Zabíjení po česku ČT2 6.5.2010

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Rosomák

Vraždění civilistů je hnusná věc ať už se ho dopustil kdokoliv a nelze ho omluvit "zákeřným střelcem". Zlehčovat ho případně s ním dokonce souhlasit může jen jedinec s mimořádně pokleslou morální výbavou.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Účast Rumunů na bojích o naši zemi je ve své podstatě skutečně neviditelná. Má to jistou logiku v době minulé. Až do roku 1944 urputně bojovali proti SSSR.

A vraždění německého i vlastního obyvatelstva po válce? Nic zvláštního. Jen to ukázalo že nejsme o nic lepší než druhá strana.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

RAYTHEON: Hodnotit činy svých předků současnými měřítky a na jejich základě je odsuzovat mohou pouze nevyrovnaní či narcistní jedinci.

Krom toho, toto vlákno je o tom, že ČT odvysílala dokument jako hlavní zprávu k Pražskému povstání, který dokumentem není a manipuluje historií, což nyní vcelku průkazně ukazuje zpráva VHU, otázkou je tedy proč ČT tento pořad vůbec vysílala a kdo daný pořad - v dané podobě schválil.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Hodnotit tyto činy můžeme i tehdejšími měřítky, neb se od našich dědků toliko nelišíme - byla to prostě barbarská vražda. Nic víc, nic méně. Můžeme se pouze snažit dovtípit co k těmto věcem vedlo poměrně mírumilovné a civilizované občany.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Tú "neviditeľnosť" Rumunov spôsobila aj ich neúčasť na 68. Na druhej strane je však dobré upozorniť, že jeden z najkrajších vojenských cintorínov v SR, bol práve ústredný vojenský cintorín Rum. vojakov vo Zvolene, kde pri hlavnom pamätníku dlhé roky skladali pionieri svoj sľub / prakticky až do 89 roku, asi /.
Obrázek
Samotný pamätník nebol taký monumentálny, ako o niečo ďalej stojací pre Sov. vojakov, ale celý cintorín mal charakter väčšieho, vkusne upravovaného parku, v rámci ktorého sa nachádzali pamätné tabule s menami, hodnosťami a miestom úmrtia jednotlivých vojakov. Každý rok sa tam zastavím v rámci Sviatku všetkých svätých a je mi smutno, keď vidím, čo sa stalo z jedného aj z druhého. Celý smútok práve umocňuje pohľad ne tie mená a miesta - z akej diaľky sem prišli, tu zomreli a mi si ich uctíme zničením tabúľ, pamätníkov ako aj samotného parku. No čo, doba je taká, za pár rokov sa dočítam o tom, ako sme bojovali proti zlým boľševikom v spravodlivom ťažení a len vďaka Američanom, Angličanom sme ich neporazili. / pozor, nijako neznevažujem ich vplyv na víťazstvo v 2.sv, ale zase ho nepreceňujem /

pre RAYTHEONa to, čo si napísal je svätá pravda, aj keď neviem na koho si reagoval, ale...... aj ja by som mal zníženú morálnu výbavu, ak by som ostal sám, bez rodiny. Prečo majú oni právo na život a moja rodina ho nemala ? Nejaký strelec, by bol možno len spúšťač. Tí vojaci / v tom to prípade asi sovietski / nechodili po večeroch k psychológovi a možno jednoducho vyskratovali. Je to strašné, ale je to ,bohužiaľ , počas vojny a tesne po nej, bežná udalosť.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

rabo - to je skutečně pěkné místo, kdoví v jakém stavu je nyní.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Zabíjení ?

Příspěvek od josefg »

[quote="Rosomak"]RAYTHEON: Hodnotit činy svých předků současnými měřítky a na jejich základě je odsuzovat mohou pouze nevyrovnaní či narcistní jedinci.

Citát účastníka SNP .

Keď začalo povstane prvé čo som urobil zobral som pušku a išel zastreliť farára štrnácť rokou mi bolo, taká to bola doba. Utiekol! dotěraz je v emigrácii….
No kamarádi, poznáte kdo to řekl ? Někteří z vás by i mohli, ale předpokládám že jmenovat nebudeme..

