Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Alfik píše:Co jsem slyšel od Poláků, tak mnohem více než představitel Geralta vadil představitel Jaskiera :) On to byl v té době už velmi známý herec - hrál v nekolika historických filmech, a vždy tutéž postravu, hlavní postavu - Wolodyjowskiego. Tedy něco jako když dlouholetý herec a představitel Jeníka z Prodanky náhle hraje druhořadou postavu, a jednak už měl svá léta. Na rozjíveného, rozmazleného, rozlítaného bonvivána a donšajna prostě podle nich špatná volba.
Ano, Marigold se tvůrcům polského seriálu opravdu nepovedl. Takhle jsem si jej vážně nepředstavoval a špatné obsazení důležité postavy seriálu v očích fanoušků určitě nepřidalo.
Alfik píše: Ono je vůbec zajímavé, že ten seriál se ve světě setkal s víceméně příznivým hodnocením, ale rozhodně byl strhán v Polsku...

Mně se seriál i přes laciné vizuální efekty líbil. První dva díly byly sice hrozné, ale když se scénáristé drželi knižní předlohy (třeba v epizodě Menší zlo), tak to většinou fungovalo, a myslím že i nová generace fanoušků Sapkowského knih v tomto starém seriálu pořád najde něco pozitivního.
Alfik píše:Připomenu ještě, že některé věci, které si tvůrci seriálu přizpůsobili, jako např. dva meče na hřbetě, popis různých škol (v povídkách jsou sice jmenované ale jinak o nich není skoro ani slova) apod., se od té doby objevují stále. Včetně herní trilogie.
Opravdu tam nosil Geralt na zádech dva meče? Nedávno jsem se znovu podíval na epizodu Menší zlo a jasně si vzpomínám, že když Geralt přitáhl do Blavikenu zabitou kikimoru, měl na zádech jenom jeden meč, stejně jako když později umravňoval Cikádu.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3891
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od HONZIK11 »

...Voloviny zhuleneho SapkoWskeho. RECENZE JSOU TAKY BEZVA.
Sapkowski spíše zdůrazňuje odstíny „šedé“: například jeden z vládců, jenž se dopustil incestu s vlastní sestrou, je vykreslen jako starostlivý otec.... bezva opravdu jsem se vic dozvedet nemohl.


Ten druhy mec si ocividne pichl do p.r. d. E. L . E.
Jen tak dal panove nebo spise deti skolou povinne ?

Nebudu se sebevrazdit,, ofiko,, jako Kouzelnik ,budu se jen vyhybat teto strance.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 4/11/2019, 10:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

:D freedom. Nerozumíš, neživíš, nepřepínej. A hlavně, respektuj a toleruj :lej:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

jarl píše: Opravdu tam nosil Geralt na zádech dva meče? Nedávno jsem se znovu podíval na epizodu Menší zlo a jasně si vzpomínám, že když Geralt přitáhl do Blavikenu zabitou kikimoru, měl na zádech jenom jeden meč, stejně jako když později umravňoval Cikádu.
Aha, no to mám od těch Poláků - já to viděl někdy v devadesátkách :) Někdy se na to znovu podívám a pak budeme chytřejší :) nebo budu věřit tobě že to tam není.
V povídkách ho měl na sedle, na Klepně. Na zádech nosil jen jeden.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Herdek, někde mám polského Zaklínače ještě na DVD a jak se o něm bavíte, dostávám chuť si ho zase pustit. :wink:

Ten nový americký na mě zatím působí z trailerů docela dobře. Ikdyž Cavilla byl raději viděl jako Supermana, ale i tady bude určitě super. Sice mi přijde, že herecky není bůhvíjak skvělý, ale charisma jednoznačně má a když má dobré režisérské vedení, dokáže podat výtečný výkon.


Jinak, do kin co nevidět přijde Midway. Jsme na ní opravdu natěšený jako malý, po dlouhé době válečný film z moře. :D Dokonce bych Emmerichovi i odpustil ahistorický přístup, kdyby třeba v rámci svojí megalomanie navýšil počty, takže by Japonci měli 15 letadlovek a vyslali by do útoku 30 000 letadel. Záběr na japonský svaz, jak zastíní slunce a proti němu se vrhá osamocený americký hrdina za patřičné heroické hudby a s hláškou "Pojďte si pro to vy vesmírní japonští šmejdi" by byl boží. :twisted:

Jen se teď nesmím moc těšit, protože potom mě obvykle film zklame. Takže si nastavím očekávání asi jako na většinu českých filmů, tedy na -1. :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pegeucko »

Zajímavý film, který doplňuje bílá místa bolševické alternativní(vyrobené) historie, kterou se jejich pohrobci pokouší stále vnucovat světu.

