TV tipy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tak "Jdi a dívej se" jsem nahrál, je to teda depka jak prase...

Pokud to někdo bude chtít tak se ozvěte, má to v DivX něco přes 2 GB. A je to se slovenskýma titulkama, což bude mladé generaci činit asi problém...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dnes v 21:40 je na ČT2 dokument Válka podle Hollywoodu. Už jsem ho jednou viděl a mám to i nahraný, je to docela zajímavé téma.

něco o dokumentu:

Motto dokumentárního filmu tvoří ukázka ze známého F. J. Schaffnerova filmu Generál Patton, kde představitel titulní postavy s americkou vlajkou za zády školí nováčky, dobrovolníky, kteří se přihlásili ke službě v armádě na počátku 2. světové války: "Zapamatujte si, že ještě nikdy žádnej bastard nevyhrál válku tím, že padl za vlast! Vyhrál ji tak, že nechal za vlast umřít toho druhého hlupáka! Chlapi, všechny ty řeči o tom, že Amerika nechce bojovat a válčit, jsou jenom žvásty! Američané války vždycky milovali! Všichni opravdoví Američané bojují rádi. Už jako kluci jste obdivovali své šampióny, nejrychlejší běžce, nejlepší hráče baseballu, nejtvrdší boxery? Američané budou vždycky milovat vítěze a prohru nebudou tolerovat. Američan hraje vždycky na vítězství! Kašlu na chlapa, který prohrál a směje se tomu! Právě proto Američané ještě nikdy válku neprohráli a také neprohrají. Už samotné pomyšlení na prohru je pro Američany nesnesitelné!"
Dave Robb, investigativní novinář pracující v Kalifornii se již léta zabývá zajímavým fenoménem - vlivem americké armády na filmové produkce. V archivech producentů nalezl velké množství listinných důkazů o tom, jak byli manipulováni, aby některé situace a scény upravovali v zájmu dobrého obrazu americké armády nebo je dokonce vypustili úplně. Dave Robb dělí filmy na ty, které byly natáčeny s plnou podporou armády a ty, od kterých se armáda odtáhla. Dokument představuje armádní lobbysty, kteří mají za úkol naprosto oficiálně podporovat ten správný obraz americké armády v produkovaných filmech. Mají k tomu mocné zbraně - válečné záběry natáčené s plnou podporou armády nemusejí producenta stát vůbec nic. Takové záběry, které se armádě nelíbí, si musejí investoři zaplatit sami. To se pak často mění, škrtá, vypouští a přepisuje. Dokument přináší množství zajímavých filmových ukázek a probírá slavné tituly Hollywoodu téměř kus po kuse a dokládá, jak se na nich armádní útvary pro styk se zábavním průmyslem podepsal
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Sapíku tak na tento dokument jsem kukal včera po tom co jsem zhlédl náborový film US Navy Ponorka U-571 a mnohé to vysvětluje.Jinak větší zmatu jsem dlouho neviděl.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

wildesau píše:Sapíku tak na tento dokument jsem kukal včera po tom co jsem zhlédl náborový film US Navy Ponorka U-571 a mnohé to vysvětluje.Jinak větší zmatu jsem dlouho neviděl.

Na takový film se vydrží dívat jen baby kvůli Bon Jovimu (to je hrozný tvar jména :D )

Jak jsem psal včera Noradovi, ještě že nepoužili ponorku třídy LOS ANGELES. Norad mi dohazoval Seawolfa :D , prý je lepší :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Nejlepsi ponorkovy film co jsem videl byl asi Periskop nahoru a dolu - Down Periscope,ten byl aspon dost vtipnej. Ani Ponorka se mi moc nelibila ponevadz jsem si predtim precetl knihu.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

sa58 píše:Jak jsem psal včera Noradovi, ještě že nepoužili ponorku třídy LOS ANGELES. Norad mi dohazoval Seawolfa :D , prý je lepší :D
No samozřejmě, že je lepší. Ale tak drahý, že je to moc i na Američany.
Dokonce tak drahý, že po postavení tří plavidel byl program zastaven a přešlo se na třídu Virginia která je jen dalším rozvinutím třídy LA.

