Popravčí čety SS

Divize zbraní SS, zahraniční dobrovolníci, výchova.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Ja som mal na mysli normalnu dobrovolnicku jednotku zbraní SS s nášivkami trámového kríža.Toto čo tu spomínate neni jednotka SS v pravom zmysle slova.Gardisti tu boli, ešte než sem vkročil prvý nemecký vojak.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

jeikob píše:No někteří příslušníci z pohotovostních oddílu byli zařazeni do ss v rámci jagdcommand ,která spadala pod skorcenyho ,ale velely jim oblastní velitelství gestapa.to jsou ti co mají na svědomí třeba javoříčko.
Nebydlím zas tak daleko od Vizovic kde na konci války sídlilo komando SS co honilo na Valašsku partyzány. Ale nikde sem nenarazil na to, že by jim přímo tady velel Skorzeny. Ten jen velel SS Jagdverbände.

Operovala tu SS-Jagdeinsatz Slowakei, jednou z jednotek byla Einheit Josef, složená ze slováků. Ta se podílela na vypálení Ploštiny a Prlova...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

No on jim nevelel přímo ale ty stíhací komanda spadaly pod divizi brandemburg papírově. Ale velelo jim oblastní velitelství gestapa tedy ve Zlíně. Zajímavý je že Československo chtělo za tu ploštinu a javoříčko Skorcenyho pohnat k soudu. Taky tou dobou se v čechách někdy v dubnu vyskytoval,ale měl na starosti uplně něco jinnýho jednal ze schornerem o možnestech alpské pevnosti . Pak tam odjel a zjistil,že to je blamáž a nechal se zajmout američanama.
Jinak pohotovostní oddíli hg byly stejně krutý jako ss. A co je největší stín na minulosti slovenského štátu ,že jako jediný satelit dobrovolně organizoval transporty židu a ješte za to říši platil. Na druhou stranu spousta slováku statečně bojovalo v povstání a převážně ve svobodově armáde
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víte - u těchto diskuzí o SS a vůbec výkonných útvarech "Velké říše Německa z let 1933 -45" mě vždy zarazí ten chaos při výměně informací jednotlivých diskutujících, a jejich vědomosti. Asi by se zde skutečně měl někdo pokusit nejméně o to, co zde dělali naši zakladatelé a nedotáhli to do konce.
Začli i popisem toho, jak se nemorální systém chápání světa ( popsaný Hitlerem v knize - Mein Kampf) stal do roku 1933 statní politikou. Je to třeba popsat.
Jak si tento systém vypracoval své instituce. Některé skutečně neobvyklé, některé obvyklé, a jak začal na základě svých neetických, a naprosto ale již z historie známých událostí tvořit svět okolo sebe. Ten systém použil věci z historie, několik let před Kristem, a před středověkem a v dalších totalitních systémech vyzkoušených. To najednou v 20. století povýšil na státní politiku. Využil křivd, které si sám zavinil, využil chudobu lidí, které do toho sám dostal. Opět, co si svou demagogií, a tím, že příliš velmocensky jednal, zavinil, a chtěl zničit svět!!! Lépe řečeno získat ho pro sebe!!! Aby sloužil jenom jemu!!!
Pokud toto nepochopíme, jsou zkratkovité věty o té, nebo té události jen hloupý souboj o tom, kdo jich víc zná!!!
Popište někdo historii. Nebuďme, no dobře, lenoši!!!

Víte nechtěl jsem již vstupovat.
Přesto musím sem dát jednu důležitou poznámku - Moc!
Filozoficky i prakticky!
Moc člověka nad člověkem, vojáka se samopalem a neozbrojeného člověka.
Moc státu, ozbrojeného, velkého, velmoci a malého státu.
To jsou dějiny.....
Velmoci a uskupení -" jen Dvě skutečné války" Všimněme si v úvozovkách. V novodobých dějinách je v úvozovkách - jen dvě strašné války.
Historie - ta je o získání "moci" člověka nad člověkem a jenom o válkách. Je to tady zase - Moc!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
mg34
Příspěvky: 3
Registrován: 2/4/2007, 20:42

Příspěvek od mg34 »

