Nová česká útočná puška

Zamčeno
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:Tak jsem bádal některé věci kolem zbrojovky. Podle nových informací je už podnik prodaný nějakému konsorciu (sodt možná, že i se sídlem v některém z daňových rájů). Podnik má cca 1500 zaměstnanců, ztoho je více než 700 zaměstnanců je ze zahraničí. Tak nevím, co z takového podniku má daňový poplatník. Koukal jsem na oficiální čísla, kolik peněz se do zbrojovky nalilo na vývoj útočné pušky a samopalu. To nás samopal a útočná puška vyšly docela draho, i když jsou zatím jen v prototypu. A jak napsal Alibaba, napakovalo se zase pár lidí, ale ne při importu.
Uz je to tu zase. O vyvoji Te informoval Kopapaka. Ohledne vyhod pro danoveho poplatnika. Budu se opakovat, ale snad to napisu srozumitelneji: CZUB vyrabi v CR ma nekompromisni vetsinu subdodavatelu v CR. Co z toho plyne? Zamestnava pres tisicovku lidi v regionu s pomerne vysokou nezamestnanosti. Diky objednavkam dava praci svym subdovatelum v CR. Pracujicim lidem stat nemusi platit podporu v nezamestnanosti a zdravotni pojisteni. Za sve zamestnance odvadi zdravotni a socialni pojisteni a samozrejme dan. Tito zamestnaci ze sve mzdy odvadeji zdravotni a socialni pojisteni a taky plati dan. Absolutni vetsina cizincu ve Zbrojovce jsou Slovaci. Tito cizinci z velke casti ziji i CR anebo pohranici. T.j. plati spotrebni dan taky v CR. K tomu muzes pripocist jine extra dane, jako z nemovitosti, darovaci, silnicni, ...
Takze i pokud je vlastnik z Ugandy a ma registrovane konsorcium na Seyschelach tak je to uplne jedno, pokud udrzuje praci v CR.

Trochu kontroverzni byl tendr na Tatry. Firma dodava vetsinu dilu ze zahranici a jeste se v prubehu dodavek zbavili jedine vetsiho Ceskeho subdodavatele. Vyvrcholenim vseho bylo propousteni nekolika stovek zamestnancu v CR. To je vydrb s dan.poplatnikama. V CZUB je to ale naopak. I soucasti s gravirovanim MADE IN USA jsou vyrobene v CR.
V CR uz bohuzel neni jina Zbrojovka s dostatecnym poctem zamestnancu.
Pokud jsi opravdu presvedceny, ze nejaky importer z Prahy ( kde nezamestnanost patri k nejnizsim ) muze byt takovym prinosem, tak je chyba nekde v prijimaci.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

alibaba píše:Trochu kontroverzni byl tendr na Tatry. Firma dodava vetsinu dilu ze zahranici a jeste se v prubehu dodavek zbavili jedine vetsiho Ceskeho subdodavatele.
Je to sice těžké OT, ale tam byla Praga vyhozena oprávněně. Její komponenty byly nekvalitní a nezřídka kdy se stávalo, že její nápravy praskaly a dokonce i během zkoušek uletělo kolo. Její převodovka neumožňovala stálý náhon na všechny kola, byla poruchová a stála stejně jako převodovka ZF, který umožňovala stálý náhon 6x6 a není tak poruchová. Nápravy Tatra překonstruovala a dělá si je sama.
Co se týče motorů a budek. Celý projekt se opírá o původní Ross R210 a byl zakoupen na žádost ministerstva obrany s příslibem nákupu. Vzhledem nedostatku času (a hlavně peněz) se nevyvíjel nový motor, ale řešilo se to nákupem motoru Renault, který byl ostatně i v původním R210. A opět bylo jednodušší nakoupit celou budku než vyvíjet novou, či uzpůsobovat tatrováckou budku. (Ostatně ta budka je unisex a nepoužívá ji jen Renault, ale i DAF). Omlouvám se za těžké OT. Klidně to smažte
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

skelet píše:Je to sice těžké OT, ale tam byla Praga vyhozena oprávněně.
Tento priklad jsem hned v prvni vete nazval kontroverzni. :wink:
Hlavni problem, na ktery jsem chtel poukazat je, ze znacna cast neni vyrabena u nas. A celkove nejhorsi na tom je, ze uprostred dodavek pro ACR propustili nekolik stovek lidi. Proti tomu meli byt smlouvy lepe osetreny. T.j. pokud je takova rozahla dodavka, tak mela byt vyroba vice dilu prenesena do CR v pripade nutnosti propoustet.
Bohuzel, vlada CR produkuje takove nedodelky celkem casto.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11406
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

