Jonastal a německý atomový program

Zázračné zbraně, tajné zbraně a projekty, obrovská děla, podzemní továrny.
Odpovědět

Byli němci blízko k výrobě A-bomby?

Ano
23
56%
Spíše ne
10
24%
Ne
7
17%
Nevím
1
2%
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Jonastal a německý atomový program

Příspěvek od Lord »

Co skrýval podzemní komplex Jonastal?

Jakou souvislost měla oblast s komunikačním systémem a později německým atomovým programem.
Zpracování uranové rudy v Oranienburgu, radioaktivní zubní pasta Doramad společnosti Auer.


Německý atomový výzkum a pokusy se pravděpodobně prováděly na více místech, a známý je atomový reaktor Hechingenu jižně od Stuttgartu.

Dále tajemná oblast byla v Durynsku - Thuringen, kde se nacházela tajná podzemní továrna na zázračné zbraně Jonastal, v jejím okolí jsou městečka Arndstadt, Ohrdruf, Stadtilm. Jsou dokázaná fakta, že v roce 1940 tým nukleárních výzkumníků pracoval s Kurtem Diebnerem a Waltherem Gerlachem, kteří měli výzkumnou laboratoř v sousedním městě Stadtilm. Kam se po válce poděla tato laboratoř?

Dále i Haigerloch, kde komando Alsos zničilo německý atomový reaktor a v okolí nalezli i tuny uranu.

K objevu štěpení atomového jádra došlo poprvé v laboratoři německého fyzika Otty Hahna. Vojenská zpravodajská služba USA zorganizovala speciální skupinu s krycím názvem Alsos, která se měla vylodit v Evropě současně s invazními americkými vojsky a zaměřit se na obsazená průmyslová centra, kde měli získat jakékoli materiály o připravované německé pumě.

Když příslušníci mise Alsos zajali na štrasburské univerzitě jedenašedesát německých vědců, dozvěděli se, že objekty Uranového projektu jsou soustředěny v okolí Hechingenu jižně od Stuttgartu. Ve Washinghtonu se chytali za hlavu. Kdyby to tak věděli, když diplomaté určovali hranice okupačních pásem. Hechingen totiž leželo na území, které měli obsadit Francouzi. Američané vtrhli do Hechingenu před Francouzi.


Výrobní zařízení v Oranienburgu

Když se německý armádní zbrojní úřad dozvěděl o objevu jaderného štěpení, jmenoval vědce do tzv. "Uranového spolku" a nechal postavit odpovídající laboratoře poblíž Kummersdorfu pro vojenské využití štěpení atomu.
Oranienburg leží 25 km severně od centra Berlína. Podle Hahna hrály bývalé závody Auer v Oranienburgu (Oberhavel) roli při výrobě uranu v přírodním, neobohaceném složení. Radioaktivní prvek thorium byl také použit v Oranienburgu; Není jasné, zda v souvislosti s programem jaderných zbraní, při výrobě motorů nebo pouze pro výrobu žárovek pro plynové lucerny. Během druhé světové války shodili Spojenci jen na Oranienburg 16 000 bomb.

Podél André-Pican-Straße, kde je sportovní hřiště jižně od zážitkového bazénu "TURM". V roce 1903 na této ploše začala Deutsche Gasglühlicht-Auer-GmbH stavět nové průmyslové závody. Nedaleko nádraží byla v roce 1926 postavena továrna na luminiscenční barvy. V roce 1936 vznikl mezi Oranienburgem a obcí Sachsenhausen tábor Sachsenhausen.

auergesellschaft-oranienburg-radiace.jpg
Některé čtvrti Oranienburgu poblíž nádraží jsou zamořené Thoriem-232, Radiem-226, a také Uranem.

Jak můžete vidět z mapy, nejvíce radiace je také na druhé straně nádraží. A pak na západní straně města Oranienburg u řeky Havola (Havel). Závody byly na konci války bombardovány, tím se mohl rozptýlil uranový prach. Po válce Sověti odvezli technologie, a zbytky budov byly rozvaleny, dnes jsou někde bytové domy.

Poločas rozpadu uranu-238 je 4,47 miliardy let, zatímco poločas rozpadu atomové bomby a reaktorového paliva uranu-235 je stále 703,8 milionu let.
Teprve po uplynutí tohoto rozpětí se polovina tohoto prvku rozpadne. Radioaktivní pozůstatky lze nalézt téměř všude v regionu. Existují však lokální rozdíly v intenzitě záření.


