Bagration 1944 III. Partyzáni II. Č 1-4.

Nejen bitva samotná, ale i události které ji provázely.

Moderátoři: michan, Pátrač

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Chytrý, dík za upozornění, příště napíši SSSR. Jinak předbíháš - otevři si někde něco pro tok svých úžasných myšlenek - skáčeš z problému na problém. Člověk se od Tebe hodně dozví. Otevři si na ten tok myšlenek článek. No, ale něco jsi také slíbil - a nic. Ty hroby pilotů. Vem to postupně, ať Tě stíháme.
ObrázekObrázekObrázek
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

klidek já jsem potřeboval vědět jak dostat fotky na portál moc prosím , mám mnoho slušnáchvlastních a určitě bych začal krom letců ješte banderovce... zkus mi poradit.... dík mirek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Ty Banderovce sem dám v Partyzáni III - kde budu hovořit o nacionalistickém hnutí v SSSR - to bude v pondělí. Kdyby sis přečetl Partyzáni I. a II. - již jsem to nakousl a v Partyzáni III. to dodělávám. Udělej ty hroby - aspoň něco - když jsi to slíbil. No a jestli máš něco komplexnějšího o Armiji Krajovej v Polsku, rádi to tady uvítáme. Já se většinou věnuji frontě Německo - SSSR a táhnu to do Berlína. To je ještě desítky bitev. Volné bude něco hlubšího ze zázemí front - proč né. Nebo Jugoslávský partyzány Tita a pod.
Ty fotky - Návod je nahoře na portále - jen kliknout a přečíst.
Je to v tom -( návod zde - klikněte )
ObrázekObrázekObrázek
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

vážení , i když jako stále aktívní sportovec a hyperaktívní člověk si pročítám vaše řádky a materiály , což hodně ocěnuji , nenechte si našeptávat těmi prameby a dokumenty , že to dění tak úplně bylo... skutěčně mnohdy to bylo poněkud jinak a do hlášená se to nevlezlo... je faktem , že hegemonem války byla rudá armáda a vojáci bojovali za stalina a matičku rus... německá armáda a další její složky byly tak fanatické bezvadně vystrojené a organizované , že je neadlidské a náhoda , že válku prohráli.... tato operace bagration přinesla něco zcela nového a ve svém důsledku a plánování se blížila plánům stalinovách útočných válek proti německu...rusové zde ukázali propracovanost útoku a perfetní logistickou a topografickou připravenost sil a prostředků. od operace bagration nastupuje jinná válka a to je odveta a tam oddíly smerš a nkvd ukázali , že jsou mistry v hloubkovém průzkumu. v každém německém valu našly a ukázaly slabé místo...a ten neobstál... pokud jde o piloty aletce a hroby a artefakty z toho ano ale až přes vánoce materiálu je hodně a chce to profi připravit ted to opravdu nejde....jsem zvědav na banderovce , protože mojí blízcí proti té svoloči bojovali... budu toto téma hodně glosovat....
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Další možnost, jak se STAZKA dozvídala o pohybech německých vojsk. Jestli některé transporty nemohly jezdit v noci, byla spousta přesunu vojsk snadno zaznamenatelná. Němci takovouto možnost neměli, museli se spolehnout pouze na letecký průzkum.
Odpovědět

Zpět na „Bagration a souvislosti s největší bitvou ww2“