Je ještě vůbec AČR k něčemu dobrá?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

No já to vidím stejnako, u nás se za koncepci považuje zrušit, rozkrást, propusit a tvářit se jak to dobře máme ošéfované.

Blivno mi je z toho. Přímo brekekeke.........
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17794
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

tak zas tam nesedí úplní cvoci, ale do ví co se z té slavné Bílé knihy převede do reality.
Ale řekl bych, že se určitě zruší tankové a protiletadlové vojsko. A nejvýkonnějším protiletadlovým prostředkem bude RBS-70. Na stíhačky jsem zvědav, ty asi budou.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

buhehehe...
Politici uvažujú takto:
Pandury sa veľmi osvedčili, takže sa asi nejaké ešte prikúpia
Grippeny sa tiež osvedčili
CASA sa zrejme tiež osvedčila
Tanky... tanky sa robili na Slovenku, prípadne modernizovali. Z toho žiadne veľké všimné nekouká - takže zrušiť... Keď to nejde inak, zarobíme na šrotovnom alebo to niekam predáme.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Tommy gun
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 21/11/2008, 15:28
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Tommy gun »

Tak jsem definitivně ztratil naději, že se AČR může dostat z té situace, kde je. Podle Střednědobého rozpočtového výhledu Vlády mají výdaje na armádu pořád klesat, v roce 2012 43,5 mld., 2013 38,8 mld. a v roce 2014 35,7 mld. tedy až někam na 0,8% hrubého domácího produktu (něco o tom zde).

Předpokládám, že politici to odůvodňují šetřením, ale pro mě to je snaha ještě zesílit existující trend, a to kompletní destrukce armády, aby z ní zbylo tak 5 vojáků, 25 generálů kteří jim budou velet, 3 tanky a 1 letadlo + pár tisíc potřebných úředníků. Prostě AČR jde do hajz... do háje a bude velmi těžké ji z toho marastu dostat.
Naposledy upravil(a) Tommy gun dne 15/3/2012, 19:03, celkem upraveno 1 x.
Tales
svobodník
svobodník
Příspěvky: 29
Registrován: 1/10/2007, 16:04

Příspěvek od Tales »

To mě jen dále utvrzuje v tom, co jsem tu psal již v létě. S neustále klesajícím rozpočtem nemá smysl udržovat jakousi zmrzačenou vševojskovou armádu. Nebylo by lepší se určitých schopností dobrovolně vzdát (tankové vojsko, dělostřelecké vojsko) a za ušetřené peníze investovat do malé, ale dobře vybavené, armády o jedné lehké brigádě? Například z celého tankového praporu je již provozuschopná stězí rota a posádky mají jen minimální možnost výcviku v tankovém boji. Dále platit tankové vojsko je zbytečným vyhazováním peněz.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17794
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

s klesajícím rozpočtem je hlavně zbytečné mít armádu vůbec. Těch pár složek co zbudou se můžou s klidem převést pod ministerstvo vnitra, respektive pod ministerstvo zdravotnictví.

edit: armádu bez dělostřelectva si nedokážu představit vůbec
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Pořád říkám, je to na nás. Pořiďme si zbraně a cvičit, cvičit, cvičit... protože politici nás dovedou tak do ***
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Zákon 119/2002Sb., § 70 odst. (1):
"Vláda v době trvání stavu ohrožení státu nebo válečného stavu je oprávněna ve veřejném zájmu nařídit odevzdání zbraní a střeliva na určité místo do úschovy anebo omezit nebo zakázat jejich nošení."
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Alfiku - tudy cesta nevede - neplatím ze svých daní profesionální armádu abych nakonec někde u kulometu ležel sám. S lítostí musím konstatovat - nejlépe zrušit úplně a tvářit se že armádu nepotřebujem.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Je smutné, že jsme se dostali do stavu, kdy vláda rezignuje na primární účel státu - zajištění zejména vnitřní a dále vnitřní obrany - ve prospěch přerozdělování a jiného "sociálna" (a samozřejmě, masivního rozkrádání z toho přerozdělovaného).

(Ale za sebe mi dělá radost, že se mi v rámci interní diskuse jedné malé strany povedlo tamním lidem vysvětlit, že armáda je potřeba, že má sloužit k obraně země a ne expedičním misím a že i plány obrany proti sousedům se dají. Ukazuje to, že rozumní lidé to pochopí, když jim jsou dodány potřebné informace - a to je naděje, no ne?)
lamada
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 148
Registrován: 9/3/2009, 17:15

Re:

Příspěvek od lamada »

Koloniálním sborem je naše armáda od vzniku ČSR v roce 1918. Tento charakter byl významně posílen v letech varšavské smlouvy.
Já myslím že za dob Varšavské smlouvy měla ČSLA hodně daleko k koloniálním sborům. :shock:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“