V roce 1934 korporace Degussa získala průmyslovou firmu Auergesellschaft. Geheimrat Koppel, který vlastnil Auergesellschaft, se poté úzce podílel na financování a ovlivňování směřování vědeckých subjektů v Německu.
Auergesellschaft měl výrobní a výzkumné aktivity v oblasti plynových plášťů, luminiscence, vzácných zemin, radioaktivity a sloučenin uranu a thoria. Západní spojenci na konci válku továrnu bombardovali, aby technologie nezískali Rusové. Zařízení vedli vědci Nikolaus Riehl a Günter Wirths, kteří po válce pracovali pro sovětský atomový program.

Celá Riehlova laboratoř byla rozebrána a převezena do Sovětského svazu. Od roku 1945 do roku 1950 měl Riehl na starosti výrobu uranu v závodě v Elektrostal, východně od Moskvy. Dnes se zde vyrábějí palivové články do elektráren.


Bombardování města Oranienburg

auergesellschaft-oranienburg-luftbild.jpg
Konec války se blížil. Přesto v posledních měsících došlo k největším bombardovacím náletům.

auergesellschaft-oranienburg-luft.jpg
Při nejtěžším náletu 15. března 1945 dopadlo na Oranienburg podle seznamů amerického letectva 4 022 velkých bomb s chemickými dlouhodobými rozbuškami. Bomby spojenců byly stejně věrolomné jako náchylné k selhání: na zadním konci bomby byla větrná turbína.
Kvůli tahu volného pádu se kolo otáčelo a pohánělo vřeteno, které pak rozdrtilo skleněnou ampulku žíravým acetonem. Aceton prožral celuloidový kroužek, který zadržoval natažený zápalník. Když se celuloid rozložil, šroub spustil explozi. To může trvat hodiny nebo dny. "Bomby měly zabránit lidem v hašení požárů v sutinách," říká René Benoit.
Ale někdy se zasekla větrná turbína, někdy zápalník. Především však mnoho bomb po dopadu zapadlo do písčité půdy.

Oranienburg-3D-snimek.jpg
Trojrozměrný efekt pomáhá divákům hledat nevybuchlou munici.

Mnoho nevybuchlé munice nacisté zneškodnili nebo odklidili ihned po útocích, často nuceně nasazenými a vězni koncentračních táborů. V dobách NDR nebylo systematické hledání možné. Teprve v roce 1990 zakoupil Braniborsko desítky tisíc leteckých snímků z archivů spojenců. Britští a američtí piloti je vyrobili během útoků a po nich, aby zdokumentovali zkázu.


Obavy z předpokládaných německých úspěchů nebyly neopodstatněné. Problém získání uranu pro Uranový projekt v Německu byl vyřešen na jaře 1940, kdy se po okupaci Belgie Němci zmocnili uranové rudy. Tím se německé zásoby vyrovnaly americkým. Hlavním výrobcem a dodavatelem uranu byla firma Auer A. G. Ve svém závodě v Oranienburgu prováděla pouze rafinaci kysličníku uranu. Výrobu kovového uranu zadala firmě Degussa.


Nedávný objev uranu

Bernd Thälmann zkoumal půdu v Oranienburgu na severovýchodě Německa se svým detektorem kovů, když se ozvalo neobvyklé „pípnutí“. Začal kopat a poté si záhadný předmět přinesl domů, ale po přiložení k magnetu nereagoval.
Pan Thälmann začal být znepokojený a vyhledával informace na internetu. Poté upozornil úřady na svůj nález lesklé hroudy kovu. Policie předmět otestovala a zjistila, že je radioaktivní.
Podle německých novin byl Thälmann vyšetřován kvůli držení „nepovolené radioaktivní látky“. Dále měl podle policie v úmyslu najít další přesvědčivé důkazy o tajemném místě z nacistické éry.

Německé úřady odhalily, že oblast Oranienburg byla místem tajného zařízení na obohacování uranu. Výzkumné centrum mělo za úkol obohacovat oxid uranu dovážený z Jižní Ameriky, aby se vyrobilo plutonium vhodné pro zbraně. Je otázka, kde přesně Thälmann hroudu našel, protože to odmítl sdělit.