Možná se mýlím,ale na druhé fotce ti vojáci nemají čepičáky SS....A pokud dobře vidím,vojáci stojící za nimi,stejně jako popravčí mají orlici nad pravou kapsou.Tam ji SS nikdy nenosili.
Což ovšem nezpochybňuje masakry páchané waffen-ss zejména na východe.
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Já tu dobu nezažil. Tak si neodvažuji soudit. Byla to válka a to je HNUS. Přijde mi to, jako když se hádaj, kdo víc načural do bazénu. Viděli jste někdy fotky spojenci vybombardovaných měst. S počty obětí. Já vím, Němci si údajně začali, ale proč jim to spojenci vraceli. Vždyť to bylo špatné. Proč se od toho nedystancovali. A když se nedystancovali, jakým právem mohli soudit. Kromě toho, že byli vítězi. A už vůbec jsem neslyšel o tom, že by Japonci vybombardovali nějaké Americké město.

Cituji z Michanova článku,, Jak si tento systém vypracoval své instituce. Některé skutečně neobvyklé, některé obvyklé, a jak začal na základě svých neetických, a naprosto, ale již z historie známých událostí tvořit svět okolo sebe." Nepřipomíná vám to něco? Třeba KOMUNISMUS a třeba tady u nás, kdy se dělo bezpráví a zločiny. Bohužel, většinou podle tehdy platných zákonů. Takže je dnes nelze stíhat. Jestli jste viděli film (Konference ve Vanzé). Tam také řešili otázku, jestli a jak spáchat zločin podle zákona.Já vím, že to nejde porovnat, ale principielně je to stejnej HNUS.

A ještě něco, málo kdo si uvědomuje, rozdíl mezi Partyzánem a Teroristou je ten, že Terorysta kope za ty druhé. Při útoku na vojáky, vystavuje partyzán své okolí odvetným akcím. Nejde pokaždé někoho chytit za ruku. Vyvraždit okolí může být rychlé řešení situace. Já bych třeba i tisíc nepřátelských civilistů vyměnil, za pár druhů na frontě. Jestli byli partyzáni takoví borci. Měli obléct unyformu a jít do toho podle pravidel. Né málo lidí uteklo a bojovali proti Nacistum v zahraničí.

Největší slabinou Demokracií je veřejné mínění lidí kteří H*VNO vědí.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já tu dobu nezažil. Tak si neodvažuji soudit. Byla to válka a to je HNUS. Přijde mi to, jako když se hádaj, kdo víc načural do bazénu. Viděli jste někdy fotky spojenci vybombardovaných měst. S počty obětí. Já vím, Němci si údajně začali, ale proč jim to spojenci vraceli. Vždyť to bylo špatné. Proč se od toho nedystancovali. A když se nedystancovali, jakým právem mohli soudit. Kromě toho, že byli vítězi. A už vůbec jsem neslyšel o tom, že by Japonci vybombardovali nějaké Americké město.
Němci si údajně začali? Hmm, takže je asi opravdu pravda, že válka začala jako odplata přepadení německého vysílače....

P.S. Chtělo by to trochu procvičit pravopis, některé hrubky z textu lezou hned na první pohled....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Sapíku, to údajně jsem použil. Protože si nejsem s tím bombardováním měst jistý. Nechtěl jsem aby mě někdo chytal za slovo. Co ,,vím" je že to začlo náletem na Londýn. Prý to byl omil a nikdo v Německu s toho nebyl natšen. Pak následovala odveta na Berlín a už to gradovalo. Jestli máš jiné informace sem snimi.

K tomu pravopisu. Né každý měl za jedna. Snažím se a nestydím se kuli tomu vyjadřovat.
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Napadla mě taková myšlenka. Proč byly slošky SS postaveny mimo zákon a stíháni.

Hodně hystoryků uvádí, že konec WW1 byl nešťastný. Protože nedošlo k porážce na bojišti. Díky tomu vznikli v Německu nálady, které napomohli k WW2.

Teď odbočím. Na konci Křižáckých válek. Nechal vítězný Saladin vůdce muslimů, všechny zajaté nepřátele propustit. Vijímku tvořili Templářští rytíři. Ty nechal všechny popravit. Proč? Prostě prevence. Oni byli to tvrdé,,fanatické" jádro s kterým stála a padala celá armáda.