A k tomu dokumentu o armádě a filmech.
Taky jsem na něj čučel a líbilo se mi tam vysvětlení proč nemá Pentagon rád filmy typu Četa, Apokalypsa, Tři králové a pár dalších. Prý že tam američtí vojáci zabíjejí civilisty, kradou, fetují a to že voják Spojených států nikdy nedělá.
A proto je armáda nucena sponzorovat vlastní filmy (Top gun, Pearl Harbor, ......) které na příkladech vysvětlují jak to doopravdy je.
Jen na okraj, to mi připomíná postoj církve ke knize Šifra mistra Leonarda a k filmu natočenému podle ní. Vatikán (podle toho co jsem četl) v současnosti natáčí vlastní dokument kde prokáže jak to s Ježíšem doopravdy bylo. Asi fotografie, výpovědi očitých svědků na kameru, kdoví co mají schované v rukávu. 8)
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Na Ty výpovědi očitých svědků, jak to bylo s Ježíšem, se vysloveně těším:D
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 302
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Zítra, tzn. 31.5.2006 ve 22:35 na ČT2: Dien Bien Phu: tajná zpráva
Obrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Nešlo to už v bedně tak před rokem?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 302
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

To nevím, ale pokud ano, tak jsem to tehdy prošvihl
Obrázek
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

a zase sa asi nebude spat kua..
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

dostal jse mi do ruky časopis s televizníma programama a tam jsem objevil stanic filmcz bohužel jen pokud máte satelit či kabelovku od karnevalu.ted k tomu podstatnýmu na programu tam je nekolik valečných filmu z dob minulých a nekterý jsou perly.treba v sobotu jde fronta v týlu o specialní jednotce co jde likvidovat rakety v2.ci akce b o boji z banderovci.či film neporažení o jediný kasarne která se 15brezna branila okupantum.tak kdo máte ci mužete tuhle stanici vychytat tak davám jako tip
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Jeikob: Ještě please napiš program a kdy. Je hrozně hezké, že víme, že to bude, ale chtělo by to trošku menší oblast, ze které vybírat.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dobře se TV program vybírá třeba odsud:

http://365dni.sms.cz/index.php?typ=tele ... yp=&vyber=
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Ivan
svobodník
svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 23/8/2005, 03:14

Příspěvek od Ivan »

Od 2. júla každú nedeľu pôjde na Prime vojnová klasika.

Veľká červená jednička

Memphiská kráska

Merrilloví diverzanti

a ďalšie...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Ivan píše:Od 2. júla každú nedeľu pôjde na Prime vojnová klasika.

Veľká červená jednička

Memphiská kráska

Merrilloví diverzanti

a ďalšie...

To vypadá na ty skvělé filmy co nám nedávno nutili v telenákupu. :D
Když jsem poprvé čuměl na Velkou červenou jedničku (za komančů na TVP), tak sem čuměl s otevřenou hubou. Ale postupem let mě to připadá čím dál slabší... Stejné to bylo u Tuctu špinavců
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Ivan
svobodník
svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 23/8/2005, 03:14

Příspěvek od Ivan »

Jednička je zaujímavá v tom, že režisér vychádza z udalostí, ktoré on sám počas WW2 zažil.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tak nám dnes Prima naservírovala první ze "skvělých" válečných filmů - Bitva v Ardenách. Horší už to asi nemohlo být, na začátek jeden z nejhorších filmů.

Místo zalesněných kopců tam máme písek, slunce svítí jak v Mexiku, stromy asi sežral kůrovec......
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

No, paráda.Prášilo sa tam jak u El Alameinu.nemecká "technika" v tankovej šedej, pechota v letnych uniformách.Ja neviem ale produkcia asi škrtla angažmá odborneho poradcu...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Teda právě probíhá bitva na pláních někde v Texasu či Nevadě, střílí se z chodu a hlavně mají snad stabilizaci :D

Budu se muset podívat na Osvobození, tam se aspoň snažili udělat Tigera z T-44
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“