TV tipy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dnes v 20:00 na CS Filmu je skvělý SIGNUM LAUDIS, hned po něm je v 22:00 ještě lepší film - NEBEŠTÍ JEZDCI.

Ale klidně se můžete dívat na Ordinaci v prasečí zahradě :sad:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Vyhrála prasečí zahrada, nemám CS Film. Co je SIGNUM LAUDIS ??
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

redboy píše:Vyhrála prasečí zahrada, nemám CS Film. Co je SIGNUM LAUDIS ??
To máš teda vážné mezery :D
http://www.csfd.cz/film/24842-signum-laudis/
http://www.cfn.cz/detail_film.php?18830
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Zrovna se dívám na skvělé "Žhavé výstřely!" - ví někdo, co to bylo za letadla v tomto filmu? Sice jsou nějaké malé, ale asi to létalo...

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Tak tohle letadýlko se jmenuje Foland Gnat.Bohužel si nemůžu vzpomenot víc než, že je to britská výroba a používali je myslím i indové.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Sakra, to mě mohlo taky napadnout. Ale v dnešní době se v US filmech používá L-39, věřím, že dnes už by Gnat nepoužili...

No spíš by dneska něco podobného nikdo nenatočil, to se přece nedělá, dělat si prdel s US NAVY a Top Gunu. Dnes se točí větší p*******.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Já k tomu přidám jen to, že na Gnatech létali jednu dobu i Red Arrows (alespoň tak to bylo v dokumentu o nich co jsem měl na VHS)
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dnes 20:00 ČT 2

Souboj vojevůdců 2/13

Allenby proti von Sandersovi
V září 1918 se německý a britský generál střetli v bitvě u palestinského Megida, která znamenala konečnou porážku Turecka a konec Osmanské říše. Americký dokumentární cyklus

V dnešním Izraeli je místo, kterému se ve starověku říkalo Armageddon. Válčilo se tu od úsvitu věků. Bitva u Megida, jak zní současné jméno tohoto místa, se odehrála v září 1918 a představovala poslední srážku první světové války mezi tureckým a britským impériem v Palestině. Na jedné straně stála armáda Osmanské říše, jejíž součástí byly i německé jednotky. Na straně druhé stál Britský egyptský expediční sbor, doplněný vojáky z Austrálie, Nového Zélandu a Indie. Na britské straně bojovali také Arabové, vedení legendárním T. E. Lawrencem. Tato bitva byla poslední, ve které sehrálo klíčovou úlohu jezdectvo. Na druhé straně demonstrovala ničivý potenciál nové zbraně - letectva. Nicméně výsledek bitvy závisel na schopnostech britského generála Allenbyho a německého mistra defenzivy Limana von Sanderse.


zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 307
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Dnes na ČT1 dávali v pořadu Hledání ztraceného času ukázky z historie našeho letectví. Pořad opakují v pondělí 1.10.2007 ve 14:30 opět na ČT1. Více o pořadu naleznete tady
Obrázek
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Dnes 22:15 na ČT pořad Historie.cs, díl o dukelské operaci.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Dnes 22:15 na ČT pořad Historie.cs, díl o dukelské operaci.

Je smutné, že o tejto operácii sa už dnešné deti poriadne nič neučia. Pritom sa jednalo o najväčší stret vrámci územia bývalého ČSR. Ešte aj dnes sa dajú nájsť v oblasti Dukly artefakty zahrabané v zemi.
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Dnešne decka to nezaujíma.To neni cool a free a in a hip hop.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Tv

Příspěvek od Milda »

Rabo, smutné bylo co tam žvanili ,,historici" o dobývání Karpat,Dukly! Jak se říka, po válce je každý generál! Válka je prostě taková, že tam umírají lidé a v horách je to ještě horší! Udělali ze Svobody neschopného generála a to mě séře od všech co tam kecali. U mě jsou to parchanti nevděční! Nemám rád lidi bez charakteru! Je mi z nich smutno,z těch obracečů kabáíátů bezpáteřných!
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Jája píše:Dnes 22:15 na ČT pořad Historie.cs, díl o dukelské operaci.
vždyť ČT k tý ignoraci taky přímo vybízí tímhle blbým časem....
válka je vůl
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Rabo, smutné bylo co tam žvanili ,,historici" o dobývání Karpat,Dukly! Jak se říka, po válce je každý generál! Válka je prostě taková, že tam umírají lidé a v horách je to ještě horší! Udělali ze Svobody neschopného generála a to mě séře od všech co tam kecali. U mě jsou to parchanti nevděční! Nemám rád lidi bez charakteru! Je mi z nich smutno,z těch obracečů kabáíátů bezpáteřných!
No a ja som to odspal, ale na druhej strane keď píšeš, aké to bolo, tak by ma to iba zbytočne nas... a to by som už mal potom problém zaspať a dumal by som, aký list, od nespokojného diváka pošlem do televízie, ale keď že som zo SR tak by to mali asi u r...