A celkove nejhorsi na tom je, ze uprostred dodavek pro ACR propustili nekolik stovek lidi. Proti tomu meli byt smlouvy lepe osetreny. T.j. pokud je takova rozahla dodavka, tak mela byt vyroba vice dilu prenesena do CR v pripade nutnosti propoustet.
takto to zní velice zjednodušeně, ono je v dnešní době opravdu těžké udržet tradiční výrobu v určité konkurenceschopnosti nebo a to bude přesnější v životaschopnosti. Byť je to pro spoustu lidí tvrdé, tak raději propustim stovky lidí, s jasnou vizí, než zakonzervuji současný
stav a do roka a do dne zavřu krám a na dlažbě nebudou stovky, ale tisíce. - OT
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

A není to případ i České zbrojovky?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Při vší úctě k puškařům nikoliv. Prvně zaměstnanost v Kopřivnici není závislá na výrobě T810, ale na odběru nákladních vozů řady Terrno, Jamal, Armax a Force důlními společnostmi, respektive armádami na celém světě. T810 chce zatím pouze AČR, a určitý zájem projevuje Polsko a Slovensko. Civilní verze se teprve chystá. Projekt T810 není pro Tatru nosný. Výpadek vyšších řad navíc umožnil rychlejší dodávky T810 zákazníkovi. A co dál? Držet si přebytečné lidi? Bohužel doba je zlá i pro větší kolosy než Tatra.
Hecklere ať chceš nebo nechceš (jako zaměstnanec importéra spíše nechceš) palné zbraně pro PČR/AČR by se měly vyrábět v ČR. Pokud by nová útočná puška českého vývoje nesplnila zadaná kritéria a splnila je útočná puška zahraniční měl by se tento dodavatel dotlačit, aby zde zavedl výrobu této zbraně. Ušetřit nákupem v cizině někdy znamená prodělat na lidech, technologiích a penězích budoucích.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 364
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Příspěvek od Padouch »

To už vypadá nadějně -
"...Ještě letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele téměř osmi tisíc útočných pušek a 400 podvěsných granátometů přibližně za 1,6 miliardy korun. Dodávky mají probíhat v letech 2010 až 2015. Zbraně by ráda dodala armádě Česká zbrojovka Uherský Brod."

http://www.e15.cz/domaci/ekonomika/na-o ... ise-te-ndr
matjka
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 21/1/2009, 21:58

Příspěvek od matjka »

Na servru tn.cz píšou, že má česká armáda zájem o M16. Ví někdo o tomhle něco víc ??
tady je kdyžtak odkaz : http://tn.nova.cz/magazin/historie/tech ... smysl.html
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Na to sme tu už nadávali o jednu dvě stránky zpátky...
Hlavně po tom, co si na ty krámy stěžují i Američani.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Nevím jak M-16, ale M4 jsou stále ve hře. Ale nakoupit fak asi můžou cokoliv, ani nemusí vypisovat výběrové řízení.
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Já jsem to asi zapomněl napsat. To že Česká zbrojovka je vlastněna cizí společnsotí ji vlastně vyřazuje z jakéhokoliv tendru. Protože vojenský materiál smí u nás prodávat jen české společnosti nebo společnosti s většinovým českým podílem (myslím, že je to §7,zák38). Pokud vím, tak na to bylo už několik stížností, ale naše úřada evidentně zákony nezajímají.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:Já jsem to asi zapomněl napsat. To že Česká zbrojovka je vlastněna cizí společnsotí ji vlastně vyřazuje z jakéhokoliv tendru. Protože vojenský materiál smí u nás prodávat jen české společnosti nebo společnosti s většinovým českým podílem (myslím, že je to §7,zák38). Pokud vím, tak na to bylo už několik stížností, ale naše úřada evidentně zákony nezajímají.
A CZUB nema vetsinovy Cesky podil?
Zakon ma ochranovat Ceskeho Vyrobce, ktery udrzuje zamestnanost v Ceske republice. V pripade CZUB, je to zcela jasne ( vetsine normalnich lidi ), protoze: CZUB vyrabi v CR ma nekompromisni vetsinu subdodavatelu v CR. Co z toho plyne? Zamestnava pres tisicovku lidi v regionu s pomerne vysokou nezamestnanosti. Diky objednavkam dava praci svym subdovatelum v CR. Pracujicim lidem stat nemusi platit podporu v nezamestnanosti a zdravotni pojisteni. Za sve zamestnance odvadi zdravotni a socialni pojisteni a samozrejme dan. Tito zamestnaci ze sve mzdy odvadeji zdravotni a socialni pojisteni a taky plati dan. Absolutni vetsina cizincu ve Zbrojovce jsou Slovaci. Tito cizinci z velke casti ziji i CR anebo pohranici. T.j. plati spotrebni dan taky v CR. K tomu muzes pripocist jine extra dane, jako z nemovitosti, darovaci, silnicni, ...

