Zabíjení po česku ČT2 6.5.2010

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Zabíjení po česku ČT2 6.5.2010

Příspěvek od sa58 »

Tak jsem dnes při prohlížení netu narazil na tento dokument - Idnes

Asi jsem staromódní, ale čekal bych 6.5. nějaký dokument o našem odboji, přežil bych i nějaký ten tendenční Vávrův film, ale zařazení tohoto dokumentu v těchto dnech mě přijde jako připosranost dnešní "politické korektnosti". Je přece třeba ukázat ty špatné čechy co zabíjeli němce na počkání... Nebudu to raději nic dalšího psát, asi bych používat sprosté výrazy a musel bych si podtom dát sám sobě BAN...

TADY je odkaz na program

A co bych třeba od ČT čekal? Napadl mě třeba tento masakr...
Velké Meziříčí
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

všechny deníky jsou německé.. tak co bys chtěl?
ale potom co se celá válka scvrkla jen na Prahu a Plzeň mi to začíná být někde ..

jinak masakry na německém obyvatelstvu nepopírám, ale je mi to takříkajíc jedno
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

no, já si myslím , že to s politickou korektnostní nemá co dělat. Tyto události prostě ke konci války u nás patří a je v celku jedno jestli byly vyvolany poměrně logickým výbuchem nenavisti vůči Němcům (a z určitého pohledu ospraveditelné), nebo jen snahou získat politické body na poslední chvili. Tyto události se stali ať se to někomu libí nebo ne, a proto je imh otřeba o nich mluvit. ja si myslim ze to celkem dost vystihuej tento Cicerův citát:
"Silent enim leges inter arma."

p.s. navíc si myslim, že je to poměrně neprobádaná a nepříliš zpracovaná čast našich dějin.

p.p.s docela dobrá publikace k této záležitosti je "Poválečné "excesy" v českých zemích v roce 1945 a jejich vyšetřování" od Tomáše Staňka

připadně "Odsun Němcu z Československa 1945-1947" o stejného autora
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Zajímalo by mne, kdo bylo těch 42 zastřelených - civilisté, převlečení vojáci, či SS?
A jaké auto přejelo přes těla. Vždyť je to americký náklaďák. A co ten bílý pruh přes kapotu?
Jsou tam ty těla dosud, nebo je někam přemístili? A když ano, kam?
Proč se neozvali pozůstalí Němci?

Hodně otázek, mizerná práce novinářů.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Rosomák
Zajímalo by mne, kdo bylo těch 42 zastřelených - civilisté, převlečení vojáci, či SS?
Především to byli lidé.

A jaké auto přejelo přes těla. Vždyť je to americký náklaďák. A co ten bílý pruh přes kapotu?
Jsou tam ty těla dosud, nebo je někam přemístili? A když ano, kam?
Podstatné je, že byli přejeti, nemyslíš?

Hodně otázek, mizerná práce novinářů.
To není práce novinářů, to je amatérsky pořízený film. Zjistit podrobnosti o obětech je již patrně nemožné.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

O tom, že podobná zvěrstva páchali přizdisráči, kteří když o něco šlo, byli zalezlí nebo aktivně kolaborovali, není snad sporu. Prastrýc o tom dost vyprávěl - zažil takové i důstojníky, kteří se po válce vyšvihli opět velmi vysoko. Ale nutno konstatovat, že podobné věci se dějí a děly všude tam, kde vládl teror. Myslím, že ono otřepané "zaseli vítr, sklidili bouři" není jen klišé.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
major.plk
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 22/9/2009, 10:07
Bydliště: liptákov

Příspěvek od major.plk »

jersey.se píše:O tom, že podobná zvěrstva páchali přizdisráči, kteří když o něco šlo, byli zalezlí nebo aktivně kolaborovali, není snad sporu. .
Velmi trefné kolego. ..můj děda mě vypravoval o tom jak se zabíjeli němci v českoskalickém pivovaru v lednici ( pro ty nejmladší čtenáře: sklep kde bylo něco jake lešení to se v zimě polilo vodou a nechalo zmrznout a potom se to schovalo do toho sklepa na leto) prý tam obvzláště řádila nějaká "frau Jezske" alis pani Ježková..za války si jinak nenechala říct než geehrte frau Jezske, a potom prokazovala sve vlastenectví tak že řezela zajatatce lopatou.
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

U nás zase chtěli zlynčovat místní "partyzáni" německého starostu, o němž bylo známo, že během války aktivně chránil občany před koncentrákem.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Hmm, tak se mi zdá, že Protektorát byl skoro nebe na zemi...
Asi žádný z nás nezažil 6 let okupace a tak o tom můžeme jen planě plkat, pamětníci by se nám asi vysmáli do očí... v lepším případě.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

"Protektorát byl skoro nebe na zemi..."
To tady nikdo netvrdil, kromě toho, počítám, že většina z nás, pokud sami nejsou pamětníci, popisují zážitky pamětníků (v mém případě dvou dědů).
Jen je vidět, že zvěrstva páchá většinou morální lůza a její činy já osobně nemíním obhajovat i když se jedná o čechy. Spíše naopak.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Myslím si, že takové pomsty probíhaly po celé evropě. Za to co dělali si nic jiného nezasloužili. Oni si taky nebrali servítky. Jenom na Pankráci kde SS mani chodili dům od domu a stříleli lidi dle "náhodného" výběru.

