Knihy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Knihy

Příspěvek od Polarfox »

komisař píše:Já jsem si počkal, až to najdu ( Stihače tanků ) v knihkupectví, prohlédl, vzdychl a odlehčil peněžeku. Stojí to za to, alespoň pro mě.
Ale jo, také jsem nad tím uvažoval. Může to být dobrý doplněk do knihovničky...cena standard, pár zajímavých věcí jsem tam zahlédl i při zběžném prolistování (alespoň typově). Takže pokud jsem předtím někoho odradil, tak je čas na revizi :D

Kdybych neměl pořádně nenačtených knížek až nad hlavu, další na cestě a provětranou peněženku (jen za poštovný a clo toho co mi teď cestuje z Japonska bych měl Stíhače tak 2x :) ), tak to asi koupím. Ale ono to z těch pultů neuteče a nebo se vrhnu na Bobeše :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Re: Knihy

Příspěvek od komisař »

Pro Polarfox :

Mám zkušenosti z Celní správy, dělal jsem tam vedoucího právního oddělení a správy příjmů, ale když se něco po......, tak jsem to měl na stole, stejně když si nevěděli kolegové rady ( nebo se jim nechtělo ) - právní to vyřeší !!!!. Takže jsem ochoten v případě zájmu vypomoci.

Oddělení 023.1 Celní - Praha – Pošta Celního úřadu Praha Ruzyně (dále jen „celní oddělení“) je určeno k odbavování poštovních zásilek přicházejících ze zemí mimo území Evropské unie (dále jen „třetí země“).

Zásilky, na které lze uplatnit ustanovení osvobození od dovozního cla dle Nařízení Rady ES č. 1186/2009 o systému Společenství pro osvobození od cla (dále jen NR 1186/2009):

zásilky, které splňují podmínky pro osvobození od dovozního cla pro zboží obsažené v zásilkách  odesílaných soukromou osobou ze třetí země soukromé osobě, která se nachází na celním území Společenství (dovoz neobchodní povahy do 45 EUR – články 25 až 27 NR 1186/2009). Zásilky vám doručíme. 

zásilky, které splňují podmínky zboží nepatrné hodnoty (ve smyslu článku 23 NR 1186/2009) pro osvobození od cla, nebo DPH (ve smyslu Zákona o DPH 235/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů). Nyní je v platnosti jeho novela, která snižuje bezdaňový limit ze stávajících 150 EUR na 22 EUR

Dovážené zásilky mohou být, v souladu s Nařízením Rady (EHS) č. 1186/2009 o systému Společenství pro osvobození od cla (dále jen „NR 1186/2009“), osvobozeny od cla jako „zásilky zboží nepatrné hodnoty“ nebo jako „zásilky zboží mezi soukromými osobami“:

1. Zásilky zboží nepatrné hodnoty
(články 23 - 24 NR 1186/2009) jsou zásilky odesílané přímo z třetí země příjemci, který se nachází ve Společenství a vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR na zásilku. Tyto zásilky jsou osvobozeny od dovozního cla, avšak osvobození se nevztahuje na:
 Alkoholické výrobky
 Parfémy a toaletní vody
 Tabák a tabákové výrobky
Vlastní hodnotou zboží se rozumí celní hodnota zboží, bez nákladů na dopravu a pojištění !!!

Osvobození zboží v zásilce od dovozního cla neznamená automatické osvobození od daně z přidané hodnoty (DPH).
Osvobození od DPH se řídí zákonem č.235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších úprav. Osvobození od daně při dovozu zboží je upraveno v § 71 zákona. Od daně je osvobozen dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR, s výjimkou alkoholických nápojů, parfémů, toaletní vody, tabáků a tabákových výrobků (§ 71, odst.3, písm.a) zákona). Takto vypočtený celní dluh (DPH) je pak předepsán k úhradě deklarantovi. Částku celního dluhu hradí adresát při převzetí zásilky na adrese doručení pracovníkovi České pošty. Nutno upozornit, že při doručování zásilky mohou být ze strany České pošty vybírány i jiné poplatky, které s činností celních orgánů nesouvisí (poplatky hrazené České poště za poskytnuté služby apod.).

Jako přepočítací kurz pro stanovení limitů pro osvobození zboží v zásilce od cla (tedy 150 EUR nebo 45 EUR), popř. od DPH (tedy 22 EUR nebo 45 EUR) v národní měně se užívají kurzy platné v první pracovní den měsíce října s účinností od 1. ledna následujícího kalendářního roku (viz čl. 18 odst. 2 Nařízení rady (EHS) č. 2913/92, kterým se vydává Celní kodex Společenství, ve znění pozdějších předpisů). Uvedený kurz zjistíte pomocí aplikace "Kurzovní lístek". Kurz EUR_LIMIT ve spodní části aplikace.

