Curtiss SB2C Helldiver

Moderátor: Hans S.

Uživatelský avatar
Strejda Sam
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/10/2009, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strejda Sam »

Todle teda neni fér páč nemůžeš vedět jak sem k tomuto přišel ! Celý sem to opisoval z mích materiálů kerý mám doma ! To s tím ICQ já tam mám taky diakritiku ale ne jen já ale většina lidí jí neřeší ale to není podstatné.
Uživatelský avatar
Marshall Malinovsky
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 16/10/2009, 20:15

Příspěvek od Marshall Malinovsky »

Asi trochu nechapu kde je problem ? Krome chyb a par veci mi to pride jako normalni clanek.Vsak data a ostatni veci jsou dobre a ze nekdo zkopiruje par veci odjinud prece neznamená ze ho musite hned ukamenovat .
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Strejda Sam píše:Todle teda neni fér páč nemůžeš vedět jak sem k tomuto přišel ! Celý sem to opisoval z mích materiálů kerý mám doma !
Touché! A jsme u jádra pudla! Opsal. Kolik je asi na Helldivera materiálů? Vsadím se, že desítky. O Jaku-9 nemluvě. Ty opíšeš jeden a jsi king...

Strejda Sam píše:To s tím ICQ já tam mám taky diakritiku ale ne jen já ale většina lidí jí neřeší ale to není podstatné.
Neřeší ji blbci.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Strejda Sam
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/10/2009, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strejda Sam »

Tak to je good......pak ty ses asi ten nejmoudřejší na světě že ? A řikám ti už po několikáté že ten článek jsem udělal tak jak to vyžadujete tedy neskopíroval sem to z netu ! Netvrdim že su king a ty nevíš jak to u mě doma vypadá nevíš kolik mám materialů ani nevíš jak a z čeho jsem to udělal! A když jsem dělal jak tak sem ještě netušil jaký tady máte problémi !
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Strejda Sam píše:Tak to je good......pak ty ses asi ten nejmoudřejší na světě že ?
No věřím, že tobě tak připadám :lol: :lol: :lol: ...ale je to fakt jen kouzlo osobnosti a ten trapný, překonaný pravopis.

Strejda Sam píše:A řikám ti už po několikáté že ten článek jsem udělal tak jak to vyžadujete tedy neskopíroval sem to z netu ! Netvrdim že su king a ty nevíš jak to u mě doma vypadá nevíš kolik mám materialů ani nevíš jak a z čeho jsem to udělal! A když jsem dělal jak tak sem ještě netušil jaký tady máte problémi !
Tak ten Jak-9 byl jasný, ten neokecáš. A myslíš si snad, že když to opíšeš z papírového zdroje, tak je to jiné, než když kopíruješ z webu?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Marshall Malinovsky
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 16/10/2009, 20:15

Příspěvek od Marshall Malinovsky »

For YAMATO : Me by vazne zajimalo jak tvoris clanky ty .
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No klidně: seženu si co nejvíce zdrojů...a na nejméně 95 % strojů je těch zdrojů opravdu hodně, často desítky...a porovnávám, zjišťuji, co pravda je a co ne, který technický údaj je nejpravděpodobnější atd. atd. Jistě si nemyslíš, že každý zdroj má stejnou hodnotu.

Samozřejmě u některých věcí je problém, když je skutečně minimum zdrojů. Ano, pak se těžko dohledává, porovnává atd.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Pravopis bych neřešil, ten tu nemá bezchybný moc lidí (včetně mě). Ten jak byl jasný a o tomhle se dá polemizovat či to je, nebo není kopie. Pokud někdo narazí na identický originál, jsem pro ban, pokud ne, tak ho tu nechte a přesuňte tu debatu jinam .
Uživatelský avatar
Strejda Sam
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/10/2009, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strejda Sam »

Nepredhazuj furt ten jak-9 rekl sem ze sem ho skopiroval a nějak moc se za to nestydím! A ten pravopis si myslím že taky nesouvisí s tématem !

