Kriegsmarine - stručný vývoj

Lodě Bismarck, Tirpitz a další, ponorky, ponorkové základny.

Moderátoři: Zemakt, jarl

Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Hans Lehmann píše:Má zmysel vôbec preberať Seelowe keď je jasné že Kriegsmarine by takú operáciu nikdy nemohla uskutočniť...
Ale oni tu operaci uskutečnit mohli...jenomže výsledek byl každému hned jasný...dokonce i tomu natěračovi s knírkem:-) jinak by určo neváhal hrdý Albion srazit na kolena.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Hans Lehmann píše:(nie že mi tu niekto zažne hovoriť koľko krát bombardovali spojenci, dobre to viem)
No schvalne, ja nevim kolikrat bombardovali spojenci pristavy v Skandinavii a rad se necham poucit.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Hans Lehmann
četař
četař
Příspěvky: 64
Registrován: 5/2/2011, 14:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans Lehmann »

Nemám tu knihu prečítanú, ale zatiaľ som podľa prístavov našiel niekoľko stoviek náletov ktoré sa akokoľvek dotkli prístavov, väčšinou to však boli iba druhoradé misie pri útokoch na iné mestá...

http://www.afhso.af.mil/shared/media/do ... 27-035.pdf

Ale bojím sa že si moju poznámku zle pochopil, vlastne som to myslel len na to že by mi niekto mohol povedať že boli bombardované, vzhľadom na to čo som písal...
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 587
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Příspěvek od sahidko »

Podľa toho čo som čítal tak na bunker v Bergene (Bruno) boli uskutočnené tri veľké nálety a na bunker v Trondheime (Dora I) dokonca iba jeden jediný.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

No áno, názov Sealion sa používa v angličtine, takže pre nás to vyznieva čudne.
Tu som našla odkaz , ale skôr sú zaujímavejšie 4 priložené dokumenty: o nemeckých plánoch na inváziu, poznámky k príprave na inváziu, OKW smernice a niečo k rozsahu invázie, takže kto z vás vie anglicky si ich môže zo záujmu pozrieť.
http://www.da.mod.uk/colleges/jscsc/jsc ... on-sealion
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Kriegsmarine - stručný vývoj

Příspěvek od TonyHazard »

Je mi jasné, že můj příspěvek do tématu nic nového nepřinese, ale udělejte někdo něco s těmi tabulkami na předchozí straně (deformuje mi to monitor :) ). Na co zde máme dvě fotofóra?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Destroyman píše:Operace Sealion? Tak to mě hodně pobavilo. Představil jsem si, jak třeba Eisenhower šéfoval operacím Die Fackel a Übergebieter nebo Auchinleck Operaci Kreuzritter apod. :mrgreen:
Nic si z toho Destroyi nedělej, to já jednou narazil v "ODBORNÉ LITERATUŘE" na termín Operace mořský lev. A abych se přiznal tak po tomhle a ještě pár dalších faux pas šla tato velmi specializovaná publikace do pryč.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Tak třeba já mu zásadně říkám "Lachtan". :-) No, umíte se někdo představit méně neškodnější zvíře? Myslím, že Němci zvolili velmi příhodný název. :-D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Kriegsmarine - stručný vývoj

Příspěvek od Kouzelnik »

Pěkný den,

měl bych dotaz, zná-li někdo slušnou knížku s detaily ohledně tajného vyzbrojování námořnictva atd. Výmarské republiky ve 20. letech. např. to co vyplynulo na povrch ve druhé polovině 20. let https://de.wikipedia.org/wiki/Lohmann-A ... _Republik)

Podobně by bylo zajímavé jestli je dostupná nějaká knížka s detaily vyzbrojování námořnictva před-kancléř-Hitlerovského Německa tzv. Umbau plán z 1932 ... vím, že jsou specializované knížky (např. ta knížkakterá ukazuje klesající rozpočet v období 1928-1932 německého námořnictva), ale na jejich pořízení mi asi prasátko stačit nebude
R.I.P.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kriegsmarine - stručný vývoj

Příspěvek od kacermiroslav »

PHM pro Kriegsmarine

Poté, co bylo zabríněno nabývání německých podílů na koncesích na těžbu ropy v cizině a v opatření čtyřletého plánu nepostačovala na pokrytí válečného námořnictva, byli jsme odkázání na uzavírání smluv o dodávkách motorové nafty a topného oleje pro Kriegsmarine s takovými zahraničními ropnými skupinami, které byly ochotny přijímat platby v říšských markách nebo německé výrobky. A tak jsme mohli odebírat motorovou naftu a topný olej z USA, Sovětského svazu, Rumunska, a ve větších objemech především z Mexika. Smlouvy tohoto druhu dále umožňovaly zásobování našich křižníků pohonnými hmotami na jejich zahraničních cestách v zámořskýcz přístavech bez nároků na devizy. Dovoz množství pohonných hmot nabytých v cizině do Německa probíhal ve velkém rozsahu přes Essbergovo rejdařství v Hamburku. Zakladatel tohoto tankérového rejdařství J.T.Eggsberger si velmi brzy uvědomil, jaký hospodářský význam má nezávislá flota tankerů plujicí pod německou vlajkou. Díky těmto předvádaným nákupům pohonných hmot disponovala Kriegsmarine na konci roku 1939 vě většinou podzemnách takových skladech zásobami asi 650 000 tun motorové nafty a 350 000 toponého oleje. Uskladněné množství minerálního oleje by postačovalo k tomu, aby společně z dodávkami z běžné vnitrozemské produkce topného oleje z hnědého a černého uhlí plnilo po několik let bez omezení požadavky námořní války. Dávali jsme přednost skladování motorové nafty před skladováním topného oleje, protože v případě blokády Německa by válečné námořnictvo disponovalo omezeným množstvám topného oleje získaného zpracováním domácího uhlí, ale nedostávalo by se mu z technických důvodů vhodné motorové nafty. Jak velmi chyběla již v době vypuknutí války v celém německém hospodářství, vyplývalo z toho, že válečnému námořnictvu bylo v roce 1940 před začátkem ofenzivy na západ odňato přes můj prudký odpor 300 000 tun motorové nafty ve prospěch pozemního vojska a 30 000 tun pro jarní zemědělské práce. Po vstupu Itálie do války jsme museli od roku 1941 zásobovat palivy také spojenecké italské válečné námořnictvo.

Zdroj: Velkoadmirál Erich Raeder: Můj život, str. 289
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Kriegsmarine“