ЧОРНА ПІХОТА – БИТВА ЗА ДНІПРО
Černá pěchota - Bitva na Dněpru

https://www.publika.ua/post/636961/
Zde je zajímavá recenze v UA - částečně přeložím:
Když vstoupila Rudá armáda na území Ukrajiny, začali násilně mobilizovat Ukrajince prakticky všech věkových skupin(16-60) z měst a vesnic Levobřežní Ukrajiny. Měli tak Stalinovími slovy "smýt hanbu za pobyt na okupovaném území".
Nedostali uniformu, žádný výcvik a šli v tom co měli na sobě rovnou do první linie. Dostali tak přezdívku "kabátníci" či"bundovníci" -"пиджачники". Vyzbrojení 300.000 "pidžatniků" proběhlo v tomto duchu slovy Žukova: Automatické zbraně jim nedávat, ty mají bezpečnostní oddíly za nimi. Když jim dáme 300.000 automatů, z bezpečnostních oddílů nic nezbyde, všechny pokosí a zdrhnou k Němcům. Dejte jim "Trechlinějky" vzor 1891.
Za této situace tak z 300.000 "pidžatnikov" coby "kanonenfutr" zemřelo 250-270.000. Vysoké ztráty se pak odůvodňovali tím, že Stalin chtěl dobýt Kyjev k výročí bolševického převratu 7.listopadu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Pegeucko píše:Zajímavý film, který doplňuje bílá místa bolševické alternativní(vyrobené) historie, kterou se jejich pohrobci pokouší stále vnucovat světu.
Jojo. Tááák strááášně se furt pokouší, že je to už osmdesát let všeobecně známá věc... proboha mírni se, vem si prášek, udělej si čaj, apod. NENÍ to bílé místo. NENÍ to žádná snaha o vnucování čehokoli pohrobčího.
Je to známá věc!
Na film kouknu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od kenavf »

Pegeucko píše:....odůvodňovali tím, že Stalin chtěl dobýt Kyjev k výročí bolševického převratu 7.listopadu.
Vidiš to, a komunisti a teraz Putin tvrdili že Stalin Kyjev oslobodil. Ešte že tu máme historikov a kaviarnikov z Brusele, inak by sa ľud pravdu nikdy nedozvedel.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pegeucko »

A jéje - Pegeucko natočil film, tak se místní partička "za Putina" zas na něj musí vrhnout.
Budu psát pomalu, aby jste to pochopili... je to FILM , který na téma historické události "někdo" natočil...... (někteří zvládají i učivo 2 třídy a umí i do 80)
Pegeucko měl akorát tu drzost to dát do téma filmy a přeložit, co se o něm píše !!!! Až bude nějaké oslava velkého jedinečného "a v našich srdcích nesmrtelného", máte stejnou šanci !!!
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Alfik píše: Jojo. Tááák strááášně se furt pokouší, že je to už osmdesát let všeobecně známá věc... proboha mírni se, vem si prášek, udělej si čaj, apod. NENÍ to bílé místo. NENÍ to žádná snaha o vnucování čehokoli pohrobčího.
Je to známá věc!
Na film kouknu.
Bohužel Pegeucko má částečně pravdu, po určitém tání v devadesátých letech minulého století se opět v Rusku začal prosazovat narativ stvořený komunistickou propagandou z dob SSSR. Ne sice v takové míře, opět je vybrán jako oficiální výklad, byť s určitými modifikacemi v případě věcí, které už není možno popírat (ikdyž to neznamená, že neoficiálně popírán není viz. Katyňský masakr, i na palbě se objevil uživatel, který ho popíral).
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Dzin píše:
Alfik píše: Jojo. Tááák strááášně se furt pokouší, že je to už osmdesát let všeobecně známá věc... proboha mírni se, vem si prášek, udělej si čaj, apod. NENÍ to bílé místo. NENÍ to žádná snaha o vnucování čehokoli pohrobčího.
Je to známá věc!
Na film kouknu.
Bohužel Pegeucko má částečně pravdu, po určitém tání v devadesátých letech minulého století se opět v Rusku začal prosazovat narativ stvořený komunistickou propagandou z dob SSSR. Ne sice v takové míře, opět je vybrán jako oficiální výklad, byť s určitými modifikacemi v případě věcí, které už není možno popírat (ikdyž to neznamená, že neoficiálně popírán není viz. Katyňský masakr, i na palbě se objevil uživatel, který ho popíral).
Já ale nežiju v Rusku, a něco mi říká že Pegeučko taky ne! :D
Ať si blbosti píše na Ruské weby. Všimni si, že nereaguji pokaždé, ale až když (z mého pohledu) napíše nehoráznost... Ke zkreslování Katyně jsem napsal pouze to, co se obecně ví, tedy kdo to oznámil, jak to oznámil, a proč okolo toho byly nejasnosti - ale je to bezpredmětné, neboť ke Katyni se Rusové přihlásili... bohužel, asi jste si toho nevšimli. Jinak si nelze vysvětlit, proč pořád o Katyni píšete, jako by se k ní Rusi nepřiznali.
Je to tedy z mého pohledu účelové nasazování psích hlav.
Jste-li "kontrášy", dělejte si co chcete. Bojujte si své svaté války i na Palbě. Já jsem spíše vědec než poliktikář. Chci fakta, chci popisy, a chci zdravou skepsi ke všem tvrzením všech zúčastněných stran. Tak to ma byť. Tak sa to ma robiť.
Dokud byla Palba vědecká a technická, a to i v politických vláknech, stála ze "něco". Od doby kdy se zpolitikářovala, stojí za tramtadá... ale to sem píšu už pár let, že.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
jozefhraskovec
Příspěvky: 1
Registrován: 22/11/2019, 17:52

