Dunkirk

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12902
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dunkirk

Příspěvek od Rase »

Dzin píše:Vemte to i z druhé strany. V Ghost in the shell hraje Scarlet Johanson a film byl kritizován za to, že vychází z Mangy a proto by měla hlavní roli hrát Asiatka... Podle mě se tohle zbytečně moc řeší.
Tak ve filmu Ghost in the shell sice hraje hlavní postavu Scarlet, ale jedná se pouze o robotickou schránku, přičemž duše (mozek ?) je z Japonky. Je tam i její japonská matka atd. Tedy ti kdo film kvůli tomuto kritizují, jsou povrchní a nejde jim o to co se skrývá pod kovem - duši :D Škoda že režisér všem nedal "taktické elektronické oči" jako má "Batou" (Pilou Asbæk), pak by nebylo vidět, zda má herec oči šikmé, nebo normální :)
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11457
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Dunkirk

Příspěvek od Dzin »

Asi tak. :-)

Herecké obsazení je jednodue takové proto, že Scarlet je známá prakticky po celém světě, zatímco asijatek, které by se mohli pyšnit jejím "star power" opravdu moc není. Pro producenta poměrně jasná volba.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Dunkirk

Příspěvek od Polarfox »

kenavf píše:P.S.2A keď sa tvorcom filmov dá dostatočná volnosť v ich umeleckom rozlete tak o chvíľu budú všetky deti vedieť že krava je modrá.
Až se budou děti o zvířátcích učit jen ze zábavných filmů a televizních seriálů, až rodiče zcela rezignují na svou výchovnou a naučnou roli a až se všechny krávy přetřou na modro, tak je klidně možné, že pro ně krávy budou modré. Ale to si to ovšem můžeme jít obecně hodit, že? :-? Protože pak budou modré krávy to nejmenší, co by nás mělo trápit. Lidi zase neblbněte a nedělejte z toho zase takovou kovbojku :) Tepat tu zábavní průmysl nemá dle mého moc význam.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Dunkirk

Příspěvek od skelet »

Rase, on ten Ghost vychází z mangy/anime, takže zas tak moc nemůže experimentovat. Takže v anime má tyhle oči v rámci Sekce 9 jen Batou a Borma. Saito má taky oční implantát, ale určený pro odstřelovače. Zbytek týmu má jen implantát pro externí paměť. Jediný čistý člověk je tam Togusa, který nemá žádný implantát. A jediný plný kyborg, je major Motoko, která o své tělo přisla co by malé dítě během letecké nehody (viz.GHOST: stand alone komplex).
A přiznám se, že jsem ten film ještě neviděl. A to čistě ze strachu co s tím tématem Amíci provedli :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12902
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dunkirk

Příspěvek od Rase »

Mno já jsem fanda právě mangy a musím říct, že scény které mi nejvíc uvízly v hlavě, byly přetvořené do filmu opravdu skvěle. Za mě rozhodně jo - minimálně neurazí.
Navíc film může snáz přitáhnout lidi k původnímu animáči
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Dunkirk

Příspěvek od Polarfox »

Rase, kdyžtak nás máš na svědomí :)...protože taky váhám ze stejného důvodu jako Skelet.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12902
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dunkirk

Příspěvek od Rase »

"zmizím a budu zmizelej" :)
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“