Jsem rád že jsme je vyhnali a je klid.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

MY jsme je bohužel právě sami od sebe nevyhnali. Škoda slov, mám vždycky nějakou pachuť v ústech když se mluví o fašismu/komunismu a českém kolaborantství/přispůsobení se.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Barrymore
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 408
Registrován: 11/4/2006, 17:33

Příspěvek od Barrymore »

Tak na to koukám a jenom čumím. Program na výročí osvobození jak dělaný. To už raději Němou barikádu!
A Mistr Sun pravil: "Pokud nebyly povely dosti jasné, rozkazy dosti srozumitelné, pak je to chyba hlavního velitele."
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Ne, chtělo by to na ČT2 vysílat non stop četbu ,,Mein Kampf,, a mohli by se u toho střídat lidé typu Wenzla Hawla (pravdoláskovci) k tomu by sem tam zazpívala červená hlava Vlasta se společníkem Vyčítalem, taneční vložku by tam šoupli mladí vysídlenci od Domažlic v dřevákach a o historii by mudroval Kučera z Historie.cs s kolegy stejného zaměření.
A kdyby tam vrzli Ramsteiny a Ozzy Ousborna za USA, tak by to byl ten správný počin, protože ty mám doopravdy rád! :D :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

Nechápu proč s tim někdo má takovej problém, kdyby to jako měli dávat? Na Vánoce? Takhle se na to aspoň někdo koukne, a třeba to i vyvolá nějakou diskuzi nad touto záležitostí.

Všíchni, tak jak na Palbě jsme se snažíme "hrát" na historiky (pokud už jimi nejsme) nicméně by i tak měla být, stejně jako u profesionálního historika, naší devizou mimo jiné nestranost, i když je to mnohdy zřejmě složité, zvlášť u věci, která je i po 65 letech pořád poměrně živá a tak jako jsou zdokumentovány zločiny nacistů v okupovaných státech v průběhu války, tak by měly být zdokumentovány zločiny, které byly spáchany ve víru revolučního či osvobozeneckého nadšení.
Naposledy upravil(a) Bleu dne 6/5/2010, 23:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Začínám pochybovat, zda jsme patřili k vítězům.
To, co se dělo, byl hnus, ale co se dělo za Protektorátu, to bylo horší. Tam se většinou taky nesoudilo. Když se na to podívám ze svého hlediska, tak se aspoň netrápili v koncentrácích.
Jak to vypadalo při obsazení Brna v 39 roce si můžete přečíst tady http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1651&highlight= a tím všechen teror začínal. No a pokud se vychílí kyvadlo na jednu stranu, tak je jasné, že přejde na druhou. A navíc v sudetech po válce Češi (starousedlíci) nebyli. Jen Ti, co tam za něčím došli. Děda se tam taky už nevrátil, zůstal v Brně.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

skelet píše:jinak masakry na německém obyvatelstvu nepopírám, ale je mi to takříkajíc jedno
Hmm, jen jsem si skusil predstavit ten rachot, kdyby neco takového napsal Milanxyz o deportacich Zidu...
Sakra, ja jsem to prespal. Myslim, ze porad lepsi nez kdyz na STV davaj dokola serial Ruska valka.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Tohle by si měli přečíst a prohlídnout fotky všichni v ČR Tunacu!
Blbá ČT2 záměrně dělá takovéto pořady, zdá se, že tam má stále velký vliv bývalý prezident, jehož rodina měla kladný vztah k náckům a taky si v době války dost ,,pomohli,, k majetku!
A to nehovořím o strýčkovi Miloškovi, který má na svědomí udávání českých lidí gestapu.
Škoda slov.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

VHU už se ohradil, že to provedla Rudá armáda. Např. co jsem uváděl - náklaďák Studebaker těžko mohli mít povstalci, popravy se konaly nejspíše automaty nebo pistolemi...
No a ten šeřík na auťáku...
http://www.lidovky.cz/historici-nemce-n ... _domov_mev

Jak říkám, seznam kdo to byl, případně exhumace by vneslo více světla.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

to Milda: Co na tom poradu bylo špatně? Že ho vůbec dávali? Nebo Ti zrušili Tvoji představu o tom jak idylické léto to roku 1945 bylo? Nebo prostě jen nejsi ochoten přijmout fakt, že Češi za jistých okoloností, byly schopni páchat stejně odsouzeníhodná zvěrstva jako Němci?
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“