Knihy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Knihy

Příspěvek od Milda »

Michael Borovička - Kolaboranti
Vydala PASEKA. Cena 330Kč. Docela solidně napsáno, vřele doporučují! Osoby: Emanuel Moravec, Vidkun Quisling, generál Vlasov, maršál Paulus, Jozef Tiso, maršál Pétain, Léon Degrelle.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1871
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Vyšla kniha o putování po pevnostech a opevněních Československa

http://www.novinky.cz/cestovani/tipy-na ... enska.html
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Ty knihy v téma o Izraeli mi připomněly, něco, co jsem kdysi četl a pak ztratil. Byly to memoáry jednoho z našich letců u RAF, který přes Polsko emigroval do Francie, tam létal na Deviotinech a pak šel k RAF. Problém je v tom, že si nepamatuji ani na autora, ani na jméno knížky!
Jediné, co mi uvázlo v paměti byl popis letových charakteristik Devoitinu a pak hlavně epizodka v Polsku: poláci je tam nechtěli nechat a mj. se vyptávali, jak se tam dostali. Nu a jeden z našich pilotů si vypůjčil slovník a na onu otázku odpověděl, že tam doplul ponorkou.
Obálka byla tmavší a byl na ní tuším Spit, braný zleva zepředu a na pozadí zapadající slunce..

Kdyby si někdo vzpomněl, co je to zač, byl bych mu velice zavázán.
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Boje a návraty

Příspěvek od spitfire.v »

tou knížkou jsou Boje a návraty od Františka Fajtla
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Koupil jsem si knihu Konstrukce letadel od M.N. Šuľženka z roku 1953. Sice krapet draz, nez jsem doufal ale nakonec z ni mam celkem dobrej pocit. O konstrukci letadel je tam temer vsechno, take o konstrukci letadel z druhe valky. Ma nekdo vedomost, ze u na byla vydana kniha podobneho zamereni? Novejsiho data treba.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

Sidonie Dědinová - Edvard Beneš - likvidátor
No co k tomu napsat, dlouho jsem toto dílko "vydejchával" celkem nelichotivé čtení o nedávné historii. Objevil jsem několik nesrovnalostí, ale i kdyby byla jen z poloviny pravda, co se tu o divokém odsunu píše, tak je to hanba. Myslím, že msta na civilistech zvláště ženách a dětech nemá v civilizované společnosti místo a nedá se omluvit. Je to zvláštní psát a přemýšlet o tom ve vztahu k dnešnímu výročí vypálení Lidic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Ano. Taky jsem to četl - a nejen to. A plně to odpovídá tomu co říkám už léta - Beneš na co šáhnul to pos... kazil. Je to nejkatastrofičtější politik kterého tato zem poznala.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

Přesně tak, na Beneše mám podobný názor. Slaboch, zbabělec a kariérista vražedná to kombinace. Srazil vaz národní hrdosti, na podzim osmatřicátého započal morální devalvaci národa, jejíž následky jsou,umocněny totalitou, patrné dodnes.
Obrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

A na obrazu nic nezmění, že existence ČSR 1918 a ČSR 1945 v tehdejších hranicích je převážně jeho zásluha, ale jistě co mohl to posral...
Spitfire, až najdeš tu odvahu obětovat veškerou svojí existenci a riskovat život za myšlenku neexistujícího státu, pak mluv o zbabělosti, v....
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

Bohužel stroj času nemám a co jsem v životě dokázal či ne to posoudí jiní, nějak ale nechápu co má jeho podíl na vzniku republiky společného s událostmi roku 38 a 45-8 o kterých byla řeč, jeden dobrý skutek deset špatných nevykoupí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Spitfire řeč, byla o tom, že si nazval Beneš zbabělcem a tohle je ten příklad čecháčkovství, o kterém se mluví v jiném vláknu.

