HPM

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

HPM

Příspěvek od hydrostar »

Zdravím, prosím vás, máte někdo kompletní HPM v elektronické podobě? Na internetu něco je, ale je toho s těch starších ročníků, kdy jsem o tomto časopisu neměl ani páru, strašně málo. Já vím, že je to jak vykrádání majitele firmy, tak velká námaha pro člověka, který by to případně skenoval, ale není tu někdo takový, kdo by to měl? Jiným než tímto způsobem se k těm starším informacím bohužel dostat nedá. Jinak abych se ospravedlnil, tak předplatné tohoto časopisu mám v blízkém horizontu v plánu.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Nemám to síce kde oskenovať ale ak ti ide o ČS jazdecké tanky tak ti to môžem poslať poštou.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Mně ani tak o ty jezdecké tanky moc nejde. Spíš by mě to zajímalo celé. Něco, co je na internetu, to pomali stahuju, ale u tych nejstarších je to prostě bída. Moc teho chybí.
Tady jedno z míst, kde se dá něco najít
http://www.filefactory.com/f/674e13badc0e2af1/
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Ono každý časopis má slebšie diely. Ak by si povedal aký druh informácie hladáš tak by som ti vedel pomôcť.
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

A co třeba,kdybych ti ty časopisy nabídnul?Malinko mně začínají zasypávat a tak jsem slíbil manželce, to dám pryč.Mám kromě pár čísel snad všechny ročníky.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Jo tak tolik peněz jako zatím nezaměstnaný v současné době rozhodně nemám. Takže takto to v nejbližší době asi nepujde.

Jinak pro Hektora. Tanky hlavně československé mě na tem opravdu zajímají nejvíc. Ale i třeba československá letadla.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

wildesau píše:A co třeba,kdybych ti ty časopisy nabídnul?Malinko mně začínají zasypávat a tak jsem slíbil manželce, to dám pryč.Mám kromě pár čísel snad všechny ročníky.
Já bych to koupil, stejně mám některé tvoje čísla doma. Ale jen do roku 1999, od roku 2000 mám již komplet doma
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

V říjnu nedorazilo předplacené číslo HPM, ani v trafice jsem ho neviděl, jen Hydrostar měl nějakou informaci o smrti vydavatel. Bohužel se tato informace potvrdila...

http://www.hapm.cz/

Vážení čtenáři,
nikdy by mne nenapadlo, že Vám budu sdělovat podobnou zprávu. Dne 27. září 2009 u obce Křesín na Litoměřicku smrtelně havaroval v automobilu spoluzakladatel měsíčníku HaPM a jeho vydavatel Václav Janovský....
... Za této situace je vydávání měsíčníku HaPM dočasně pozastaveno do vyřešení všechprávních a dědických záležitostí. Po jeho obnovení budou samozřejmě zohledněny nároky současných předplatitelů.
Ivo Pejčoch
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Obsah časopisů najdeš zde : http://forum.valka.cz/index.php/f/503761

Poté, co si udělám výcuc všech článků, které mě zajímají, zajdu do krajské vědecké knihovny a tam mi to vyhledají a na místě si to můžu oskenovat 2 Kč / stránka A3. Levné, nejhorší je to vyhledávání, zjistil jsem, že nejvýhodnější je si určit témata, která tě můžou zajímat a pak do nich doplňovat čísla časopisů s názvy článků. Nemusíš tedy listovat znovu ve všech číslech.
Obrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Takže jak mně bylo nedávno řečeno, tak je s časopisem asi na delší dobu, možná na že navždy ámen. Prý se rozhodne v lednu nebo únoru, co bude dál
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Hydrostar prepáč trochu som zaspal: Dnes vyselektujem tie tanky a lietadlá a napíšem ti sem zoznam. Mám toho už priveľa HPM, ATM a L+K ak by mal niekto záujem tak za poštovné + nejaká symbolika (flaša hruškovice :D)
Predbežne viem sľúbiť tie jazdecké tanky a niečo o nasadený tč-33 z lietadiel asi len š-321.
Hlavne L+K niesú v najlepšom stave pretože mám v dome malí deti.
Ak ideš po niečom vyslovene konkrétnom tak Andrej.Vrbensky7@gmail.com
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Čau, díky za nabídku, ale nezaspals, šak sme se ani pořádně nijak nedomlůvali :-) Já si to eště nechám přes vánoce projít hlavů a potom se snad ozvu, co a jak ;-)