Na Palbě jsem už psal, že firma DEGUSSA - koupila AUER, vyráběla v Oranienburgu čistý kovový uran, možná redukcí fluoridu uraničitého vápníkem, ale existovaly také další metody. Dále nevím, proč by dováželi oxid uranu z Jižní Ameriky, leda před válkou, poté si ho dokázali vyrobit sami z ukořistěného uranu z Konga, nebo Jáchymova.
viewtopic.php?p=388787#p388787

Galerie

Obrázek
Jonastal - lokalizace

Obrázek
Jonastal - plán podzemní továrny
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Re: Jonastal

Příspěvek od trimin »

Lord píše: Výrobu kovového uranu zadala firmě Degussa.
To Lord: ono to bude vypadat, že rejpu, ale jak se prosím tě vyrábí kovový uran ?
Z toho vyplývá, že nejde o výrobu nýbrž o získání pevné formy izotopu uranu U-235.

No to je úplně jednoduché přírodní forma uranu se ve formě smolince těží. Ze smolince se získává Uran 238 toho potřebuješ opravdu moc protože pouze asi 0,7% v mase U-238 tvoří lehčí izotop U-235 a to je základ pro konstrukci AB. Nejsem fyzik, ale pokud vím získání právě toho U-235 je celkem dost náročnej problém, a to jak na technologii tak na energii.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Příspěvek od toltec »

Zdravím vás chlapci - snad se nebudete přít o slovíčko.... Na vysvětlenou o tom jak je to s U235 a U238 by byla lepší učebnice chemie fyziky pro ZŠ. .... sorry....

Jde tu spíše o to, že poslední knihy T. Mehlera a u nás P. Vokáče (i když ho osobně znám a mám k některým závěrům vážné výhrady) stále více naznačují, že německá JB nebyla fikce, a že došlo i k několika pokusným výbuchům....
Proto ten Jonastal opředený rouškou tajemna....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

toltec se nám vrátil .... vítám Tě zpátky! Ano Mehler a Vokáč .... fakt je znáš? To je dobré, vím že se o to zajímá. A že byl ke konci války proveden v Jonastalu pokusný jaderný výbuch.
toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Příspěvek od toltec »

Zdar všem ! Návrat ztraceného tolteca... no doufám, že budu častějším návštěvníkem, než tomu bylo doposud.
S Petrm Vokáčem se osobně znám, mám od něj pár knih s podpisem a věnováním.... Je to moc zajímavý člověk, ale říkám předem, s některými jeho názory se rozhodně nemohu ztotožnit. Tak jsem už kdysi nabízel ten výlet do Jonastalu a okolí... prostě třeba "nasát vzduch" a "čuchnout k historii".
Thomase M. neznám osobně, párkát jsme si psali, chystám se k němu na velmi uctivou a zdvořilou návštěvu... ale pokud s ní bude on souhlasit :-)

Ten jaderný výbuch snad nebyl jeden - co mám informace, pak i na Rujaně provedli Němci v r. 1944 malý jaderný pokus a Rusové z poznatků dost vytěžili.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Jaké názory Vokáče jsou ti například proti srsti?? No možná ten výlet do Jonastalu by šel provést někdy v létě, má ještě někdo zájem? Nevíš zda se dá dostat i dovnitř? Aby jsme nedostali nemoc z ozáření :) Do Jonastalu to může být z Prahy asi takovejch 280 km?


Jonastal ..... jak jistě víte Jonastal měla být tajná podzemní továrna, kde se měly vyrábět tzv. Wunderwaffen. Byla vybudována pod jedním velkým kopcem .... připojuji foto .... nevím přesně co se zde dělo po válce a jak byla vybavena, ale lze předpokládat, že pokud zde bylo nějaké zařízení na výrobu zázračných zbraní tak bylo bezesporu demontováno Spojenci.

Obrázek
Jonastal bunkr.
toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Příspěvek od toltec »

No grafická úprava je to fakt dost dobrá... :-). Aha - Vokáčovy knihy, názory a závěry... Je toho mnoho - pro konkrétní případ nepůjdu daleko... Ho 229 byl velmi zajímavým letounem, ale Amíci nepořebovali kopírovat jeho tvary a v podstatě ani základní ideu - měli skvělého konstruktéra J. Northropa.... kdo ví, ví o čem mluvím.
Těch věcí je víc, ale nemám to v hlavě teď ujednocené...

