. Třeba tady je jedna(a nikoliv jediná) z reakcí
https://www.youtube.com/watch?v=66f6JB-fZLI&t=84s

A pak jsou tu i obecná fakta. Třeba že v momentě užití JZ je naprosto jedno, co kdo odpaluje, protože výsledek bude jeden - konec civilizace - veškeré, nejen té "nepřátelské".
Že je úplně jedno, zda provede masivní jaderný úder jeden či oba hlavní soupeři. I kdyby odpálil jen jeden, i většina populace toho druhého je díky sekundárním důsledkům do měsíce mrtvá. A k čemu takové "vítězství", po kterém peníze nemají žádnou cenu a není komu vládnout- většina vlastních "otroků" je mrtvá.
I kdyby tedy nastal scénář z Kremelské paranoi a USA chtěli "vyhladit Rusko"(a Rusko neodpálilo nic), výsledek bude i zničení USA díky sekundárním následkům.

A také to, že USA jsou nyní 30x bohatší než RF a jediný výsledek tohoto vítězství bude mít za následek závod ve zbrojení a návrat stavu z 80.let, který RF neustojí.
Ropa stále prudce klesá a s ní i Rubl. Že následně zbyde z RF jen "Moskevská Rus" je jeden z možných důsledků.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 11:12
od Julesak
No krása :mrgreen:

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 12:25
od Mirek58
Jestli tohle je argumentace z počátku 21 století, tak smekám!
Pakliže mne paměť neklame, tak v počátcích železnice bylo taktéž prokázáno, že lidé se ve vagonech za jízdy udusí.
Nebo je spousta vědců podvodníky, protože objevili prvky, které v Mendělějově tabulce prvků původně nebyly uvedeny.
A na závěr:
Kdyby čmelák znal zákony aerodynamiky, chodil by pěšky.
Nebo jak to zaznělo

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 13:00
od HONZIK11
Ja bych se spise optal,jak takovy tupy ,, cisty vyvozce ropy,, muze zvladnout materialni technologii, ktera umoznuje konstrukci zde zminene hypersonicke a manevrujici hlavice,torpeda pohybujiciho se v kavitacnich prostredich, radaru a podobnych systemu fungujicich ve vlnovych délkách z oblasti fantazie, miniaturnich jadernych zdroju energie atd atd. At je to jak chce, jejich zakladni vyzkum v mnoha oborech bohuzel aplikovany prvne do zbranovych systemu, vcera stejně jako kdysi je uctyhodny.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 14:05
od Zemakt
No já nevím, ale není lepší než dětsky protiargumentovat raději vysvětlit třeba toto
Třeba že tabulky pro tření o atmosféru končí u 10M a teplotě přes 3500°C(taní wolframu) a že je nemožné víc něco dlouhodoběji vydržet. A že nejde jen o samotný štít,ale i obsah(elektronika navigace,řízení i JZ). I u běžné RV se "keramický" štít vlivem tření "opálí o více něž 70% i bez manévrů. Že reálně se dá delší dobu vydržet maximum 15M v řidší části atmosféry a 6M v té hustší

neboť lidem pro které fyzika není hobby asi tři prdele smajlíků sotva co osvětlí, o čmelákovi nemluvě.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 14:19
od Julesak
Zemakt píše:No já nevím, ale není lepší než dětsky protiargumentovat raději vysvětlit třeba toto...

Asi je.
Akurát, že vysvetlenie asi nie je k dispozícii, teplo + ďalšie veci patria k najväčším prekážkam pri realizácii hypersonických technológií. A preto akékoľvek detaily nie sú verejné - akurát to že na tom robia viac ako 30 rokov (prvý štart tuším ešte za Sojuzu začiatkom 90-tych rokov). A teda sa niekam dopracovať mohli.