Ta věta totiž šla ze srdce zrazeného a utrápeného. Stojí za ní příběh malého kluka který chodil s maminkou do kostela, věřil na lásku a milosrdenství, věřil až do chvíle, než maminka v zimě za války zemřela, a farář ji odmítl pohřbít na hřbitově protože chtěl potrestat otce.
Tak s tátou převáželi mrtvou maminku na sáńkách. Přes horu asi deset kilometrů do jiné obce kde jim farář povolil pohřeb na hřbitově, ale bez obřadu. Po cestě hlubokým sněhem se saně často převracely a …
Moc kolegů si tady hraje na spravedlivé. Nebaví mne to. Kdo nezažil opravdové příkoří ať radši nesoudí. Kdo ví jak by se choval sám. Souhlasím s Rosomakem Přeju hezký večer
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Také bych mohl ze své rodiny vyprávět příběhy, které by se mohli na 9.května pouštět spíše, než ty co předvedla veřejnoprávní televize.

Moje mamka pochází z Podkrkonoší a bydlela v těsném sousedství se Sudety. V roce 1945 jí bylo 7 let, když Němci přes jejich vesnici (Bukovina u Studence) prchali na západ. Bohužel jejich průjezd nepřežil její 14 letý soused, kterého Němci na poli viděli běžet (utíkal varovat lidi že jednou Němci) a tak ho zastřelili. Mančin strýc pak byl spolu s dalšími vytažen z hospody a měli být na místě zastřeleni. Zachránil je farář. Mamka pak vyprávěla dál, jak si s dětma hrávali v lese, kde stavěli z mechů a větviček různé domečky a sedátka. Jednou takhle krátce po válce přišli na své oblíbené místo a pod sedátky, které si sami udělali našli schovanou munici a granáty. Jako děti z toho neměli zrovna velký rozum a tak ty granáty a ostatní házeli ze stráně. Velké štěstí, že se nikomu nic nestalo. O tom, že to tam bylo Němci schované naschvál, právě s jasným úmyslem, aby to našli děti, které si s tím ze zvědavostí budou hrát, snad není potřeba dále vyprávět.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to josefg
Moc kolegů si tady hraje na spravedlivé. Nebaví mne to. Kdo nezažil opravdové příkoří ať radši nesoudí. Kdo ví jak by se choval sám. Souhlasím s Rosomakem Přeju hezký večer
Příběh z Ústí nad Labem, který se odehrál 31.7.1945.
Většina palbáku určitě slyšela o ústeckém masakru, který následoval po výbuchu tamního muničního skladu. Došlo k lynčování lidí německého původu, kteří se vraceli z šichty v nedaleké továrně s dnešním názvem STZ. Jednalo se především o ženské a staré lidi, chlapi v produktivním věku byli tou dobou ještě stále v uniformě a v zajetí či někde po špitálech.
Nemíním rozebírat příčiny výbuchu, ty asi zůstanou navždy neznámé. Chci však ukázat na člověka, který se tvrdě postavil lynčujícím "hrdinům". Byla to paní Marie Vobecká, předsedkyně Okresní správní komise (v dané chvíli tedy nejvyšší představitel okresu i města), členka KSČ, která se pár týdnů předtím vrátila z nacistického koncentračního tábora. Tedy člověk, u kterého by byla plně pochopitelná přesně opačná reakce. Paní Vobecká svým rázným zákrokem ukončila řádění pouličních vykonavatelů spravedlnosti a tím zachránila dost německých životů ačkoliv právě v německém koncentráku prožila takové utrpení, na jehož následky zanedlouho (v roce 1947) zemřela.

Je to pěkný příběh o tom, že zdaleka ne vždy lidé postižení nacisty uplatňovali princip oko za oko, zub za zub. Svědčí to o jejich morální nadřazenosti nejen vůči svým trýznitelům ale i primitivům, kteří násilím vůči v té chvíli už bezbranným Němcům doháněli chybějící zásluhy a mnohdy se takto pokoušeli zakrývat své kolaborantské másílko na kebulce.
Naposledy upravil(a) RAYTHEON dne 26/5/2010, 11:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Možná to naopak udělala právě proto, že prošla KT. Většina té vraždící lůzy si nejspíše prožila válku relativně klidně.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to YAMATO

Tento názor sdílím, je totiž podložený nejen citovaným případem.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

YAMATO, RAYTHEON: Přesně. Protože u nás si relativně snadno mohli vybrat jestli půjdou v klidu s proudem, nebo se sami vystaví nebezpečí. Takoví lidé jsou poté, co jim svobodu vybojují jiní frustrovaní a své agresivní choutky si vybíjejí na bezbranných, pokud jim to společnost toleruje. Dalo by se pokračovat i o voličích KSČ a ČSSD, ale...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