Tedy clo asi platit nebudeš, ale DPH, no : 22 EUR je dost málo, takže se tomu asi nevyhneš, ale POZOR !! Ať tam nezapočítají: Vlastní hodnotou zboží se rozumí celní hodnota zboží, bez nákladů na dopravu a pojištění !!!
Obrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Knihy

Příspěvek od TonyHazard »

komisař píše:Pro Polarfox :

Mám zkušenosti z Celní správy, dělal jsem tam vedoucího právního oddělení a správy příjmů, ale když se něco po......, tak jsem to měl na stole, stejně když si nevěděli kolegové rady ( nebo se jim nechtělo ) - právní to vyřeší !!!!. Takže jsem ochoten v případě zájmu vypomoci................
Komisaři, děkuji. Myslím, že je to dobrá informace nejen pro Polarfoxe. :up:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Knihy

Příspěvek od Polarfox »

komisař: Díky moc, tohle se rozhodně hodí (a nejen mě, jak bylo řečeno). V tomhle případě to mám přes FedEx, který to za mne vše vyřeší, ale účtují si za to samozřejmě poplatek (tím jsem myslel momentálně to clo/celní náklady). Nemám v těhle záležitostech moc přehled, protože to většinou kupuju přes Amazon, nechávám si to posílat do úložiště ve VB nebo Německu a pak do ČR...a tam deklaruju jen co je uvnitř zásilky, poplatky jsou rozpuštěny v těch dovozních nákladech a s proclením nic neřeším.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Knihy

Příspěvek od bat »

Dead hand - The Untold Story of the Cold War Arms Race and Its Dangerous Legacy
http://www.amazon.com/The-Dead-Hand-Unt ... 0307387844

Kniha je v angličtině. Kdo je trochu vládne touto řečí a zajímá ho studená válka, tak ať neváhá. Kniha se velmi dobře čte, je plná zajímavých souvislostí s velmi kvalitní prací se zdroji. Naleznete tam i informace k některým frekventovaným tématům zde na palbě: SS 20 a jeho rozmístění v Evropě, odzbrojovací dohody a jednání. A některé méně zpracované: asymetrické sovětské řešení na hvězdné války, systém Perimetr, biologické zbraně a vývoj v SSSR (hlavně 80. léta).
Kniha je psána chronologicky a všímá si zejména dění v Sovětském svazu v 80. letech do jeho rozpadu, ale dává ho do širšího kontextu s celkovou geopolitickou situací. Obrazové i mapové podklady by mohly být bohatší.
Obrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11565
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Knihy

Příspěvek od Zemakt »

Pro ty, co se zabývají první republikou a nejen pro ně:

http://www.grada.cz/vojenske-nakladni-a ... a/katalog/

ještě jsem si nepočetl, přesto prvním dojem: stejná kvalita jako publikace "Vojenské automobily Tatra 1918-45" od Radomíra Zavadila, nakl. Jakab. + pevné desky.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Knihy

Příspěvek od Franz Trubka »

David Feintuch: Praporcikova nadeje

Scifi je ramec knihy, pribeh praporcika Nicholase Seaforta obsah. Uz jsem dlouho necetl 14 hodin v kuse...
Knizka ma 3 pokracovani, za chvili se pustim do druheho.
Da se najit na znamem portalu "Poloz to cz." :D
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Re: Knihy

Příspěvek od Vallun »

Franz - když ses tu ptal na rady a doporučení, tak možná pomůže tento odkaz;)
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od p3tris »

Na youtube jsem našel tohle video ke knížce Vintage Years Of Airfix Box Art od Roye Crosse a tak mě napadlo, že by bylo tuze pěkné, kdyby se u nás také našel vydavatel a vydal by například přebaly od Kovozávodů, Směru a Revellu s malbama pana Jaroslava Velce. Já bych si takovou knihu určitě koupil.

Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Knihy

Příspěvek od TonyHazard »

TonyHazard píše: Po Tvé první "recenzi" jsem se byl podívat, zda-li u nás mají jmenovanou publikaci (Stíhače tanků), a měli. Jen krátký náhled do knihy přímo v knihkupectví a mohu potvrdit, že je to tak jak píšeš nyní. Jsou tam i poválečné stroje. Asi si knihu koupím. Z nedostatku času jsem nekontroloval jestli info o německých strojích jsou totožné z knížky "Obrněná technika" nebo se jiná vozidla objeví v dalším pokračování, to neřeším.
Tak jsem si knihu "Stíhače tanků" koupil, po krátkém projití mohu konstatovat, že nelituji nákupu. Jen náhodou jsem se zeptal, či mají knihu "Německé obrněné vlaky", a měli, dokonce v akci za 99,- Kč, tak jsem si ji koupil také. Zajímavá a s dostatkem fotek. Dobrá koupě. :up:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od sego13 »

