Knihy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
stetula
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 154
Registrován: 25/7/2014, 17:52

Re: Knihy

Příspěvek od stetula »

doporučuji knihu ,, Ani pták nezazpíval ,, autor Farley Mowat

popisuje vlastní příběh kanadských dobrovolnických sborů v itálii
bohužel bylo jenom jedno vydání takže knihu najdete jenom v antikvariátech škoda
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

ale kniha se sehnat dá z antíku i přes net...

např zde: http://www.eshop-rychle.cz/darky-rona/e ... nezazpival nebo zde: http://www.knihy-trojan.cz/detail.asp?auto=105965
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Knihy

Příspěvek od IgorT »

Zaujímavý čitateľský pokrm či, naopak, zlomyseľné šírenie strachu? Vo Francúzsku sa vedie polemika o novom románe Michela Houellebecqa s názvom Podrobenie, v ktorom predpovedá islamizáciu krajiny. Vyšiel predvčerom!
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/341 ... -rasizmus/
Obrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Knihy

Příspěvek od IgorT »

Obrázek

Do temnoty.

Zpověď českého vojáka v Afghánistánu. Osobní vyprávění českého vojáka, ve kterém otevřeně a bez příkras líčí své osudy od vstupu do armády přes výcvik až po půlroční nasazení na základně v Afghánistánu a návrat domů… Kniha nepřináší líčení superhrdiny, jde v prvé řadě o příběh člověka. Zachycuje jeho zrání – od nadšeného kluka ve vyzrálého muže-vojáka, který musel projít řadou profesních, ale i životních zkoušek, překonat nástrahy, které mu osud vmetl do cesty, a najít sám sebe.
Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od p3tris »

Dostala se mi do rukou kniha "Trest smrti v dějinách lidstva" od Ludwiga Barringa. Je sice psána archaickým, jakoby předválečným jazykem (nevím, zda už je takhle v originále, nebo to vzniklo až překladem), ale přesto velmi čtivá a plná zajímavých příběhů z téhle temné historie lidstva. Tady jeden příklad z popravy Marie Stuartovny:
"Katovi pacholci si v rozporu s obvyklými zvyky nesměli rozdělit šaty popravené. Jeden z nich na zákaz nedbal a hodlal se zmocnit královniných podvazkových pásů. Vyděsil se k smrti, protože na něj zpod sukně vyskočil malý, krví potřísněný psík..."
Nebo poprava Karla I Stuarta, který si jí vlastně řídil, či příběh brémského kata Adelaira, který popravil 79 zločinců najednou, aby byl jako osmdesátý sťat vlastním mečem za údajné čarodějnictví.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Knihy

Příspěvek od IgorT »

Na pulty slovenských kníhkupectiev dnes prichádzajú zápisky z väzenia Muhammada Walada Saláhího s názvom Denník z Guantánama - Príbeh väzňa. Publikácia popisuje každodenný život v internačnom tábore v Guantánamo Bay na Kube, kde Saláhího zadržujú od roku 2002, pričom ho doteraz neobvinili zo žiadneho zločinu ani previnenia.
http://www.topky.sk/se/10003/Knizne-Bleskovky
Obrázek
Sujky
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 23/1/2012, 21:17

Re: Knihy

Příspěvek od Sujky »

kto pozera vikingov tak ho mozno zaujme seria The Saxon Tales (Stories) od Bernarda Cornwella. Dej sa odohrava v Britanii 9. storocia. Citam prvu knihu - the last kingdom a zatial velmi dobre :)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od p3tris »

Jedním dechem jsem přečetl útlou knížečku "Zrada na křídlech Hurricanu" od Františka Kavana. Příběh zrádce RAF a pozdějšího konfidenta gestapa Augustina Přeučila.

Nejdříve jsem s ním i soucítil a říkal si, kam až člověka dokáže zahnat strach, ale pak se z něj stal regulérní práskač a lidská svině s krví na rukou, který si oprátku vskutku zasloužil.
Líbí se mi, že i když kniha vyšla v roce 1970, není tendenčně zaměřená proti našemu západnímu odboji a nejsou přeceňovány, ani naopak podceňovány, válečné zásluhy žádného ze spojenců. A i když jsou v ní nějaké nepřesnosti (Přeučilovi se nakonec nepovedlo unést požadovaný Hurricane Mk.IIc, ale ulétnul se starší Mk.I a při úletu nestřílel po polském pilotovi, ale "zahrál" pád do moře), je velmi čtivá a za odpoledne máte přečteno.
Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Smrť si přišel pro Terryho Pratchetta...

Dnes zemřel ve věku 66 let britský autor fantasy literatury Terry Pratchett...

