Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

kozlustechnykus píše:Na navrat te veleknezky jsem asi zapomel.
Snih tam mozna bude - herec byl prej viden na letisti v Irsku, kde by se ted melo natacet.
To nic neznamená. V minulé sérii byl také Tywin Lannister. Charles Dance ho hrál ale celou dobu mrtvého.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

Možná spíš pro pamětníky, ale začli vycházet i nové Akta-X. A kdo měl rád ty původní, mohli by se mu líbit i ty nové. Za dobré. Viděl jsem 4 díly a jeden z nich asi nejzábavnější díl akt X ever.
A během zimních večerů jsem zkusil i seriál Lucifer a rozhodně milé překvapení. S malým podpisem Neila Gaimena a zajímavým (a vtipným) hlavním "hrdinou".
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Tempik píše:Možná spíš pro pamětníky, ale začli vycházet i nové Akta-X. A kdo měl rád ty původní, mohli by se mu líbit i ty nové. Za dobré. Viděl jsem 4 díly a jeden z nich asi nejzábavnější díl akt X ever.
A během zimních večerů jsem zkusil i seriál Lucifer a rozhodně milé překvapení. S malým podpisem Neila Gaimena a zajímavým (a vtipným) hlavním "hrdinou".
Desátá řada se opravdu povedla, ale přidám poznámku. Televize Prima Cool kde se seriál vysílá vystříhala některé scény, takže doporučuji se podívat spíše na originální verzi. :sad:

PS: Obrázek pro Alfika :)

Obrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »



Im Labyrinth des Schweigens (V bludišti mlčení) je fiktivní dramatizace jejíž hlavní postavou je mladý státní návladní Johann Radmann z Frankfurtu nad Mohanem, který přivádí na světlo už takřka zapomenuté peklo VL Auschwitz. Jeho postava je ztělesněním tří skutečných státních návladních, kteří připravili žalobu pro následný proces: Gerhard Wiese, Joachim Kügler a Georg Friedrich Vogel. Vzpomínky Gerhard Wieseho na proces ovlivnili i samotný scénář. Na Německou premiéru byl Gerhard Wiese pozván jako čestný host a publikum ho přivítalo potleskem ve stoje. Proces probíhal v letech 1963 - 1965, a v samotném Německu oživil již takřka zapomenuté temné období, které mladá generace neznala a stará se na ní pokusila zapomenout.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »


Síla se probouzí mně sice moc neuchvátila, ale Rogue One by mohlo. :)



Ačkoliv starší záležitost, obávám se, že do Čech ještě nedorazila, což je veliká škoda.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

SW mě nechávají vcelku chladné, ale ta Heawy Watter by mohla být zajímavá. Sice do toho zapletli pohádku o německé bombě, ale snad bude aspoň film jako takový za něco stát.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Neco pro pametniky,cesky film /udajne nejslavnejsi/ z roku 1958
Vynalez zkazy
Digitalne upraveny.
Dnesni mladiky asi nezaujme,ja si ho uzil
http://video.aktualne.cz/vynalez-zkazy- ... position-1
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Franz Trubka píše:Neco pro pametniky,cesky film /udajne nejslavnejsi/ z roku 1958
Vynalez zkazy
Digitalne upraveny.
Dnesni mladiky asi nezaujme,ja si ho uzil
http://video.aktualne.cz/vynalez-zkazy- ... position-1
Mám ten pocit, že se remasteru dočkaly všechny Zemanovi filmy. A netvrdil bych, že to dnešní generaci nezajímá. Z vlastní zkušenosti vím, že rozzáří oči desetiletému klukovi, teenagerovi, dvacátníkovi i čtyřicátníkovi... tohle je zkrátka nadčasové.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Docela jsem rad, ze se se mylim...
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pátrač »

Zeman - vskutku srdeční záležitost. Nemám co bych dodal a tak jen- když bude něco v bedně, je to rozhodně lepší než Esmeralda.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Karel Zeman má muzeum v Praze (v podstatě pod Karlovým mostem), prostorově sice nijak velké, ale hlavně pro děti bezvadné (pro dospělé taky dobré).
Návštěvnost tam je dobrá a když je den otevřených muzeí, tak se tam ani nedostaneš, jaký je zájem.
Díky vybraným penězům ze vstupného, prodeje filmů, suvenýrů atd. jsou všechny Zemanovy filmy postupně digitalizovány - nedávno to byly tři, ostatní průběžně následují
http://www.muzeumkarlazemana.cz/cz
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Karel Zeman je myslím celosvetove uznávaný. Predpokladám, že každý študent filmu nech už je hocikde na svete, tak prejde aj jeho tvorbu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od kozlustechnykus »

Zpatky ke hre o truny. Nasel jsem zajimavej fanouskovskej vytvor. Myslite, ze to dopadne takhle? :)
Obrázek
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

kozlustechnykus píše:Zpatky ke hre o truny. Nasel jsem zajimavej fanouskovskej vytvor. Myslite, ze to dopadne takhle? :)
Ať tak či tak, stejně nebude nic vědět... :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Po televizní, a ne úplně špatné "Operaci žralok", je tu další zpracování osudu USS Indianapolis s názvem "USS Indianapolis: Men of Courage". Jen doufám, že ještě zapracují na CGI, protože zatím třeba ty B-29 vypadají jako deset let starý špatný vtip.

Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Začal jsem sledovat novou řadu seriálu Hra o trůny a John Sníh, podle očekávání oživený Rudou kněžkou, už zase velí Noční hlídce. Jeho oživení bylo nepochybně dopředu naplánováno, takže má logiku, ale způsob jakým se do hry vrátila Sansa a Theon mně moc nesedí. Na konci minulé série před zraky celé posádky společně skočili z převysokých hradeb Zimohradu a teď se zase bez nějakého vysvětlení vracejí do děje, aniž by utrpěli nějaké zranění. To mi přijde jako laciná improvizace
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

No, mne to zas tak improvizované nepřijde. Každopádně Sníh na noční hlídku hodil bobek a půjde si svojí cestou :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

improvizované ani ne, spíše blbě natočené. V knihách taky skáčou z hradeb, ale v okolí Zimohradu už jsou obrovské závěje sněhu (dopad bude až v další knize, která stále nevychází).
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“