TV tipy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Doufám, že to nebude operetka ve stylu Titanic jako byla Zkáza lodi Gustloff... Minimálně začátek si ujít nenechám a pak uvidím.
さようなら。
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

NO tak nějak jsem na pochybách. Já mám hraný film o tomtéž a je to natoče nopřímo Němci. A myslím si, že to není špatný film. Zde mám obavu, že zjistím že ...... ale nebudeme předbíhat, počkáme.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Pokud je to to co si myslím, tak je to natočeno bez zbytečného sentimentu a hraní na city.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11574
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Hledání ztraceného času ČT.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/8735 ... neho-casu/

zatím Sokolov, Loket další díl snad bude z K.Varů a Chebu. Vcelku jsem se podivil nad věcí, že zajaté německé jednotky odcházely na západ na své bojové technice. Tjs dva německé "Hakly" a za nima "Džíp" s "amíkama". V závěru dokumentu i "Puma" s 75mm". :up:

Čím si to vysvětlit, že by důvěrou ve "W" a strachem z "RA" nebo pouze z nouze ctnost? Otázkou je taky zdali byly bojové prostředky s municí či bez?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11574
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Hledání ztraceného času ČT.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/8735 ... 007/video/

tentokrát Cheb, letiště, sběrný tábor a na závěr obligágní 4 Pumy 3*50mm a jednou krátká 75mm v plné formě!
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Výborný pořad o československých tankistech za 2. světové války

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 100091001/
Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Já vím, že většina lidí reportáže na Nově odsuzuje (a oprávněně), ale dnešní 112 a "Český M.A.S.H. v akci" za shlédnutí stál. Celkem zajímavý pohled do vojenské nemocnice s naturalistickýma záběrama ošetřování střelných zranění. Mrkněte Nově do archivu.
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Včera jsem zhlédl již pátý díl velkolepé ruské agitky uváděné na ČT2 pod názvem Velká vlastenecká válka. Očekával jsem na Palbě kritickou diskuzi obdobnou těm, které se vedly po uvedení obdobných pořadů z dílen západních televizních společností. A ono nic! Co je s vámi, pánové, to se vám zrovna tohle tak líbí? :shock:
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

přiznám se, že sem neviděl jedinej díl. Ale reakce tu pokud si pamatuju byly vesměs pozitivní...
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Spread
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 5/1/2011, 15:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od Spread »

Včera jsem viděl posledních 25 minut a musím říct, že je to celkem zajímavě udělané. Určo budu sledovat poslední tři díly.
Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4214
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Mno... agitka... dovolím se zeptat: Kde?
Ještě jsem tam neslyšel že by Němci byli blbí, neschopní, a podobně. Naopak - jejich úspěchy i chyby jsou pojmenovány.
Také jsem tam neslyšel že by Rusi (Stalin chcete-li) byli (byl) bohové (bůh). I jejich (jeho) úspěchy a chyby jsou pojmenovány.
A jooo už chápu! Rusi v tom vyhrávají! No to je jasné - to je agitka! Ve skutečnosti totiž vyhráli Němci - ale až v devadesátých letech, když ovládli Evropu a její měnu :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4214
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

A ještě něco. Je zajímavé, že jakýkoli seriál z Ruska je okamžitě označen za agitku, zatímco Emerické seriály typu "Major Smith je here, nepřítel je here, a má letadlo s křídlama!" Střih na starouše Smithe: "No my jsme věděli že nepřítel má letadla, ale jak se ukázalo, byly to letadla s křídlama! Víte, letadlo s křídlama je velmi nebezpečné, protože lítá!" Střih na simulaci: "Major Smith je here..." jsou samozřejmě považovány za naprosto agitace- a propagandyprosté.
Víte, já nejsem zrovna rusofil, ale... oni fakt vyhráli. Pokud to považujete za agitaci, tak byste měli přepsat dějiny.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4214
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Farky: Já vím, ono to moje ťafnutí nebylo na zdejší komunitu - pokud jste to tak pochopili tak se omlouvám.
To bylo tak nějak celkově. Stejní bašibozuci co se rozplývali nad genitálním Stalinem tak teď kydají hnůj. Samozřejmě že nebyl ani tak gen. jak se kdysi říkalo ani tak blbej jak se říká teď.
No a stejní tydýti kteří před 22 lety tvrdili že "západní propaganda" tak teď tvrdí že "východní propaganda"... o tom jsem psal.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Mě nedělá problém hanit kteroukoliv ze stran, když si to podle mě zaslouží :D Stejně jako uznat viditelný úspěch. A uvedený dokument je dle mého názoru v pořádku.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Mě nedělá problém hanit kteroukoliv ze stran, když si to podle mě zaslouží Stejně jako uznat viditelný úspěch.
No, tak nějak. Co do přiblblosti si obě strany nemají až na světlé vyjímky co vyčítat. Amíci jsou většinou supermani a Rusáci zase ti strašně ubližovaní :)....pozoruji tam jediný rozdíl, a to v obrazové dokumentaci. U ruských dokumentů se občas zjeví nějaký ten neznámý typ, kterých vyplodili strašná kvanta, zatímco u made in USA lze čekat nekonečné defilé pohledů na F-16, F-16, M1A2, M1A2...aa..M1A2 s přeétající F-16 a tuny rozjásaných usmívajících se G.I. Joe :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
visage
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 13/6/2011, 17:12