Ale nechci Petra V. nějak shazovat, rozhodně musím říci, že především díky němu jsem se z postupně "dohasínajícího fandy" znovu vrátil k historii - a hlavně díky němu teď jsem na tomhle fóru, díky němu dělám na projektu "Days after..", poznal jsem hromadu skvělých lidí... etc.

Ten výlet do Jonastalu jsem plánoval tak v květnu - srpnu. Jasně, že tam nic nemůžeme objevit, samotní Němci, Amíci, STASI a KGB byli zase rychlejší :-( ale šlo mi o to, vidět na vlastní oči. Kdo bude chtít s sebou..proč ne. Domluvil bych Tranzita a složit se na naftu by neměl být problém.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

A toltec spisovatel ..... hele až budeš mít tu knihu napsanou doufám, že tomuhle foru věnuješ její první výtisk :)
Vo co v ní jde ..... vo tajný zbraně?
Lidi kdo má zájem o ten vejlet at předběžně kontaktuje tolteca!
toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Příspěvek od toltec »

Tomuto fóru nechci věnovat jenom výtisk - tady chci - pokud to bude v zájmu - celý projekt alespoň spustit. Čeho se týká... nechci zatím prozrazovat a moc o tom mluvit... to aby se to nezakřiklo :-)

A k výletu - když se dáme dohromady, dobře, když vám to nebude vyhovovat - nic se neděje. Na příští rok bych se chtěl podívat i do Polska - oblast Sovích hor je dost zajímavá (Petr V. o ní také píše) :-) a hlavně jenom rámcově zmapovaná. Jsou k dispozici i dvě muzea a hromada podzemních prostor ještě neodkrytých....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Zájem je o projekt je!
Další zájemci ať se případně hlásí na vejlet...


Videa Jonastal, rozdělena na čtyři části.

www.youtube.com/watch?v=jqjAx6tM4M4

www.youtube.com/watch?v=lxwqmABpR6c

www.youtube.com/watch?v=U6QJTP1C4w4

www.youtube.com/watch?v=lGyDDgZ-EZ8
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Jonastal

Příspěvek od Lord »

Záhada Jonastalu objasněna?

V daných oblastech se prý nacházejí prokazatelně větší podzemní zařízení, z nichž některá nemají nic společného nebo jen málo se známými tunely 1 až 25 vybudovanými v letech 1944/45. Předpokládá se, že některé tunelové skupiny měly být na konci vzájemně propojeny.

Jonastal-Stollen-16-25.jpg
Podle svědectví SS-Standartenführera Wernera Grothmanna, blízkého důvěrníka Reichsführera SS Heinricha Himmlera, představovaly, alespoň částečně, přístupovou a zásobovací strukturu pro podzemní zařízení, která se již nacházela na obou stranách hory. Jiné sloužily jako klamné – a splnily svůj účel v tomto ohledu k naprosté spokojenosti plánovačů dodnes.


Mapa oblasti Jonastal

Málokdo ví, že za Bienstein - B je prý podzemní zařízení - deckname Kies. Dnes je pokračování štol tímto směrem zasypané, po válce byl proveden odstřel. Jiné zdroje uvádí, že další podzemí už nebylo tímto směrem dokončeno.

Jonastal-snimek-popis.jpg
Podívejme se nyní na bod A, který se nachází asi 160 metrů severozápadně od Bienstein /Biensteinkopf. Zde by měl být další podzemní systém.

Zdá se, že zcela jiný význam má prostor označený písmenem R. Radioaktivita byla v tomto bodě naměřena ne tak dávno – s nezanedbatelnou hodnotou několika set mikrosievertů za hodinu! Alespoň to uvedl Tino von Struckmann.
Viz čas videa od 5 minut a dál https://www.youtube.com/watch?v=U55fH_wXbf0

Terénní body označené D, E a F jsou severní vstupy do tříúrovňového podzemního systému blízko areálu štěrkovny Kies. Podle jiných zdrojů je však vícepatrový velitelský či spojovací bunkr dále východním směrem.


