Stránka 1 z 1

Area 51 - Oblast 51

PříspěvekNapsal: 3/9/2007, 13:44
od Lord
Záhadná a tajemná oblast, často spojována s UFO. Ve skutečnosti se jedná o Výzkumné středisko leteckých sil USA. Tato základna je přísně střežená. Oficiálně byla založena v roce 1957 na území vyschlého solného jezera Groom Lake ve státě Nevada. Předtím byl v blízkosti výcvikový tábor pro vojáky druhé světové války. Od té doby se základna postupně rozrůstala. Vznikly nové budovy a rozjezdové dráhy. Na připojeném satelitním snímku z července 2003 jsou jasně vidět letištní dráhy používané k testování nových typů letadel.

Obrázek

Je to ideální místo pro utajení, obklopené horami a vzdálené od civilizace. Případní zvědavci jsou obvykle zachyceny strážními jednotkami v horách několik kilometrů od Oblasti 51. Vstup do této oblasti vás tak může stát i život. Je zakázáno cokoliv fotografovat. Nad oblastí je rovněž zakázán přelet letadel kromě vojenských letů.

Obrázek

Z uveřejněných satelitních snímků toho však nelze moc odvodit, snad žádný nezachytil podivné objekty. Vše je důkladně maskováno a podle některých zdrojů je největší tajemství ukryto v podzemí nebo ve vyhloubených prostorách ve skalách. Vrata do objektů jsou maskována tak, aby splynula se skálou. Historie Area 51 je spjata s takovými projekty jako jsou špionážní letadla U-2, SR-71 Blackbird, F-117 Nighthawk, Have Blue. K testování a zdokonalování těchto letadel sloužily ony letištní dráhy a přidružený výzkum v okolních budovách. V rozsáhlém podzemí se pak mají údajně skladovat havarované mimozemské lodě a talíře, testovat a vyvíjet zázračné zbraně. Nové zbraně a letadla prý nejsou viditelná v normálním spektru světla. Bohužel všichni zaměstnanci jsou vázáni slibem vojenského tajemství. V případě výpovědi jim je vyhrožováno fyzickou likvidací.

V současnosti je možné (základna už je natolik „profláknutá“), že nejtajnější výzkum byl přesunut jinam a oblast slouží k odvedení pozornosti. V horách jihozápadně od Groom Lake se totiž ještě nalézá druhé vyschlé jezero Papoose Lake.

Zajímavostí je toto video, kdy se americkým bobíkům povedlo oblast přeletět letadlem a natočit snímky, aniž by byli sestřeleni.
http://www.youtube.com/watch?v=2GtLeJRf9qk

PříspěvekNapsal: 3/9/2007, 20:18
od Alchymista
Na jednej stránke, venovanej Area51 boli fotky "strážnych detektorov otrasov".

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zariadenie reaguje na pohyb osôb a vozidiel a vysiela rádiový signál do centrály. Obe zobrazené zariadenia mali zrejme poruchu - ako také nie sú udajne z terénu odstránené, ale na potrebnom mieste je umiestnené zariadenie nové (vyhľadanie nefunkčného zariadenie je asi zbytočne komplikované)

PříspěvekNapsal: 3/9/2007, 20:58
od Lord
Jak dlouho tam vydržely baterky?

PříspěvekNapsal: 3/9/2007, 21:03
od Alchymista
to neviem, možno to aj bolo napísané... Typujem tak mesiac, ale mohlo to byť kľudne aj pol roka. Baterka zo staršieho zariadenia mala 12V 7Ah a v krabici boli najmenej štyri.