Modernizace slovenských leteckých základen

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od Zemakt »

Ne ne, v Náměšti to proběhlo již v roce 2004 tušim
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4089
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od niko »

Uprimne povedane neviem porovnat vybavenie ceskych a slovenskych zakladni. Slovensky Sliac presiel asi pred 12 rokmi prestavbou v ratanie novej VPD. To napr. Caslav pocas vyberu Gripenu asi nemala, kedze horsia VPD bol vtedy argument v prospech Gripenu. Taktiez ostatne slovenske zakladne prechadzaju kadeakou vystavbou atd. Cize v zasade si nemyslim, ze tom bude nejaky vyrazny rozdiel v slovenskych a ceskych zakladniach. Pravdepodobne asi fakt len v tej kapacite skladovacych priestorov a paliva atd. atd. Teda v schopnosti prijat cudzie vojska.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12902
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od Rase »

Mě docela zaujaly částky, za které budou modernizovány jiné základny. Kecskemét Air Base v Maďarsku dostane 55,4 mil, Sanem v Lucembursku 67,4 mil dolarů. Základny v Rumunsku nebo lotyšsku, oproti tomu dostanou jen drobné - zajímavý je pro mě tedy hlavně ten nepoměr
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 642
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od tomas.kotnour »

Tak záleží na výchozím stavu letiště a na požadavcích, co má plnit. A samozřejmě na prostředcích investovaných tamním MO. Viz. ta naše Čáslav.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12902
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od Rase »

díky za odkaz - je tam všechno hodně pěkně rozepsané!
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2528
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od palo satko »

V zasade si treba položit otazku, či v situacii, kedy by Slovensko ponuklo USA 50 milonov eur na rekonštrukciu vojenskej zakladni niekde v USA si mohlo dat do zmluvy rovnake podmienky, ake si daju USA voči Slovensku. Uprimne si myslím, že ani len nahodou. Takže v konečnom dôsledku je to hanebnost.
Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od Alfik »

niko píše:Uprimne povedane neviem porovnat vybavenie ceskych a slovenskych zakladni.
No to já také ne, jen jsem chtěl poukázat na to, že podobné akce se už v minulosti odehrály, i zde.
Nešlo mi o stav betonu, šlo mi o to, že prachy šly tam či jinam už dříve :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od Kouzelnik »

Dobrý večer, všem.

Bylo by možné mi prosím stručně vysvětlit, jestli odmítnutí investice z NATO pro slovenské letiště je z důvodů:
- technických (=např. spekuluji: že navržený projekt rekonstrukce z NATO se nelíbí slovenské vládě?)
- konstrukčních (=např. spekuluji: že stavební firma/realizátor rekonstrukce je něčím nedůvěrodný... pokud spekuluji správně, tak čím je nedůvěryhodný?)
- politických
- jiných = a to jakých?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... a-vlastne/
niko píše:Skeptik v cene nového stihaca je aj vystavba infrastruktury.

Ja len podpisujem to, co napisal Rase. V SR a CR su investicie do armády dost nepopularne, tak budme radi, ze nam to Americania zaplatia.
P.S. vrtulníkové křídlo J. Ambruša operuje z vyhovující základny v Přešove? Nebo se AFB Prešov bude taky rekonstruovat a toto křídlo se někam bude stěhovat?
R.I.P.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Modernizace slovenských leteckých základen

Příspěvek od Skeptik »

Není ta "investice za vlastní" náhodou spojená s "Trumpovou zdi proti Mexikánům"?
Viz ... https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKCN1VQ2WT
Some of the projects affected are in Europe, like $21.6 million for port operation facilities in Spain and $59 million for munitions storage in Slovakia.
Nebo to jsou dva podobné projekty ?
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“