Tempik: konečně někdo normální kdo neřeší Sra*ky a de k tématu.
Naposledy upravil(a) Strejda Sam dne 17/10/2009, 21:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Marshall Malinovsky
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 16/10/2009, 20:15

Příspěvek od Marshall Malinovsky »

YAMATO píše:No klidně: seženu si co nejvíce zdrojů...a na nejméně 95 % strojů je těch zdrojů opravdu hodně, často desítky...a porovnávám, zjišťuji, co pravda je a co ne, který technický údaj je nejpravděpodobnější atd. atd. Jistě si nemyslíš, že každý zdroj má stejnou hodnotu.

Samozřejmě u některých věcí je problém, když je skutečně minimum zdrojů. Ano, pak se těžko dohledává, porovnává atd.
No a odkud ty zdroje shanis ?
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

To tady chceš vypisovat všechny obchody s literaturou, knihovny atd. atd.?

Dobře strejdo, za Jaka jsi měl dostat ban a bylo by, neřešil by se Helldiver...že? :lol:
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Strejda Sam
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/10/2009, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strejda Sam »

To že řešíš pravopis fakt nesouvisí ani s Jakem ani s SB2C a nikde sem se ve vasich pravidlech nedocetl zakazu kopirovani. Prestaneme to řešit jenom se te ted zeptam prečetl sis ten Helldiver ? máš s ním nakej pobém ?
Uživatelský avatar
Marshall Malinovsky
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 16/10/2009, 20:15

Příspěvek od Marshall Malinovsky »

No pokud autor ma pravdu ze clanek o SB2C psal s pomoci odborne literatury tak proc mu nadavas ze to zkopiroval ???


Podle me si ban zaslouzi jenom uplna kopie a ne zkompletovany clanek z nekolika jinych .Ale nekdo tu nejspis trpi zachvatem mazani v okamziku kdy neco neni podle jeho predstav .
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

To bude tím, že jsme tu rozmazleni mnohem větším standardem.
úvod chlapec skopčil z military.cz, a ještě se chudáček urazil. Pár vět je k vidění na wikipedii v doslovném znění.
A v tom zuřivém kopírování si ani nevšiml, že si sám sobě odporuje. Prostě skvělá práce se zdroji.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Strejda Sam
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/10/2009, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strejda Sam »

Hele to co tady mám sem nikde neskopíroval to že sem to vzal z Military sem tam sám napsal jinak by to jiste spousta z vás ani nepoznala myslel sem ze kdyz si vemu dvě věty ze se svět nezboří a aby se nereklo ze to vydávám za sví tak sem tam napsal zdroj zbytek sem nikde nekopíroval a teda nevšiml sem si že by to odporovalo ! jestli to ty vidíš tak dej příklad ! A jestli sou vidět na Wiki v doslovném znění je smůla ale uvědomte si že všechny zdroje se musí zhodovat v základních informacích !
Uživatelský avatar
Marshall Malinovsky
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 16/10/2009, 20:15

Příspěvek od Marshall Malinovsky »

Nevim jestli sem vazne slepej nebo co ale uvod z military nevidim ,jinak mi ten clanek pride docela v pohode .Ale jestli se nekomu nelibi tak proc nenapise vlastni ?
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

NO, to že ho nevidíš, ještě neznamená, že tam nebyl...
SS ten kousek vymazal po upozornění.
SS:
Hele to co tady mám sem nikde neskopíroval to že sem to vzal z Military sem tam sám napsal jinak by to jiste spousta z vás ani nepoznala myslel sem ze kdyz si vemu dvě věty ze se svět nezboří a aby se nereklo ze to vydávám za sví tak sem tam napsal zdroj zbytek sem nikde nekopíroval a teda nevšiml sem si že by to odporovalo !
Většina lidí si může fakt jen těžko všimnout, ale vyhledávač si všimne vždycky.
Nepredhazuj furt ten jak-9 rekl sem ze sem ho skopiroval a nějak moc se za to nestydím!
:roll:
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Asi bych tu měl přihodit taky nějaké postřehy, koneckonců jsem ten Jakův dřevěný zázrak smazal já...

