Knihy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Knihy

Příspěvek od kozlustechnykus »

Ano, ty serie mnou postovane jsou fakt takove lehke cteni. Bartos je uplne jina liga a pro ostatni davam odkaz http://www.legie.info/kniha/8196-zoldneri

Prolitl jsem tohle tema, nahazel par linku do zalozek pro pristi stahnuti a s prekvapenim jsem zjistil, ze tady nejsou veci jako http://www.legie.info/autor/355-david-w ... hy#zalozky (asi moje nejoblibenejsi serie/univerzum) nebo http://www.legie.info/kniha/1675-robert-fabian-marinaci - ikdyz mam dojem, ze Fabianovo jmeno uz jsem nekde na Palbe cetl :)
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Knihy

Příspěvek od Zemakt »

Za pár kaček zajímavé čtení:

Doss Alto-Mýtus a skutečnost
Československá legie na italské frontě 1918
Josef Fučík

http://www.knihacek.cz/produkt/doss-alt ... F_QpPw_wcB
Tak jsem to dočetl, moc práce to nebylo cca 100 str., ale ten obsah. Ještě teď mám "otevřenou hubu", ve zkratce: vše bylo jinak, někde méně, někde více, ale v globálu více.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Knihy

Příspěvek od Zemakt »

Toto vypadá velice dobře:

http://www.svetkridel.cz/index.php?id=k ... 1394137730

Čs. letci v k.u.k. Luftfahrtruppen a k.u.k. Seefliegerkorpsu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Re: Knihy

Příspěvek od komisař »

kozlustechnykus : jsi moje krevní skupina, military scifi mám knihovnu a půl, přesně 168 knížek ( mám udělanou databázi ). Jestli chceš něco hodně "hustýho", tak si sežeň ASFALT od Štěpána Kopřivy, Crew 2009, ISBN 978-80-87083-40-6. Motto : "Žoldáci neumírají. Odcházejí do pekla, kde se spojují." Já dodávám : chudáci pekelníci !!!"
Obrázek
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Knihy

Příspěvek od kozlustechnykus »

Koprivu mam prectenyho asi komplet, ale diky :)
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
rotaran
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 100
Registrován: 26/1/2014, 12:53

Re: Knihy

Příspěvek od rotaran »

Taky se hlásím do klubu Asfalt je super :lej:
zijte dlouho a blaze
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od El Diablo »

Ukradená bomba. Jak se Rusům podařilo okopírovat atomovku
9. října 2014
V průběhu druhé světové války získali sovětští vyzvědači ve Velké Británii a ve Spojených státech několik vědců, kteří se podíleli na výrobě atomové bomby. A tihle levicově orientovaní lidé chtěli bojovat za mír na celém světě tím, že pomohou Sovětům postavit bombu – síly obou zemí se vyrovnají a nikdo se nepustí do dalšího konfliktu.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/stalin-spioni-b ... enstvi_kuz

Ukradená bomba. Sověti chtěli vědět, co vaří Američané v uranovém kotli

19. října 2014
Zkrácená kapitola z knihy VELKÉ ŠPIONÁŽNÍ OPERACE ČASU STUDENÉ VÁLKY (1945 – 1965), která právě vychází. Křest se koná ve středu 22. října v 17:00 v literární kavárně knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze.

Konec druhé části
Autor: Karel Pacner
Zdroj: http://technet.idnes.cz/tajemstvi-atomo ... enstvi_kuz
noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Re: Knihy

Příspěvek od noah11 »

Atentáty od šerosvitu dejín po naše časy, vydarené i neúspešné. Politická vražda ako prostriedok boja. Prečo musel zomrieť prezident Abraham Lincoln, John F. Kennedy, doktor Martin Luther King? Kto stál v pozadí atentátov, kto viedol ruku najatého vraha? Touto témou a otázkami sa autor v diele Atentáty ktoré mali zmeniť svet,pisateľ zaoberá. Autor: Václav Pavel Borovička
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Knihy

Příspěvek od Franz Trubka »