Příjde mi že se situace,,opakovala". A tohle bylo podobné řešení. Potřebovali se zbavit ideologicki spracovaného tvrdého jádra. U kterého chtěli zamezit, aby se v poválečné situaci jakkoliv projevovalo.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Slozky SS byly postaveny po valce mimo zakon, a stihani, nebot se jednalo o zlocineckou organisaci, a maji na svedomi zivoty milionu lidi. To je treba si uvedomit.
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Já nejsem žádným přívržencem SS, ale když je chci soudit. Tak o nich musím něco vědět. Nebyli to andílci. Zločiny páchali, to nepopírám. Ale neůčastnili se jích všichni. Bylo tam dost vojáků. Kteří na tom svojí vinou, byli stejně jako jiní vojáci z vermachtu. Myslím že to šlo udělat elegantnějc a ne je šmahem všechny odsoudit. Takže jestliže je všechny odsoudili. Museli k tomu mít i jiné důvody. Jde o to jaké.

Opravdu nechci SS obhajovat, ale utvořit si vlastní názor. Nechce se my slepě papouškovat to co mě učili.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Mate pravdu, zabijeli i vojaci Wehrmachtu, ale zlociny, ktere de dely napr. v koncentracnich taborech ma na svedomi SS. Dale pak vsechny zlociny okolo likvidace Zidu, a "menecennych " ras. Proto byli postaveny jednotky SS mimo zakon, stejne bylo postaveno mimo zakon i SD, Gestapo- pro zlociny proti lidskosti.
Prectete si, co jsem ted nedavno psala, o zlocinech v Protektoratu. A toto se delo skoro po cele stredni Evrope.
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Inger tvé příspěvky o filmech jsem nečetl. Ten o genezi Gestapa v Protektorátu a ten o Frankově přístupu k dělníkům a komunistyckému odboji ano. Nebudu mluvit o Genocidě tu odsuzuji.
Když si přectavím sebe na jeho místě. S úkolem potlačit odboj. Možná je to zvrácený, ale asi bych jednal podobně. U mě partyzán, člen odboje rovná se terorista. Jestli chce někdo bojovat, ať oblékne unyformu. Jestli ne, ani bych ho nesoudil. Když si vemu co prosáklo o chování Američanů k vězňům na Kubě(tuším základna Kvantanamo). Vojáci tam nesmí vlasnit foťáky, aby nemohli později nic zveřejnit. Příjde mi to stejné. S toho vyvozuji že bych se choval v podobné situaci stejně.

K tem jednotkám SS. Vím že dozorci v koncentračních táborech spadali pod SS. Ale v porovnání s množstvím mužstva v dyvizích SS. Bojujících na frontě je to zanedbatelné. Stoho důvodu bych pátral po osobách v konkrétních jednotkách. Vyhlazení nějaké oblasti. Kvuli nezvladatelnému partyzánskému odboji. Nepovažuji za zločin. Je to kruté, ale to válka bývá. Ještě nikdo mi nevysvětlil. Jak zajistit v podobném případě, při nedostatku válečného materiálu i mužstva, dodávky na frontu. A odsoudit SS úhrně, za to že se účastnili války, to je slabota. MASOVÝ HROB zní to strašně. Ale co tomu předcházelo. (Nyní se hnusím sám sobě, ale asi bych v tom jel s nimi. Opravdu nevím člověk tam nebyl.)
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Byla valka, to ano, ale musime si uvedomit, ze Nemecko ji zacalo.
A take hodne prislusniku SS a Gestapa, hlavne ve vyssich funkcich nikdy potrestano nebylo. Psala jsem vcera o dr. Gerke- sefu prazskeho Gestapa, od rijna 1942- kveten 1945, ten unikl trestu a zil v tehdejsim zapadnim Nemecku az do sve smrti roku 1982 pod svym jmenem, nez zemrel na rakovinu.
Hlavni sef Muller nebyl dopaden nikdy, ten uz jiste nezije, nebot se narodil v roce 1900, pracoval udajne pro CIA- americane tyto lidi potrebovali. A vzpominate na pripad K. Barbie?
Klaus Barbie- sef Gestapa v Lyonu, byl po valce na vyplatni listine tehdejsi CIC, on se dostal do Bolivie tzv. krysi stezkou v roce 1951.
Byl dopaden v roce 1983, odsouzen na dozivoti v roce 1987... Tech pripadu je mnoho, a o K. Barbie mohu napsat zvlast, nebot to byl v 80-letech dulezity soudni proces.
Uživatelský avatar
jirka52
Příspěvky: 2
Registrován: 10/8/2006, 17:50
Bydliště: Šternberk

