Messerschmitt Bf 109

Moderátor: Hans S.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Messerschmitt Bf 109

Příspěvek od Daver »

*** Diskuse byla uzamčena. Aktualizovaná verze článku je k dispozici ZDE ***


Messerrschmitt Bf 109...jaký je váš názor na toto letadlo, které se zúčastnilo 2.sv.války od jejího začátku až po její konec. na kterém létala ta nejlepší stíhací esa...
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

sakra já sem vůl...já sem slepej...já dám messerschmitt do waffen SS....bože.....
...Lorde mohl bys to přesunout do Luftwafe?:(
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Jde o to jakou verzy máš na mysli, přeci jenom nebyl jenom jeden typ.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

já vim že bylo moc verzí..mě zajímá já třeba byla nejlepší(kombinovala rychlost s obratností)....máš nějakej názor, která je nejlepší?
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Melkor

Příspěvek od Melkor »

No podle mě byl na svou dobu nejlepší Bf-109 řady F, jako poslední kombinoval rychlost s obratností, řada G měla sice vysokou rychlost a stoupavost, ale měla také vysokou váhu a nebyla už zdaleka tak obratná.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

no jasný....ty poslední Bf-109 byli moc těžké...třeba K...byla sice nejryclejší...ale i nejtěžší....měla taky dost dobrou výzbroj
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Tak výzbroj bych vůbec nepovažoval za měřítko celkové výkonnosti Bf-109, základní výzbrojí řady F a G (možná i K) byly 2 kulomety a jeden kanón, což není nic extra, ale u všech těchto verzí se používala podvěsná výzbroj, např. 2 kanony ráže 20mm v pouzdrech pod křídly.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

jasný...a u K se používali vysoce učimé kanony ráže 30mm a 15mm.....tybyli proti bombardérům se kterými semuseli utkávat docela dobré
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Melkor

Příspěvek od Melkor »

JO, 30mm kanóny byly pokud já vím dva typy-MK 108 a MK 103 a myslím, že v té době byl MK 103 nejlepší na světě, četl jsem, že takový kanón dokázal zničit bombardér jediným výstřelem.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

to zrovna ne...asi ses spletl...dokázal stíhačku sestřilit jediným výstřelem...ale lepší byl na bombardéry...protože ta střela je pomalejší než klasická kulka od kulomeu nebo střela z kanonu menší ráže...a s tím že byl nejlepší máš pravdu:)
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Tak to vypadá, že vlastníme stejnou knížku, tam se píše, že dokázal zničit stíhačku jediným výstřelem, to víš já si to už nepamatuju tak přesně.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

nedokončil jsem:* menší ráže a to znamená že je rchlejší a víc se hodí na stíhačky
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
Kun@
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 168
Registrován: 28/9/2004, 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kun@ »

Verze K a G nebyly, ale taky tak špatné - poměrně výkoné, stále dobrá výzbroj...
Je pravdou, že Fockewulfy je ale v mnohých ohledech překonávaly. Fw 190D a Ta 152 (číslem si nejsem jist) byly opravdu hodně výkonné a povedené stroje. Se vzdušnou převahou spojenců už přesto nemohly nic udělat.
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Rozhodně souhlasím z tím, že Fw-190 byly mnohem lepší než Bf-109 a Ta-152 byl podle mě určitě nejlepší stíhací letoun 2.světové války.
Uživatelský avatar
Kun@
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 168
Registrován: 28/9/2004, 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kun@ »

To jo, ale ještě taky nesmíme zapomínat na proudová letadla (Me 262).
Melkor

Příspěvek od Melkor »

To jistě, byly to dobrá letadla, ale hlavně proti těžkým bombardérům, které nemají dobré manévrovací schopnosti, proti Mustangům byl Me-262 v p*deli, teda pokud jim rychle neulít.
Uživatelský avatar
Kun@
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 168
Registrován: 28/9/2004, 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kun@ »

Hlavně při startu a přistání byly Me 262 velmy zranitelný , proto je chránily fokouše ( tyto Fwčka měly na spodních plochách červenobílé proužky)
Melkor

Příspěvek od Melkor »

To s těmi pruhy je pro mě nová informace.
Uživatelský avatar
Kun@
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 168
Registrován: 28/9/2004, 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kun@ »

Kouknu po nějakejch obrázcích a dam je sem.
Uživatelský avatar
Kun@
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 168
Registrován: 28/9/2004, 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kun@ »

Soužily na to, aby je poznala vlastní protiletadlová obrana.
Díky svému nápaditému vzhledu se staly oblíbenou předlohou modelů Fw 190 D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a jedna adresa:
http://www.gustafsen.nu/fw190.htm
Zamčeno

Zpět na „Starší neaktualizované články“