Dobry odkaz, noahu 11. Tu knizku znam ,je zajimava a dobra
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od El Diablo »

Ukradená bomba: Proč Západ nevěděl o ruském atomovém programu
25. října 2014 19:32
3. část
Nad sovětskými agenty v programu americké atomové pumy se po válce začala stahovat mračna a většina z nich byla odhalena. Ale Západ vůbec neměl tušení, jak probíhá jaderný program v SSSR. Západní agenti na rozdíl od těch ruských žádné úspěchy neslavili.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/karel-pacner-at ... clanek-box
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od sego13 »

Obrázek

http://www.martinus.sk/?uItem=61394

Vyhnite sa sirokym oblukom ... vskutku skoda 6 Eur.
Fantazmagorie v style chrobaka truhlika, vsade bol, vsetko videl ... dokonca som nasiel cely odsek ukradnuty z Clostermanovho Velkeho cirkusu ...

fuj
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Re: Knihy

Příspěvek od Tkuh »

Milan Čepelka: Fronta v Dolomitech 1915 - 1917

Všude na to pějí chválu, je to fakt tak dobrý?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Knihy

Příspěvek od Zemakt »

V češtině zatím asi nejlepší co bylo na toto téma vydáno.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Knihy

Příspěvek od IgorT »

Prišla mi nová Válka Speciál, je venovaná odstreľovačom a ich zbraniam!
Obrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Knihy

Příspěvek od IgorT »

Elita armády / Československá vojenská generalita 1918 - 1992

viac na http://www.elitaarmady.sk

Publikácia (ako kombinácia vedeckej monografie a odbornej slovníkovej príručky) je výsledkom dlhoročného bádania, zhromažďovania a spracovávania nepreberného množstva archívnych dokumentov.

Obrázek
Obrázek
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Re: Knihy

Příspěvek od vodouch »

ARMY AND AIR FORCE TECHNICAL DIRECTORY English-Czech
&
Česko-anglický VOJENSKO-TECHNICKÝ SLOVNÍK
Reprint 2014
Vydal Leonid Křížek, nakladatelství Elka Press, Praha 2014

Citace:
"Poznámka redakce:
Tento slovník byl vytištěn za druhé světové války pro potřeby československých vojáků, kteří se v rámci britských ozbrojených sil účastnili boje Spojenců proti nacistickému Německu. V roce 1942 jej v Londýně vydala Studijní sekce Ministerstva národní obrany. Slovník měl sloužit čs. vojákům k rychlé orientaci a osvojení si anglického vojenského názvosloví v situaci, kdy již zvládli běžnou hovorovou angličtinu. Náklad nebyl uveden, ale dochovaných exemplářů jistě není mnoho. To nás vedlo k myšlence, vydat tuto ojedinělou jazykovou příručku v reprintu, především také z toho důvodu, že by mohla posloužit i dnešním překladatelům vojensko-historické literatury v lepším pochopení dobové odborné terminologie, ale také v orientaci v tehdejších vojenských zkratkách, hodnostech a jednotkách stálé britské armády. Její hodnotu oceníme především v případech, kdy selžou i "vševědoucí" internetové vyhledavače.

Nakladatel obdržel originální exemplář Slovníku darem od mjr. Vladislava Fialy, který prožil válku v uniformě příslušníka čs. obrněné brigády při výcviku v Anglii a posléze při obléhání Němci obsazeného francouzského přístavu Dunkerque. Tímto vzdáváme čest jeho památce."
Konec citace.

Poděkoval jsem Ježíškovi a pohroužil se do studia textu, jak jinak než s military tématikou. Z textu na mě vyplynul výraz "hinged floorplate". S nadějí jsem sáhl po svém novém slovníku ... bezúspěšně.

Situace mi potvrdila teorii 9/10 neboli v devíti z desíti slovníků hledaný výraz nenajdete. A ten desátý nemáte. Význam výrazu jsem posléze zjistil srovnávací analýzou s pomocí nespolehlivého vyhledávače.