Ale mám podobné skúsenosti aj z našej STV-2, program o SNP respekt. o seriáli Povstalecká história, kameraman, politik, pár historikov no a zástupca „Úradu pamäti národa“ ,no tak ten bol ukážkový, cca 27 rokov, vedomosti ako z prípravky pre HG / Hlinkove gardy / a múdry ako televízor. Ten seriál bol samozrejme poplatný dobe svojho vzniku /bolo to dosť o KSS a potieraní západného odboja /, ale niektoré fakty jednoducho nepustia. Čo ma však troška desí, je fakt, že keď pamätníci tých dôb pomrú a ostanú nám tu takýto „historici“ odchovaný na „klerofašistickom“ ideály 1. republiky, tak zo SNP a oslobodenia zostane len to, že partizáni kradli a chlastali skrytí v horách a Rusi vraždili, znásilňovali a brali hodinky.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No minimálně v jednom měli pravdu, šlo o operaci, která kromě vázání sil nepřítele nic neřešila. Povstání bylo po "odzbrojení" divizí na východním Slovensku moc daleko od fronty a ještě k tomu tam stál hřeben Karpat...

Co se naopak povedlo bylo vyslání stíhačů na pomoc povstání.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

O Dukle toho seriózně moc nevím, čekal sem na michana...
Stručnš uvedu body, které mě vzhledem k pokročilješí hodině zůstali v hlavě. Obsazení - J.Hrbek, moderátor, politolog, slovenský historik.
Hl. důvody pro operaci: Stalin si chtěl upevnit vliv na Slovensku, tak zadal naplánování průlomu přes Duklu na pomoc SNP. Sovětští velitelé si původně mysleli, že na Slovensko přijdou z jihu z Maďarska.
Všichni hodnotili operaci jako fiasko, jediné plus uvedl sa58 výše.
Důvody neúspěchu: opearce naplánována za 5 dní!!, nedostatečná logistika (počasí a terén), nerealistické cíle a tempa postupu (cituji L.Svobodu: "V Prešově sme měli být za 6 dní a my tam byli za 80.") atd. Podorobněji to nechám na znalejší.
Závěrem z této operace udělali komunisti slavné vízězství a důkaz o přátelství se SSSR na věčné časy a nikdy jinak.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

TV

Příspěvek od Milda »

V Prešově za 80dní spíš svědčí o tom, jak těžké boje to byly, to nebylo dobýváni ve Wilisu po asfaltce s cigárem v hubě Jájo! Stačí jak si Ti noví,,historici" otočí fakta podle doby co zrovna je! Přečti si, co bylo za divize na východě a co na západě! Myslíš, že by při vší úctě k vojákům na západě, unesli 190-200 divizí? Já myslím, že ani náhodou! Když byli v průseru, tak Churchil vždy volal Pepíkovi do Ruska aby jim helfnul(poslední útok wermachtu na západ)! Nebo si ta vojska měl Svoboda s Moskalenkem nechat za zády? Je to pár let, šlo v televzi o sudeťákach, pořad byl z Ustí a místní historici perlili že by jsi blil z nich krev! To jsou doslova kreatúry!Dřív v KSČ, teď ,,jinde"!
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Boje na východní frontě a účast čs. armády na tomto bojišti prostě po roce 1989.... no jak to říct.... toto téma prostě spadlo z lopatky, dnes se o tom již nemluví.

Svoje samozřejmě udělala "reklama" po roce 1948, nicméně naše armáda se nikde jinde nedostala do takových bojů a neutrpěla takové ztráty jako na východě... Zatím co na začátku války byly naší oporou letci ve Francii a Británii, to, co se událo na Dukle a poté v Ostravské operaci se asi nedá srovnat s činností naší obrněné brigády na západě.

Já už se nějakou dobu chystám napsat něco o Rumunech na Moravě, o nich dnes již nikdo nemluví a přitom jich spousta zahynula na našem území na sklonku války...


Jinak končím tuto debatu, nepatří to do sekce TV tipy
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Souhlas se sa58, končíme patří to do jiného vlákna.

to Milda: tak jax to napsal v poslední reakci je samozřejmě správně a já s tím souhlasím.
To co jsem napsal já o Dukle nevyjadřuje plně to co si o této operaci myslím z důvodu, že jsem toho o ní moc nepřečetl. Snažil jsem se pouze ve zkratce shrnout názory, které tam prezentovali přítomní diskutéři!
ad Prešov za 80 dní: byl tam přímo odvysílán záznam z rozhovoru se Svobodou, který to tam takhle nějak řekl a sám to použil ve vztahu k plánovaným tempům postupu, nikoli těžkosti bojů!
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“