Ono není nic příjemného, když se na mail dojde upozornění, že Palba okopírovala odněkud nějaký článek. Taková věc se nikomu nelíbí, každého "autora" stojí práce na určitém článku čas a námahu, potom přijde někdo s kombinací CTRL+C a V a hleďme, na světě je na jiném webu nový autor a článek.

V normálním případě není většinou problém získat souhlas se zveřejněním někde jinde, já sám jsem to vyzkoušel u TVP a věřte mi, nebolí to :D

K češtině se už raději nebudu vyjadřovat, ale stále trvám na tom, že hrozný pravopis dokáže totálně zdegradovat sebelepší příspěvek. Nikdo není neomylný, diktáty a podobné úchylky jsem nikdy neměl rád, ale co se dnes někdy člověk na netu dozví... hrůza a děs.

No nebudu tu mlátit prázdnou slámu, stejně to k ničemu nebude. Ale základním pravidlem Palby je dodržovat její pravidla, o ničem jimém to není.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Takže hurá do odpovědi :)

Článek o Jaku jsem si přečetl. Je to klasická kopie systémem Ctrl + C a Ctrl + V. Tento postup je u nových autorů velice nápadný - málokdy přijde někdo, kdo svým prvním příspěvkem přinese třeba třicetistránkový vlastní článek. Se skromností sobě vlastní můžu dát za příklad třeba sebe, když mým prvním příspěvkem pro Palbu bylo TOHLE. První reakci, kterou jsem dostal, bylo nařčení od hocha s nickem M1A2 Abrams, že je to zkopírované, což bylo v případě daného článku docela dost směšné :)

Kopírování má vad hned několik. Například se tak dále šíří chyby. Když člověk něco zkopíruje, tak neanalyzuje, kde je co špatně. Prostě to jen předá dál, nic neupřesní, nic nevysvětlí. Blbé je, že kopírováním dochází k znehodnocení i původní práce, nebo spíše jejího autora. Za několik měsíců totiž již nikdo nebude vědět, kdo je autorem a kdo to jen kopíroval. Nepříjemný je i fakt, že na moderních válečných portálech, mezi které Palba určitě patří, je tento postup braný jako neuctivý a především jako ukázka neschopnosti vlastní autorské tvorby. A to zcela pomíjím fakt, že se věc nemusí líbit původním autorům. Takříkajíc: "Proč já jsem na něčem dělal třeba 100 hodin a někdo další hodí článek pod své jméno s nějakým tím odkazem"

Mimochodem kopie, neboli plagiáty, jsou odhalitelné i z jiných, nežli internetových zdrojů. Jedním z největších (a dle mého pohledu i nejskandálnějších) plagiátů jsou TYTO stránky, které ještě navíc podporuje naše konkurence,úplně tsamé je pak ZDE. Je to čistý přepis celkem pěkné knihy polského autora Marka Murawského. Jestli tam proběhla nějaká komunikace mezi vydavatelstvím/autorem a člověkem, který dal věc na internet, těžko říct, zdroj nikde na tamních webech napsané není.

Prostě čisté kopírování článků není správné a na dnešní Palbě nemá místo. Určitě doporučím přečíst tyto dva článečky o zdrojích a psaní článků na Palbu: PRVÝ, DRUHÝ.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Hansi, ten kdo udělal tů druhů kopiu, tu má vysvětlení a zřejmě stejně jako já nemá ani páru o tom, že je to přesný opis knížky:
http://www.airwar.estranky.cz/clanky/pr ... -stranka/h
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Odpovědět

Zpět na „Bombardovací a bitevní letouny“