Plus ja osobne naozaj nemám chuť človeku argumentujúcemu takto:
Pegeucko píše:Narazil jsem na informaci, že US družicové sledovací systémy 26.12 nezaznamenali žádný start rakety z Orenburské oblasti ani zásah cíle na Kamčatce.

potom zase
Pegeucko píše:A opravdu běžně není k nalezení ten údaj o těch US družicích(je to údaj neoficiální, USA ho určitě oficiálně nepotvrdí)

resp. básniacemu o čínskej invázii na Sibír, diskusii o "návrate" Karélie či Kaliningradu, alebo najnovšie o "Moskovskej Rusi", vysvetľovať, že Zem nie je plochá. Nemá to význam.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 15:28
od kenavf
Pegeucko píše:Opravdu nepotřebuji žádný certifikát. Jde spíš o to, že "ministerstvo kouzel" RF posledních pár let udivuje hlavně "multiki" (kreslené filmy) a pohádkami typu "sestřelilo se 80% Tomahawků"...

A videl si fotografie toho areálu kam akože malo dopadnúť 78ks Tomahavkov?

Pegeucko píše:..A nyní tu je další příběh. A opravdu běžně není k nalezení ten údaj o těch US družicích(je to údaj neoficiální, USA ho určitě oficiálně nepotvrdí)..
Jenže lidé "zajímající se o tématiku" upozorňují na spoustu nesrovnalostí. Třeba že tabulky pro tření o atmosféru končí u 10M a teplotě přes 3500°C(taní wolframu) a že je nemožné víc něco dlouhodoběji vydržet. A že nejde jen o samotný štít,ale i obsah(elektronika navigace,řízení i JZ). I u běžné RV se "keramický" štít vlivem tření "opálí o více něž 70% i bez manévrů. Že reálně se dá delší dobu vydržet maximum 15M v řidší části atmosféry a 6M v té hustší..

Avantgard bude manévrovať v tých hustejších vrstvách desiatky sekund pretože za tú dobu preletí stovky kilometrov.
Ale čo taký Zirkon, ktorý lieta hyperzvukovo a to ešte aj so screamjet pohonom a to systémom štart-cieľ na rozdiel od hyperzvukových pokusov súdruhov z USA kde ich hyperzvukové screamjety lietajú systémom štart-niekoľko sekúnd letu-výbuch/havária.
Takže čo sa jednomu zdá nemožné,môže mať druhý nejako ošetrené.
A to sa už Zirkóny zabudovávajú do lode Admiral Nakhimov. Ale satelitné zábery z US družíc žial nemáme ani z testov ani z toho zabudovávania do lode.

Pegeucko píše:...
Ropa stále prudce klesá a s ní i Rubl. Že následně zbyde z RF jen "Moskevská Rus" je jeden z možných důsledků.

To už tu počúvame dlhé roky a akosi sa stále nič nedeje a nerozpadáva a nepadá a nerúca a nekrachuje. Neoblúbeného Putina zase zvolili, na predražený plyn si nemci ťahajú ďaľšie trubky, američani kupujú ruské raketové motory ďalej, na okupovanom Kryme sa neobjavili žiadne "žlté vesty".

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 15:43
od Julesak
Bolo by vhodné vrátiť sa k téme UR-100 resp. Avangard.

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 15:46
od bat
> A pak jsou tu i obecná fakta. ...protože výsledek bude jeden - konec civilizace...
Ano často se to uvádí (ve smyslu nemá vítěze atd.) v politických projevech, literatuře faktu, filmech apod. a jistě budou i nějaké starší studie. Někde jsem zaznamenal však i opačný názor (nepamatuju si zdůvodnění a myslím, že tam ani nebylo). A tady bych se rád zeptal. Máte někdo odkaz na nějaké studie či preciznější úvahy, které by naopak došly k závěru, že má smysl první úder a dá se zvítězit případně za jakých podmínek? Může např. tato hypersonická technologie tyto podmínky vytvořit nebo je to jen další vytahování peněz z kapes daňových poplatníků?

Re: Mezikontinentální balistická ŘS UR-100 / SS-11

PříspěvekNapsal: 29/12/2018, 16:13
od Julesak
V rozsahu, v akom sa podľa dnes známych údajov plánuje zavádzať, zatiaľ úspešné* uskutočnenie prvého úderu určite neumožňuje.

* aj to by si bolo treba najprv definovať.