Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Příspěvek od Sian »

"Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je bezprostřední a on jako premiér Velké Británie musí v této temné hodině během krátké chvíle semknout národ a změnit průběh světových dějin." (CinemArt)

Včera jsem tento snímek konečně viděl a Gary Oldman je v tomto filmu neskutečný. Film pokrývá část roku 1940, kdy se Hitler tlačí do Francie a Churchill se stává ministerským předsedou. Obsahuje všechny Churchillovi slavné výroky a důležitá rozhodnutí. Film jsem shlédl jedním dechem. I přes vážnost tématu mi některé scény ukazující Churchillovu osobnost vykouzlily úsměv na tváři. Určitě doporučuji :)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Příspěvek od skelet »

Naprostá shoda. Oldman je excelentní, práce se střihem je kouzelná plná detailů.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2528
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Příspěvek od palo satko »

Videl som to aj ja. Kedže som ale predtym čital nazor renomovaneho historika, tak som to pozeral ako vydarenu bachorku. Oldman si za vykon zaslužil hrat v pravdivejšom filme. :D http://historyweb.dennikn.sk/clanky/det ... tRRwtRubAU
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Příspěvek od skelet »

No dost těch výtek je takových hnidopišských :D
ObrázekObrázekObrázek
vojta.j
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 104
Registrován: 18/2/2018, 21:07

Re: Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Příspěvek od vojta.j »

Skelet: Souhlasím, když jsem začínal číst tu recenzi, tak jsem čekal co zásadního ten renomovaný historik najde, když tvrdí, že film je " Históriou je prinajlepšom zľahka inšpirovaný. " . A kde nic tu nic.

Až mě zaujalo jeho tvrzení: "Tú obkľúčilo pri Lille sedem nemeckých divízií (z toho tri obrnené) pod vedením Erwina Rommela. " a konstatoval jsem, že pokud někdo chce rýpat do drobností měl by si prvně zamést před vlastním prahem. Pokud vím, tak Romel při bitvě o Fracii opravdu nevelel armádě, ... .
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Příspěvek od Sian »

No když vezmeme v potaz, co za "historické" filmy dnes na nás filmový průmysl chrlí, tak tohle je opravdu hnidopišství! :)
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2528
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Nejtemnější hodina / Darkest Hour

Příspěvek od palo satko »

Nejde o to čo sa natača, ale o povedomie medzi spoločnostou. Ked začali premietat v Rusku 28 Panfilovcov, išli sa novinari a experti išli roztrhat aby divakom vysvetlili, že to je bachorka. A to sa ten film u nas ani nepremietal v kinach, len v nejakej okrajovej telke. Pribeh o Churchillovi, ktory ma tiež svoje dejove "bachorky" nik okrem toho "hnidopicha" rozumne v novinach nezhodnotil. Dostal Oskara a pre "plebs" sa stal skalopevnym faktom: Všetci Briti chceli bojovat len dvaja politicki luzri boli zbabeli a chceli sa podrobit Hitlerovi. Žiadne varovanie: Pozor! Obsahuje vymysly a nenahradzuje seriozne poznanie dejin! :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“