Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Už ten název zavání senzací a nepravdivými údaji. Trezor jsme byli, ale poněkud v jiném smyslu. A pouze uvést Čechy - to není historik.
Tj. kdyby někdo natočil film - Československo - pokladnice pro Hitlera, to by byla jiná...
Z.LUDKA
Příspěvky: 8
Registrován: 5/9/2008, 01:50
Bydliště: Daleko od Moskvy

Čechy trezor nacistů - Českolipsko.

Příspěvek od Z.LUDKA »

Přídávám se ke kolegovi, to DVD je brak bez hlavy a paty. Kdo to natočil neví o této problematice vůbec nic, je to tahák na peníze z kapes a celková délka není 40 minut ale 35.Českolipsko znám a tu skálu o kterou se jedná také. Nekupovat raději to utratit za pivo!!!
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od TonyHazard »

Jak jsem upozorňoval v únoru a květnu tohoto roku na nový titul (Encyklopedie 2. světové války) od nakladatelství Amercom, tak je to zde. Již minulý týden vyšlo první číslo (zavádějící cena 29,-) s přiloženým DVD (blesková válka). Časopis je dostačující, ale DVD mě svou délkou (uvádí se 28 minut) přes 25 minut trochu zklamalo. Já si myslím, kdo by měl zájem, toho 29,- Kč nepoloží, a může si udělat vlastní názor.
Také tento týden je v prodeji další produkt tohoto nakladatelství, a to, Vojáci dvacátého století, Jedná se také o časopis (díval jsem se do něj, a nevypadá to zle) s přiloženou figirkou. První číslo ,, Voják Afrikakorpsu,,Je tam docela podrobně popsáno složení jednotek, uniformy aj. Také za zavádějící cenu 29,- Kč. Jako test se to vyplatí, jen velikost figurky jsem nedokázal zařadit (podle mne poměr asi 1: 18-16).
V žádném případě to neberte jako propagaci, záleží na každém, jak to vezme, jen plním co jsem v únoru slíbil.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Tipy na filmy

Příspěvek od TonyHazard »

Chtěl bych upozornit, tento týden vyšel dokument ,,Kamikaze v barvě, délka asi 80 minut, jak je uvedeno, barevně. Velmi dobrý dokument o dopadu této sebevražedné taktiky Japonců ( na 71 potopených nebo zničených lodí, ztráty kolem 7000 osob /tisíce zraněných/ na druhé straně 2500 japonských pilotů) něco pro "caymana "(např. detaily opravy přistávací plochy letadlové lodi) i pro ostatní. Doporučuji

Vyšlo toho více : např. Pod kameným nebem, neviděl jsem, nemohu se vyjádřit.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Tipy na filmy a dokumenty

Příspěvek od TonyHazard »

Minulý týdem začala vycházet "Válečná mašinerie nacistů ", koupil jsem 1. díl "Armáda", mám z toho rozporuplný pocit, doporučit či ne? Některé záběry znám odjinud a není to moc dlouhé, takže rozhodnutí nechám na každém samém. Nutno vidět, mělo toho být asi deset dílů. Cena jako obvykle, do 50,- Kč (Vydává to Filmag).
Dnes vyšla 2. "Letectvo"
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Koupil jsem si v levných knihách "Tajemnou záři nad pacifikem". Podobně jako s tím ruským Sektorem - děj nic moc, ale záběry unikátní. Například jsem nikdy nikde jinde neviděl přistání stíhačky na CVN do záchytné sítě (!)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Tipy na filmy a dokumenty

Příspěvek od TonyHazard »

Koupil jsem z vydavatelství Midofilm Brno dokument "Tygři oceánů", jsou to tři díly, 1. díl má 120 a další dva 176 minut (!). Mám prohlédlé 1. díl a větší část 2. a už mohu hodnotit velmi dobré.
Zde cituji z nabídky :
Tyto dobové materiály zobrazují využití námořnictva během nejdůležitějších bitev 2. světové války. Uvidíte střety válečného námořnictva Spojenců a Osy v největších bitvách let 1939-1945. Sledujte konvoje brázdící vlny Atlantiku a Tichého oceánu, útoky ponorek a odvety torpédoborců. Dokument je plný záběrů námořního letectva a pěchoty, ale především letadlových lodí a křižníků válečného námořnictva.
1. díl. :
Staňte se svědky zákeřného útoku na Pearl Harbor, bitvy o Guadalcanal a Iwo Jimu nebo vylodění v Normandii. Dále válka o Atlantik aj.
2. díl. :
Akce v jižním Atlantiku, ve Středozemním moři, konvoje severní cestou do SSSR, aj.
3. díl. :
Vlčí smečky, Ohnivé peklo, Najít, uštvat, potopit!, Černé moře, Iwo Jima, Božský vítr ,Vítězství a mír
(pokud by někoho zajímalo přesné znění částí 1. a 2. dílu, mohu dodat)
cena dokumentů je 150,- Kč + 68 ,- Kč přepravné a 21,-Kč balné.
Pro příznivce námořnictva i jiných : Doporučuji
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Re: Tipy na filmy