S morálkou to nemá co dělat, morálka se mění z generace na generaci, dle aktuální módy. Je to o psychologii - psychologie člověka je jiná než psychologie davu. Celé je to o vypořádání se se stresem. Někdo dokáže dlouhodobý stres strávit a nikdo to nepozná ani ve vypjaté situaci. Větší procento lidí ovšem jej dokáže pouze potlačit, ale pak stačí škrtnout sirkou a je oheň na střeše. Dejte pár takových lidí do hloučku, a rázem zde máte všeho schopný dav.

malé OT: Pokud je mi známo, tak na území Holandska a Severního Německa působily po válce židovská vraždící komanda hledající, a popravující Němce podezřelé z válečných zločinů. Takový Abba Kovner a jeho skupina otrávila arzénem chleba pro 15tis německých zajatců z řad SS. Nicméně nikdo nezemřel. Pak naplánoval útok na zásoby pitné vody velkých německých měst a zabití minimálně 6miliónů Němců. Dostal své lidi na klíčové pozice a jel si to nechat odsouhlasit. Souhlas tam nedostal, pouze se urazil, jed si sehnal a jel ten plán udělat. Naštěstí byl zatčen Brity na lodi a kanystry mu byly zabaveny. Většina jeho skupiny si prošla Osvětimí, Dachau apod.
ObrázekObrázekObrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Díky médiim za 2Olet ,,zvláštní,, demokracie, jsem došel k názoru, že by měl být ještě jeden odsun, odsun všech plačtivých.
Chcete-li uplakané Doroty doopravdy plakat, zajeďte do Osvětimi, Sobiboru, Dachau, Běloruska, Jugošky, Ruska, Holandska, Řecka a plačte do aleluja! A už si dejte pokoj pomlouvat Čechy, pomlouvejte radši sudeťáky, ti mají rozhodně víc české krve na rukách o říšských němcích nemluvě!
Kdo je Dorota si rozhodněte sami.
Obrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Příspěvek od josefg »

RAYTHEON píše:to josefg


Je to pěkný příběh o tom, že zdaleka ne vždy lidé postižení nacisty uplatňovali princip oko za oko, zub za zub. Svědčí to o jejich morální nadřazenosti nejen vůči svým trýznitelům ale i primitivům, kteří násilím vůči v té chvíli už bezbranným Němcům doháněli chybějící zásluhy a mnohdy se takto pokoušeli zakrývat své kolaborantské másílko na kebulce.
Těžko mi k tomu cokoli dodávat, proto jsem psal ať nesoudí kdo nezažil... Já vyrůstal v době kdy vzpomínky na válku byly hodně živé, pamětníků hodně a válka svým spůsobem zasáhla i do života mé rodiny. Naštěstí jen úsměvně. Děda z tátovy strany přes válku podporoval partyzány a po osvobození se zastal jednoho Němce se kterým si někteří místní (podle dědy noví partyzáni) chtěli pohrát. Strhl i ostatní slušné lidi a z Němce se nakonec stal náš příbuzný. Život někdy všechno zamotá. Na druhé straně babičku a mamku ustupující němci zase málem zastřelili, ale o tom jsem tady už psal.
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Mildo Mildo, ty to radši přestaň hulit :roll:
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Tak přestaňte urážet Čechy a psát o nich jako by oni byli ti nejhorší a němci ti nejvíce ubližování! Sami víte kde je pravda, jen se vám to jaksi nehodí do krámu! Měli byste se stydět!
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Primitivně si zařazuješ jednotlivé národy do škatulek a pak se dětinsky rozčiluješ a divíš, že ne každý takto přemýšlí?

Nevšiml jsem si, že bysme zde uráželi Čechy...řeč je o lůzu, které by se každý národ měl štítit. Jestli i toto považuješ za urážení Čechů, tak ti věru tvé češství nezávidím.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Česká TV tím filmem vlastně dala každému z nás lakmusový papírek a my ukazujeme, na kterou stranu patříme.
Yamo, já dělím lidi na dobré/špatné, to snad není škatulkování.
A o mé češství se ty nestarej, řek bych, že ty máš s tím svým větší problém, dle tvých názoru.
Řeč o lůze- kam mám ,,zaškatulkovat,, cca 95% lidí ze Sudet, co udatně vraždili svoje spoluobčany a rozbíjeli svou vlast ČSR? Kdo se za ně stydí? Těch 5%?
Apropos, je nějaký součet mrtvých ze všech KT, které byly po celé Evropě aby jsme to mohly porovnat se všemy masakry v ČSR a vlastně po celé Evropě?!
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ne, ty dělíš lidi na Němce a Čechy - vždyť se podívej co píšeš.

To, že byli vražděni lidé bez důkazu nelze omlouvat předchozím vražděním jiných lidí bez důkazu. A vraždy nejsou statistika.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“