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jozefhraskovec »

Ja aktuálne sledujem nový star Wars seriál a je skvelý https://filmplanet.to/online-serialy/the-mandalorian/
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Dík za doporučení a souhlasím.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od kenavf »

Dzin píše:
Alfik píše: Jojo. Tááák strááášně se furt pokouší, že je to už osmdesát let všeobecně známá věc... proboha mírni se, vem si prášek, udělej si čaj, apod. NENÍ to bílé místo. NENÍ to žádná snaha o vnucování čehokoli pohrobčího.
Je to známá věc!
Na film kouknu.
Bohužel Pegeucko má částečně pravdu, po určitém tání v devadesátých letech minulého století se opět v Rusku začal prosazovat narativ stvořený komunistickou propagandou z dob SSSR. Ne sice v takové míře, opět je vybrán jako oficiální výklad, byť s určitými modifikacemi v případě věcí, které už není možno popírat (ikdyž to neznamená, že neoficiálně popírán není viz. Katyňský masakr, i na palbě se objevil uživatel, který ho popíral).
A ten ruský naratív dosiahol toho že idú Vlasovovi v Česku stavať pomník. Človeku ktorý aktívne pomáhal nacistom v likvidácii nižšej rasy. Ale pár dní pred koncom vojny "prozrel" a obrátil aby si zachránil krk u američanov.
A budú sa oslavovať len ukrajinci pretože oslobodzoval predsa Ukrajinský front(alebo obsadzoval? voľaaký som z toho zmätený)

Toľko k prepisovaniu dejín.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Kouzelnik »

https://video.aktualne.cz/dvtv/pinkas-a ... 47ab5f122/


Jaroslav Pinkas v rozhovoru na DVTV (otázky kladla Emma Smetana)

Sice jsou pasáže se kterými nesouhlasím, ale řada názorů je pozoruhodných:
"Neexistuje jednotný pohled na historii, konsenzus se rozpadl."

"Může existovat i víc správních interpretací minulosti na základě stejných faktů."
R.I.P.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Těsně před premiérou seriálového Zaklínače tu máme další upoutávku:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

U Zaklínače pořád nějak nevím... ale na 1917 se docela těším.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

1917 asi neponechám nic náhodě a půjdu do kina. Zaklínače asi přenechám Home TV, ovšem že by na mne dosavadní trajlery působily nějak lacině, se říct nedá :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Kouzelnik »

Film: "71" https://www.csfd.cz/film/364816-71/komentare/

Zajímavý styl záběrů - leckdy mi připomínalo "střílecí hry" z pohledu třetí osoby

Příběh se mi zdál relativně plochý. Tj. nemá asi smysl přihlížet k dobovému kontextu jak by mohl vyplývat z anotace k filmu, bo film se kontextu příliš nevěnuje. Ani motivace jednotlivých postav není tak úplně jasná.

Na druhé straně - natočeno dost napínavě. Zejména ve druhé čtvrthodině filmu to člověka vtáhne do situace... i když nechápu jak je možné že ten v šedé větrovce při honičce ani jednou netrefil a nevím jaká to byla pistole s "bezedným" zásobníkem.
R.I.P.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“