Již před válkou byla postavena komunikační centrála Amt 10 Ohrdruf, která se na konci války údajně rozšiřovala o další spojení, a objekty v širším okolí.
Amt-10-querschnitt.jpg
Amt 10 Ohrdruf byl po válce zničen, Amt 800 byl však zaplaven a nedokončen. Plánoval se také Amt 800 a prý další blízký bunkr FHQ kutaný v Eulenbergu. Blízko města Arnstadt byla vyhloubena velká jáma a v ní měl být vybetonován několikapatrový železobetonový bunkr.
Amt-800-Eulenberg.jpg
Matthias Grimm se svým modelem Amt 800 na pozadí leteckého snímku z roku 1945.

Na místě nedaleko "Panzerstraße" z Arnstadtu před odbočkou vlevo do Bittstädtu, jehož historie elektrizuje nejen mnoho místních historiků, jsou nyní zahrádky. Po válce se objekt stal známým jako "Bergbad". Nikdy to nebylo oficiální koupaliště, ale bylo velmi oblíbené kvůli čisté vodě.
Kvůli několika (i smrtelným) nehodám bylo koupání v roce 1959 zakázáno – a po roce 1960 byl areál zcela zasypán.


Když tedy byla výkopová jáma pro bunkr zaplavena, nemohlo být zařízení postaveno jinde? V souvislosti s aktivitou v Jonastalu na konci války?

Ohrdruf-vedeni.jpg
V přepisech buchenwaldských procesů je prohlášení jednoho z obžalovaných: "Tato mapa je správným zobrazením situace. Ukazuje vše, co si pamatuji..."
Můžete si také všimnout, že jeden z kabelů vedl přímo přes město Ohrdruf... podél hlavní ulice, na konci města byla postavena podzemní stavba.

Tomuto náčrtu dosud nebyla věnována velká pozornost, protože se nezdálo, že by obsahoval nějaké nové informace. Při bližším zkoumání se však ukázalo, že to, co bylo dříve považováno za chybu při kopírování (tj. přerušovaná čára, severně od Jonastalu SIII), je popsaný průběh kabelu z města Ohrdruf směrem k Eichfeldu.
Zdá se také, že si nikdo nedal tu práci, aby ověřit výpověď Karla Schneidera, který řekl: "Další zpravodajské centrum mělo být postaveno pod Eichfeldem..."
Eichfeld je opuštěná vesnice nedaleko Arnstadtu v Durynsku.

Lze také pochybovat o tom, zda byl tehdejší "běžný občan" skutečně pravdivě informován o skutečném stavu věcí. Obrázek, který se nám nyní naskýtá, je najednou mnohem smysluplnější.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Jonastal

Příspěvek od Lord »

Nejen badatel Gerhard Remdt a další historici napsali, že u Ohrdrufu bylo německé zpravodajské centrum, a plánovaný podzemní zpravodajský bunkr jako velitelské stanoviště. Toto se jeví jako pravděpodobné, a existuje pro to nejvíce důkazů. Na rozdíl od jiných fantasmagorií a historek, pro které není dost důkazů. Zázemí zde bylo vytvořeno už před válkou.

Spojovací zařízení "Amt 10 a" nebo "Olga" /už širší pozdější krycí název, mělo být dokončeno 19.5.1937 na okraji města Ohrdruf a pozdějšího tábora.
Předtím byla údajně kancelář na hradě u Ohrdrufu /Burg Ohrdruf.
Zařízení Nachrichtenzentrale Amt 10 bylo dokončeno, ale ještě nebylo použito, kancelář byla samozřejmě v provozu již před říjnem 1938.
V roce 1937 byla zřízen také "Amt 8" na zámku v Arnstadtu.
Dostupné vybavení bylo vynikající kvality. Okamžitě jsme mohli telegrafovat a telefonovat s Königsbergem.

Původně mělo zajišťovat spojení pro plánované alternativní ubikace vrchního velení armády v případě mobilizace a ohrožení státu. V případě mobilizace měl oddíl poskytnout podporu zpravodajským silám vyššího velení. Tento komplex byl pravděpodobně také zahrnut do celkového plánování "S III", stejně jako kasárenské budovy tábora Ohrdruf a další větší budovy v širším okolí.

V souvislosti se stavebními pracemi v podzemí byl vybudován satelitní tábor "S III" koncentračního tábora Buchenwald a poté sem proudili vězni i z jiných táborů. Tábor existoval v období od 6. listopadu 1944 do začátku dubna 1945. Předtím zde prováděla práce organizace Todt, v době války zde však řádilo SS pod vedením Hanse Kammlera.

