Technika pro budoucí AČR

Odpovědět
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

to Rase:

Je to všechno zajímavý, poměrně optimistický. Zejména, co se týče těch BVP. Jasní jsou dva zájemci ale o těch zbylých nic nevíme (snad Němci?). Jinak hodně bude záležet, jak to dopadne se Stropnickým, zda bude kandidovat na prezidenta nebo ne. Pokud ano, tak má tak tři měsíce než rezignuje a nastoupí někdo jiný. Spekuluje se o tom, že by ho mohl nahradit právě Koštoval nebo Chalupa (ale to snad nikdo nemyslí vážně).
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od skelet »

Nejzajímavější je ten "zvrat" stran Mi-24. Tam je ten veletoč neuvěřitelný :D
ObrázekObrázekObrázek
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Aby bylo všechno ještě více zamotanější.:)

http://www.euro.cz/politika/starsi-blac ... nu-1325535
Uživatelský avatar
Hubna
svobodník
svobodník
Příspěvky: 34
Registrován: 28/5/2013, 21:38

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Hubna »

Nevím, jestli se to tu už někde řešilo (kdyžtak mě prosím odkažte), ale není tu náhodou někdo, kdo se vyzná v akvizičním procesu AČR? Protože podle toho, co čtu, tak je asi největší problém při rychlosti nákupu nové techniky právě v něm, respektive v jeho komplikovanosti...Tak by mě zajímalo, jak to celé vlastně funguje a proč je to tak pomalé
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Skeptik »

Tak to by na MO ČR také rádi věděli :razz:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Může mi někdo znalejší vyjasnit tuhle pasáž:
V tomto roce se předpokládá uzavření smluv na nákup 20 kusů kolových obrněných vozidel Pandur, 62 kusů obrněných vozů Titus 6x6, 40+40 lehkých obrněných vozidel CBRN, dále modernizace samohybných houfnic Dana a nákup protiletadlových přenosných kompletů RBS-70NG. Dále bude zajištěna komplexní smlouva pro servis vrtulníků Mi, nákup 3D mobilních radiolokátorů MADR a nová akvizice v podobě výběru víceúčelového vrtulníku pro potřeby Armády ČR. Zahájena bude i příprava projektů pásového obrněného vozidla pěchoty, protiletadlového kompletu SHORAD a 155mm děla.
Jde mi zejména o nákup RBS 70NG na tento rok a poslední věta ohledně protiletadlového kompletu SHORAD, doteď jsem myslel, že je to to samé. Díky
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od skelet »

No potřebujeme náhrady za Strela 10, tak jestli tím není myšleno tohle.
ObrázekObrázekObrázek
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 642
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od tomas.kotnour »

Saab označuje jako RBS 70NG jako VSHORAD
SHORAD už jsou pozemní verze střel vzduch-vzduch
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

Taky doufam, ze to bude dalkove ovladany system, at jiz na korbe Panduru, nebo spis levnejsiho Titusu.
Co jsou ty CBRN ? Pro specialy, nebo nahrada za Gazy (typuju dve odlisne vozidla).
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 642
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od tomas.kotnour »

Co jsem tak pochopil z článku v ATMku o podvozku Tatra 810 s úpravou pro převoz RBS 70, tak to bude klasické OT s tím, že v prostoru pro výsadek bude umístěno složené odpalovací zařízení a jeho obsluha. CBRN náhrada BRDM-2rch?
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

to Rase : Jsem přesvědčen, že se bude jednat o Iveca, bylo to tak již někde zmiňováno.
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Jinak mám docela radost, že se údajně vrací do hry AW139. Otázkou je, co všechno se na to může nasázet. Ty starší blackhawky snad nikoho nenapadnou.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

Ty prevozniky uz armada ma (i jsem si je prosmejdil), odpaluji se z takove maskovaci kupole ze zeme. Smysl RBS-70NG vidim prave v te dalkove ovladane verzi, ktera ten system posouva dal.
ps. Iveco by taky nebylo spatne - diky
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Já myslím, že na Pandury to asi nepůjde, vidím to spíš na ty Titusy. Těžko někdo prosadí další nákup Pandurů vyjma již možného budoucího navýšení na 200. I finanční náročnost tam bude asi o dost větší.

U těch Ivec jsem zvědavej, jestli se bude jedna o tu verzi, kterou má armáda již ve výzbroji nebo zkusí pořídit Iveca LMV 2. LMV 2 má lepší balistickou ochranu a také výrazně větší nosnost a průchodnost. Údajně jsou si sice vizuálně podobné, ale součástky jsou převážně jiné. Navíc byl testován pouze prototyp.
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od kozlustechnykus »

V otázce financí Martin Stropnický vyzdvihl téměř 10procentní meziroční rozpočtový nárůst.
Super, aspon muze sefovi vratit vic penez zpatky do rozpoctu. Kolik to ten herec, hrajici ministra obrany, vraci ted?
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Aaron Goldstein »

kozlustechnykus píše:Kolik to ten herec, hrajici ministra obrany, vraci ted?
Skeptik píše: Jen za loňský rok nevyčerpalo Ministerstvo obrany 11,3 miliardy korun tedy 450 milionů USD tedy cca 50 "západních" MBT
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od kozlustechnykus »

Woe, to byla recnicka otazka :-D
Me zdesil hned nadpis toho prvniho clanku :)
Česká armáda má velké oči: řadu nákupů musí kvůli financím osekat
Edit: A hadam, ze se nikde (radsi) ani naznakem nemluvi o tom, ze by se ty penize pouzili na doplaceni Gripenu, ze? Tam jeste neco mame doplacet, jestli si to pamatuju spravne.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Hubna
svobodník
svobodník
Příspěvky: 34
Registrován: 28/5/2013, 21:38

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Hubna »

Vypadá to, že fond ministerstva obrany na ukládání neutracených peněz jen tak nebude. Pan ministr Babiš to má holt dobře vymyšlené.

http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/st ... ro-1328128
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

Mě hodně zarazilo, že MO mělo před pár lety, v původním fondu, cca 40 miliard Kč (!) Kdyby tehdejší vláda tyto peníze nesebrala, nemusela by dnes armáda řešit nákupy chybějící techniky a výstroje (od vrtulníků, radarů, dalších Pandurů, houfnic, nové uniformy, vesty atd.) případně by byly mnohem dřív finance na nákup velkých projektů jako jsou nová BVP, tanky atd. V tomhle vidím ono "bodnutí kudlou do zad" a zásadní zneschopnění bojeschopnosti AČR, které se projevuje v současnosti a bude tady ležet i v budoucnosti.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „ČSSR, ČR, SR“