Přesto je Slovník určitě zajímavou publikací.
Obrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Knihy

Příspěvek od Franz Trubka »

Larry Correia Lovci monster 1-4

Sci-fi ze soucastne ameriky. Je to ze spodnich pricek druhe ligy, ale za dlouhych zimnich veceru se to cist da
Lze to jednoduse stahnout
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Knihy

Příspěvek od Dzin »

Franz Trubka píše:Valka s Chtorrem je dilko rozsahle, ze ctyr pomerne dlouhych dilu by byla jedna zajimava knizka.
Autor se utapi v psychologii a dlouhych popisech, proste me to nechytlo.
Souhlasím, hltal jsme to kdysi an střední škole, ale když se k tomu vracím, už mě to tak nechytne. Ale pořád je to taková udpočinková literatura na dlouhé zimní večery, když zrovna není co jiného. Dobré je, že si člověk může přeskočit k těm pasážím, co jsou poutavější.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Hammer
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 27/1/2011, 21:25

Re:

Příspěvek od Hammer »

spitfire.v píše:Sidonie Dědinová - Edvard Beneš - likvidátor
No co k tomu napsat, dlouho jsem toto dílko "vydejchával" celkem nelichotivé čtení o nedávné historii. Objevil jsem několik nesrovnalostí, ale i kdyby byla jen z poloviny pravda, co se tu o divokém odsunu píše, tak je to hanba. Myslím, že msta na civilistech zvláště ženách a dětech nemá v civilizované společnosti místo a nedá se omluvit. Je to zvláštní psát a přemýšlet o tom ve vztahu k dnešnímu výročí vypálení Lidic.
Ono to má celkem širší souvislosti a beneš toho měl na svědomí podstatně víc, ale hanba se sudetskými Němci ještě vypluje na povrch pořádně. Dávám dohromady příběh našeho občana a při jeho sepisování jsem narazil na některá díla, přes které jsem se dostal k otázce československých Němců. Realita je taková, že 1/3 Němců (branců povinných nastoupit k mobilizaci) zradila svou vlast = buďto podlehla Hitlerovi nebo se prostě v ovzduší otevřených výhrůžek jejich rodinám bála narukovat, ale 2/3 Němců narukovaly. Ještě připomínka: v každém národě je 30% debilů, když to řeknu takhle natvrdo a zkráceně.

Hitler se ovšem Sudeťákům odvděčil po svém: on na rozdíl od přitroublých Čecháčků věděl, že se na ně spolehnout nemůže, nechal je decimovat v následných taženích v prvních řadách, domů se jich vrátilo docela málo a Beneš je následně ještě vypral do Německa. Češi se obrátili proti Němcům, vlastenec nevlastenec, odnášeli to i Židé mluvící Jidiš, všechna díla pamětníků od Ludvíka Svobody přes Klapálka až po Tofla mluví jednoznačně: neumíme se moc chovat. Českoslovenští Němci ovšem:

1: nerozkázali armádě složit zbraně
2: vydat Němcům nepoškozené zbraně, továrny, celý průmysl
3: neutekli do Anglie
4: neodmítli abdikovat a jako jediný kapitulant v čele nových spojeneckých vlád nevyžírali svoji polívčičku hraničící s vydíráním
5: neštvali Němce proti národu, kterému předtím vyrazili zbraně z ruky
6: neporušili spojenecké dohody o neuzavírání bilaterárních dohod v době trvání války a nespaktovali se v prosinci 1943 se Stalinem, čímž nás neodsoudili do sféry vlivu SSSR
7: Neokradli české podnikatele o jejich majetky
8: nepředhodili republiku Stalinovu pohunku Gottwaldovi v roce 1948
9: nezesměšňovali statečného prezidenta Háchu
Hammer
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 27/1/2011, 21:25

Re: Knihy

Příspěvek od Hammer »

Pavel Stehlík: Do temnoty. Kdo jste byli na vojně a ne u vojáků, asi vás to silně vezme tak do padesáté strany, pak povídá jaké to bylo v Afu a pak o tom co se mu stalo. Vynikající!!!!!
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“