Bohuzel, najdou se vychcanci co se snazi zakony snazi formulovat po svem, protoze jim jedno jestli tisicovka Cechu prijde o praci. Hlavni je, pokud si tato individua naplni kapsicky. A nejlepe dovozem, aby meli co nejmensi problemy s co nejvetsim ziskem. Pokud to nejde tak aspon licencne vyrabet ksunty, jejichz hodnota je mensi nez hodnota zbrani, ktere maji nahradit. Tato kategorie ma jeste podkategorii vypatlancu, co se neobtezuji ani licenci ale skladaji stejne ksunty a aby se nereklo tak upravi par soucastek, ktere pak prodavaji jako "novou zbran". :sad: :sad: :sad:
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Heckler:
Já jsem to asi zapomněl napsat. To že Česká zbrojovka je vlastněna cizí společnsotí ji vlastně vyřazuje z jakéhokoliv tendru. Protože vojenský materiál smí u nás prodávat jen české společnosti nebo společnosti s většinovým českým podílem (myslím, že je to §7,zák38). Pokud vím, tak na to bylo už několik stížností, ale naše úřada evidentně zákony nezajímají.
Zeptám se jen na jednu " drobnost ". Seš si jistý, že by ČZUB prodávala zbraně přímo armádě? Bez jakýchkoli prostředníků? Jak myslíš, že to dělají zahraniční firmy které už naší armádě něco dodaly?
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Alibaba
CZUB už nemá většinový český podíl. Zákon ale přece nemůže chránit jednu nebo několik konkrétních polečností? Zákon má chránit bezpočnost a zájmy českého státu. Prostě bude bohatnou jiná cizí společnost, ale zaměstnávat bude české lidi. Myslím, že se to dalo čekat. Vypadalo to, že se majítelé CZUB snaží vyhrát tendr a pak to hned střelit. Obchodně to je podle mě správně..

Kopakapa
nevím jestli u menších dodávek to nebylo přes prostředníky. Velmi pravděpodobně ano. Ale např u dodávky pistolí pro Policii to bylo přímo.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak jsem celkem v šoku, CZUB je na informace o CZ-S805 poměrně skoupá, ale s pomocí Padoucha sem narazil na velmi zajímavé info, ale s opravdu nečekané strany. Hezké čtení...

Obrázek

Obrázek

Zajímavý je ovšem zdroj této zprávy, jde o firmu CZECH WEAPONS
http://www.czechweapons.com/cs/
Tato vývojová firma je známá jako propagátor polouzamčeného závěru ing. Findoráka a celé řady ( nejen ) ručních palných zbraní...

Závěr ing. Findoráka:
Obrázek

Ukázky starších projektů...

Personal Defence Weapon 4,38 x 30
Obrázek

5.56mm CZW 556
Obrázek

12.7 x 108mm CZW127
Obrázek

30mm SAG-30
Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hm, taková věc..."flinty" nejsou zrovna moje parketa, tak doufám, že nepíšu nějaké fíkoviny, ale...už jsem párkrát zaregistroval úvahy o opuštění v některých ohledech málo vyhovující ráže 5,56 NATO ve prospěch nějaké nové. Tak mě napadlo, že aby nedošlo k tomu, že zavedeme novou výzbroj v standardní ráži a za pár let zjistíme, že hlavní "kamarád ve zbrani" si zas potichu zavedl novou...jako to kdysi bylo s 5,56.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Jasně, kdo ví jak to bude s 5,56x45 mm za pár let, ale už teď je skoro jisté, že případný nový náboj NATO bude rozměrově podobný ( v celkových rozměrech ) náboji 5,56x45 mm. No a CZ-S805 má vyměnitelnou hlaveň, čelo závěru ( asi ) a šachtu zásobníku. Takže žádný problém...
A to nemluvím o tom, že jedna se základních ( vyzkoušených ) ráží je i 6,8x43 mm jeden z možných nástupců 5,56 mm...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Pokud by ovšem došlo k zavedení této. Mě by ty M16 nebo tak něco vůbec nepřekvapili...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Nestraš...
Hlavně když existoval sa.vz.58 na náboj 5,56x45 mm...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já bych plně důvěřoval vedení MO, to určitě koupí bez výběrového řízení to nejprověřenější na trhu... Takže nějaké M16, cena bude odpovídat pozlacené verzi....

Malorážková lobby nám to potom v masmédiích vysvětlí...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Zamčeno

Zpět na „Pěchotní výzbroj“