Příspěvek od jean2005 »

TonyHaz píše:Pánové, hoďte sem názor, jestli koupit , kdo to už viděl. (mám to odložené)
1.) od Filmagu - Leningradské nebe - 2. díly
2.) -----,,------ - Bitva o Berlín - 2. díly
Dík za odpověď.
Leningradské nebe jsem nedávno shlédnul. Je to totální konina, což jsem ovšem čekal ze dvou důvodů:
1) jako všechny ex-sovětské filmy o válce jde jen o propagandu a ne o nějakou historii.
2) vlastním knižní předlohu tohoto zázraku (kořist z bývalé knihovny ROH), takže jsem předem tušil, co můžu čekat. Na druhou stranu ta knížka je ještě mnohem stupidnější. Je plná vět typu: "...naši piloti neměli žádné ztráty a Focke-Wulfy padaly do vod Finského zálivu po desítkách...", nebo když (po dodávce Hurricanů) prohlásí jeden z pilotů, do té doby létajících I-16 něco jako: "no, vypadá tak nějak primitivně, ale snad se tím dá i létat..." (sic!!)

Jediný důvod, proč vidět tento film, vidím jen pro fandy sovětských letadel (třeba moje maličkost), protože v prvním díle je spousta záběrů famózních I-16.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Vzhledem k tomu, že INVEX tentokrát nestál za nic (0 přednášek/konferencí) jsemn shlédl Tobrůk.

Film je natočený skvěle, je brutálně naturalistický a herci jsou opravdu věrohodní - jenže to má jeden problém: absenci děje. Když se na to podíváte a někdo se vás zeptá, o čem že to vlastne bylo, tak mu můžete říct akorát "o válce".

Ale stojí za shlédnutí - jednou.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Já sem to teda zatím neviděl, ale chtěl bys, aby to mělo nějakou milostnou zápletku jako Perlová zátoka?
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

To v žádném případě ne - ale byl bych vděčný za nějakou dějovou linii, třeba tvořenou tím, jak vlastně češi bojovali od začátku až do konce až nakonec vyhráli, bla bla. Nebo alespoň zápletka ve stylu blackhawk down (určitě by se tam něco takového našlo - myslím v historických pramenech). Jenže takhle to bylo spíš ve stylu "pohled do jednoho dne války obyčejné čety" a kdyby to trvalo o hodinu více nebo méně, málokdo by to postřehl. Jak říkám, skvěle natočené, ale dívat se na to dá jen jednou.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

cover72-já jsem nejdřív četl několik recenzí na Tobruk a šel jsem na něj v pátek.Souhlasím s tebou, že to je v podstatě "pohled na několik dnů obrany Tobruku" očima jedné čety.Ovšem klidně bych ten film zařadil k Nebeským jezdcům.Marhoul si dal úzkostlivý pozor, aby použil dobově věrnou výstroj a výzbroj, což ho staví nad rozpočtově daleko "silnější" snmíky typu Bitva v Ardenách (kde jezdí M-24 Chafee upravený na Pantera/Tygra).Navíc mi připadá, že ten film je daleko víc o lidech,než o válce- potažmo o češích ve válce.Na Tobruk bych rozhodně znovu nešel, ale ten símek je rozhodně silnej..............a smutnej.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Po krajně neblahých zkušenostech s filmem Tmavomodrý svět, se mi na to ani nechce. Počkám si DVD aby mi nebylo líto peněz za vstupné jako v případě prvně jmenovaného filmu.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pátrač-tak Tmavomodrý svět to určitě není. Pokud bych skutečně k něčemu přirovnával (i když velmi těžko), tak k těm Nebeským jezdcům. Pokud nečekáš žádnou komplikovanou dějovou linku (ten film je syrová jednoduchost), bude se ti líbit, pokud tě odhaduji dobře, tak by jsi na něj podruhé také nešel.......
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dneska jsem objevil v trafice asi nejlepší československý film o WW2 - NEBEŠTÍ JEZDCI.
Do něčeho podobného se rozhodně vyplatí těch 49 čechokreditů investovat...