Olga byl údajně krycí název pro bunkr komunikačního centra "Amt 10" v Ohrdrufu, v Jonastalu byla asi podzemní náhrada za "Amt 800", který se měl nacházet u Amstadtu. Ten měl být v omezeném prostoru bývalého staveniště Jonastal. Původní třípatrový podzemní bunkr "Amt 800" nebyl dokončen z důvodu velkého průsaku vody.

Hlavní díla byla vyhloubena ve dvou úsecích do kopce tvořícího severní ? nebo jižní stranu ? údolí Jonastal, mezi Crawinkelem a Arnstadtem.

Tato část projektu byla údajně zamýšlena jako poslední zázemí pro Hitlera a jeho štáb v případě, že by ustoupili z Berlína do vnitrozemí Německa.
Avšak Hitler uvažoval na konci války, že se přesune spíše do oblasti Berchtesgadenu.
Z tohoto hlediska byl pro 3. americkou armádu pod vedením generála Pattona vyžadován spěch, protože bylo nutné odříznout ústup těchto štábů do tzv. alpské pevnosti viz viewtopic.php?p=476#p476

Histografie uvádí, že 20. listopadu 1944 bylo evakuováno Velitelství Wolfsschanze z Východního Pruska před postupující Rudou armádou. Hitler se stáhl s Keitelem a Jodlem do říšského kancléřství. Vyvstala tedy potřeba nového velitelství.

Pozoruhodné byly technické a finanční výdaje na zařízení. Existuje hlášení Američanů po obsazení oblasti, které to odhaduje na několik tehdejších miliónů, a žádají specialisty na zajištění. Technicky patřil "Amt 10" k Říšskému poštovnímu úřadu.

Přitom Reichspostministerium tajně financoval i svou část atomového programu.
Wilhelm Ohnesorge se také zajímal o možnosti šíření zpráv prostřednictvím drátových signálů a rádia a stal se známým technikem, který se zasloužil o to, že se skoro vše dařilo velmi dobře technicky realizovat. Bez spojení není totiž velení.
Je také známo, že se významně podílel na výzkumu německé atomové bomby, přestože byl zaměstnán jako ministr německé pošty, což mu neustále ubíralo čas. Mnoho návrhů a schémat svých nápadů předložil samotnému Hitlerovi.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Nukleární středisko Jonastal

Příspěvek od Lord »

NÁVRAT DO JONASTALU A ČTVRTÝ REAKTOR

Co naměřili v té díře, co tam Němci prováděli. Najdou něco skutečně průkazného :?:
Musím uznat, že umí dobře vařit z vody :D


:arrow: Také další video Tino Struckmann, atomová bomba, a další souvislosti.
viewtopic.php?p=388859#p388859
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 663
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Jonastal

Příspěvek od bat »

Tady je jiná skupina a zkoušela analyzovat ten černý povrch.
Vypadá to na explozi... ale myslím, že ta analýza bude ještě detailnější až budou mít peníze. https://www.youtube.com/watch?v=IzXuQme ... ppspatenTV
PS. Na tom kanále jsou také zajímavé videa, ale německý poslech nedávám. Něco se dá přeložit přes YT, ale spíš jen význam.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Jonastal

Příspěvek od Lord »

Obecně u badatelů je problém, co skutečně myslí pod jednotlivými pojmy, krycími názvy, a kde byly dislokovány nebo plánovány.
Bate, přečetl jsem toho a viděl více, a skutečně každý fantasta to vykládá po svém, včetně našeho Mareše.
No a když začne někde pípat radiace, tak to je největší bomba.
Někteří zde vidí Vrchní velitelství ve štolách, jiní atomový program, a další ještě píší o dalších místech v okolí.

V první polovině roku 1945 se americký průzkum zaměřil na hledání vůdcova velitelství "S III" údajně s krycím jménem Olga.
Výše jsem zminoval Amt 800 u města Arnstadt. Dále od něj na západ tzv. Eulenberg viz zdroj níže uvádí další bunkr FHQ a poté spojení kabelem na OKH.
Pátrají tam pak georadarem a něco jím to ukazuje no.

