Nepřítel před branami

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
cayman
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 276
Registrován: 2/6/2005, 22:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od cayman »

Pegeucko píše:V tom filmu je více "nepřesností".
Třeba ta scéna 2 vojáci na 1 pušku.
Zde se zaměňujou roky. V r.1942 se již nic takového nedělo!!
Byl to občasný jev v r.1941. Velké ztráty, zbraňe padlých a zajatých zůstávali na území obsazeném nepřítelem a zbrojní výroba díky rychlému postupu v západní části SSSR přesouvána za Ural, kde ale ještě není zahájená výroba, která by odpovídala válečným požadavkům.
Na rychlo mobilizovaným zálohám se tak nedostává plného vyzbrojení a jsou vyzbrojeny třeba jen z 2/3 (1/2 je opět fikce).
Stačí se podívat na válečnou výrobu v r.1942(např T34 - 12.500ks) a díky zjednodušení konstrukce samopalů jich chrlili zbrojovky(např.v Tule) velké množství.
Takže -v r.1941 to byl občasný jev, v r. 1942 už je to "velmi odvážné tvrzení".
Zato frontalny utok proti opevnenym poziciam ostal oblubeny az do 1945... Nas mnogo...
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Asi se to nehodí idologicky?No par dílu mám ,kdysi jsem si kupoval abíčka v antikvariatech kvuli vystrihovankám.Ješte byl peknej tématicky hodící se k druhé svetové jmenoval se vrabčák o klukovi kterej pres polsko utíkal do francie k vojákum a chtel k letcum a končí to jak už v obsazený francii ukradne pruzkumnýho čápa a nad kanálem je sestřelí messerchmit a zachraní je anglická lod.Melo bejt pokračovaní a nebylo.Abíčko bylo výbornej časák jenže se změnilo jsou tam spíš počítačový hry a mobily
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Ten komiks z ABC na jejich stránkách není,ale na netu se najít dá,třeba tady: http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/up ... banner.htm
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Uživatelský avatar
Sherman M4A1
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 3/5/2007, 18:10
Bydliště: Mukarov Vally

Příspěvek od Sherman M4A1 »

Zadnej film takovyho formatu se nevyhne zprofanovani.. Pokud chcete historickou vernost, koukejte na dokumenty :wink: .
Tyhle filmy beru jako odpocinkovou zalezitost na vyborne tema :-? . A Enemy at the gates byl jeden z tech povedenejsich.
Obrázek

"Army: A body of men assembled to rectify the mistakes of the diplomats."
- Josephus Daniels
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

Knížka s tímto námětem se jmenuje válka krys. Je dost dobrá

http://www.market-place.cz/index.php?me ... l&id=11053
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Tak ti knihu sem, četl. Výborně napsané, čte se jedním dechem. Když sem ji četl dával sem si limit kolik kapitol za večer můžu přečíst, abych to nepřečetl najednou.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

a kolik jsi si jich povolil?
Je to opravdu super příběh a krásně se čte
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

tak jednu dvě, ale bylo těžké přestat, fakt dobrý čtení
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

tak to máš pravdu, hlavně ta pasáž, kdy Zajcev střelí Thorvalda a pořád váhá jít se pod ten plech podívat. Měl jsem co dělat, abych neotočil stránku a nepřečetl si, jak to dopadlo. Knížku jsem četl dřív, než jsem viděl film.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Přesně, já napřed viděl film a pak sem četl knížku. Věděl sem jak to dopadne, ale pořád sem byl napjatý esi se to přece nějak nezvrtne a autor umí napětí dobře dávkovat, takže je problém se od knihy odtrhnout případně jak píšeš neotočit o list dopředu dřív než bys měl.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“