Ja zas naopak, kniha sa mi nepacila, na mna prilis strucne informacie
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Knihy

Příspěvek od Polarfox »

Bohužel se k tomu stavím asi podobně (i když bez vlastnictví). Hlodalo to ve mě a pár týdnů nazpět jsem tomu dal ještě jednu šanci a opětovně v knihkupectví prolistoval, ale mám dojem, že je to jedna z knih, které bych rychle pročetl a neměl moc důvodů ji opět otevírat. Jako taková reference na odraz dál asi ok, ale na to je to trošku drahý :/...takže jsem zas peněženku schoval.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od sego13 »

Obrázek

vynikajuce :!:
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Knihy

Příspěvek od Franz Trubka »

Dale Brown Stanice 1-Smrt na obezne draze,
Stanice 2-Laser nad zalivem

Valecna scifi,SSSR,USA,Iran, Persky zaliv,sovetska invaze, obezna draha okolo zeme, anti rakety a lasery,jako perlicka sovetsky supercarrier Leonid Breznev :D Docela se to da cist,je pekne poskladane.
Kdysi jsem to cetl v papirove forme,nyni se to da bez problemu stahnout z u... ...cz
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Bleu »

Občas vychází velmi dobré knihy. Tohle je jedna z nich.

https://www.kosmas.cz/knihy/193115/vojaci/
Obrázek
Jak vnímali průběh druhé světové války samotní vojáci wehrmachtu? To odkrývají autoři na základě několika stovek tisíc stran odposlechových protokolů z archivů v Londýně a Washingtonu.
Po celou válku byli totiž němečtí váleční zajatci tajně odposloucháváni v britských a amerických zajateckých táborech. Na rozdíl od výslechů se jedná o nepřikrášlená sdělení bezprostředních účastníků války. Tvůrci vyhodnotili jednotlivé výpovědi, dali je do souvislosti s referenčními rámci čili s tím, co vnímání vojáků ovlivňovalo, vyjádřili se k jednotlivým tématům, jež se v rozhovorech vyskytují, a navíc se snažili poukázat, jak velkou roli zde hrála nacistická ideologie.

Ukázka:

„Shazovat bomby se pro mě stalo potřebou. To tě tak zasvrbí, skvělý
pocit. Skoro stejně tak dobrý, jako někoho odprásknout.“153
Nadporučík luftwaff e, 17. 7. 1940

Říká se, že válka dělá člověka krutým a že se z vojáků po zkušenosti s násilím a po konfrontaci se zdevastovanými těly, mrtvými kamarády nebo, jako ve vyhlazovací válce, hromadně vražděnými muži, ženami a dětmi, stávají surovci. Také wehrmacht a SS se obávaly, že neustálá konfrontace s extrémním násilím, ať už bylo pozorované nebo se ho člověk dopouštěl sám, povede k narušení „kázně“ a tím i ke ztrátě řádu a k bezuzdnosti v násilí. To nebylo v zájmu efektivity, která byla stejnou měrou potřebná jak pro boj, tak pro masové vraždění. Také v historickém a společensko-psychologickémvýzkumu násilí hraje aspekt brutalizace důležitou roli – zde se rovněž předpokládá, že zkušenost s extrémním
násilím povede k významné změně v hodnocení násilí a míře jeho vlastní potřeby. Autobiografi cká literatura potvrzuje podobně jako žánr válečného románu shodné zjištění, které by
se dalo shrnout takto: Vojáci jednají surově, jsou-li vystaveni po určitou dobu enormní brutalitě.
Jak naznačuje výše uvedený citát nadporučíka luftwaffe,tato představa by mohla být zavádějící. Za prvé se totiž od začátku nebere v úvahu skutečnost, že použití násilí může být
atraktivní zkušeností, například právě „svrběním“. Za druhé, že to možná není víc než jen neprokázaná hypotéza, pokud budeme předpokládat, že člověk musí být na použití extrémního násilí nejprve připraven. Možná k tomu postačí jen zbraň nebo letadlo, adrenalin a pocit moci nad věcmi, nad kterými jinak člověk moc nemá. A společenský rámec, v němž
je zabíjení povoleno, ba dokonce žádoucí.
Je možné, že hypotéza postupného přivykání násilí souvisívíce s prezentačními strategiemi píšících pamětníků a představami vědeckých autorů o každodenním životě, než
že odpovídá realitě války. V našem materiálu totiž najdeme hojnost příkladů, které naznačují, že jsou vojáci extrémně násilničtí od samého počátku – také úvodní citace pochází
z doby, kdy byla válka ještě mladá. V této době se nejednalo ani o totální, ani o vyhlazovací válku, a nadporučík ji znal jen seshora, ze vzduchu. Motiv brutalizace vojáci používají
nezřídka sami, když mluví o zážitcích s násilím, ovšem doba socializace k extrémnímu násilí je v těchto příbězích často omezena na několik dnů.
Podívejme se na následující příklad z 30. dubna 1940 z rozhovoru mezi poručíkem (Leutnant) Meyerem*, pilotem luftwaffe, a Pohlem*, průzkumníkem stejné hodnosti.
POHL: Druhého dne války v Polsku jsem měl shazovat bomby
na nádraží v Poznani. Osm z 16 bomb spadlo na město,
přímo mezi domy. Tehdy se mi to vůbec nelíbilo. Třetí
den mi to bylo jedno a čtvrtý den mě to začalo bavit. Bylo
to naše povyražení před snídaní pronásledovat vojáky
kulomety po polích a nechat je tam ležet s několika kulkami
v zádech.
MEYER: Ale pokaždé jen vojáky …?
POHL: Taky lidi. Na ulicích jsme útočili na kolony. Letěl
jsem v roji. Vedoucí stroj shazoval bomby na ulici, doprovodné
letouny do příkopů, vedly tam takové příkopy.
Mašina se otřásá, jeden stroj za druhým, levotočivá
zatáčka, pálili jsme všemi kulomety a vším, co se dalo.
Viděli jsme tam létat koně vzduchem.
MEYER: Fujtajbl, to s těmi koňmi, … né!
POHL: Koní mi bylo líto, lidí vůbec ne. Ale koní mi bylo líto
až do posledního dne.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od p3tris »