http://www.csfd.cz/film/7395-nebesti-jezdci/
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

sa58 píše:Dneska jsem objevil v trafice asi nejlepší československý film o WW2 - NEBEŠTÍ JEZDCI.
Do něčeho podobného se rozhodně vyplatí těch 49 čechokreditů investovat...

http://www.csfd.cz/film/7395-nebesti-jezdci/
Jojo, tenhle film je paráda, já bych ho i označil za nejlepší leteckej film, co jsem viděl, při vší úctě k BoBu :)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Připojuji se k poměrně pozitivnímu hodnocení filmu Poslední pancéřový vlak. Není to špatné a ten pancéřák je luxusní.

Jinak jsem marodil a postupně shlédl celý seriál Trestný prapor. Poměrně mě to zaujalo. Ale jestli bych to doporučil nevím. Asi ano, dá se na to koukat a jsou tam zajímavé věci. Zkuste
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Pátrač píše:Jinak jsem marodil a postupně shlédl celý seriál Trestný prapor. Poměrně mě to zaujalo. Ale jestli bych to doporučil nevím. Asi ano, dá se na to koukat a jsou tam zajímavé věci. Zkuste
Zkoušel jsem na to koukat, horkotěžko jsem vydržel první díl, pak jsem zkusil druhej, jestli nebude lepší, ale po několika minutách jsem to celý smazal, není to můj šálek kávy, stejně jako jakejkoliv jinej válečnej film z Ruska, prostě mi jejich styl nesedí, ačkoliv často ani nevím proč.
Jinak film s válečnou tématikou, kterej 100% doporučuju, se jmenuje "Warriors", už jsem ho tu někde myslím zmiňoval. Jen není dobrý si ho pouštět na noc, špatně se pak spí.
TonyHazard píše:Upozornění : Na stáncích se objevil nový dokumentární seriál. Prý nová závažná fakta. Má to být měsíčník. První díl se jmenuje Čechy - trezor nacistů I. podtitul : Českolipsko. Kdo to výrábí jsem nezjisil, nedalo se také zjistit jak je to dlouhé, tak jsem požádal ,,mého dodavatele'' trafikanta (který se mimo jiné částečně zajímá o vojenskou techniku a dokumenty, který mi doporučil dokument 1. světová válka /více jak 3 hodinový dokument, cena 150,- super / aby se na to podíval. Hodnocení : velmi mizerné, obsahuje převážně záběry z dnešní doby, a jen 40-ti minutový ,,dokument'' za neuvěřitelnou cenu 150,- Kč. Trafikant zrušil další posílání tohoto dokumentu, se slovy ''To je neprodejné''. Takže můj závěr : Dokument : Čechy - trezor nacistů I. - Nedoporučuji
Stáhnul jsem to a kouknul, je to taková prazvláštní slátanina, koukal jsem i na stránky vydavatele, tlemí se tam Troška :D A celý to vypadá jako podvod, protože další slibovanej díl už, alespoň co lidi psali, nevyšel a nevyjde...
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Myslíš tento Warriors?
http://www.csfd.cz/film/46826-warriors/

Kdysi jsem ho viděl v TV, je to depka jak prase... Pokud se nepletu, byla tam scéna, kdy prováděli čistku Chorvati, barák od baráku, granátů bylo dost...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

sa58 píše:Myslíš tento Warriors?
http://www.csfd.cz/film/46826-warriors/

Kdysi jsem ho viděl v TV, je to depka jak prase... Pokud se nepletu, byla tam scéna, kdy prováděli čistku Chorvati, barák od baráku, granátů bylo dost...
Jojo, to je přesně ono, dávali to ve filmovým klubu na ČT. Já to od tý doby viděl ještě tak... 10x? Až si říkám, jestli nejsem magor, vím, že z toho budu mít totálně zkaženou náladu, ale stejně si to pustím znovu...
Bavil jsem se o tom filmu s kamarádem, je Srb, žije v Bělehradu, povídal, že je zatraceně dobře natočenej, skoro jako dokument, byť to v reálu bylo ještě o něco horší.
válka je vůl
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“