Jinak další informace. HPM padlo definitivně, pod týmto názvem už nic vycházet nebude. Uvažuje se o nástupci s jiným názvem. Ale... Kdo ví, jaký to bude nástupce, aby se z teho nestalo neco jak vědeckotechnický bulvár ala blesk. Šak víte, jakým způsobem Pejčoch píše. Spíš jen všeobecně bez přesnějších technických popisů.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Pejčoch je šéfredaktor snad od začátku HPM, píše jak píše, dnes se vyrojilo spousta "vojenských a historických" magazínů. HPM pro mně stále znamená(lo) kvalitu, zatím jsem snad na něco podobného nenarazil.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

To zas jo, kvalita HPM nebyla zanedbatelná, ale stále spíš psala pro ty, co o dané technic nic neslyšeli. Jistě uznáš, že sám Pejčoch ty články chrlí jak na běžícím pásu, což jistě vždy neznamená úplnou kvalitu. Ale po menší korespondenci z minula jistě odborné vědomosti má.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Takže je to tady. HPM definitvně ukončilo svou činnost. A zde máme nástupce, který má díru na trhu zacelit. Představuji vám Hobby historii.

Obrázek
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Hmm, tak to je v pr..... Aeromedia vydává ATM (už ho kupuji jen se setrvačnosti) a Letectví, to prý taky nemá už tu bývalou kvalitu. A v první řadě půjde o autory, dnes se vyrojilo spoustu "historických magazínů" a podle toho vypadá jejich obsah...

A toto lze najít o časopise na stránce vydavatelství Aeromedia

Vážení čtenáři, vydavatelství Aeromedia, a.s., přichází v roce 2010 na trh s novým titulem nazvaným "Hobby Historie".

Jak je z jeho podtitulu "osobnosti, letectví a vojenská technika 20. století" patrné, bude se věnovat oblastem, na které již v našich stávajících titulech nezbývalo dostatek místa, tedy zejména hlubším pohledům na jednotlivé druhy techniky a její nasazení a také přiblíží osudy zajímavých osobností. Chybět samozřejmě nebudou reportáže ze zajímavých muzeí či barevné bokorysy. První číslo nového dvouměsíčníku vyjde již 24. února 2010 a z jeho obsahu můžeme namátkou jmenovat tato témata:

- Nadzvukové MiGy 21ve finském letectvu
- Německý těžký tank Maus v Kubince
- Pilot Walter Stejskal
- Sovětský těžký tank IS-3
- Letecké muzeum v Hanoji
- Aero A.32 a jeho verze
- Německá zimní kamufláž ve fotografiích
- Zodolněné úkryty letounů na československých letištích.

Časopis formátu A4 o 52 stranách bude k dostání pouze formou předplatného a ve smluvních specializovaných prodejnách. Předplatit si jej můžete prostřednictvím společností Aeromedia, a.s. a Magnet Press Slovakia, s.r.o.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

sa58 píše: - Nadzvukové MiGy 21ve finském letectvu
Ja bych si chtel konecne precist poradnej clanek o podzvukovejch MiG-21, protoze, jak vsichni vime, to byla taky vyznamna kapitola letectvi.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Můžu se zeptat, odkud je informace o definitivním konci HPM? Ne že bych tomu nevěřil, přijde mi to (bohužel) logické, ale stále se nevzdávám naděje, že můj příspěvek k tomuto výbornému časopisu nebude pouze jeden…
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

karaya1 píše:Můžu se zeptat, odkud je informace o definitivním konci HPM? Ne že bych tomu nevěřil, přijde mi to (bohužel) logické, ale stále se nevzdávám naděje, že můj příspěvek k tomuto výbornému časopisu nebude pouze jeden…
Informace vychazi z toho, ze pan vydavateal casopisu HPM tragicky zahynul a nejsou vysporadany pravni a dedicske zalezitosti, takze vydavani casopisu uz nepokracuje. Mozna zatim, mozna navzdy.
Vide informaci napr. ZDE
Je tam take odkaz na posledni cislo HPM, pamatni. Tohle cislo se nebude prodavat, je jen ve forme PDF a v prihovoru pan Pejcoch uvadi dalsi informace ohledne konce casopisu.

EDIT - koukam, ze nektere veci uz tady napsane byli, ale tak snad mi neutrhnou nohu, kdyz to tady bude dvakrat.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

O tom vím, s panem Janovským jsem se dokonce jednou osobně setkal, proto mě zpráva o jeho úmrtí dost zasáhla. Jen že hydrostar tu prezentoval cosi jako definitivní a nezvratný konec, o tom jsem totiž ještě nikde nečetl (IPŠ Nymburk má diskusi trochu zmatečnou, tam aby se v tom čert vyznal; na „plnou hubu“ jsem to tam ale taky nečetl).
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“