Na webu issuu.com si lze přečíst anglicky psanou knihu "Soviet X Planes".
Mě asi nejvíc zaujaly pro mě neznámé těsně poválečné projekty s "neviditelným" designem BICh-22, BICh-24 a BICh-26

http://issuu.com/jeanlulu/docs/-aviatio ... ---bill-gu
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
kolarski
Příspěvky: 9
Registrován: 13/3/2014, 18:11

VÁLEČNÉ LODĚ RAKOUSKA-UHERSKA 1880-1914

Příspěvek od kolarski »

VÁLEČNÉ LODĚ RAKOUSKA-UHERSKA 1880-1914

Vychází nové knihy od p.Jelínka který se specializuje na lodě z období páry. Výše uvedená kniha je asi již třetí nebo čtvrté přepracované vydání. Nachází se v ní velmi dobře zpracovaný přehled všech lodí k.u.k. mariny. Ke každé lodi jsou nejen uvedena technická data, ale také stručný, ale velmi výstižný popis kariery. Toto nové vydaní je také doplněné o fotografie a moc pěkné nákresy. Všem zájemcům ji mohu jen a jen doporučit.
Určitě ale také doporučuji další velmi zajímavé knihy které případný zájemce nalezne na uvedeném odkazu http://www.oldship.cz
Pan Jelínek popisuje vše velmi přesně a přitom velmi čtivě.
Obrázek

Obrázrk správně vložil Jarl
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11565
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Knihy

Příspěvek od Zemakt »

Za pár kaček zajímavé čtení:

Doss Alto-Mýtus a skutečnost
Československá legie na italské frontě 1918
Josef Fučík

http://www.knihacek.cz/produkt/doss-alt ... F_QpPw_wcB
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Knihy

Příspěvek od kozlustechnykus »

2 zajimave knizni serie od Johna Ringa:
http://www.legie.info/serie/354-odkaz-aldenaty
http://www.legie.info/serie/946-zrcadlo
a jedna od Davida Gerrolda
http://www.legie.info/serie/183-valka-s-chtorr

Nejsou to zadna intelektualni veledila, ale prijemna oddychova sci-fi military.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Knihy

Příspěvek od Franz Trubka »

Valka s Chtorrem je dilko rozsahle, ze ctyr pomerne dlouhych dilu by byla jedna zajimava knizka.
Autor se utapi v psychologii a dlouhych popisech, proste me to nechytlo.
Pred par dny jsem se vratil ke tretimu dilu,ten se jakz takz da.Stejne jsem to ale odlozil
Ovsem pred hodinou jsem docetl knizku od Tomase Bartose /prome zatim neznameho ceskeho spisovatele/
Zoldaci. To je ovsem jina kava,military scifi o skupine zoldaku ,ktera plni svuj "kontrakt" na planete Pluto.
Na knizce spolupracoval a doslov napsal M.Zamboch. Fakt dobre.
Ted se pustim do jeho dalsi knizky Renegat, kterou se vesel do serie JFK
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“