SS divize Wiking

Divize zbraní SS, zahraniční dobrovolníci, výchova.

Patří divize Wiking mezi tři nejlepší divize?

Ano
30
79%
Ne
6
16%
Až 4. místo
2
5%
 
Celkem hlasů: 38

Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: SS divize Wiking

Příspěvek od Mirek58 »

Pátrači, obdivuji tvou víru. Přál bych si aby to tak bylo skutkem.
Některé stereotipy jsou snad věčné.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: SS divize Wiking

Příspěvek od Pátrač »

Kolego to není o víře. To je dáno, hlavně i proto, že na některá témata jsem já osobně citlivý a nejsem sám. Některé věci opravdu děláme dobře a zde si můžeem věřit.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: SS divize Wiking

Příspěvek od Mirek58 »

S tímto "stereotipem" jsem se poprvé setkal, když jsem někdy kolem r. 1975 poprvé četl -Ročník 21/Weis/.
Kdy autor velice zhruba píše v textu:

- Co je nového v novinách?/ 1943-44/- Zas hýkají nadšením jak němci totálně zvítězili nad nějakou skupinou rusů, a za týden se dozvíme , že W. ustoupil na předem připravené pozice ovšem o nějakou stovku km do zázemí -.

Takže tenhle přístup je pěkně starej a snad nesmrtelnej. Když ho potřeboval vypíchnout i Weis.
Ale jak jsem psal, ocenuji práci a snahu o nezaujatý pohled na věc!
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: SS divize Wiking

Příspěvek od Lord »

QVAK píše:Lorde, Vy porovnáváte ztráty sboru SS a celkové ztráty Rudých za celou operaci. To je porovnávání hrušek z jablky nemyslíte? Kde máte ztráty Wehrmachtu z obranných bojů a kde ze ztrát Rudých vyčleněné ztráty před protiútokem Mansteina z útočných bojů? Pak až bude poměr ztrát stran za protiútok sboru SS pod Charkovem relevantní.
Relevantní by to samozřejmě bylo víc, ale Sbor SS byl v této oblasti především operační a nesl hlavní tíhu bojů. Porovnával jsem to v oblasti Charkova. Co jsem měl k dispozici k tématu jsem holt dal, aspoň něco. QVAK upřesnění uvítám :idea:
Pátrač píše:Víte ono se díváte na článek z pravěku palby. Kdyby se tady objevil takový příspěvek na Palbě dnes, tak bych autora moderátorsky dotazoval jestli se mu takto podaný příspěpěvek připadá normální. Termíny jako rudí, mongolové a celkové vyznění působí děsivě. Dnes to umíme podstatně lépe. A diskutovat nad článkem starým 9 let je složité.
Přesně tak, dřív jsme byli rádi, že tady vůbec něco je. Nejde ani o článek jako výrazivo v příspěvku. To je z doby asi jen dva měsíce po založení Palby. Peprné výrazy se holt trošku nosily ve stylu tehdy populárního Hassela :lol: Jinak já jsem o SS věděl jen z televize a jedné „komunistické“ knížky - Hitlerova černá garda: Karol Grünberg, která mi však už tehdy přišla docela na úrovni co se týče zkoumání, některé údaje z ní pocházejí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: SS divize Wiking

Příspěvek od Mirek58 »

Relevantní by to samozřejmě bylo víc, ale Sbor SS byl v této oblasti především operační a nesl hlavní tíhu bojů. Porovnával jsem to v oblasti Charkova. Co jsem měl k dispozici k tématu jsem holt dal, aspoň něco. QVAK upřesnění uvítám
K 5. 3. 1943 v prostoru Charkova byly tyto síly W.-:
48 Pz sbor/11,6,17 TD/, 6.TD se pasovala se Svobodovci u Sokolova,11 TD útočila na Merefu a 17TD na Zmijev
II.Pz SS sbor /T, LH , DR TD/
Takže oba Pz sbory byly plně operační a nedá se říci který nesl hlavní tíhu bojů
Div. GD
320, 167 168, 332, 57, 255 PD
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Waffen SS“