7,62mm pistole vz. 52

Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Skôr než výrobou je to "neustálou údržbou" - niektoré zbrane, a nebolo ich málo, boli rozobrané a "vyčistené" viac krát, než vystrelili.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7,62mm pistole vz. 52

Příspěvek od Martin Hessler »

Ze zkušenosti: klidně si ji kup. Je sama o sobě velice přesná. Ale pokud jsi zvyklý na CZ 75 a odvozené typy, tak se připrav na poněkud jiný level. A používej jen civilní střelivo - nešetři a nekupuj vojenský výprodej. Nejde o to, že by ti někdo mohl podstrčit zakázané "oceláky" , prodejci jsou dnes již opatrní. Ale stará munice dost často vede k poškození zbraně.
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
JABO
Příspěvky: 3
Registrován: 6/5/2012, 21:01

Re: 7,62mm pistole vz. 52

Příspěvek od JABO »

S pistolí CZ vz. 52 jsem byl střílet před Vánocemi na střelnici. Po přečtení různých příspěvků na různých fórech jsem nečekal žádné zázraky. O to větší a příjemnější bylo překvapení. Pistole je naprosto přesná. Nastřílím s ní bez problémů dokonce lépe než s ČZ 75 compact. Takže k přesnosti střelby žádné výhrady nemám. Rovněž žádný extra velký zpětný ráz jsem při střelbě nepociťoval. Ergonomie a ovládání je samozřejmě už poněkud pozadu oproti současným pistolím. S tím jsem však počítal, vždyť se jedná o starou vojenskou zbraň. Takže spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“