Příspěvek od visage »

Už se těším na další díl s názvem Operace "Bagration''
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

visage píše:Už se těším na další díl s názvem Operace "Bagration''
Tak poprvé mě tenhle dokument trošku vytočil. Chrabrý sovětský voják by se určitě nesnížil k mučení zajatců. A mycí vozy jely za zástupem zajatců v Moskvě proto, aby alegoricky "smyly fašistickou špínu". Nebylo to náhodou tak, že zajatí vojáci naschvál dostali mastnou kaši aby jejich potupa byla co největší? A tou špínou nebylo nic jiného než lidské fekálie?
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Příspěvek od josefg »

p3tris píše: Tak poprvé mě tenhle dokument trošku vytočil. A mycí vozy jely za zástupem zajatců v Moskvě proto, aby alegoricky "smyly fašistickou špínu". Nebylo to náhodou tak, že zajatí vojáci naschvál dostali mastnou kaši aby jejich potupa byla co největší? A tou špínou nebylo nic jiného než lidské fekálie?
No závěr toho dílu byl trochu poslabší, jenže o čem taky měl být. Co zajímavého a jaké nové a dramatické pohledy se dají najít na ofenzivě která smete a v mlýnku na maso semele nějakých třicet divizí?
A ten pochod, tam bych neviděl jiný zlý úmysl, pokud si některý zajatec ulevil cestou, nezapomeňme, že jich tam bylo padesát tisíc. to by bylo, aby některý nemusel. Vzpomeňťe si na své vojenské roky, když byla pěší jednotka na "tůře" tak vojáci "ochcali" kdejaký plot a když to bylo po obědě, někteří i za rohem přídavek dali :D :D :D Tak co asi ti zajatci, rozchod na toaletu jim těžko dali a navíc šli ze stresu, po bojích do stresu co s nima v zajetí bude. Věděli sami co umí a nemohli čekat nic lepšího. :D Tak to prostě některým uteklo. Generalita určite zachovala uroveň a důstojníci taky :D Podle všeho jim dali klasický boršč a ten umí netrénovaného sám o sobě prohnat. :D
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

josefg píše:A ten pochod, tam bych neviděl jiný zlý úmysl, pokud si některý zajatec ulevil cestou, nezapomeňme, že jich tam bylo padesát tisíc. to by bylo, aby některý nemusel. Vzpomeňťe si na své vojenské roky, když byla pěší jednotka na "tůře" tak vojáci "ochcali" kdejaký plot a když to bylo po obědě, někteří i za rohem přídavek dali :D :D :D Tak co asi ti zajatci, rozchod na toaletu jim těžko dali a navíc šli ze stresu, po bojích do stresu co s nima v zajetí bude. Věděli sami co umí a nemohli čekat nic lepšího. :D Tak to prostě některým uteklo. Generalita určite zachovala uroveň a důstojníci taky :D Podle všeho jim dali klasický boršč a ten umí netrénovaného sám o sobě prohnat. :D
No já právě už v několika dokumentach viděl, že v tom ten zlý úmysl byl. Právě že místo boršče dostali zajatci těsně před přehlídkou maštěnou kaši, což jejich vyhladovělý organizmus povětšinou nevydržel. Potupa měla být co největší a podle jednoho ze zajatců, co v tom jednom dokumentu mluvil bylo jedno, jakou měl člověk hodnost. S prominutím, podělal se skoro každý.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“