Souboj vojevůdců

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Tím se pozná kvalitní překladatel od toho povlu. Kamarádka dělá překladatelku a dala si tu práci, že si kvůli překladu termínu "inteligentní munice" nelitovala námahy a zjistila, jestli něco takového existuje apod. Bohužel takovíto přístup není zrovna standartní. :-(
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pravda - málokdy se snoubí překladatel s odborníkem na vojenství či jinou oblast, což by ovšem nemuselo natolik vadit, kdyby dali poté ten překlad přečíst a posoudit vojenskému odborníkovi, který by vůči němu mohl vznést komentáře, ale uznávám že by to vyžadovalo nějakou větší snahu a náklady ... potažmo menší zisk, že.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Marvin píše:Nejhorší na tom seriálu je že za vola jsem já! Nikdy to totiž nevydržím a začnu nahlas komentovat. Všichni si už myslí že akorát honím vodu a dělám machra, protože tolik chyb tam prostě nemůže být. Začínám chápat svého známého biologa, který kvete u některých přírodopisných dokumentů.
Musím říct, že pedagogové kvetou většinou už u zpravodajství Novy ... komentují to, že tito rádoby komentátoři by neprolezli u žádné zkoušky ... svědčí to jen o celkové "odbornosti" zpravodajského týmu. Nicméně Vám jako laikům, neboť ne každý zná vše to nepřijde na mysl. Nicméně lze sledovat celkově úpadek úrovně ...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Lord píše:Pravda - málokdy se snoubí překladatel s odborníkem na vojenství či jinou oblast, což by ovšem nemuselo natolik vadit, kdyby dali poté ten překlad přečíst a posoudit vojenskému odborníkovi, který by vůči němu mohl vznést komentáře, ale uznávám že by to vyžadovalo nějakou větší snahu a náklady ... potažmo menší zisk, že.
Taky je otázkou co kráká už originální komentář. Nedělám si nějaké velké iluze, možná že je to opravdu překlad toho co tam ti amíci napsali...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

No celkově asi ani ten základ nebude super, o čemž svědčí už to mixování záběrů ... pravda, že ten komentář musejí už dělat nějací "odborníci" laik by to asi nepošil, ale i ti mají mezery. Tento článek by se měl jmenovat spíše KRITIKA daného seriálu ... neříkám, že zde i na Palbě nejsou chyby, že všechno vím, znám apod. to zdaleka ne, však ale taky za to nedostávám apanáž :lol:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dnes nás opět oblaží svou přítomností tento seriál. Jen by mě zajímalo jaké chvalospěvy se budou snášet na Clarka.... Podle mě to byl docela babral.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Clarck se nedá chváklit za nic. A to doslova, nevybavím si nic o co by se zasloužil a za co by si mohl vysloužit pochvalu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

no sledoval som, zaujalo ma hlavne zaber na protilietadlove guľometné štvorča použite v kratkom zabere na pozemne ciele nemeckou armádou..asi poriadne učinne a ak ste si všimli toho Spita v mori, celkom dobrý záber....ohľadom velenia, spojenci mali na mále, robili hrubé chyby...ja fakt netuším, či vtedy neposielali špehov do predu aby podali report o sile,všetko svedčí o tom, keď po vojne si nemeckého generála vážili,rehabilitovali ho a dostal milosť.
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
Ralph Kerr
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 215
Registrován: 28/11/2005, 18:51
Bydliště: Lubník

Příspěvek od Ralph Kerr »

Spousta záběrů z Kréty 1941 a ze závěrečných fází války v Tichomoří. :(
Obrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Ralph Kerr píše:Spousta záběrů z Kréty 1941 a ze závěrečných fází války v Tichomoří. :(
Taky bych to tak viděl, ideální je komentář o únoru 1944 (i v Itálii je hnusně) a dělostřelci mají letní uniformy 8)

A Pz III s 37 mm kanonem asi taky necestoval v letech 1943/44 po horských cestách. A to podle komentáře bojovaly v Itálii elitní jednotky....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Snad jediné skutečně, ten rozporuplný Clark a ta nerozhodnost spojenců, to trochu sedělo.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

U Clarcka podle mého není moc rozporuplného. Kdyby nevelel žádné armádě, bylo by Američanům lépe.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dzin píše:U Clarcka podle mého není moc rozporuplného. Kdyby nevelel žádné armádě, bylo by Američanům lépe.
Taky tam zaznělo jak se dostalů do velení - "tlačenka" fungovala, funguje a bude fungovat i v budoucnu.

I Ike se najednou vyšvihl dost nahoru....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

U Ika se to ukázala jako dobrá volba. Jenže u Clarcka ne. Když už nic jiného, tak on nese jednoznačně odpovědnost za konečný krach operace Diadem.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dnešní díl byla zajímavý asi jako ty ostatní. Po Sinaji nám jezdili Merkavy. Akorát jsem žádný podobný tank nikde na záběru neviděl.

Jordánské letectvo bylo vyzbrojeno MiGy?

Podle mě byly použity dokumenty z války Jom Kippur a amíci z toho vytvořili solidní guláš. Na animaci stříli Centuriony do T-55, potom je ukázány zničené T-34/85....

Jediné co mě potěšilo byly záběry na čs. techniku - nesmtelná V3S i s 130 mm raketometem, možná OT-62 (nebo BTR-50)... jo to bylo ještě co vyvážet...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Ty Merkavy jen zmiňovali. Předběhli dobu o 12 let. Vznikly jako reakce na ztráty v Jon-kippurské válce a rok vzniku se udává 1979.

Jordánci (i ostatní arab.armády) měli MiGy, ale z velké části 17 a 19. Překvapilo mě to množství sestřelů 21. Ty právě byli hlavně až v té Jom-Kippurské válce.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Dzin píše:U Clarcka podle mého není moc rozporuplného. Kdyby nevelel žádné armádě, bylo by Američanům lépe.
Jak to? Řekl bych že jeho kariéra a schopnosti byli ve velice ostrém rozporu! :)
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Vidíte já měl za to že před 6ti denní válkou byla Egyptská armáda vyzbrojená z výprodeje naší armády před modernizací. Taky mám zato že v díky tomu měl Egypt hlavně T34ky.

Táta tvrdí že na vojně školil Egyptské radisty na naše vyřazované vysílačky. Spojení prý ještě celkem zvládly, ale výměna elektronky pro ně byl "vrchol akrobacie".
Jak jim asi fungovalo spojení by mě vážně zajímalo:)
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Jen abych asi uzavřel diskusi o tomto seriálu... Mám to už všechno převedené do DivX. Ale nevěřím že po této diskusi to někdo bude chtít :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Rendy
desátník
desátník
Příspěvky: 46
Registrován: 24/5/2006, 18:29
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Rendy »

Nechal jsem si natočit všechny díly na DVD. 2 díly na jednom disku. Kdyby někdo chtěl? Je to natočeno v dobré kvalitě.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“