Budiž mu Zeměplocha lehká...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
rotaran
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 100
Registrován: 26/1/2014, 12:53

Re: Knihy

Příspěvek od rotaran »

R I P škoda ho.Celá Zeměplocha drží smutek :cry:
zijte dlouho a blaze
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Knihy

Příspěvek od jarl »

Obrázek

Minulý týden vyšel výběr ze starších čísel „Námořních žurnálů“ nazvaný „Válečné lodě minulosti 1“. Obsahuje osm kapitol od Milana Jelínka, dvě ode mě a jednu od Reného Grégra. Anotaci nejdete zde. Knihu si lze objednat přímo na webu nakladatele, kde je v nabídce i množství dalších zajímavých titulů a později jí bude prodávat i pražské knihkupectví Krakatit.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Knihy

Příspěvek od Zemakt »

Poptávám jednu starou knihu HEINZL, ANTON: Das ehemalige Egerländer Feldjägerbataillon Nr. 22 im Weltkriege 1914 - 1918. Jedná se o jakousi kroniku praporu polních myslivců rekrutovaných z c.k. politického okresu Cheb. Na daném praporu je vcelku zajímavé, že se z většiny skládal z vojáků české národnosti (na Egerlandsku!). Chtěl jsem se zeptat, existují ještě nějaké jiné možnosti jak knihu získat/pořídit krom standardního vyhledávání na gúglu. Nějaké speciální stránky, finty apod.?

P.S.: knihovny a archivy nechám až na závěr.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Knihy

Příspěvek od Franz Trubka »

Dve dobre detektivky,shodou okolnosti obe z prostredi L.A.
Chris Carter- Dvojity kriz
Robert Crais- Andel skazy

Obe se daji lehce najit na internetu...
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 551
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Knihy

Příspěvek od parmezano »

V červenci vydalo naklatelství Brigadýr knihu : Zváštní vlak HVO ( Hlavní velitelství opoerační armády) autor ing. P. Kos tam popisuje historii nerealizovaného štábního vlaku HVOA
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Knihy

Příspěvek od Stuka »

Dostala sa mi do rúk knížka "Konec doby ledové" od S.Mithena z r. 2006. Mapuje vcelku zábavnou formou dejiny ľudstva od r. 20.000 do r. 5.000 pr.Kr. Posiela fiktívnu postavu na najvýznamnejšie archeologické náleziská toho obdobia po celom svete, aby sa akože neviditeľný pozrel do tej doby a hneď potom rozoberie to miesto z odborného hľadiska archeológie a paleontológie. Skúma sa dnes všetko - od najmenších peľových zrniek, kroviek a nôh chrobákov až po kosti zvierat a ľudí.
ObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11458
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Knihy

Příspěvek od Dzin »

Nemáte nebo nevíte někdo, kde by se dal sehnat scan knihy Moderní letecká výzbroj od Doughertyho?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od p3tris »

Zakoupil jsem triptych knih Muži na správné straně plus knížku Pilot a zbrojíř od Dušana Vávry. Zná někdo tohoto autora? Nebo nepohybuje se dokonce zde skryt pod nějakým nickem? Bohužel zakoupení kompletu si vyžádalo částku, která uznala má milovaná manželka za hodnou vánočního dárku, takže knihy uvidím až 24. prosince :) . Nicméně se slovy, že taková činnost je potřeba podporovat neváhala ani půl vteřiny. Téma Jihočechů se Strakonicka v západním odboji je mi jako Vodňaňákovi (krev zůstává, i když už bydlím v nedalekém Bavorově) tuze blízké a já těším na vánoce jako malý kluk. Doufám, že mě ty knihy nezklamou.

Obrázek

Poznámka pod čarou:
Někde jsem četl rozhovor s autorem, jak se dostává ke zdrojům informací od pamětníků. Často se stává, že je ten první impuls náhodný a někdo takový bydlí třeba přes ulici od hospody, kde jste zrovna na obědě. Já měl jeden čas velmi blízko k jistému panu plukovníkovi (myslím, že tu hodnost měl), který bojoval v rámci tankových vojsk u Dunkerque. Nikdy jsem se s ním ale na toto téma nebavil. Dodnes mě to mrzí a považuji to za obrovskou ztrátu. Proto se dnes snažím jakoukoliv takovouto příležitost využít. A tak trocho doufám, že tohoto člověka v knize také naleznu.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
stalker
rotný
rotný
Příspěvky: 98
Registrován: 7/11/2005, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od stalker »

Kniha: Stupidní války
Autor: Ed Strosser; Michael Prince


http://knihy.abz.cz/prodej/stupidni-valka


Kapitola 4.5,8 pro ty, koho zaujalo Gran Chaco.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Knihy

Příspěvek od Zemakt »

Tak teď jsem se drobet orosil. Na aukru běžela aukce knihy Boj o Slovensko od Z. Ježka. Měl jsem políčeno, říkal jsem si do litru, to dám. Možná i o dvě stovky víc. Přátelé, víte za kolik ve finále šla? Tři litry, přísahám baču! :shock:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11458
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Knihy

Příspěvek od Dzin »

stalker píše:Kniha: Stupidní války
Autor: Ed Strosser; Michael Prince


http://knihy.abz.cz/prodej/stupidni-valka


Kapitola 4.5,8 pro ty, koho zaujalo Gran Chaco.
Tam by mě asi nejvíce zaujímala ta nepochopitelná válka o Falklandy. Tam je myslím dost vše pochopitelné.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“