FHQ 'Führerhauptquartiere' - S III - Olga & Burg - (Thüringen)

FHQ-S-III-Olga-Burg.jpg
Christel Fockenová a její tým nyní po letech efektivního výzkumu v trojúhelníku Arnstadt - Wechmar - Ohrdruf (tzv. AWO) opět přinesli své závěry.
Rozměry tunelů objevených georadarem ukazují na obrovský komplex podzemních staveb. Autoři zaměřili svou pozornost na komplex podzemních zařízení, bunkrů a továren.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3437
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Jonastal

Příspěvek od seabee »

Před časem nějaký záhadolog "objevil" u areálu Richard velkou betonovou strukturovanou plošinu a napsal o tom článek - bohužel asi doba předinternetová - kde fabuloval všechno možné od atomového výzkumu po odpalovací rampy. Pak ho někdo utřel, že to jednoduše byla platforma pro kompresory, které vháněly do komplexu vzduch a dokázal to i dobovou dokumentací.

Asi tak: Štěchovický poklad jsem si vymyslel, přiznal konečně slavný pátrač Helmut Gaensel - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pora ... sel-220023
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Jonastal

Příspěvek od Lord »

Kolem Richardu se motá taky plno záhadologů. Jo jo, než se něco plácne, chce si to ověřovat. V tom je výhoda Internetu, že už se to docela zlepšuje. Dřevní doby jsou už pryč, i když stále lze narazit na nesrovnalosti. Kompresorové stanice byly nezbytné pro sbíječky poháněné vzduchem při lámání štol.

Jonastal-kompresor.jpg
V Jonastalu se ví, kde měla stanice základy u silnice a existují i snímky.
seabee píše: 6/1/2023, 22:27 Štěchovický poklad jsem si vymyslel, přiznal konečně slavný pátrač Helmut Gaensel
Helmut Gaensel honil Štěchovický poklad a vypadal přesvědčivě, před smrtí mu to je asi už jedno. Nebo hraje další zpravodajskou hru. V oblasti Štěchovic působila v roce 1943 Kammlerova SS Stollenbau, která zde sice nezakopala poklad, ale měla jiné úkoly.

Ale kdo si ho pamatuje, tak... no dnes můžou vydělávat badatelé třeba na reklamách.

Josef Mužík tomu věřil asi víc. Oba pánové při výzkumech provařili milióny a bez výsledku.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/maga ... dem-220560

Dnes jsou georadary, takže než se začne někde kopat, je možné to tím ověřit. Interpretace jsou však občas taky dost podivné.

Jonastal-georadar.jpg
Je tam bomba?, vypadá to jako bomba :D
Prostředky se mění, ale VÍŠ CO... :roll:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Jonastal a německý atomový program

Příspěvek od Lord »

Doplnění vlákna, editace úvodního článku, aktualizace.
Důvod: Zásady SEO, lepší nadpis, podnadpisy, klíčová slova. Některé starší články už neodpovídají dnešním standardům, ale je možné je upravit, doplnit a tím jím dát přidanou hodnotu a kvalitu.

Průmyslové cíle, uranium a thorium

Z pohledu spojenců nabízel Oranienburg spoustu cílů: stanice sloužila jako uzel pro vojenské transporty; na severu města, kolem bývalého koncentračního tábora Sachsenhausen, udržovala SS kasárna a sklad materiálu. Továrny Heinkel vyráběly letecké součástky, štěrková továrna vyráběla granáty.

auergesellschaft-oranienburg-tab.jpg
Hlavním cílem byly závody AuerGesellschaft – známé zářivkami, plynovými maskami a radioaktivní zubní pastou Doramad. Fabrika byla pravděpodobně zapojena do Hitlerova výzkumu jaderných zbraní.

Zde už psáno také o společnosti Auer Gesselshaft, radium a zubní pasta Radiogen, proč místo něj nepoužít thorium?
Díky použití thoria a oxidu ceru předčila plynová žárovka ("Auerlicht") svým jasem a provozními náklady všechny tehdy známé světelné zdroje.
viewtopic.php?p=388783#p388783


Co dělá zubní pasta Doramad?

Díky svému radioaktivnímu záření zvyšuje obranyschopnost zubů a dásní. Buňky jsou nabité novou životní energií, ničivá účinnost bakterií je potlačena. Proto má vynikající preventivní a léčebný účinek na onemocnění dásní.
Přitom účinky záření po Hirošimě a Nagasaki byly všeobecně známé, takže byznys s pastou se už nekonal, ale se zářivkami asi jo.

Tak si říkám, jestli to nemělo ještě JINÉ souvislosti?

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Wunderwaffen“