A tahle po bitevní generalita na základě pamfletového "historického" románu, je to nejsmutnější. Kdyby nebylo toho jednoho "dobré" skutku, žádné "špatné" skutky by v roce 38-45 nebyly, ať si pod tím představuješ cokoli.
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Příspěvek od spitfire.v »

Tento názor u mne nevznikl následkem přečtení jedné knihy, jejíchž slabin jsem si vědom. Dokonce musím přiznat, že jsem nad událostmi kolem odsunu přivíral oči a dlouho se snažil tehdejší skutky obhajovat. No možná jsem mohl volit trochu mírnější slovník, co se pana Beneše týče, ale to na výsledku nic nemění. Necítím to jako nějaké "čecháčkovství" mimochodem tento podivný sebemrskačský konstrukt a jeho časté používání nechápu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

spitfire.v píše:Tento názor u mne nevznikl následkem přečtení jedné knihy, jejíchž slabin jsem si vědom. 1)Dokonce musím přiznat, že jsem nad událostmi kolem odsunu přivíral oči a dlouho se snažil tehdejší skutky obhajovat. No možná jsem mohl volit trochu mírnější slovník, co se pana Beneše týče, ale to na výsledku nic nemění.2) Necítím to jako nějaké "čecháčkovství" mimochodem tento podivný sebemrskačský konstrukt a jeho časté používání nechápu.
1)Ale jaké pak obhajování, prasárny se musí trestat, druhá věc je házet prasárny během odsunu na Beneše, protože se stal hlavním iniciátorem odsunu.
2)Ale já právě tenhle "mnichovský" komplex, zasloužilých internetových bojovníků, kteří se ani dnes nevyrovnali s tím, že jejich otcové hrdině neumírali pro vlast, ale vyráběli pro "Wehrmacht", chápu jako výraz čecháčkovství.
Naposledy upravil(a) Cassius Chaerea dne 10/6/2011, 16:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Kolegové toto vlákno má být o knihách. Pokud se chcete utkat v jiném oboru, doporučui PM nebo odpovídající vlákno.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Dostala sa mi do rúk skvelá kniha od U. Poznanski - "EREBOS - hra, ktorá zabíja" vyd. Fragment z tohto roku. Kto má rád PC hry, tak ju zhltne jedným dychom. Napínavé a výborne napísané. Hlavný hrdina hrá RPG hru a čitateľa priamo vtiahne nielen do deja knihy ale aj hry - dobrý nápad od pravdepodobne začínajúcej ešte neznámej spisovateľky.
ObrázekObrázek
Sujky
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 23/1/2012, 21:17

Re: Knihy

Příspěvek od Sujky »

Nevedeli by ste mi odporucit literaturu zaoberajucu sa americkou vojnou za nezavislost v CZ/SK ?
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Bleu »

to Sujky

Podivná revoluce
http://www.kosmas.cz/knihy/124985/podivna-revoluce/

O revoluci
http://www.kosmas.cz/knihy/152305/o-revoluci/

dobrý jsou i dějiny USA co vydalo NLN
http://www.kosmas.cz/knihy/143839/dejin ... merickych/

todle můžu taky vřele doporučit - Státník a prezident John Adams
http://czeskieklimaty.pl/ksiazka/st%C3% ... 8020012470
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Sujky
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 23/1/2012, 21:17

Re: Knihy

Příspěvek od Sujky »

Bleu píše:to Sujky

Podivná revoluce
http://www.kosmas.cz/knihy/124985/podivna-revoluce/

O revoluci
http://www.kosmas.cz/knihy/152305/o-revoluci/

dobrý jsou i dějiny USA co vydalo NLN
http://www.kosmas.cz/knihy/143839/dejin ... merickych/

todle můžu taky vřele doporučit - Státník a prezident John Adams
http://czeskieklimaty.pl/ksiazka/st%C3% ... 8020012470
Dakujem, ale skor som mal na mysli knihy o vojne ako takej, toto je skor spolocensko-politicky pohlad. O Johnovi Adamsovi je skvely HBO serial, predpokladam ze kniha nebude horsia.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Bleu »

ten serial je podle této knihy :)

V češtině je z vojenské historie o válce za nezávislost v zásadě pendrek.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Knihy

Příspěvek od karaya1 »

Nečetl někdo V-1 útočí! od Briana Culla? (V originále DIVER! DIVER! DIVER!) Docela by mě zajímalo, co na to říká i někdo jiný.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“