film: Flyboys

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

film: Flyboys

Příspěvek od Fatale »

To hezký si přečtěte zde---> http://www.rytirinebes.cz

Já to zhodnotím ze svýho pohledu a budu celkem stručnej. Je to slušná pí*ovina :mrgreen:

Když pominu, že jsou amíci zase úplně nejlepší a svět by se bez nich zbořil, tak i ve zbytku je strašně neskutečných kravin. Třeba neustálý souboje mezi Nieuporty 17 a Fokkery Dr.1 (jiný souboje tam nejsou), taky třeba to, že ony Fokkery lítají už v roce 1916 (co na tom, že se s produkcí začalo v polovině 1917., stejně tak je tam hláška, že spojenci létají SE5tky a Camely- oh god), letecký souboje, to je něco jako Forgotten physics, vše na bázi počítačový animace, samozřejmostí jsou super výkony hodných a bezchybných spojenců (není problém donutit 2 nepřátele srazit se, když přestane střílet kulomet, nebo jiného němce sejmout svým podvozkem), krajina při leteckých soubojích je...mně osobně to šíleně moc připomínalo snímky z Google Earth, fakt si nemůžu pomoct, jako celek to vypadá opravdu náramně, ostrý letadla a rozmazaná zem :mrgreen: Celkem mne překvapilo, že v tom filmu nebylo tolik lásky, kolik jsem očekával, žádnej Pearl Harbor se naštěstí nekoná, ovšem o to víc se rozmazávají rozvleklý vztahy jednotlivých pilotů mezi sebou. Děj se dá odhadnout celkem v pohodě už na začátku, přítelkyně třeba naprosto přesně předpověděla, jak chcípne hlavní zlej němec :mrgreen:
Jo, a připravte se na to, že každý německý letadlo je červenej Dr.1, jiný letadlo má pouze nejzlejší belzebub, kterej lítá černou Dr.1čku...

Prostě do kina na to nechoďte, vyhozený prachy (a při dnešních cenách to není zas tak málo) za neskutečnej blábol. Amíci zkrátka vykradli pár notoricky známých příběhů od jiných jednotek (samozřejmě nesmí chybět legendární zaseklý kulomet a násedný "salute" od nepřítele a přerušení souboje). My šli na www.leschevaliers-lefilm.com , bohužel jsme netušili, jak doslova debilně se u nás překládají názvy distribuovaných filmů, takže jsme cca. 2 hodiny čuměli na nechutnou slátaninu, kde se akčnost scén dosahovala jen rychlým střihem, takže člověk za pár sekund neví, kde mu stojí hlava...

jen pro upozornění:
Les chevaliers du ciel = SkyFighters (Přičemž "SkyFighters" je distribuční název pro USA a znamená všechno jiné než Rytíři nebes)

FlyBoys = Rytíři nebes (bez komentáře)
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Díky za upozornění, já bych sice na to do kina nešel, ale najde se spousta lidí co se nachytá. Čučel jsem na upotávku a zaujal mě tam ten černý pilot. O eskadře Lafayett jsem už pár článků četl, pamatuju se i na L+K kde byl článek o Lufberym, ale na černého pilota se nějak nepamatuju. Nebo se mýlím?
A německá vzducholoď nad frontou v roce 1916, to snad ne. Možná tak nad východní, ale i to bych se divil. Po ztrátách na začátku války vzducholodě nad frontou neoperovaly.


A jinak na konci upotávky je odkaz na produkci - stejní co produkovali Patriota a Den Nezávislost. Tak tyto dilmu rozhodně nepovažuju za nějaké extra povedené kusy. Ovšem amíci by asi udělali i z Bitvy o Británii milostný příběh.... (chybí mám blicí smajlík)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

fatale: to ja som priateľku zobral na nejaky podarený krvák až bolo zle mne samému a potom som ľutoval, že som s ňou nešiel na Perfekt Storm, to tam lietalo celkom slušne techniky - spadol aj nejaky ten UH 1 Sea Hawk ked nestihol natankovať a bola to jednoducho aj o technike aj srdcovej zalezitosti a riadny dojak uf
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Tak já se s přítelkyní seznámil přes letadla :lol:

k černouškovi:
rbull http://www.aaregistry.com/african_american_history/2802/Eugene_Bullard_a_first_in_military_aviation píše:Eugene Bullard nesloužil v AEP (American Expeditionary Force) ale v LFC (Laffayette Flying Corps) - což byla záležitost francouzského vojenského letectva (FAM) , byť s cizineckou účastí. Podle toho co píšou v tom článku se v Americe sice narodil, ale brzo vajchnul do UK, kde nějakou dobu pobýval a pak pokračoval do Francie, kde se dal do Cizinecké legie. V ní taky zahájil válku jako pěšák a po bitvě u Verdunu se přestěhoval do LFC. Tam nalétal asi dvacet misí a sestřelil dvě letadla. Se vstupem USA do války byli američtí piloti z LFC rekrutováni do AEP a museli projít lékařskou prohlídkou. Bullard prošel, ale stejně nebyl přijat - z rasových důvodů. Podle všecho to těžce nesl, popral se s nějakým důstojníkem v LFC a za to ho od LFC vyhodili, takže dosloužil zase u pěchoty.
Po válce si v Paříži založil night club a ten provozoval až do okupace v r. 1940 kdy po účasti při obraně Orleansu byl raněn. Přes Španělsko uprchl do USA, kde se nějakou dobu léčil. Při shánění zaměstnání zjistil, že pověst z Francie ho v New Yorku diskriminuje . Vystřídal "devět zaměstnání", následky jeho zranění se zhoršovaly. Snažil se znovu získat klub v Paříži, ale ten byl zničen za okupace. Francouzská vláda mu poskytla v této věci odškodnění (!), za které si zakoupil byt v Harlemu...

V roce 1959 byl francouzskou vladou dekorován řádem Rytíře Čestné legie. Poslední léta jeho života v NY jsou provázena nejastnostmi a chudobou. Tam také v roce 1961 umírá. Byl pohřben mezi francouzskými důstojníky ve oddělení francouzských válečných veteránů na Flushingově hřbitově v NY. V roce 1994 - třiatřicet let po své smrti, a sedmdesátsedm let poté co byl propuštěn z americké vojenské služby v roce 1917, Eugene Bullard byl posmrtně jmenován podporučíkem U.S. Air Force...


Amíkům se hodil do krámu na podporu jejich mýtu o americké multirasové společnosti. Z textu je zcela evidentní, že ten kdo neměl s černochama problémy byli Frantíci (jako koloniální mocnost měli s integrací barvených značné zkušenosti), kteří byli schopni jejich služby ocenit a vyjádřit vděčnost - naopak Američani s nima nakládali jak s shitem. A že si až v roce 1994 vzpoměli asi o něčem taky svědčí. Imho první regulérní letecká jednotka v USAF s černochama byli Red Tail Angels ve WWII. Ale to už je zase jiná pohádka...
zeppelin:
Skopčáci skončili s náletama zeppelínů až v červnu 1917.
http://www.spartacus.schoolnet.co.uk/FWWzeppelin.htm
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No nevím z těma vzducholoděma nad frontou, v Němečkovi se myslím mluví o zastavení letů nad frontou (ve dne) již začátkem války. Důvodem byly ztráty důsledku pozemní palby, vetšina vzducholodí operuje posléze jako námořní.

V srpnu 1917 je zrušena armádní vzduchoplavba, námořní je činná až do konce války.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Ve dne je asi museli zrusit driv, litalo se s nima hlavne v noci.
válka je vůl
Gruppenführer
Příspěvky: 3
Registrován: 29/10/2006, 13:55

Příspěvek od Gruppenführer »

no tak tento film som videl, fuj. väčšia sra*ka už nemôže byť. úplne o ničom a ako napísal fatale tak amíci=nadludia
Obrázek
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Tak sem to taky viděl.

Dějově plytké (tato hláška není z mé hlavy, ale vystihuje film).
Souboje jak z hvězdných válek.
Zaráželi mě i hromadné starty, letka 12 (15?) letadel se ve formaci jako na povel zvedne z letiště, fakt dobrý.
Poslední souboj mírně řečeno "přitažený za vlasy".
Zbytek zmíněn výše

Napadají mě dva plusy:
- celkem nevýrazné lovestory
- Jean Reno, toho fakt můžu

Ad zastřelení na zemi sestřeleného US pilota prolétajícím Němcem: může to mít reálný podklad, nebo to jen dokresluje špatnost Němců (podobně jak útok Japonců na nemocninci ve flimu PH)?
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“