SS - Totenkopf

Divize zbraní SS, zahraniční dobrovolníci, výchova.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Doporučuji, advokáta nedělat, ani Toten ani Lieb, _ jedna za 18 druhá za 20. Kontext - celé roky. Rozebrat obě divize z celou dobu trvání - vojensky určitě - nefanděte jim. Podívejte se blíž - obě divize jsou prasata!!!
Víte co vy jste nikdy nenarazily na jejich věty SS: " Ty eště než umřel co jsem mu jí dal tak něco kecal".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

jeikob píše:Treba taková wiking má myslím opravdu čistý štít,nebo aspon na nic jsem nenarazil ,že by spáchali.
Hej,to mas obrovskou pravdu. Nenapada ma ziaden zlocin ss-wiking, hmm, vyvrazdenie stoviek zidov v Zitomiru to sa predsa stava,no nie?
jeikob píše:Ale taky divize jako jizdní florian geyer ,která vetšinu času travila bojem proti partyzánum a je známá utopením tisíce židu v beloruských bažinách ,a ke konci války zase hrdine bojovala v budapešti.
Kdo jinej by dokazal hrdine bojovat ak ne vojaci co dokazu utopit tisice zidov v bazinach.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

No je mnoho případů, kdy se wehrmacht zůčastnil podobných a někdy větších svinstev. Viz některé Reichenaovi rozkazy o popravě několika stovek židů, tuším v Polsku. Totenkopf poněkud nestíhal dorazit na dané místo zavčas, tak pomohli bratři ve zbrani..... Tím nechci nijak obhajovat SS , ale mnoho takových neposkvrněných jako například byly SS. Wiking opravdu nebylo.....
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

Psal jsem snad, že je obdivuju?
Po vojenské stránce asi ano, ale ty zverstva může obdivovat jen magor.
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

M1A2 Abrams píše:
jeikob píše:Treba taková wiking má myslím opravdu čistý štít,nebo aspon na nic jsem nenarazil ,že by spáchali.
Hej,to mas obrovskou pravdu. Nenapada ma ziaden zlocin ss-wiking, hmm, vyvrazdenie stoviek zidov v Zitomiru to sa predsa stava,no nie?
jeikob píše:Ale taky divize jako jizdní florian geyer ,která vetšinu času travila bojem proti partyzánum a je známá utopením tisíce židu v beloruských bažinách ,a ke konci války zase hrdine bojovala v budapešti.
Kdo jinej by dokazal hrdine bojovat ak ne vojaci co dokazu utopit tisice zidov v bazinach.
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

Naprosto souhlasím s panem generál poručíkem
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Hodne vojáku se dostalo do waffen ss aniž by chtelo,hlavne ke konci války.Četl jsem výpoved vojáku z alssaska lotrinska ,který tam proste museli narukovat a to do divize das reich a stali se pak svedkama ci se museli učástnit řadení v oraduru. Ke konci války meli divize ss dokonce při odvodech prednost.To je třeba případ Guntera Grasse.Tím chci říct ,že jako celek a to i z waffen ss jsou ss jednoznačne zločiná organizace ,ale jednotlivce nelze šmahem odsoudit.Třeba zajímavost do nejbrutálnejší divize Dirwelanger byli v roce 44 naverbovaný nemečtí političtí vezni ,a plno z nich na slovensku zbehli po té k partyzánum
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1569
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

malá poznámka Dirwelanger nevelel divizi. Tato jednotka byla ve velikosti brigády tuším.
Souhlas s jeikobem, mnoho německých vojáků se dostalo do SS nechtěne. Příkaldem může být poprava vojáků z divize SS wiking po osvobození tábora Dachau. Tito "esesáci" měly výložky Kriegsmarine, nebo Luftwaffe a k SS byli přeřazeni na konci války ako pěchota.
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

No ona to byla zezačátku brigáda složená převážne z pytláku,pozdeji se rozrostla v divizi.Behem potlačovaní waršavského povstání a na slovensku už fungovala jako divize
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1569
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

tedy, to je pro mne nová informace
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

tady je odkaz na stránky kde je historie všech divizí waffen ss .Zduraznuju autor upozornuje taktéž na valečné zločiny !!!!

http://sweb.cz/freiwilligen/DOBROVOLNICI/divize.htm
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

Paráda, je tam snad úplně všechno
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

Newvíte někdo, kdo jako první získal z W-SS rytířský kříž? Děkuji
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

presne nevím ale mám pocit že existuje stránka na webu ,která se tématu rytířských křížu venuje.zkus zadat do googlu ritter kreuz a uvidíš
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

děkuju
romeo
Příspěvky: 1
Registrován: 23/9/2009, 11:23

Příspěvek od romeo »

Nevíte někdo něco o 5.pluk pancéřových granátníků SS Thule (SS-Panzergrenadier Regiment 5 Thule)

6.pluk pancéřových granátníků SS Theodor Eicke (SS-Panzergrenadier Regiment 6 Theodor Eicke)?totenkopf dík za veškeré info.!
Frolda
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 22/5/2011, 16:05

Příspěvek od Frolda »

Někde jsem našel, že německá SS divize Totenkopf používala v roce 1941 v Rusku jako průzkumné vozy asi 5 Pzkpfwg 35 (tedy naše pětatřicítky) Nejspíš už jim nevyhovovali Sdkfz 222.
Odpovědět

Zpět na „Waffen SS“