Americký sniper

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1403
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Americký sniper

Příspěvek od danny1691 »

Po zklamání z Fury, hodnotím další válečný film či spíše drama hodně vysoko. Příběh amerického odstřelovače Chrise Kyle, jeho úspěch i to co je vlastně za tím vším.

Film, který rád uvidím v kině, tedy pokud kopie zabloudí do naší provincie, do našeho městečka :razz:
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Re: Americký sniper

Příspěvek od wildesau »

I mě docela překvapil. Víc mě, ale překvapila naše distribuce, která jej uvede až 5.3. , opravdu nevím proč nutí lidi si ten film stáhnout, pokud jej chtějí vidět.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Americký sniper

Příspěvek od Farky »

Dobrý film ( jak je u Clinta Eastwooda zvykem), hodně mi to celkově připomíná The Hurt Locker. Malinko zklamaný jsem byl minimálním vývojem postav a dějem celkově. Ale to je možná spíš moje chyba, čekal jsem že mě zase Eastwood něčím sestřelí ze židle a místo toho dostal takový neslaný nemastný průměr o tom jak civilisté nechápou jaké to je ve válce. Přitom ta kniha podle které je to natočené není zdaleka tak jednoduchá, je i o dalších trpících obětech každé války - o rodinách vojáků. Bylo to zkrátka na můj vkus hodně zkratkovité a na film od Eastwooda bez nějakého hlubšího poselství k zamyšlení. Nastavil si tu laťku sám hodně vysoko a tady na ni dle mého názoru nedosáhl. Je to solidně odvedená práce, o tom žádná, ale není to nic převratného.

Každopádně můžu doporučit. Určitě jsem se nenudil, naopak to byl příjemně strávený čas. Hloupá klišé, vlající hvězdy a pruhy a nesmrtelní příslušníci amerických speciálních jednotek - nic takového se prakticky nekoná. A je to dobře.

Do kina na to nicméně asi nepůjdu, protože český dabing je poslední dobou jedna z věcí co mi zaručeně dokáže dokonale zkazit zážitek. Snad kdyby v kinech šla verze v původním znění.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Americký sniper

Příspěvek od Franz Trubka »

Podle americke TV ABC 7 Chicago se vykendovou trzbou 105 mio korun americkych stal" American Sniper" historicky nejlepsim filmem /podle tohoto meritka/,ktery byl uveden do distribuce v lednu
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Klot
četař
četař
Příspěvky: 67
Registrován: 9/10/2012, 15:15

Re: Americký sniper

Příspěvek od Klot »

Já bych tomu dal teda tak do 70%, ale vidět se to zase dalo, to jo. A je tam excelentně zprostředkovaná - nevím jak to nazvat - jakási nehybnost nebo strnulost toho života doma oproti těm misím. Úplně jsem cítil jak z toho Kyle doma leze po zdi.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“