Příspěvek od jirka52 »

Petře, to co tady cituješ, je strašá neznalost - "Protože si nejsem s tím bombardováním měst jistý. Nechtěl jsem aby mě někdo chytal za slovo. Co ,,vím" je že to začlo náletem na Londýn. Prý to byl omil a nikdo v Německu s toho nebyl natšen. Pak následovala odveta na Berlín a už to gradovalo. Jestli máš jiné informace sem snimi. " Nálet na Londýn byl sice navigační omyl, ale předchozí německé nálety např. na Varšavu či Rotterdam určityě omylem nebyly. Němci nás Čechy mimochodem chtěli vyhladit, a kdybychom zde neměli rozvinutý průmysl, tak by se s námi okamžitě vypořádali, s tím si buď klidně jistý.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Petr by mel vice pozavat historii a cist i o SS, kdyz ma takovy zajem, nebot v tom co napsal jsem se o prilisnych znalostech nepresvedcila.
Ja o nacistickych zlocinech pisi zde rozsahle, doporucuji precist tem, jak Petr, at si uvedomi co meli na svedomi jednotky SS. A ze tato organisace byla postavena mimi zakon pravem, i pro svou "rasovou teorii". Dopousteli se zlocinu proti lidskosti v te nejtvrdsi obdobe.
De_eM
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 13/8/2007, 15:10
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od De_eM »

To Petr.....Nemyslíš vážne, že nevieš ako by si sa postavil k poslaniu SS...Tak potom by si sa asi mal venovať niečomu inšiemu...! Boli to represívne zložky, ktoré vznikli zo zla SA na ešte väčšie zlo. Píšeš, že partizáni=teroristi..??? Všetky spôsobi obrany voči zlu sú absolútne prípustné k nastoleniu dobra....Terorizmus je len ďaľšie zlo na dosahovanie egoistických cielov určitých skupín...Waffen SS boli postavené mimo zákona, pretože boli zriadení a školení k antihumanizmu a opovrhovaniu životom...v procesoch sa sledoval len podiel viny jednotlivcov na plnení týchto cieľov...
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Já netvdím že nepáchali zločiny. Jenom se mi nechce věřit že dy bylo vše černé a nebo bílé. Hodně vojáků SS prožilo celou svoji službu na frontě. Proto bych v jejich případě memluvil o kolektyvní vině. Když si vezmete, co udělali komunisté v podobě Rudých Kmérů v Kambudže. Že rusové vyvraždili miliony svích vlastních lidí. Jak se chovali k zajatým polským důstojníkům. Když u nás přebýrali moc, tak to také nebylovždy vždy košér. Našlo by se toho víc. Při srovnání počtu mrtvích, jsou Němci úplné nuly. Takže jak je možné, že ekzistují nějací Komunisté? Neříkejte že spravedlnost je selektivní a že ji ti mocní ohýbají podle svích potřeb.

Hnutí Hyzbaláh Bylo do nedávna teroristickou organizací. Pak vyhráli volby a zjistíte že za nim stojí většina národa. A dobro a zlo, záleží na úhlu pohledu. Zjednodušeně, nemůžeš soudit lidožrouty na Nové Gvinei a zrovn tak nemůžeš číňanům zakázat jíst psi.

Jinak mé znalosti jsou opravdu povrchní a proto možná i naivní. aspoň se z vaší argumentace něco dozvím.
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Právě jsemse doslechl, že jsme sklouzli od tématu. Omlouvám se a s tímto tématem končím.
franc
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 6/10/2007, 20:29

Příspěvek od franc »

Plně s vámi souhlasím.Myslím,že i když zůstalo hodně informací ohledně 2.světové,nemůže si nikdo představit,jak to tam vypadalo.Podle mně by si to člověk musel prožít na vlastní kůži.Každopádně to muselo být šílené.A je jedno na které straně jsi zrovna stál.Smrt si nevybírá.A i když se pořád o tom píše i mluví,někteří si toho,že žijou v míru neváží.
V článku co psal Bruno o Ukrajině,jde pěkně vidět,že po světě bylo,je a bude dost zvěrstev.Lidi se prostě nepoučí!
Neexistuje hrdinství bez činů!
Odpovědět

Zpět na „Waffen SS“